Nevlastní 13letý syn. Měl by se v tomto věku už ozvat tátovi sám?

monvd
24. kvě 2020

Dobrý den,

zajímal by mě názor ostatních proto se ptám....měl by se ve 13letech už ozvat syn sám svému tátovi se kterým nežije ve společné domácnosti jak se třeba má nebo že by chtěl přijet na návštěvu? nebo je normální, že se neozývá? jde mi jen o názor jestli stále syna omlouvat, že je ještě dítě nebo už by se měl prostě dokázat ozvat i sám? děkuji....

bajjunka
24. kvě 2020

Asi bych chtěla nejdřív vedet, jaký mají mezi sebou vztah, bez toho jde názor udělat blbě 🤷
Jestli k otci kluk jezdí protože jen prostě musí, když už se vidí, jestli si rozumí, nebo kluk tátu odmítá, jestli jsou návštěvy daný soudně, nebo na domluvě rodičů, apod....?

fandysek_1
24. kvě 2020

@monvd po pravdě mě bylo 12, když se naši rozvedli a nějak jsem teda tátovi nevolala a nevzala se k němu na návštěvu. Pak, už na střední jo. Teď nejsme v kontaktu několik let, ale to je zase jiný příběh. Fakt záleží na vztahu jaký mají. A jaký k němu máš třeba vztah i ty.

nnnadja
24. kvě 2020

Můj syn 13 jezdí k tátovi 1xza 12 týdny. Jinak mu nevola. Možná si 1xtydne napíšou na wapp. "Navíc" k němu nejezdí. I když myslím mezi sebou žádný problém nemají.

lilv
24. kvě 2020

@monvd jsou to ignoranti. Kluky v tomto veku nic a nikdo nezajima. Aspon to tak mam u sveho brachy.

altalia
24. kvě 2020

To nelze takhle rict, kdo zna jeho mamu a vztah jeji a ex manzela ? Teoreticky ano, mohl by sam, ale po rozvodu jsou deti tolik ovlivnovany, ze co je bezne a normalni, je vetsinou zcela obracene..

codal
24. kvě 2020

Pokud k tomu není vedený, tak sám od sebe asi nezačne.

anguly
24. kvě 2020

Mohl by se ozvat, ale... Naši se např. rozvedli, když mi bylo cca 12let. A já se sama tátovi nikdy neozvala (asi do 18), ale vždy jsem byla ráda, že se ozval on. 🤷
Jde o to, že rodiče nejsou úplně smířený s rozchodem a děti špatně snáší "hloupé" poznámky na maminku nebo naopak. Mnohdy jde o maličkosti, ale děti to špatně snáší. Když totiž někdo kritizuje jeho rodiče, děti mají pocit, že oni jsou ty špatné...😥 A někdy je prostě pohodlnější se neozvat...

merope
24. kvě 2020

Ve 13 letech bych řekla, že může, ale nemusí. Ony jsou opravdu veliké rozdíly a ve 13 jsou ty děti v podstatě ještě malé, ale vypadají dospěle a zdání dost klame. Je to v detailech. Doučuji sem-tam někoho v této věkové kategorii a mám zkušenost, že se s většinou domlouvám sama, ale rodičům pravidelně reportuji - právě proto, že občas tam vznikají různé anomálie, o kterých by rodiče měli vědět. Takže pokud ho vyloženě nevytáčí matka a nemá potřebu se někomu svěřovat a táta není tímto důvěrníkem, tak bych určitě brala, že pokud táta chce, má ten vztah vyvolávat. Nehledě na to, že kluk asi taky potřebuje ujištění, že táta je tu pro něj - a to dostane právě tím, že se mu táta bude ozývat, ne že bude mít pocit, že se mu musí vnucovat a že už (třeba s novou partnerkou) o svého syna ani nestojí.

zuzkasim
24. kvě 2020

Zaprvé kluci jsou často takoví, neozývací. Zadruhé jak tu píše paní nade mnou, každé dítě je vděčné za ujištění, že rodiče o něj i po rozvodu stojí a zavolají mu, byť se rozvod mohl stát už dávno. Myslím, že je běžnější, že rodiče volají svým dětem, než že děti rodičům (myslím v dětském věku, ne v dospělém). Toto bych opravdu vysvětlila i tatínkovi. A když to vidím doma, mám za nedlouho 13-letého syna, miluje svého dědečka a čas strávený s ním. Dědeček mu řekne, že mohou o víkendu na výlet, ale ať se zeptá doma a zavolá mu, jak se doma domluvil. Syn se mě zeptá, já souhlasím, ale on už dědečkovi nezavolá... nevím proč, prostě to neudělá i přes to, že výlet tedy nebude. Chce, až budu večer babičce volat já (voláváme si s mou mamkou téměř denně), ať to vyřídím. Je mu to blbé, stydí se, nebo nevím co. Někdy to vyřídím já, někdy se na něj vykašlu, protože dědečka to též zlobí, přál by si, aby se mu vnuk ozval sám. A jde o naprosto vynikající vztahy všech zúčastněných stran!

lolam10
24. kvě 2020

Presne tak, mohl by se ozvat ale neni to jeho povinnost.po zkusenost u svych rozvedenych rodicu jsem uz fakt alergicka na to ze nekdo neco jako zajem vyzaduje.jestli tatinka zajima jak se ma jeho syn at mu zavola sam a neceka zda on zavola a zda se budou stridat...

pavca1982
24. kvě 2020

Tak my máme střídavou péči po týdnu a když jsou kluci u svého táty, tak ten třináctiletý se někdy za celý týden neozve. Vztah máme hezký často mi říká, že mě má rád, ale prostě on má jiné starosti. Je to telecí věk.

petulejan
25. kvě 2020

Tak pritelova dcera se ozývá moc ráda,když potřebuje něco koupit 😁 ale abych nekrivdila,tak se ozve,že chce k nám,máme mimco. Přítel je dost zaneprazdneny,takže na nějaké telefonování s ní dost kašle a ona to vcelku toleruje 🙈

kridav
25. kvě 2020

Manželovi dcery 15 a 13, tak mu volají jen když něco potřebují. Aby mu zavolaly jen tak to nehrozí, je to jen na něm, že jim volá a zajímá se. Je ani nezajímá jak se má on nebo jejich pětiletý brácha. Mají hlavně svůj život s mámou, kterou jsou hodně ovlivněný. Teď už k nám ani nejezdí, a to se nic nestalo. Prostě jen jejich táta, neplatí co oni si navymýšlí.
Taky jsem z rozvedený rodiny, a taky jsme tátovi nevolali, a to ještě nebyli žádný mobily, že by mohl člověk volat kdy chce, jako je to v dnešní době.

pavlinar
25. kvě 2020

Taky si myslim, ze by ten vztah mel udrzovat rodic. Ja teda nejsem z rozvedene rodiny, tak si to neumim predstavit.. ale ze bych ve 13 volala rodicum, jak se jim dari, co noveho v praci, co zdravicko, co pripadny sourozenec jakpak se mu libi ve skolce a tesi se do skoly..? Tak teda NE. Pravidelne by se mel zajimat rodic

xmele004
25. kvě 2020

Ja mam vyvdaneho syna 12 a pul.. Je to opravdu normalni, mobil ma na to, aby kecal s klukama kdyz parej videohry 😂 Mame ho v peci my, s mamkou vztah ok, ale kdyz ona se neozve, on sam nikdy.. Ale kdyz se mamka ozve, je nadsenej, behem 5min se schopnej byt zabalen na vylet atd. Jsou to fakt jeste deti.

pleskot
28. kvě 2020

My teda tátovi nikdy nevolali. S pravidelnými návštěvami jsme počítali a když vymyslel něco navíc, dal vědět on. Maximálně jsme mu zavolali k narozeninám. Ale jinak nebyl důvod, vídali jsme se dostatečně. To až v dospělosti, když se nevidíme pravidelně, tak si navzájem voláme.

codal
29. kvě 2020

Moje kamarádka má syny 14 a 12, když jsou delší dobu u táty třeba na prázdninách, tak si obdem zavolají, vždycky večer, až když jsou doma a nenarušuje to nějaký program, kluci jsou na to zvyklí od začátku a volaji kluci mamce když prostě už mají čas. Stejně tak, když jedou k tátovi, tak jí dají vědět, že dorazili. Je to o návyku. Podle mě, pokud je to k tomu člověk nevede, tak sami od sebe je to nenapadne.

peginka1999
4. čer 2020

Já si myslím že v tohle věku už dítě samo ví co a jak a když chce tak se ozve můj ex má 11 letého syna a ten je bohužel ovlivněny jeho ex takže musel volat bývalí a jejich rozhovor probíhal ahoj co děláš? ( Nic, úkoly atd..) a když s ním chtěl dál mluvit tak to bylo takový hmmm jo tati ale od něj žádná pořádná reakce a to měl už od 9 let a bylo to taky tím že se ex snažil aby o něj nepřišel ..čím víc se snažil tím horší to bylo kluk byl rozmazlený ,odmlouvat atd.. no hrůza pak ex přestal dělat vše co doposud dělal a bylo to ještě horší protože on byl zvyklí že táta skáče jak on chce a teď je to asi tak že k němu asi jezdí jen protože musí takže si myslím že je to hodně o dítěti i když se člověk bude snažit sebevíc tak je to stejné špatně