Odchod od partnera. Jaký je váš názor?

snehulka19
10. srp 2022

Ahojte holky ,potřebujem vediet aj iny názor než ten moj aj Ked vnutorny pocit mi hovoří že mám sa zbalit a odist,teraz k věci : s přítelem SME spolu 9- ty rok já mám 2deti z předchozího vztahu , bydlíme spolu v malém bytě ktory nasiel přítel,ale má to chybu že v bytě děti bit nemůžou ( zakázal domácí) takže sú tu skoby nacierno ,vztah je už dlhsie na bode mrazu koli jeho klamstvam které se vždy snaží otočit ne mna,detom vyčítá že mozu bit rádi že ich tu trpí atd co mne ako matke vadí.No a spoznala som jednoho muza před 3rokmi samozřejmě som sa držala spatky,len SME sa pozdravili to Bolo vše,jenže půl roka spět SME sa zakecali ,ponuka mi spolocny vztah,je vydiet že stojí o mna a o moje děti ,,otázka znie či to mám rysknut a odist alebo sa este pokusit vztah napravit? Lenze já už nemám chuť nič napravat to nebolo prví krát a vždy to iste+jeho bývalá z ktorou si píše a mně to vadí telefon má zablokovaný na 3x ....už som zoufalá riesit furt jeho ,mám děti a chcem žít s nimi normálny život nie sa bát co z něho vypadne ... dakujem za precitanie a vaše názory/ skusenosti.prajem pěkný den 😊

antoinet
10. srp 2022

Prosím tě, nemohla bys jako máma zajistit důstojný život pro sebe a své děti a jakékoliv chlapy od dětí držet stranou? :(

susmevem
10. srp 2022

@snehulka19 ... myslím, že jsi si v podstatě odpověděla už dávno sama. Je úplně jedno, jestli budeš s někým novým, od současného přítele bych odešla. Už jen představa, že jsou moje deti někde "na černo" je pro mě nepřijatelná. Aby domácí zakazoval přítomnost děti se mi nezdá tedy ani náhodou a výčitky tvého přítele, že deti můžou být rády, že je tam trpí? Tak to nazdar 🙄😅. Jestli on milostive trpí tvoje děti, tak já bych jeho milostivě netrpěla ani náhodou...

snehulka19
autor
10. srp 2022

@antoinet ano samozřejmě,mohla ale také jednoduché to není zase ,zarobim 18000 Kč z toho moc vyskakovat nemůžu,Ked sa pozeram na prenajmi no ....je to nerealni aspoň zatím ale samozřejmě mu to trpět nebudem , hnusí sa mi s tým chováním ...dala som si ziadosti do krizových center a azylových zariadeni nakolko je vsetko plné musím cakat....som v situaci kde už nevím co mám Este urobit ...

antoinet
10. srp 2022

@snehulka19 co najít nějaké spolubydlení s jinou matkou v nouzi? Jsi ve sdružení samoživitelek? Ty si můžou sáhnout na hodně různé pomoci.
Dále pomáhá stát - přídavky na děti, bydlení, hrazení obědů ve škole...
Každopádně tahat děti od jednoho strejdy k druhému je podle mě násilí na dětech a následky si ponesou celý život.
Jako zakládat další slepený útvar na základě toho, že ti někdo nabídl, je strašný, z toho šťastná rodinka nebude, děti se zase budou cítit stranou. Rozumné ženy začleňují nového partnera do života dětí minimálně po měsících či letech, ne je k němu rovnou nastěhovat. Takto nevytvoříš ani vztah, ani rodinu ani domov.

snehulka19
autor
10. srp 2022

@antoinet ano som samozivitelka ,o příspěvek na bydlení zadat teraz nemusím nakolko som v spol domácnosti s přítelem rataji aj jeho příjem takže kým nebudem bydlet sama je to bez šance - nemám nárok,o rodinné som zažádala cakam na rozhodnutí, a samozřejmě nemám vobec chuť skákat zo vztahu do vztahu len premislim už všelijak,děti ho poznají 15r 13r a oni mi už hovořili že máme ist k němu že z terajsim přítelem nechcu bit ,já by som najradsej určitou dobu Bola s nimi sama nic viac ,Lebo ako píšeš asi by som to dlho nevydržela nic by s toho nebolo ,nie som připravena na druhý vztah aj Ked je dotyčný pán moc hodný a ochotný udělat cokolvek pře nás

antoinet
10. srp 2022

@snehulka19 nenechala bych děti rozhodovat o vážných věcech, to z nich děláš malé dospělé. Pro ně se může vysvobození z toho, v čem teď žijí stát silnou motivací, ty je ale musíš chránit a ne na ně přenášet zodpovědnost.
Vem rozum do hrsti a zajisti jim klidné útočiště bez mužů, klidně někde v garsonce, klidně v jiném městě. Práce je, děti tě už nelimitují ohledně hlídání. Jestli tápeš v oblasti pomoci, obrať se na sociální pracovnici ve vašem městě či pomáhající organizace, to není ostuda.
Ale netahej je k jinýmu chlapovi.

jjasmina
10. srp 2022

@snehulka19 jednou by chlap řekl o mých dětech, že můžou být rady, že jich tam trpí. Jasný konec a ty se sakra vzpamatuj proboha

nazka
10. srp 2022

@snehulka19 a já ti naopak fandím. Tohohle pana pusť k vodě. Neprenesla bych se přes to, že nemá rád moje děti a zkus něco nového. Držím palce, ať je to tentokrát to pravé 🍀

zlaticko22
10. srp 2022

myslím, že sis sama odpověděla a víš, že chceš odejít. Tvůj názor je na správné cestě.. odejdi ! Takhle nebudeš štastná ani ty a už vůbec ne tvoje děti. Chápu, že to není lehké, snad se brzo najde nějaké bydlení, kam byste mohli jít. Nového pána klidně nechej, at ti s tím pomůže, ale nestěhuj se s dětmi k němu. Běžte na to postupně, pomalu. Myslím, že si děti zaslouží být ted jen s tebou, v klidu.. držím palce

jola777
10. srp 2022

Jako pardon, ale chudáci děti. Mají domov kde bydlí "na černo", nevlastního otce který je evidentně nemá rád a ty přemýšlíš že se s nimi přestěhuješ k jinému kterého prakticky neznáš. Nechápu.

klokanka31
10. srp 2022

@snehulka19 On trpí tvoje děti a ty s ním ještě jsi? 🧐 jinak najdi si svoje bydlení, můžeš žádat o příspěvky na bydlení, alimenty taky asi musíš mít...

sudylichozrout
10. srp 2022

Pokazde, kdyz tady ctu podobne prispevky, me napada stale to same. Ze rodicovstvi by melo byt podmineno IQ testy. Protoze jinak se mnozi i uplne trubky, ktere nejsou schopne zajistit, aby jejich deti vyrustaly v normalnim prostredi. 😤

martinka_33
10. srp 2022

Mně by spíš zajímalo, jestli tady radí taky nějaká samoživitelka 🤔 Nebo jestli to "chudáci děti, buď s nimi sama" píší jen ty, které si nezkusily být samozivitelkami 🤔 Ted není super doba být hrdinka, děti v pubertě stojí spoustu peněz, než učiníš rozhodnutí porovnej pro a proti - u současného partnera je obrovské proti, že děti evidentně nemá rád 👎 Bude pro ně lepší třít bídu s nouzí nebo být v nepřátelském prostředí? A co nový partner? Měla bys u něj zázemí, aby sis mohla něco naspořit, kdyby vztah nevyšel a nakonec jsi sama zůstala? Jak dlouho se znáte, jak dobře se znáte? Čím se živí, co je zač? Na tohle si odpověz a podle toho se rozhoduj. A to, že ses dětí, takto velkých ptala, neberu jako dělání z nich malé dospělé ale dělání z nich parťáky a takové jednání jsem já osobne v patnácti letech vítala, když mi dospělí dali možnost vyjádřit svůj názor, učinit spolurozhodnutí 👍 Ačkoliv rozhodnutí je nakonec jen na tobě

snehulka19
autor
10. srp 2022

@martinka_33 dakujem aspoň niekto normálny tu je ,poznám ho 3roky aj děti ,děti som sa neptala došli s tým sami zamnou ,tak SME sa spolu rozpravali o tom vsetkom ,je to tazke dcera na střední školu tam Idu vydavky hodně teraz ,mám alimenty na 2deti 2500 Kč + moj plat 18000 Kč z toho moc neusetrim som rada že žijeme ako tak .

martinka_33
10. srp 2022

@snehulka19 přiznám se, že s mužem, který trpí moje děti bych nechtěla žít, tím nejvíc trpí ty děti 😥 Jít do nového vztahu z čistě finančních důvodů je nefér vůči tomj druhému, který si od toho slibuje víc, ale jestli si s ním život umíš představit a dětj ho mají rády, pak bych do toho šla 😉 Vždyť tk nemusí být zrovna láska jako trám a přesto z toho může být vztah pořád, anebo taky nemusí. Za tři roky už asi znáš jeho názory a že to asi nebude nèjaký psychpat

jola777
10. srp 2022

@martinka_33 Píše že se tři roky jen zdravili a poprvé se zapovídali před půl rokem....to nevypadá že se dobře znají.

martinka_33
10. srp 2022

@jola777 těžko radit, i po půl roce se dá už říct, jestli ten chlap za to stojí nebo ne. A nakonec i po x letech randění se může ukázat, že spolubydlení nefunguje.

jola777
10. srp 2022

@martinka_33 Nj, ale po půl roce jen nějakého potkávání? Nevím no. Já jsem se s druhým manželem tedy taky sestěhovala už po dvou měsících chození a za další tři měsíce jsme se vzali, jenže my se už znali z práce a dceru jsem netahala od jednoho chlapa k druhému.

martinka_33
10. srp 2022

@jola777 proto bych do toho šla jen kdybych viděla i jinou než finanční perspektivu, jakože to aspoň 5 let vydrží, ale to nemusí tak být ani když je to láska jako trám. Vztah je vždycky tak trochu nejistota, svého muže jsem znala z práce 8 let, přesto jsem jeho špatné vlastnosti (a on ty moje) poznala až při společném žití, on se těmi svými mouchami nikdo nechlubí 😀

michaela666
10. srp 2022

Nešlo by najít nějaké přechodné bydlení u rodiny? Stěhovat se hned od jednoho chlapa ke druhému ( toho ani pořádně neznáš) je hrozná hloupost. Jako bezdětná ještě ok, ale s dětma vůbec.
Chápu, že chceš od současného partnera pryč a vůbec se nedivím. Ale nestavěj nový vztah primárně na tom, že s ním budeš abys měla kde bydlet a uživila děti.
Znáš to, když ptáčka lapají pěkně mu zpívají....abys za pár měsíců nezjistila, že jsi na tom stejně ( možná hůř) než se současným chlapem.

snehulka19
autor
11. srp 2022

@michaela666 tu možnost nemám u rodiny Keby ano nerozmyslam co dalej ,v lednu som pochovala maminku tam to vlastně celé krachlo nadobro Lebo dovtedy som platila nájom já přítel nic ,a Ked som musela peníze vrazit do pohřbu Mal nájem platit on co se nestalo,a nastal kolotoč problémov ktore teraz riesim ,podala som si o miesto do krizového centra ( do 3) tak Este cakam či sa uvolní nieco ale už moc času nemám .

moncheris
11. srp 2022

@snehulka19 myslím si, že v první řadě bys měla myslet na děti. Aby ony byly spokojené a měly domov, kde se cítí doma a v bezpečí. Čas strašně rychle letí a zpět to nevrátíš... nehledě na to, že si tím i ten vztah s dětmi můžeš nenávratně poškodit.
A k druhé části Tvého dotazu. Nemá smysl slepovat vztah, který nefunguje. A zvlášť, pokud partner není otec dětí a ani se k nim tak nechová. Byla bych ale opatrná, utíkat ze vztahu do vztahu. Jednak by sis měla dopřát čas a také by sis nepomohla tím, upnout se na jiného chlapa. "Když ptáčka lapají, vesele mu zpívají..." Nejdřív se s potenciálním přítelem opravdu poznej, než se vrhneš do nového vztahu, neboť to ovlivní i děti

paturik
11. srp 2022

Být tebou chlapy nech být .... Byla bych nějakou dobu s dětmi sama a pokud už si najdeš chlapa... První bych s ním jen chodila a až bych poznala že je opravdu dobrý a manrad mě děti pak bych s ním teprve začla žít

paturik
11. srp 2022

Šla bych na úřad nahlásila bych se jako samozivitelka

hanynka1704
11. srp 2022

@snehulka19 stačilo mi dočíst se k větě,že děti nemůžou být s vámi bytě a on je tam trpí. Okamžitě sbalit a jít. A vůbec se divím,že s takovým člověkem si. Děti VZDYCKY!!!! na prvním místě.

rencinka87
11. srp 2022

@sudylichozrout Jako chytra a uspesna zenska bys mohla a mela vedet, ze IQ si nikdo nevybira a neni to duvod se komukoli vysmivat a potazmo ho tvrde odsuzovat.
To, ze si to clovek treba v zivote nerozhodil uplne idealne neznamena, ze to neni hodny a milujici clovek, mama milujici svoje deti.
Ne vzdycky je vsechno tak jednoduchy jako facka.
A uz vubec nerozumim, co te zere, ze mas to nutkani odsoudit jinou mamu, ktera se stejne jako ty snazi udelat pro svoje deti to nejlepsi, primo v jejim prispevku, kde ji optimalne setres a dalsich deset ti k tomu zatleska.
Tvoje reakce je ve vysledku hloupejsi, nez dotaz zakladatelky. Jen s tim rozdilem, ze ty to IQ vyssi mas.

gracinka7
11. srp 2022

@sudylichozrout obávám se, že bych asi neprošla 😂🙈

veronicka89
11. srp 2022

Jako rafsi byt v garsonce sama nez s debilem , nebo nekym , kdo mi od stolu rekne jak to nebude vsecko super 😬...
V 15 letech muze jit 1 dite pokud se neplete uz na brigadu pokud chce lepsi obleceni mobil ....apod a jinak se proste uskromnite...

Dej si nejdriv svuj zivit do poradku a potom ti do cesty budou chodit normalni chlapi...

Ale uprimne zenskou ztrapenpu zivotem ve financni a citove nouzi budou balit jenom porad stejni pacholci....takze se pro tebe nezmeni nic k lepsimu...

veronicka89
11. srp 2022

Jinak pises ze jsi z regionu breclav .... Kdybys delala klidne i uklizecku za hranicema v Rakousku musis dostat minimalne za normalni 40h uvazek 33.000 cisteho !

holkaokomodra
12. srp 2022

@snehulka19 tak tys tady dostala peknou sodu... 🤦‍♀️ nic hlavu vzhuru, jestli si z nejakeho duvodu v nelehky zivotni situaci vnimana jako pitoma, tak ja jsem bejvala tuplem 🤣 vubec ti to nezavidim co resis, urcite neni dobry vytloukat klin klinem, ale chapu, ze o tom uvazujes, protože co jako zbejva... prispevek na bydlení ti daj nejdriv za ctyri mesice, az nebudes miit spolecne posuzovanyho vola v domacnosti aspon ctvrt roku, co do ty doby... 🤷‍♀️ ale koukala jsem, ze si platila najem sama jeste nedavno, co se spojit sama za sebe s domacim a probrat s nim i to jak je to s detmi v byte? nebo je to kamos tveho "muze"? pokzd ne, tak bych pakovala ja jeho a s novym partnerem do toho sla v poklidu bokem, dokud se nepoznate vic, i když jak uz zaznělo jistota neni nikdy 😊