Partner nepomáhá...

11. říj 2022

Asi si nejdu pro radu, jen se chci vypovídat. S partnerem máme 10ti týdenní dcerku, je celkem náročná, přes den nespí jinde než v kočárku a noci jsou jak kdy. Ale to je všechno v pohodě, je to přece miminko. Co mě trápí je, že pomoc od partnera je téměř nulová. Pracuje většinou 9-17, má psychicky náročnou práci, to vím, vydělává hodně a máme se díky němu po finanční stránce moc hezky.. a to je i důvod proč se ‘bojím’ ozvat a postěžovat si, že doma nehne prstem. Opravdu nic. Malé se věnuje po práci tam max hoďku. Večer mívá hodně aktivit, ať už pracovní večeře, nebo fotbal, jde běhat.. vím, že potřebuje čas pro sebe, to tu bylo vždy.. já třeba taková nejsem, nesnáším být sama.. ale přála bych si být s ním když mimi usne. Je doma 3-4 večery z týdne (vč. víkendu) a to ještě 1-2 z toho si buď čte nebo hraje na pc. O domácnost se starám 100% já, on pouze vynese koš, který mu vždy nachystám ke dveřím. Jinak nic. Ani talířek si po sobě nedá do myčky, ale nechá ho na lince. Proč mu to neřeknu? Protože vím, že toho má moc, pořád kňučí že je unavený, furt ho něco bolí a zkrátka furt něco (reálně mu nic není, je hypochondr) ale zároveň je hodně citlivý a navíc úzkostný pacient (chodí na terapie). Vím, že si váží toho jak vlastně funguju ‘bez něj’ ale já bych si prostě přála aby se víc zapojoval. Vydržím hodně, ale už taky začínám padat na hubu a mám pocit, že už prostě nemůžu. Vždy se těším až přijde z práce, ne abych mu hodilo mimčo na krk, to vůbec ne.. ale tak obecně prostě že bude s náma doma.. jenže když už ve dveřích hlásí že je uplně ko, a bolí ho hlava a to a tamto.. tak se radši s malou zavřu do ložnice a nechám ho na pokoji, protože by byl akorát protivný. Téměř se nehádáme (vím, že je to proto že jsem potichu, protože se hádek bojím) a miluju ho i přes to všechno jak teď brblám. Achjo. vůbec nevím co chci tímhle slohem říct, plácám páté přes deváté a nedává to smysl asi.. ale asi jsem se potřebovala takhle vypsat. Za měsíc se stěhujeme do většího bytu, tak snad nám změna prostředí a víc prostoru prospěje.

kubesovaadelka
15. říj 2022

@prejeta_zaba no tu je problém že je naočkovany od maminky a od šéfa stará škola že žena má všechno zvládat sama a hotovo. Jako jít na záchod bez malé je svátek, sprcha samotná bez malé už ani neznám 😁 díru v zubu mám ale bojím se objednat protože bych ho musela poprosit o hlídání, jako on ji miluje, nakupuje ji všechno možný ale když přijde na věc vydrží 5-10min a jakmile malá trošku zamrci tak šup zpátky za mámou. Jo jaký jsem si to udělala takový to mám, nikdy neumím dupnout a být ta zlá a hlavně malé to nemůžu udělat 😁

veronikav31
15. říj 2022

@kubesovaadelka a proč si neumíte dupnout a jít k zubaři? Byla jsem necelý rok po narození syna na zakroku kvůli srustum, dcerku jsme ráno dali do školky, partner měl dovolenou,odvezli mě do nemocnice a do odpoledne se o syna musel postarat,to se nedalo nic dělat.zvladl to,je to jejich táta.chapi se bojí něčeho neznameno,co nezažili,když slyším vyprávění tchýně,že děcka musela dávat od 1r do jeslí, protože musela do práce,děcka breceli,ona taky,tak je mi z toho ouvej,v tu chvíli jsem ráda za dnešní dobu.

levandule_k
15. říj 2022

@kubesovaadelka Jako záchod a sprcha s maminkou je klasika, to bych až tak neřešila, ale zub. Omg. Mazej se objednat k zubaři, ono se to samo nespraví, to jako chceš o ten zub přijít úplně, protože on si myslí, že císař pán a tak nemůže hlídat? Tady jde o zdraví. Když není schopen hlídat sám, tak ať se sežene paní na hlídání. Nebo nemohli by hlídat rodiče?

kubesovaadelka
15. říj 2022

@veronikav31 jojo babička dávala už v půl roce děcka do jeslí. Neumím si dupnout, neumím být zlá a hlavně se nedoprosuju, všechno si udělám sama. Buď to toho člověka napadne samo, nebo to prostě nechce udělat a neudělá to, já vím že to dělám špatně, já si tu zaskuhram, ale to je tak vše. Malou mi naposledy hlídala moje babička v květnu půl hodiny když jsem si potřebovala vyřídit občanku, před měsícem jsem musela na pohotovost s nohou tak to jako přítel 2 hod hlídal ale když jsem mu pak volala že už hotovo jestli mám ještě zajet nakoupit ať pak nemusí tak to neee, přijeď já pak zajedu nakoupit 😁
@levandule_k to vydržím, jsem zvyklá jít přes bolest a rodiče bohužel, můj táta je workoholik minimálně 12hodin denně v práci plus soboty a přes to nejede vlak, máma zemřela loni, jeho táta ani nevíme kde je mu konec a matka vychlastana krava co je zastáncem najíst prebalit a zdarec, takže ikdybych měla obě nohy zlomený tak te osobě ji nesverim bez dozoru. No babička moje už má přes 70let , ta by moc ráda pomohla ale už má věk, a malou neusne a sestru co jedinou mám tak ta má své děti 6let a druhé 9 měsíců takže hlídání e.e.

veronikav31
15. říj 2022

@kubesovaadelka já si vše taky raději udělám sama,obe děti se mnou chodí všude,na úřady,k doktorům,ale když to nejde,tak musí nastoupit tatínek.kdyz jsem otěhotněla se synem,tak dceři bylo 1,5r,já rizikové,tak holt mě musel zastoupit tatínek a o malou se postarat,já mohla jít jen na wc,najíst se a sprcha a k doktorovi,vše se zvládalo když jsem ležela.chodili ven,na koupaliště,na nákup.bohuzel občas jsou chlapi natvrdli a spoustu věcí jim nedojde,až jim to řekněme

kubesovaadelka
15. říj 2022

@veronikav31 mu to nedojde ani když mu to řeknu 😁 jo když s námi byl tedkom 14dni doma tak jakstak fungoval ale musel se vyspat, teď je v práci, píše jak se hrozně těší na malou, přijede veme si ji na 10 min a hotovo, splněno.. jako kdyby musel tak by to zvládl ale když přece nemusí 😁

orchidis
15. říj 2022

@kikca88 není, je mi to líto, ale není