Partner bisexuál, jak byste reagovaly?

degial
29. led 2018

Ahoj, zajímalo by mě, jak byste reagovali, kdybyste měli podezření, že váš partner měl v minulosti styk s mužem. Kamarádka toto řeší a nevím, jak jí poradit.
Díky.

snahnah
29. led 2018

Záleží, jestli to byla jednorázová akce nebo zda by s tím rád pokračoval a v podstatě partnerku podváděl. V prvním případě by mi to nevadilo a v druhém bych mu sbalila kufry. Další možnost je vzít dalšího chlapa do trojky 🙂 Ve 20 letech to byl dobrý úlet, teď ve 30 si ale říkám, že už jsem na takové věci stará :D A pokud by to náhodou byl homosexuál, tak ji dříve nebo později opustí. Byl by to šok, ale pro mě přijatelnější varianta, než kdyby si našel jinou ženu a časem bych to nebrala tak tragicky. Znám případ, kdy chlap žil dlouho s manželkou, mají dítě a pak si uvědomil, že to není ono a sbalil mojeho kamaráda.

degial
autor
29. led 2018

O tom, že by podváděl, kamarádka neví.... Před vztahem to ale nejspíš praktikoval vícekrát. Spíš jde o to, že je hodně v šoku, protože on je takový ten "typický chlap" a tohle by nikdy nepřiznal. Homosexuál není, spíš asi bi.

luciebx
29. led 2018

@snahnah ve 30 stará? Teď si pravé užívej. 😉
@degial pokud se jednalo PŘED jejich vztahem asi bych nad tím moc nedoumala a nechala to být. Promluvila bych si s nim zda i teď něco zamysli nebo mu to chybí pokud ho miluje srovná se s tím

odula
29. led 2018

@degial hele, sexualni zamereni neni jenom o tom, jestli jsi s osobou jistyho pohlavi schopen mit pohlavni styk, ale jestli s nim jsi schopen taky utvorit vztah. To jest, v pripade homosexualniho zamereni, se do osoby stejnyho pohlavi zamilovat a byt s ni. Pokud ne, tak je to spis o sexualnim experimentovani, zvedavosti nebo nenazranosti. Dopln si sam. kvuli tomu ani clovek nemusi byt tak rikajic "bi". Pokud svoji partnerku ted nepodvadi, tak bych to byt tvou kamoskou uplne vypustila z hlavy.

snahnah
29. led 2018

@luciebx Ne, já se právě ve 20 vybouřila a teď už jsem hodná a slušná a už mě takové věci nelákají a jeden chlap mi bohatě stačí (i když někdy vydá za 3) :D

degial
autor
29. led 2018

@odula Jo, taky si spíš myslím, že šlo o sexuální experimenty, protože v té době měl prý celkově divočejší období. Ale člověk by to do něj neřekl, vždycky se tvářil jakože "chlap je fuj" a nesáhl by na něj ani tyčí. Tam jde kámošce asi o tu neupřímnost, protože on by to nikdy nepřiznal. Zas na druhou stranu je pravda, že každý má právo na nějaké tajemství...Taky bych se na jejím místě bála, aby neměl chuť zase začít žít promiskuitně....

anetka1701
29. led 2018

Asi bych k tomu pristoupila stejne, nako kdybych se dozvěděla ze mel sex se ženskou 😁 pred vztahem o nic nejde (normalka...) ve vztahu nevera... Jo a ja bych toho teda klidne vyuzila a dohodla si trojku 😁

mr_falko
29. led 2018

@anetka1701 no pockej a to bys toho svyho chtela videt s chlapem, myslim teda v ty trojce??? 🙄 to bych nedala.

jinak kazdej experimentujeme, to je preci normalni 🙂 nic bych z toho nevyvozovala

beruda
29. led 2018

Mně by to bylo jedno. Jak bylo psáno výše, pokud je to před vztahem, je to jedno, pokud by to pokračovalo i ve vztahu, brala bych to jako nevěru vez ohledu na pohlaví. Na takové experimentování ani nemusí být člověk bisexuální. Taky jsem byla ve trojce s holkou a klukem, dokonce jsme spolu strávili i docela divokou dovolenou, ale bylo to "mládí nevybouřené" a teď už je to pryč.
Pokud, jak autorka tvrdí, doteď říkal, že by na chlapa nešáhl a fuj, tak nemusí jít nutně o neupřímnost, ale spíš o to, že se s tím sám nevyrovnal. A to, že spal s chlapem ani omylem neznamená, že by mohl zase začít žít promiskuitně. Prostě je to jeho tajemství, dobrodružství z minulosti. Možná bych se zeptala, jestli je v momentálním vztahu spokojený, jestli náhodou třeba neinklinuje k homosexualitě. Nebyl by první, ani poslední homosexuál, který zplodil děti a pak odešel z manželství. Víc by mně asi nezajímalo.

odula
29. led 2018

@degial no uprimne - ja bych taky nesirila (jako vdana pani a mamina) kdybych mela v mladi lesbicky ulety. ono jde i treba o strach jak by se k tomu postavilo okoli atd. Jestli by mel chut na nejaky dalsi experimenty, tak by bylo asi nejlepsi, kdyby si o tom dokazali spolecne promluvit ti dva zjistit co by jim jaksi vyhovovalo. Hele ale v mladi jsme divocili asi (skoro ) vsichni, treba se vyklidnil a ted uz je rad za krasnej, klidnej monogamni vztah 😉😉

degial
autor
29. led 2018

@beruda
@odula Máte pravdu, asi se za to stydí, jen mi přijde, že své partnerce by to říci mohl... Ono když se někdo dlouhodobě tváří, že "chlap je fuj", a pak zjistíte, jaká je pravda.... asi to kamarádce podlomilo důvěru v něj.

beruda
29. led 2018

@degial A on ví o všech jejích sexuálních dobrodružstvích a experimentech? Třeba má kamarádka také nějaké tajemství, na které není zrovna hrdá a nikomu by to neřekla. Myslím že to zbytečně hrotí.

marcicek84
29. led 2018

pokud by to bylo jen podezření, tak bych to neřešila, kolik takových podezření se nepotvrdilo, že...Ale pokud by to podezření nebylo, tak bych se ho na to zeptala, zda by mi o tom řekl více...asi bych se snažila zjistit, zda to byla jednorázová zkušenost, nebo zda ho stejně jako ženy přitahují i muži, zda je ve vztahu spokojení, nebo mu toto chybí a pak bych až dedukovala. Pro mě to je hnusná představa, na druhou stranu každého přitahuje něco jiného, jinak experimentuje, každý je jiný, pokud nepodvádíme v současné vztahu, tak je to minulost a tu bychom asi řešit moc neměli...

degial
autor
29. led 2018

@beruda Tak kamarádka moc pestrou sexuální historii nemá, aspoň co vím já, takže nemá ,co případně tajit. Pro ženu, která měla všehovšudy 2 sexuální partnery (v partnerském vztahu), je takováhle promiskuita asi dost nezvyklá....

beruda
29. led 2018

@degial Počkejte, to, že se ten člověk jednou a ještě možná vyspal s mužem neznamená, že je promiskuitní. Promiskuita v základu významu slova znamená, že často člověk střídá partnery a váže se to na počet, nikoli na pohlaví. A to ještě s tím, že ten počet, od kdy se jedná o promiskuitního jedince není dán nějakým konkrétním počtem, ale spíš společenskou normou. To znamená, že pro některé národy by byla třeba i vaše kamarádka promiskuitní a pro některé zase v podstatě panna. Například ve starém Řecku bývalo běžné, že muži mívali sexuální styk se svými kamarády a nepovažovalo se to za nic špatného. Pak nastoupila církev a bylo po legraci 😀, ale to už je o jiné diskuzi. Stále si myslím, že to kamarádka moc rozpatlává a dělá z komára velblouda. Jestli jí to tolik tíží, má se partnera normálně zeptat jestli něco bylo, kdy to bylo, co mu to dalo a jestli ten partner chce, aby to mělo pokračování. Pak může něco vyvozovat, případně se i pohoršovat.

luckamarcu
29. led 2018

@degial já bych byla ráda 🙂 trojka z dvouma chlapama je super.. Furt lepší než kdyby byl děvkar, na chlapa bych nezarlila 🙂

anetka1701
29. led 2018

@mr_falko to bych tu asi nerozebirala 😁 nicméně jako spestreni proc ne 😁😁

degial
autor
29. led 2018

@beruda Tak on promiskuitní byl. S tím se kamarádce netajil, ale zamlčel ty chlapy. Když se bavili o tom, že by zkusili trojku, tak tvrdil, že by přibral jedině další ženu, chlapa ani náhodou.... Jinak je pravda, že promiskuita je relativní pojem, ale v porovnání s kamarádkou je její partner opravdu promiskuitní hodně. Mluvit s ním o tom asi nebude, protože on by to nikdy nepřiznal. Ale pokusím se jí uklidnit, že se nic hrozného nestalo...

beruda
29. led 2018

@degial třeba nemusel chtít chlapa do trojky, protože by žárlil . A když si o tom nedokáží promluvit, tak smůla no. V každém případě, pokud to neprobíhá, není co řešit, ať už to byl muž, nebo žena.)

mr_falko
29. led 2018

@anetka1701 rozumim 😀

degial
autor
29. led 2018

@beruda No právě, že není moc co řešit, když to bylo před vztahem... Jen ji to zasáhlo a překvapilo, ale to mě taky popravdě taky, takže jsem ani nevěděla, jak ji uklidnit...Přeci jenom nemám s tímto zkušenosti. Každopádně děkuji všem za názory.

maagda
29. led 2018

Pokud to bylo pred vztahem tak bych to nijak neresila. A jak se o tom kamaradka dovedela kdyz ne odnej. A muze si byt jista ze to je pravda?

degial
autor
29. led 2018

@maagda Našla nějaké jeho staré konverzace na nejmenovaném diskusním fóru určeném primárně k navazování sexuálních známostí. Podrobnosti, jak se k nim dostala, ale nevím...

rajecka
29. led 2018

No já mám tedy bohaté zkušenosti s gay komunitou a myslím, že málokterý muž je BI, ze všech kteří se tak tvářili se nakonec stali stejně 100% homo, max se přetvařovali, protože se ženou se přeci jen lépe žije, může mít děti, normální život atd. Takže mě by to hodně vadilo, kdybych zjistila, že cíleně navazoval takové známosti a to z toho důvodu, že bych tedy nevěřila, že o mě opravdu stojí a že mě nebude během našeho manželství podvádět s mužem.

guinea
29. led 2018

@degial Tvé kamarádce v tomhle nikdo poradit nemůže. Některé holky tu píšou, že když to bylo před jejich vztahem, tak ok, jiné zase, že jiný chlap je ok... A jiné jí zase řeknou, že úlet s jinou ženou by odpustily, ale jakmile by "ta druhá" byl chlap, tak je bez rozmyslu konec. Ale to jsou všechno jen jiné názory na věc. Ta kamarádka by se nejspíš měla sama pokusit upřímě dobrat vlastního postoje. Ale opravdu upřímně, a ne si hrát na "toleranci", která by jí vnitnřně pořád užírala...

hlasimse
29. led 2018

Tak osobně si myslím, že to je v minulosti a měl zřejmě divoké období. Být kamarádkou, tak si s ním o tom upřímně promluvím - např. že mi to vůbec nevadí, že si užíval i s chlapama, ale proč tedy říkal fuuj a tak, když to není pravda? A pak bych třeba byla zvědavá, zda ho vyloženě přitahují, třeba i na vztah, nebo u něj jde jen o sex a uspokojení. Prostě debatu. Ale záleží na chlapovi, mohlo by to pro něj být nepříjemné a třeba by nechtěl spolupracovat.

degial
autor
29. led 2018

@guinea Myslím, že ji vadí, že před ní skrývá "temnou" minulost a asi se bojí, jaký kostlivec ještě ze skříně vypadne... Kdyby vyložil karty hned na začátku, tak by to brala v pohodě...

@hlasimse Spolupracovat určitě nebude, on se před ní "naparuje" jaký je chlapák, a pak by se měl pokorně přiznat, že si ho nechával vykouřit od jinýho?? Myslím, že kdyby tohle téma otevřela, tak se bude před ní strašně stydět a bude se cítit být zahnaný do kouta... Možná by to skončilo rozchodem, což ona nechce. Holt se s tím bude muset kamarádka nějak smířit.

guinea
29. led 2018

@degial Já mám tedy zkušenost s jedním "chlapákem", co byl ve skutečnosti homosexuál... Taky nejdřív dělal, jaký je samec, aby to zastřel.

hlasimse
29. led 2018

@degial Aha... No upřímně jestli by otevřením tématu hrozil rozchod, asi je na pováženou, zda mezi nimi vůbec existuje vztah založený na důvěře a upřímnosti, otevřenosti. Nepříjemných rozhovorů si ještě užijí dost... Chce vůbec v takovém vztahu kamarádka být? Nad tím by se měla zamyslet.

guinea
29. led 2018

@degial Jestli by kamarádka brala v pohodě, že měl její manžel homosexuální styk, tak by mu to měla říct. Jak už jsem psala výš, pro hodně žen (vč. mě) by to byla konečná, a možná to je to, čeho se ten její manžel bojí.