Partner. Co byste dělaly na mém místě vy?

misacek13
1. kvě 2021

Dobrý den. Chci vaše názory na můj problém s partnerem. S partnerem jsme spolu už pět let a máme 4leteho syna. Když jsem otěhotněla odstěhovala jsem se k němu a jeho rodičům. Jeho mamka se o něj starala hezký. Uklízela mu ložnici,vařila, přála atd. Teď to všechno dělám samozřejmě já. Teď k jádru problému. Nejsem tak dobrá kuchařka jako jeho maminka a babička, pořád se mám co učit. Ale snažím se,občas dostanu od švagrové pochvalu. Teď problém. Čekáme druhé (plánované)miminko a já se snažím všechno stíhat. Syna který je doma více jak půl roku kvůli covidu(má problémy s řečí), postarat se o zvířata na zahradě (máme slepice a králíky), uklízet, vařit. Problém je ten, že partner pracuje od sedmi do půl čtvrté do odpoledne. Vždy zavolá že jede domů a já hřejí jídlo ať má na stole. Když se stane že oběd ještě není ohřátý a musí čekat,nebo je příliš horký (nemůže si to pofoukat)nebo je studený(vlažnější když nestíhám)tak nadává, že chodí do práce a o všechno se stará finančně. Já nevím ale vždy se cítím uraženě protože ja taky besedním na zadku. Jak mu mám vysvětlit že to že nechodím do práce neznena že se flakam. Mám doma Jendo dítě velký barák na úklid a vždy nemusím všechno stihnout. Potíž je v tom že kdykoliv se braním vždy to skončí řevem z jeho strany. Co by jste dělaly na mém místě vy? Děkuji moc předem

misacek13
autor
1. kvě 2021

@misacek13 neohřívala jsemm mu jídlo v mikrovlnce nikdy.

bara88
1. kvě 2021

@misacek13 nenecháš si do blbky nadávat ale asi ji ze sebe přímo děláš .

levandule_k
1. kvě 2021

@misacek13 Nemáš dvě děti, ale tři. Tvůj partner se chová jako přerostlé sobecké dítě.
Tvl. jak můžeš napsat, že se o něj maminka hezky starala. Jeho matka ho nikdy nenechala dospět, chovala se k němu jako k malému dítěti a obskakovala ho jako milostpána. Převzala jsi její roli.

No budete si muset ujasnit, co čekáte od vztahu. Dám ti jednu radu, nikdy si na něj nestěžuj tchýni, nebo jeho rodině, nenajdeš u nich pochopení a ještě budeš za tu zlou.

To máte společnou kuchyň, když žijete se švagrovou a tchýní dohromady? Jaké má postavení v rodině tvůj tchán?

V pondělí bych mu nachystala oběd, stačilo by, aby pípl, že to není podle jeho představ, tak bych mu vysvětlila, že má dvě zdravé ruce a že si odedneška bude jídlo ohřívat sám, až by se měl vrátit z práce, šla bych na procházku ven a místo obskakování manžela bych trénovala mluvení s dítětem. To skutečné dítě tě potřebuje víc než to "dítě", které zapomnělo dospět. Stačila by zmínka, že se flákám, přestala bych prát, uklízet a tak. Řekla bych mu na rovinu, že jestli to fláká myslí vážně, tak ode dneška nedám nažrat králíkům a slepicím, i kdyby měli chcípnout. Když se flákám, tak mu to splním.

Úklid není tvoje povinnost a co jako? Tak bude nepořádek, svět se nezboří.

Nemusíš být nutně špatná kuchařka. On je jenom zvyklý na přesné chutě, jak vařila jeho maminka. Já jsem zvyklá na jiné chutě, protože u nás doma se vařilo trochu jinak než u rodiny manžela a neměla jsem nikdy potřebu se přibližovat kuchyni manželovi matky, ale já vařím ráda a ráda zkouším nové věci. Manžel má rád ostřejší kuchyni, tak používám v kuchyni více chili a kari, než se používalo u nás doma.

te_reza
1. kvě 2021

To já musím mít teda supr trupr rozpoložení, abych chlapa čekala s adekvátně teplou večeří. Vlastně počkat, to sem nikdy nedělala. Chlap má ručičky a nožičky a může zvednout prdel a obsloužit se sám 🤔😁

crutela
1. kvě 2021

@misacek13 Zkuste ho trochu vynést z komfortní zóny.
Nečekejte doma, nejste jeho zaměstnanec ani nejste jeho služka!
Nedokážu si představit, ze bych se mela ridit podle toho, kdy chlap prijde z práce. Jsem s dětmi venku a jdeme domu, kdy se nam chce.
Docela vas lituju je to idiot.

zmrzlinka
1. kvě 2021

@misacek13 to vážně?Nebo si děláš srandu?

zelenaesmolda
1. kvě 2021

@misacek13
Rekla bych mu,ze ma taky rucicky a jidlo si teda muze ohrat sam.Promin ale to,ze si odpracuje 8h v praci prece neznamena,ze mu budes delat sluzku.Ty mas sichtu kazdy den daleko delsi a nemas padla po 8h.
Az priste dorazi z prace tak bych mu ve dverich zamavala a sla nekam ven,treba az se otevrou obchody si nekam nakoupit nebo na kavu.Nebo klidne na vikend.At vidi co znamena postarat se o dite a domacnost.Myslim,ze by ho to velice rychle preslo.

veroniqess
1. kvě 2021

Když pominu to, že bych s takovým chlapem nikdy nebyla, tak bych mu neuvařila nic.
Kdyby mi vynadal, že nemá jídlo ideální teplotu, rozesmálo by mě to 😆

kristyneckaa27
1. kvě 2021

@misacek13 jednou chlap prohodil něco ve stylu ale ty jsi byla celý den, a už to jelo. Tohle si nenech líbit, ty se starás o dítě a domácnost, on pracuje jste si rovni. Alz každý to má asi jinak, já svému chlapovi dala už na začátku najevo, kde jsou hranice a nezachazi za ně.

vikinkav
1. kvě 2021

Holky taky se vam z toho dotazu otevira kudla v kapse? A to je tady dnes a denne, co si zensky fakt nechaji libit, nechapu. I kdyby to byl trol tak verim ze se podobny holky, manzelky najdou, ktery si nechaji s.at na hlavu v podobne situaci 😕 Jsme doma s detma a to je nase prace. Dale se starame o dum a partnera a on se stara o auto, finance a o nas (napriklad) - ale tohle je prece o domluve, ne o tom ze jeden je pan a druhy kman. Takze poaadit ho ke stolu se studenym obedem a rict mu, co ti vadi a dohodnout se, jak by vam to vyhovovalo obema, oder? 😉

gracinka7
1. kvě 2021

Jste spolu už 5 let a synovi jsou 4. Takže jsi otěhotněla s chlapem, kterého jsi téměř neznala, vyklubal se z něj mamánek jako prase, žiješ s ním a ještě si pořídíte druhé dítě? Holka, to nebyla zrovna nejmoudřejší rozhodnutí.
Normálně ho pošli do háje. Přece se sebou nenecháš takhle zametat. Chová se k tobě jen tak, jak mu to sama dovolíš. Seber odvahu a svoji hrdost a buď se mu postav nebo odejdi.

lachtanice86
1. kvě 2021

@misacek13 co sis vybrala to máš

klokanka31
1. kvě 2021

@zdenule23 A to mu toleruješ aby si bral mobil do koupelny? Nechci strašit ale tam bude důvod asi jasný.

klokanka31
1. kvě 2021

@misacek13 Copak jsi jeho služka? Ať si jídlo nandá a ohřeje sám ne?

zdenule23
1. kvě 2021

@klokanka31 Když jsem se o tom zmínila byl oheň na střeše. Je mi to víc než jasné jaký důvod to má

klokanka31
1. kvě 2021

@zdenule23 Tohle mi udělat můj chlap, tak bych udělala pěkný ródeo. Buď ať ukáže mobil, a vysvětlí proč ho schovává, nebo ať se sbalí a táhne. Pokud odmítá ukázat mobil, pak je jasný že schovává milenku.

codal
1. kvě 2021

Není to normálni, není to v pořádku a bude to horší.. až příště přijde, tak mu nalistuj kuchařku nebo ho odkaž na ledničku. Můj muž dělá 12 hodin denně a tohle by po mě nikdy nechtěl. A to se ještě stará o děti a o barák. Nenech si to líbit...

zdenule23
1. kvě 2021

@klokanka31 Já udeřila typu proč schovávaš mobil a bereš ho do koupelny apod nikdy jsi to nedělal a teď neustále to děláš.. Jeho reakce to snad žárlíš nebo co. A dovršil to tím že jeho ,,kamarádka'' mu nabídla pomoc s učením mé dcery z předchozího vztahu , ona má ADHD a lehkou mentální retardaci . A ta jeho ,,kamarádka '' pracovala než odešla na MD ve škole a to speciálně se žáky podobných problémů. A že mi to říká proto že Iva chce abych si nemyslela kde co.. Ale pozdě protože to je Iva tam Iva tohle, je chudák má problémy apod. UŽ mne tím sere s prominutim

jjasmina
1. kvě 2021

@misacek13 proboha zachran se a utec... Ne není to normální a on je rozmazleny, sobecky mamanek, holka co sis to našla a ještě do toho vlitnes pidruhy, jaj..

jjasmina
1. kvě 2021

@codal přesně, můj taky a jídlo jsem mu ještě neihrivala, kolikrát vaří spís on nám a přinese jídlo, uklidi, nakrmi malou.. ale je fakt, že od minulého vztahu jsem se sakra poučila, že žádnýmu chlapovi nemíním posluhovat, to se opravdu nevyplácí

svorly
2. kvě 2021

🤣 přesně tohle měla mamka celej život s taťkou. Ať si ten tvůj frajer na*ere, utni mu tyhle manýry zavčas. Nejseš jeho otrok, ale žena s kterou má děti. Ani bych se nepřetrhla co se domácnosti týče. Zvířata obstarat, udělat základní věci a věnovovat se dítěti, konec 😉

orisek56
2. kvě 2021

Buďto to píše někdo trolici, kdo se snaží aby to jako blbka vypadalo a nebo to píše, blbka. Jako co chceš slyšet, z tebe ta ochota a poslušnost doslova cisi. Tvůj problém. Já bych takovýho debila vyhodila ze dveří hned má začátku. A keci že takový nebyl...To fakt nesnáším, neexistuje. Lidi se v jádru a v podstatě nemění. Jak ženské, tak, chlapi. Mění se životem jen některé vnější okolností a postoje, ale gro člověka se utváří od dítěte, co mu, bylo vstepovalo, to bere jako normu. Takže takový byl odjakživa, jen jsi to neviděla, nebo ti to nevadilo.

camelinka
2. kvě 2021

@misacek13 Problem c.1 - bydlite u jeho rodicu
c.2 - nechas ze sebe delat hadru a onuci
c.3 - telefon si s sebou tahaji ti, co vypisuji jinym zenskym
Promin, ale s timhle vsim, bych ho vypicovala takovym zpusobem, ze by nestih rict ani popel, a ne si s nim delat dalsi deti, achjo, hezky vzor chovani, jim predate do zivota. Matka sluzka a tata velkej frajer 🙈😥

klokanka31
2. kvě 2021

@zdenule23 Já bych mu nevěřila.

zdenule23
2. kvě 2021

@klokanka31 po tom co jsem slyšela tak už nevěřím, byl venku se psem téměř 2 hodiny z toho 1 a půl volal s kým si a když chodil pod okny zjistila jsem že je to tak jeho ,,kamarádka '' tak jsem po něm vystartovala že pi.. ze mne dělat nebude a ať si táhne za svou milenkou a mne ať dá pokoj. Tak se mi vysmál

zdenule23
2. kvě 2021

@klokanka31 navíc bylo to v noci kdy si myslel že spím šel se psem v 11 vrátil se ve třičtvrtě na 1

camelinka
2. kvě 2021

@zdenule23 A jak to tedy budete resit?...takovychhle "kamaradek" uz vsude bylo 🤔🙄

priefi
2. kvě 2021

@misacek13 u nás pomohlo, když jednou byl manžel doma 14 dní, byli jsme na domě u mojí mamky (mamka byla na dovči), my se starali o zvířectvo, takže doba, kdy byl doma, byla doba, kdy skutečně byl doma a nechodil pořád na návštěvu ke tchanovcům, kteří bydlí kousek od nás. Tehdy poprvé viděl, co vše je třeba zvládnout, že se člověk nezastaví a pak už to vše viděl jinýma očima. Váš problém je, že nejspíš většinu času je u svých rodičů a tím pádem nevidí šrumec u Vás doma... A pokud tady problém není, tak si to nenech líbit, on se takto k Tobě chove, protože si myslí, že může

zdenule23
2. kvě 2021

@camelinka teď vůbec netuším. Ale i kdybych žádala ať sní utne kontakt, tak kde mám jistotu že to tak udělá a nebude sní volat psát nadále za zády.

kometkak
2. kvě 2021

Proč ses o něj začala starat jako o malé dítě? má ruce, ať si ohřeje podle vlastních představ, navaří si, vypere si, uklidí si.. atd. Starala bych se o dítě a o sebe. Dokud by se nezačal slušně chovat.. poděkovat, poprosit atd.. Ideální se všichni odstěhovat.. Problém vidím v tom, že tys příšla do jejich režimu a zajetých stereotypů a všichni (včetně tvého chlapa) čekají tvé přizpůsobení tomu, co je u nich normální a to je více než logické. Jsi na jejich půdě, v jejich domě. Jako rodina se odstěhujte (raději dál než blíž) a začněněte si budovat své zvyky od začátku, jen podle domluvy tebe a chlapa.. K nim jezděte na návštěvu a u nich dodržujte jejich pravidla. A když přijedou oni, ať dodržují ty vaše..