Odchod od manžela/ "milenec". Co dělat?

5. únor 2024

Moc vás prosím o radu, nazor....já uz sama nevím, co dál 🫣😪
S manželem máme dvě malé děti, od začátku byly ve vztahu chyby, ale já jsem ho moc chtěla, tak jsem je přehlížela a dělala vše možné i nemozne, aby byl muž šťastný (a tím i já??). S dětmi samozřejmě svět naruby, sex byl v posledním roce asi 2x, teď uz dlouho není. Já přemýšlím nad minulosti, pochopila jsem, že je manžel manipulátor, je i agresivní, lhal mi, (ne v extra závažných věcech, ale do očí říkal lži), s dětmi ani domácnosti moc nepomohl, ponižoval mě, vysmíval se mi, v hádkách se chová jako dítě - právě tím že mě ponizi, zesměšní a odejde a zamkne se do ložnice...
Měli jsme XXX hovoru, on má názor, že z jeho stran, že je vše ok, pořád mě má rád, snaží se mi pomáhat jak může (uznávám, že teď se asi chytl za nos a maká), že problém je u mě, že jsem chladna, nemám se k němu, zmenila jsem se atd....
A ano. Já se změnila,.prisla jsem na to jaký je, jak jsem byla slepá....asi jsem na něm i byla emočně závislá....
No, nicméně teď se snaží... I když já uz plánovala odchod. Snaží se i navázat erotiku, ale to je mi krájne nepříjemné.
No. A do tady toho všeho, teď mě prosím neodsudte, neplánovaně jsem se začala scházet s mou dávnou láskou.... Uz jsme spolu byli před 10 lety, teď znova a já myslela že dojde k jednomu sexu a hotovo...ale ne, dokonce mi řekl, že tentokrát teda uz spolu opravdu budeme, ale že to nebude hned (taky má závazky)
A já prostě uz nevím, co dělat....koho zvolit? A co děti? Jsem zralá tak na blázinec....
Děkuji ❤️🙏

elvira
5. únor 2024

Nikoho... Odejdi od manžela, s milencem se scházejí, ale netahej do toho děti a hned se k sobě nestehujte.
Prostě jedno po druhém.

pipi_puncocha
5. únor 2024

Pokud je manžel opravdu takový, jaký píšeš, tak s tím ne - i za cenu (byť dočasné) samoty. Máme tendenci vidět na partnerovi to špatné, když je na obzoru někdo nový, ale to co píšeš není zanedbatelné, vztah asi perspektivu moc nemá, ne? Dá se zkusit poradna, pokud nemáš úplně jasno a on by byl ochotný, ale za mě to moc nevidím nadějně.

Nicméně do nového vztahu bych se taky úplně nehnala, netahala do toho rozhodně děti, jestli milenec má taky svou rodinu a není to zatím jasné, že on si taky zvolí odchod. Dost možná to nakonec bude někdo třetí.

irmamala
6. únor 2024

A kdyby se milenec neobjevil, zustanes dal s manzelem? Bacha aby to nebylo jen poblouzneni, ktere omlouvas chybami manzela. Ja jsem taky odesla k jinemu muzi a jsme moc stastni, vzali jsme se a cekame mimco. Deti jsou v pohode od zacatku, exmanzel je taky spokojeny s novou partnerkou, takze ja podporuju odvazne zeny, ktere se neboji vzit zivot do vlastnich rukou. Ale kdy jsem se rozhodla odejit, vedela jsem, ze se k manzelovi nevratim, at to s novym pritelem dopadne jakkoli. Nastehoval jsme se k sobe az po roce, nevkladala jsem svou budoucnost a budoucnost mych deti do jeho rukou. Byl to ten pravy impulz neco zmenit ale ne moje jedina varianta. Jestli to tak nemas a resis dilema milenec nebo manzel, tak to je spatne. Res manzel ano nebo ne.

trdelnik234
6. únor 2024

Ahoj, mam pocit,ze si tu pisala okolo Vianoc.Ak si to ty s tym starsim manzelom (50 a plus) a s tym milencom (okolo 50 tiez),co si pre neho bola iba milenka aj predtym aj teraz,tak fakt neries dvoch chlapov,ale seba a deti.
Skusili ste manzelske terapie?
Vies si realne predstavit (slovo realne tu m'a velky vyznam),ze budes sama s dvoma detmi?
Ze to s tym novym nevyjde (treba s tym ratat)?
Tu ti nikto neporadim,lebo s vami nezijeme.
Je dobre vediet,ze ked sa rozhodnes a zacnes riesit konkretne veci, bude to jednoduchsie ako teraz,ked to nevies rozseknut...

martinka_33
6. únor 2024

Odesla jsem od bývalého k současnému. Varianta odejit od manzela a být sama je pro spoustu žen ekonomicky nepřijatelná, já osobne mam tuhle variantu jako poslední možnou, tedy pro případ že život ve vztahu uz bude natolik nesnesitelny ze si i pres nepriznivou ekonomickou situaci polepsim. S bývalým jsem byla dva roky od chvile kdy jsem si rekla ze s nim nebudu. Nesnesitelny sice byl ale ne natolik, abych radeji nemela co žrát 😀 Dva roky nsem cekala nez jsem potkala sveho muze. Jsem s nim 4 roky, bez mráčku to neni, ale staci mi hodina s byvalym a vzpomenu si jak se mam skvele 😅
Snad by ti mohlo pomoct si utřídit myšlenky. Co má milenec co manžel nemá? Může (chce) ti to i manžel dát? Milenec by sel naplno do vztahu s Tebou? Umis si to predstavit? Jak moc mu veris ze by ten vztah z jeho strany po dvou letech neskoncil? Co vidis jako realnejsi? Hnit v nespokojenem ale asi jistem vztahu nevo jit do rizika, ze to nakonec nedopadne a budes sama?

bbarshaa
6. únor 2024

Zdravím, jsem ve velmi podobne situaci, jen už jsem se rozhodla a teď se řeší praktická stránka věci, jak a kam s dcerou jdeme…. Souhlasím s ostatními, že nejde o to zda odejde za milencem, ale zda odejdes od manžela. A to já už chtěla predtim než se mi vrátil do života onen člověk…
Jestli chceš napiš zprávu, můžeme se o tom pobavit 🙂