Uklízení s miminkem co ho vše vzbudí. Jak to děláte?

lucietamamieta
16. led 2021

Zdravím maminky a tatínkové 🙂
Mám dotaz. Jak uklízíte s miminkem co ho všechno vzbudí? Snažím se uklízet s ním, protože když spinká, tak udělám jen věci co jdou potichu :D Mám puštěný bílý šum, takže zvládám zamést a když pustím pračku (která mu kupodivu nevadí) ,tak mohu i umýt nádobí. Ale to jen tak nějak vše.
Otevřít skříň, vysávat, pověsit prádlo, vařit apod. nepřipadá v úvahu. Je mi pak líto, že se mu nevěnuji, ale jednou za čas ho prostě dám do sedátka a nebo na dečku a kouká jak máma uklízí. Za 5 minut se začne vztekat, že si ho nevšímám..
Většinou všeho nechám a jdu si s ním hrát. No mám doma občas bordel a tak čekám až se táta vrátí z práce a na chvilku pohlídá.
Je mu půl roku a spinká v Hojdavaku zavěšeném mezi dveřmi, takže zavřít dveře nemůžu.
Jak to děláte vy co máte takové děti co všechno vzbudí? Dík za rady 🙂

nazka
16. led 2021

@lucietamamieta taky takové jedno mám a když spí, ležím s ní. Bordel jsem vzdala, holt budu mít naklizeno, až budou holky větší. Jsem ráda, že je čerstvě navařeno, holky najedené a spokojené. Když je malá vzhůru, uklízím do té doby, než ji to začne vadit. A pak jdu k ní a něco vymyslíme.
Jednou mi kámoška, co má doma nablyskanou domácnost, řekla, že si se synem nehraje i kolik dní v kuse. A to byl impuls pro mě, všechno přehodnotit. Nemám nablyskanou domácnost, ale mám spokojené holky, to je pro mě důležitější. Co na to občas říká manžel, je věc druhá 🤭

nazka
16. led 2021

@lucietamamieta jo a abych dodala.. Mám myčku, sušičku a ten robolux a tohle radim.. Je to úžasná pomoc 😍

lucietamamieta
autor
16. led 2021

@nazka No já nad tím taky tak přemýšlím, ale pak se lidem dopředu omlouvám, že mám doma bordel :D Je to pravda no..raději se budu věnovat prckovi než mít doma všechno tiptop. Jinak přítel občas taky nadává, ale taky má ruce že ano. :D Jinak tyhle vymoženosti jsou fajn. Ale my máme tak malej byt, že se sem taktak vejdeme my. :D

me_druhe_ja
16. led 2021

Já se časem naučila - když dítě spí, je to můj čas. 🙂 Jdu si lehnout, koukám na něco atp. 🙂 Uklízím, když je vzhůru. Ať si odmalička zvyká, že se doma nic neudělá samo. 🙂 Když uklízím, tak za mnou leze a asistuje.😃 Akorát na mokrý vytírání ho soupnu do ohrádky, to by byl jak prase. Nicméně už je teda starší. 🙂 Jako jo, úklid mi trvá dyl a nejsem ten typ, co uklízí furt a musí mít vše perfektní, ale vyhovuje mi to. Zkusila bych ho prostě pomalu zvykat - potřebuju umýt koupelnu = vezmu ho tam sebou na decku/v lehátku ať se kouká, co máma dělá a klidně mu to komentuj. 🙂

ondul
16. led 2021

Me se dite (11 mesicu) hlukem sice moc nebudi, nicmene kdyz spi pres den, tak musim byt vzdy u nej, jinak mi spi tretinu casu, co spi se mnou, proste vycejti, ze tam nejsem a vzbudi se hodne brzy. Tak dopoledne to vyuziju na vlastni spanek, aspon dospim tezke noci a odpoledne si vyridim zpravy, ctu na telefonu a koukam na net (jako zrovna ted). A uklid doma se holt nejak zvladne. Kdyz si zvladne hrat, tak rychle porovnam veci, soupnu vecido pracky, nekdy uvarim tak, ze ho mam v kuchyni v zidlicce a prohlizi si knizku, zpivame, ma na hrani ruzny lzicky, misky a "pomaha". Vysavani ho bavi se mnou, vypina a zapina vysavac (trva to tedy dvakrat tak dlouho, ale aspon to je sranda) a vetsi uklidy se holt delaji s manzelem o vikendu. Pro me je klicove nemit tisic kramu, ktery by bylo potreba uklizet, a jednoduse zarizenou domacnost.

e7
16. led 2021

Neuklízím 🤣 s naším díťátkem to nejde. Uklízím když si ho vezme tatínek nebo babička ven a to je jen výjimečně. Příteli to nevadí a uklízet se mu nechce takže to přehlíží 😊 snad až malej povyroste bude lépe 🙏

felixfelicis
16. led 2021

@ondul Taky jsem to u prvniho mela presne takhle. Pak prisel sourozenec a uz se dalo zmizet, protoze spali spolu🙂 Ale zase uz nemam nervy na vetsi uklid za jejich asistence, tak cekam,az budou u pohadky nebo na prochazce, takze jsemsi moc nepolepsila 🙂

klokanka31
16. led 2021

@lucietamamieta Já uklízím když malá usne, a když jí náhodou něco vzbudí, tak jí dám do ohrádky kde si hraje, a nebo kouká, jak uklízím.

jjasmina
16. led 2021

Když spí dítě, spím taky nebo ležím, vlastně od porodnice jsem u malé i vysavala, když spala, teď už tedy ne, máme společný klid, uklizim s ni nebo co nejde s ní ,úklidi manžel . U nás tedy i vaří manžel.

veroniqess
16. led 2021

Nepíšeš prostorové dispozice, ale můj půlroční spí v postýlce v ložnici, takže ve zbytku domu lze uklízet. Taky byl v hojdavaku, ale jen do třech měsíců, pak sem chtěla, aby si už zvykl na normální spaní. Nejde ten hojdavak pověsit jinam?
A sám si chvilku nevyhraje s hračkami na dece?
Jinak funguje houpatko, poponasim si ho a on zvědavě kouká, co všechno dělám

malinkaelinka
16. led 2021

Odmalička dělám všechno s dcerou. Dokud jen ležela, prostě jsem ji položila tam, kde jsem zrovna byla. Pod kuchyňskou linku pod sušák s prádlem, prostě všude. Jak rostla, postupně jsem ji do činností zapojovala. Teď je jí rok a půl a pořád děláme všechno spolu. Kromě mytí koupelny a WC, to jediné dělám když je doma manžel, nechci aby cuchala ty přípravky. Ale jinak vše, vaříme spolu, luxujeme, pereme, vesime prádlo. Buď mi něco podává, nebo si říkáme, co dělám, hrajeme si u toho. Ano, trvá to déle, ale jsem na mateřský, času dost 😂😂😂 beru ji jako parťáka na všechny činnosti, běhám s ní, turistuju... Někdy pohoda, někdy fuška, někdy peklicko. Ale pro mě lepší než nedělat nic, nebo se honit v ty vzácné chvíle, kdy spí.

sajul
16. led 2021

Já jsem vždycky uklízela s miminkem v šátku, to si klidně spalo a já zvládla vše, co jsem potřebovala.

bertik20
17. led 2021

Zatím dělám vše a malého nic nebudí, je zvyklý na ruch z porodnice. Vysávala jsem, měla pustěný mixér a televize taky v poho hraje.... Měla jsem tak navyklá i dvojčata, když chtěli spát tak spali,ať se dělo cokoliv v domácnosti

lucietamamieta
autor
17. led 2021

@sajul To jsem zkoušela, ale jak jsem psala malého vše vzbudí.

lucietamamieta
autor
17. led 2021

@bertik20 To se máte, ale vaší odpovědí ste mi moc nepomohla :D

lucietamamieta
autor
17. led 2021

@veroniqess Ale ano někde píšu, že máme malicky byt. A spaní v postýlce u nás zatím Teda neklaplo. :D

lucietamamieta
autor
17. led 2021

@klokanka31 To bych měla protivné a nevyspané dítě. :(

emamaira
17. led 2021

Asi od půl roku spí venku v kočárku, naučil se na to tak, že přes den v posteli prakticky neusne 😀 nebylo to teda kvůli hluku, ale moc mi to vyhovuje😀

lucietamamieta
autor
18. led 2021

@emamaira Tak jedině, že bych ho dávala na balkon ,ale v těchto mrazech? O.o

klokanka31
18. led 2021

@lucietamamieta Ježíš to ani náhodou 😮

krystofovaa
18. led 2021

@lucietamamieta já dávala spát do ložnice a uklízela at ma na spinkání klid