Otec narkoman - nechci mu dávat syna

eliskaaluky
17. kvě 2019

Prosím o pomoc. Mám tří letého syna. S otcem jsme již rok a půl o sebe. Otec dříve užíval nitrozilne pervitin a psychicky i fyzicky mě týral. Bohužel před zrakem syna který z toho měl nehezke zážitky a vzpomínky. Po te mi byl soudně syn svěřen do péče a s otcem jsme se na kontaktech domlouvali přes OSPOD. Po celou dobu co jsme od sebe jsem nejprve u kontaktu prvního půl romu musela dělat dozor aby k němu syn vůbec šel. Pak jsem druhého půl roku otci syna vozila protože nemá možnost si jezdit. Následně otec znovu začal užívat pervitin. Syn se zablokoval a nechce k němu. Začala jsem to řešit opět přes OSPOD kde se otec přiznal a slíbil že vyhledá odbornou pomoc. Po měsíci nam všem jen oznamil že problém nemá a pomoc nevyhledal. Dostal od paní z OSPOSU tedy zákaz dokud nepředloží že je normální a vylecny. Vymysleli to tak že jeho maminka převzala zodpovědnost a pro malého si jezdí společné. Syn tam nechce a vrací se uplne mimo. Strani se všem,má průjem,pocurava se a trpí na noční desy. Jsem už zoufalá a nevím jak dal mám pokračovat.

merope
17. kvě 2019

A co na to OSPOD? Bohužel je to otec dítěte = má k dítěti stejná práva jako ty, ale pokud se prokáže nějaké ubližování dítěti, můžou dostat zákaz oba. Hlavně by mělo být klíčové, že nesmíš bránit kontaktu, opakovat klidně, že bys ráda, aby syn měl s otcem kladný vztah a kdesi-cosi, ale že se děje toto, že netušíš, co se u otce děje a proč se toto pojednou začalo stávat a že se ti to nelíbí, zda jsou schopní to prověřit. Prostě aby bylo jasné, že to není nějaký truc otci, ale že máš strach o dítě.

alicemnau
17. kvě 2019

@eliskaaluky já si toto nedokážu představit, chudáček malej, nedá se to vyřešit přes někoho jineho nějaká organizace,sociální úřad, nebo přes lékaře, on k němu prostě musí? Já jsem tohle netušila takže ani nevím co je OSPOS , jako vyloženě když takto reaguje tak to utnout,lepší žádný otec než takový..já jsem ale úplný laik...nikdy jsem takovéhle situace řešit nemusela tak jsem vám asi ani moc neporadila.. mrzí mě to,a držím vám palce

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

@merope jasný kontakt jsem vždy podporovala a problém jsem s tím neměla chtela jsem aby měl syn oba rodiče i kdyz teda každého jinde. Ale přijde mi že otec tím že znovu začal fetovat a ještě s tím nakonec nic nedala ztratil nějak zájem o syna a dělají mi to vše jen na truc. Samozřejmě syn musí podstoupit psychologické vyšetření což ve třech letech není jednoduché podle psycholozky posoudit co se kde děje :(

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

@alicemnau ODPOD je orgán sociálně právní ochrany dětí. Bohužel všichni pořád dbají na to aby měl syn oba rodiče. Ano do doby než začal znovu fetovat jsem to také podporovala ale.ted když ho vidím. Vidím v jakých stavech je otec a jak se mi vrací dítě domů je šílené. Otec argumentuje tím že ho chci pouze o syna připravit což ovšem pravda není. Navíc čekám s novým přítelem miminko tak mě vážně nebaví se synem lítat po OSPODU,lékařích,psycholozich a následně nejspíš i soudu. :(

pipapi
17. kvě 2019

@eliskaaluky no řešila bych to sama, co je přednější otec feťák, co si bude dávat nějaké návrhy, nebo syn a jeho normální psychicky a fyzicky vývoj? Prostě to utni, takhle by se ospod fakt neměl chovat a pokud všichni vidí , že to na syna nemá dobrý vliv, tak proč tohle? Fakt nepochopím ty sociální útvary...akurat kazí děti.. co z takového dítěte bude, když vidí takové hrůzy a má.z toho tak špatnou psychiku. Tobě nemůžou udělat nic, navíc ho máš v péči . Ať si otec podá návrh k soudu, myslím že když ho tam soud uvidí a uslyší , že fetoval, zatrhne to hned. Jinak mám to tak samo, čekáme i s novým přítelem mimčo.. ex nepřispívá ani korunu, žije někde pod mostem , nebo u kamarádů , fetuje, takže já jsem prostě styk s ním utla a nazdar..budu bránit vždy své ditr i vlastním tělem ..i kdybych se měla na černo někde přestěhovat, jeho k němu nepustím ..taky mě fyzicky a psychicky týral , takže mi nemá co ...na policii má tolik restu

ladyhacek
17. kvě 2019

@pipapi tohle není snadné, ona to nemůže jen tak utnout.
Otec si může stěžovat že mu nedává dítě na které má právo a ona právo a soudem stanovenou dohodu porušuje.

Ospod se vždy snaží najít pro dítě ti nejlepší , zákon hovoří jasně oba rodiče a někdy i ty úřednice musejí na něj dbát.

@eliskaaluky znova na ospod, nic jiného ti nezbývá.
Říct jak to je, že máš podezření, že znova fetuje. Hak je to s dítětem. Že i když je s nimi babička tak to malému neprospívá.
Noční můry, pocurava se. Oni určitě dítě pošlou k jejich psychologovi, ale jiná cesta není.
Snaží se dělat vše co je v zájmu dítěte ( a pokud dítě není ohroženo tak v jeho zájmu jsou oba rodiče ☹ )

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

@ladyhacek na OSPOD byl sám otec který se následně přiznal a nechal si to zapsat do spisu ve slabé chvíli. Měl vyhledat pomoc ovšem se na to vykašlal a obešli to že převzala zodpovědnost jeho mamka. Otec není jediný kdo u nich v domě bere drogy. Drogy bere i jeho starší bratr a dříve dokonce pervitin v zahradním domku vařili což údajně následuje i teď. OSPOD situaci u nich byla prověřit a doma samozřejmě nic nenašli a zahradní domek měl bratr zamčeny a doma nebyl. Syn byl poslán k psychologovi ovšem se tři letým dítětem se prý špatně pracuje. Je ještě moc malý. Soudně daný styk otec se synem nemá. Takže v tomhle ohledu ho prostě dát nemusím a taky mi to tak bylo doporučeno dětskou doktorkou,pravnikem i psycholozkou. Ovšem otec se určitě obrátí na právnicku a pozenou to k soudu. Kde teda problém s tím aby se se synem viděl já osobně nemám ale musí to fungovat a nemůže se mi syn vracet v takových stavech :( Takže snad to půjde napadnout kvůli tem drogám a snad otci soud nařídí léčbu a dá se vše do kupy. Určitě nechci aby malej byl bez otce ale zas na druhou stranu jestli to má být takhle aby z toho malej měl jen trápení tak by asi bylo vhodne zvážit jestli není lepší toho otce nemít :(

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

@ladyhacek hlavně vím čeho všeho byl otec pod vlivem drog schopen a že mě při posledním incidentu mezi námi udusil málem polštářem a já byla celá modrá týden. Bohužel jsem to na policii v té době nedala takže mám jen fotky jak jsem vypadala které nejsou průkazné. Mám strach aby tahle situace nenastala i u syna a jednoho dne mu neublížil 😞 bere drogy s nějakými pauzami už 12 let a vážně už nikdo neví co se mu v te hlavě odehrává😞

ladyhacek
17. kvě 2019

@eliskaaluky ☹ opravdu těžká situace. A doufám, že dopadne dobře.
Nedovedu si to představit, ale vím jak těžké to je pro dítě když otec není otec.
Otec byl/je alkoholik, ale myslím že oproti jiným jsem měla hezké dětství.
Ono stačí to jen cítit, to dítě vnímá, že něco není jak má být i když nechápe co.
☹.
Budu na Vás myslet

hermanecka
17. kvě 2019

Jak jste na tom financne?napada me pak velmi dobry pravnik

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

@hermanecka finančně na tom já osobně nejlíp nejsem ale mám úžasnou rodinu a partnera takže velice dobrého právníka máme. Ale i tak už je tahle situace vážně vysilujici jak pro mě tak pro syna :(

kittyy17
17. kvě 2019

@eliskaaluky a to nikoho nezajímá, že pro dítě je jaksi škodlivé prostředí jeho otce a že by syn mohl v důsledku tohoto špatného příkladu sklouznout k užívání drog?
Pokud nemáte soudně danou péči, vůbec bych mu syna nesverovala. Ať si jde k soudu. Fetakovi dítě nedají, a soud se může táhnout i deset let. Můžeš pred soudem navrhnout kontakt se synem pouze ve tvé přítomnosti

pipapi
17. kvě 2019

@ladyhacek ale matka si může stěžovat , že kazí morálku, výchovu a zdravý vývoj dítěte, což je přednější , než feťácké,, chtěl bych"

ladyhacek
17. kvě 2019

@pipapi to ano, ale přesto i džy si bude stěžovat mu ho "můžou" půjčovat

eliskaaluky
autor
17. kvě 2019

Bohužel našli skulinku ohledně té jeho mamky kterou na OSPODU požadují za důvěryhodnou osobu. Jinak měl otec zákaz dokud neodstoupí léčení. S tím že našli tuhle cestu na léčení se vykašlal. Musí být u kontaktu syna s otcem od vyzvednutí až po předání mé zpět. Neříkám že mamka se nepostara to ano. Vždycky měla doma navareno,uklizeno a všechny tyhle věci. Ale přeci jen akceptuje doma sve dva syny a drogy,nevadí ji to a nic s tím nedela což mi tedy taky uplně normální nepřijde. Hlavne je syn pořád v tom stejném prostředí a jejich rodinných sporech protože samozřejmě bratři jsou kvůli věcem a drogám neustále v sobě a pak mají tichou domacnost. Když tohle vše říkám na OSPODU vudy jen slyším at ho tam tedy nedávám než to proveri a tak dále. Pak zavolá druhá strana a najednou z OSPODU jsou nepříjemné na mě a že mám malého dávat. Tak já už vážně nevím.

netopejr
17. kvě 2019

@eliskaaluky Jo, na právo na oba rodiče se děsně hraje, často ke škodě těch dětí. Na OSPOD bych vůbec nespolíhala, viz třeba tady hned první článek http://www.sood.cz/wp-content/uploads/2018/11/z...
Pak už je pozdě. Ze společnosti feťáka nic mit nebude.
Já nevím, když to ex dá k soudu, tak podej trestní oznámení na tu vařírnu perníku. Což bys možná měla udělat i tak, když o tím víš.
Ohl. důvěryhodnosti a vhodnosti takové babičky pro vaše dítě - přesně jak jsi psala - copak ona je vhodná osoba, když jí kluci vaří doma perník, jí to neva, nehlásí, neřeší.... To jako fakt? To jako ho vezme do party, kdoví, co mu dají, kdoví, co okouká.... Drogově závislí lidi jsou nebezpeční a a naprosto nevhodná společnost pro malé dítě. A jak babička toho vnoučka ochrání,když jejímu synovi rupne v bedně? Fyzicky nemá vůbec šanci. Nabízet kontakt s otcem u Tebe doma nebo se sockou, u něj vůbec. Nebráníš kontaktu, ale to prostředí tam je zcela nevhodné, chceš mít za daných okolností kontrolu nad tím, co se okolo syna děje. Vždyť to celé psycho, pomočování atp.je strašný. Na to snad nějakej doktor papír musí dát. Uááá.
Plus teď nedávno byl případ maminky, která když byla v porodnici s miminkem svého přítele, tak on zavraždil jejího staršího syna z předchozího vztahu. A? Ona mu má to jejich společné malé dítě dávat. Eh??? Strašný.
Hodně, hodně štěstí!!

martiina_k
17. kvě 2019

a nepomohlo by na policii nahlásit to, že v tom altánu nebo kde vaří perník? To by policie musela přeci prošetřit... Jinak teda nezáviděníhodná situace, co mě napadá (nechci psát, že já bych udělala, protože nevím, co bych opravdu dělala), tak syna na hlídání nedávat a počkat, zda to opravdu dají k soudu. Možná že to otec ani neudělá. Přece nebude dávat peníze za právníka, když potřebuje na fet. Dnešní soudy se táhnou mnoho měsíců, až let, dítě mezitím trošku povyroste, srovná se mu zatím psychika....

merope
17. kvě 2019

@martiina_k Jenže nedat = pekelně si zavařit na OSPODu.

pipapi
17. kvě 2019

@merope a jak si zavaří? Raději si 10x zavařím, než dávat takovému otci dítě
..potom co jsem si prošla i přes soudy tak nechápu, že brání takové hajzly a normální lidi jdou po jedné věci potopit. Všechno je postavené na hlavu. Kdo se stará je znevýhodněny, ten co na to s prominutím s**e a dělá problémy , tak ho brání a vyčkávají na druhou stranu jestli se třeba nevzpamatuje..fakt otřes tohle.. Jediná rada je bránit , bránit sebe a dítě , maminka už psychiku dítěte nevrátí, zbytek jsou jen úřednické manýry, podle tabulek, to nemá nic společného se sociálním cítěním

merope
18. kvě 2019

@pipapi No, až poté jsem si přečetla, že na to nemají rozsudek soudu. Jinak bránit nakázanému soudem může taky znamenat, že dítě dostane do péče babička a hotovo.

ariadna12
18. kvě 2019

@eliskaaluky kontaktovat opet ospod, zajit za dobrym detskym psycholigem ci psychiatrem, aby ho vysetril, a zpravu dolozit na ospod, resit styk otce s ditetem soudne.

ariadna12
18. kvě 2019

@eliskaaluky a co vas pravnik dosud ohledne ditete vymohl? Meli byste se soudne branit, a to ihned. Proc to zatim neslo?

martiina_k
18. kvě 2019

@merope ale vždyť zakladatelka tématu psala, že nemá soudně nařízeno mu syna půjčovat...

keicy
18. kvě 2019

@eliskaaluky a zkusit aby návštěvám byla přítomna pracovnice OSPODu by nešlo? Přes psycho , právníka...

makronka222
18. kvě 2019

Vyhledat detskeho psychiatra a papiry od nej pred na Ospod. Sehnat pravnika. Tohle doprdele neni normalni. Fetak debilni. Ta baba je taky magor, ze tohle dopusti! Styk s ditetem vyresit u soudu. Pokud on dite chce - ok, ale pod dozorem socialky a cus

merope
19. kvě 2019

@martiina_k Však píšu, že jsem si to přečetla / došlo mi až později.

eliskaaluky
autor
20. kvě 2019

Dekuji všem za názory. Řešili jsme to s lékařkou která nám vypsala zadanku k psycholozce kde jsme objednání 17.6. Do té doby jsem na OSPOD oznámila ze syn zůstane doma dokud se nepřijde na příčinu těchto problémů. Otci i Babičce jsem to oznámila také. Syn když je doma problémy samozřejmě přestali a je jako sluníčko. Tak doufám že se u psycholozky konečně zjistí kde je problém a následně to budeme řešit dal.

bassetlady
20. kvě 2019

@eliskaaluky ještě mě napadlo, zda by nebylo řešení vždy při předání volat policii, že je otec pod vlivem, ať udělají ty stěry a bude jasno. Pokud budd pozitivní nemá nárok ani babička pokud spolu sdílí domácnost.

nike333
16. srp 2019

Zdravím, mohu se optat jak to dopadlo? Řeším to stejné v září mám soud.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@eliskaaluky
jak jste nakonec dopadli?