Nonstop hysterická máma (babička)

11. srp 2020

Prosim Vas, kdo mate taky takhle narocnou mamu, jak to zvladate? Da se v tom nejak normalne zit? Vidat se s ni? Pr.z dneska - jede za nami na navstevu. Jsem doma sama s dvema detmi ( jeden kojenec), zijeme na vsi, neni tu obchod, manzel pracuje v jinem meste. Tento tyden se mu nehodilo prijet a s tim ze prijede babicka, tak ani nemusi ( jsme si mysleli). Babicka se objednala na 3 tydny ( pulka domu teda patri ji, takze to neberu jako uplne jako navstevu, i kdyz ti nebydli, neberu to tak, ze se musi ptat, jestli muze prijet a podobne). Ze pry me pomuze s detmi. Dneska rano ji pisu, jestli by po ceste vyzvedla nutrilon, nejak jsem automaticky predpokladala, ze nam po ceste i nakoupi. Primo jsme se takhle nebavily, ale prislo me to logicky, kdyz rikam, prijed, manzel tu nebude, aspon nam pomuzes, kdyz jsem bez auta.

antoinet
11. srp 2020

@eleanora84 taky jsme přišli o jednu babičku, mladou.
Tohle nahánění za pochodu je něco strašnýho, pro každého, natož staršího člověka.
Akceptuje ji takovou, jaká je. Vše je pomoc - že ti dělá společnost, podrží miminko, uvaří kafe... važ si toho.
Nenechala bych babičku dělat mi nákupy, vše si nakupujeme sami, dopředu do zásoby, dá se to i se třemi malými dětmi.
Chce to plánovat, nákupy i návštěvy.

autor
11. srp 2020

@mari2 Hm. Mas pravdu. Ja se prave snazim 20 let na sobe pracovat, aby me to mene vadilo, ale me prijde, ze ona neda pokoj dokud nevypenim, aby me pak mohla rict, ze jsem hysterka ja. Ona ma se svym chovanim i problemy v praci - muj tata se s ni kvuli tomu rozvedl - nevymyslim si to. Myslim, ze potrebuje me vyprovokovat a pak me rict, ze problem mam vlastne ja. Kdyz si s ni sednu a probereme to, tak to bude vitr na jeji mlyn. Tez tisickrat ozkouseno. Priste to udela zas a ja o to vic vyletim a o to vic me pak zkritizuje, jak jsem hrozna. Dneska jsem to nerozdychala, jindy treba vydrzim dele, ale ona se stejne bude druhy den snazit o neco jineho a ja to nedam. Je to proste zoufaly. Ano, jedine co funguje je nic nechtit a obskakovat ji. Pak je spokojena, akorat utrousi, ze tu mam bordel a obed ni nechutnal.

misadan11
11. srp 2020

Tak holt se zaridit tak,at nic nepotrebujes a bude klid...pokud ja neco potrebuju, tak primhourim oci, sklopim usi a sem rada, ze mi je vyhoveno, byt to neni dle mych predstav treba..nebo je to jinym zpusobem... ale pokud si na necem trvam, tak se podle toho holt sama taky zaridim...

autor
11. srp 2020

@antoinet Bez auta a dopravniho spojeni? Ona se sama nabidla, ze mi prijede pomoct, kdyz jsem bez auta. Zijeme na samote u lesa. Ja ji o pomoc nezadala.Jinak je ji 55. Tak zase jakoze ve veku babicky uplne neni.

autor
11. srp 2020

@misadan11 Tak ja bych se zaridila sama. Ja ji tu nepotrebuji. Odmitnout jsem ji nemohla. To by byly zase vycitky, ze nevidi vnoucata.

kami1984
11. srp 2020

Připomínáš mi malé dítě. tak víš, jaká mamka je, že tě tohle chování točí, tak udělám vše pro to, aby situace a výbuch nenastala.
Mamka mi loni taky přijela pomoct a vážně by mě nenapadlo, že s sebou dovalí 2 tašky, abych neměla prázdnou ledničku. proč nenakoupí manžel, případně se nepostará večer o děti a zajedeš si nakoupit sama? Je plno lidí bez auta, s dětmi, na samotě a nenechávají to jiným sežrat.

berenika39
11. srp 2020

Babičku, která mi přijede na delší dobu pomoct s dětma bych čekala s navařeným sporákem, plnou lednicí a svými běžnými provozními věcmi (Nutrilon) zařízenými.

ariadna12
11. srp 2020

Ona se nabidla prijet pomoct s detmi, ne vyrizovat za Vasi rodinu, ze jste nestihli mit doma zasobu umeleho mlika a jidla (kor kdyz prijede navsteva). To jste meli resit s manzelem, aby se navsteva u Vas citila dobre, kdyz uz prijela na vypomoc k detem, a ne ji ukolovat jeste nez dojede.

kami1984
11. srp 2020

@berenika39 přesně tak, babičky, které mohou/chtějí hlídat na delší dobu(u mě to je už i víkend) jsou velmi nedostatkové "zboží"...

editah222
11. srp 2020

Asi tě nechápu. Proč by ti měla mamka nakupovat když jsi ji o to nepožádala předem? To bydlíte někde 50km od civilizace? Když jedu ke kamarádkám tak rozhodně kabele s jídlem netahám, vezmu každému dítěti čokošku a kamarádce lahvinku vína.

berenika39
11. srp 2020

@kami1984 🙂)). Však je to máma, ne služka...já teda spíš vozím nákupy mamině..

obla
11. srp 2020

Tak pokud se zařídíš sama a pomoc nepotřebuješ, pak furt nechápu, kde je problém .. i když je její pomoc jen částečná, nebo ne tak úplně dle představ 🤷🏻‍♀️
Základem šťastného žití je podle mě zkrátka “nic neočekávat” a pokud moc potřebuji, nebo chci, tak o ní dostatečně dopředu a zcela konkrétně požádat.
Nezlob se, trochu mi z Tvých příspěvků přijde, že objajuješ pouze sebe a druhá strana mince je Ti lhostejná, nebo ji ignoruješ.
Myslím, že těch realisticky podaných názorů je tu více a slušně položených. Přesto si z toho nic nevybereš a podivuješ se, že Ty bys to udělala jinak.
Ne všichni lidé jsou stejní a základem všeho je lidskost, empatie, slušnost a komunikace.
Mmj. nemí ničí vina, že žijete na samotě a ty jsi se dvěmi dětmi odřízlá bez auta. Tam bych asi zapracovala, jako první ..

kami1984
11. srp 2020

@berenika39 přesně tak. mamka si vzala v červeni týden a teď zase týden své dovolené a je s vnoučky. Jsem ji a manželovi tak vděčná. Koupíme jim dárkový poukaz do restaurace, ať si pak odfrknou i oni🙂

autor
11. srp 2020

@berenika39 Ona me ale deti nepohlida. To ona nedela. Bude tu sedet na zahradce a rypat se v zahone - mozna vecer, az budou deti spat, me je pohlida a ja vybehnu na hodku do lesa si zabehat. Jeji pomoc prave spociva v tom, ze dojede na koupit. Ona deti nehlida.

autor
11. srp 2020

@obla Nevim, asi takovou mamu nikdo nemate, ze to nechapete. Domluva s ni mozna neni. Ano, obhajuju se, protoze vam prijde jeji chovani normalni, tak se snazim dovysvetlit, ze to neni babicka, co s necim pomaha, dalo by se s ni sednout na kafe a situaci vysvetlit. Na nakup si sama nedojedu. Kdyby nenabidla, ze prijede, tak by se manzel vratil a nakoupil.

amazonkajanik
11. srp 2020

Jak už padlo,mimo jste byly obě. Máti že nezvedala telefon a ty,žes měla napsat co ,kde a za kolik koupí

autor
11. srp 2020

@editah222 Bydlime 5km od neblizsi vesnice, tam je kram, ale coop, kde neni nic. Nejblizsi nornalni kram je 20km. Nejblizsi mhd zastavka je 3km. Ja bych si to zaridila. Ale ona nabidla, ze me prijede pomoct. Kdyby sem nejela, tak si to samozrejme zaridime sami. Nase podminky zna, ja mam doma 2 mesicni miminko a 3 leteho.

autor
11. srp 2020

@amazonkajanik Ja ji to napsala. Potrebovala jsem nutne nutrilon a i ten bych si zaridila sama, kdyby me sdelila, jak moc ji to obtezuje.

kami1984
11. srp 2020

Tak víš, že nákup dneska nebude, tak napiš manželovi, ať nakoupí cestou z práce.
A pokud víš, že to není ta hlídací babička, tak nic neočekávej. část domu je její, není její povinností hlídat. byla bych ze začátku vděčná i za tu hodinku do lesa.
příště bych opradu napsala, mami, potrebuji a,b, c, d, koupíš to v x, y, z. tady je recept na ulici b je lekarna, neni doplatek. pak se dopoledne nahanite...

amazonkajanik
11. srp 2020

@ariadna12 odpověď měla být zřejmě zakladatelce,že 😉

tulikiss
11. srp 2020

kdyz ti tak vadi, ze k vam mati jezdi a vubec ti nepomaha, nedela co ty ji urcis, tak si kupte jen svuj dum a budete mit klid. Jinak si pekne protirecis, pises jak si nutne potrebovala nutrilon a pritom si psala ,ze si zas tak nutne tu lekarnu nepotrebovala.

autor
11. srp 2020

@obla Neni to nici vina. Ja po ni nic nechci. Kdyby sem nejela, tak prijede manzel. My ji nepotrebujeme. Ale prijde mi nejak rozumny, kdyz sem ty dve hodiny jede, ze se zastavi v lekarne, kolem ktere stejne jede. Nez aby muz sem jel na otocku. Ale tak asi jsem teda divna ja.

amazonkajanik
11. srp 2020

No,tak ponaučení pro příště ...udělej si sám 😉

obla
11. srp 2020

Znovu opakuji.. základem je komunikace. Bez emocí, v klidu a konkrétně. Já myslím, že tohle totiž nespustil nutrilon za 60 kč, ale je to dlouhodobější a hlubší problém.
Neopírala bych se o to, jaké máme my ostatní matky. Protože to opravdu nevíš.. a věř mi, že to může být daleko horší a komplikovanější vztah, než je tohle.
Chápu, že jsi naštvaná a tak trochu zoufalá z momentální situace, ale myslím, že problém bude zakopaný hlouběji .. a chtělo by o tom mluvit. Ne tady na MK, ale spolu.

malytlustyhroch
11. srp 2020

Taky mam matku, ktera me nepusti ke slovu, dela zmatky a kritizuke moji domacnost, ale je aspon hodna, a jidlo mi chvali (ikdyz nikdy dopredu neni jiste jestli u nas jist bude nebo si prinese vlastni jogurt, nebo nebude chtit nic), a ano je to casto vycerpacaji a k vzteku. Co se tyka odnaseni taliru atp., tak jsme dlouho resily opacny problem, ze mama zas u nas hned chtela vschno delat, umyvat, vyhazovat, organizovat, a z toho jsem zas sla do vrule ja. Pomaha nam: nic od ni nechtit, na nic se nespolehat, s nicim nepocitat, hlavne si nic nevysvetlovat (stejne to nevnima, a akorat je z toho zas dusno). Ta moje ma i spoustu dobrych stranek, mame se radi, vnoucata miluje, je ochotna pomoci - jen proste clovek nesmi spolehat na to, ze se dohodnem a tak to bude, to je u nas sci-fi.

autor
11. srp 2020

@tulikiss Tak nutne - mam jednu krabici a budu si pro nej muset zitra ci pozitri dojet. Se zbytkem vydrzim klidne jeste tyden. Mam sice prazdnou lednici, ale mam hromadu veci ve spizi. Samozrejme nebude to takovy komfort a hlavne je to zbytecne, kdyz sem jede. Hele v dome bydlime po dohode, ona zase bydli v byte, kde ja vlastnim polovinu. Neprepisujeme to, protoze jsem jediny dedic a defacto to je jedno. V techto vecech si zase duverujeme vzajemne. Jen jako bylo by me trapne ji rict, at sem nejezdi a izolovat se, kdyz je defacto polovina domu jeji.

lora1987
11. srp 2020

Jsem asi divná, ale přijde mi minimálně zvláštní chtít po komkoliv, aby mi cestou ke mě nakoupil a navíc mu to oznámit v den, kdy vyráží. To si máš zařídit sama. Co by jsi po mamce chtěla? Aby u vás doma kmitala tak, jak ty pískáš? Pokud mi někdo jede pomoct s dětma, tak počítám s tím, že si s nima bude hrát, zabaví je (rozhodně ale ne celý den) a já mu budu za to poskytovat plný servis (včetně sklízení nádobí ze stolu).

autor
11. srp 2020

@malytlustyhroch A jak to resis? Proste predem vis, ze se nedohodnete a snazis se zustat v klidu? Ja i delala ruzne vizualizace a meditace, ale stejne me vzdy vytoci. Nejdele j zvladnj 3 dny, pak je den dusno a pak zase tri prudi, nez tk nedam a tak porad dokola. A je to asi i lepe, protoze jinak bouchne manzel a to nechci. Ona ma prave take i kladne vlastnosti. Jinak aj tez nikdy nevim, jestli se bude jidla dozadovat a vycitat, ze je malo/hodne masa a nebo prijede a rekne, ze si privezla svoje a ja muzu jit zamrazovat. Dopredu to z ni nedostanes.

autor
11. srp 2020

@lora1987 Tak to ona si s nima spis nehraje. Pomoc s detma znamena z jejiho pohledu znamena, ze prijede, je tu s nama a obcas si se starsi popovida, pohraje, zbytek chodi sama na prochajdy - starsi s ni sama nechce, reje se v zahone, chodi po navstevach, do hospudky a tak. A ocekava full servis. Jakoze pomuze, ale je to asi tak, jako kdyz prijde chlap po praci. Ze bych sla treba vozit, to ani nahodou.

autor
11. srp 2020

@amazonkajanik Tak ona si najde neco jinyho vid... Me slo spis o to, jestli to nekdo nezna a neporadi, jak davat hysterku s klidem...