Partner od nás odešel. Budu mu muset dávat syna?

jakobynic
19. kvě 2016

Viz přiložený obrázek.

micaella23
20. kvě 2016

Tak do 6ti mesicu veku ditete je mozne vymazat otce z RL - podminky uz nevim, to si vygugli i s urady, ale prisla bys k tomu o jeho vyzivne, pokud by za to financne stalo, soudy vetsinou deti do 2let otcum nesveruji ani do stridavek, tak by nemelo hrozit aby si ho odvezl na vikend a tys nemela kontrolu (Kojis?, to by mel tuplem smulu)... Hlavne az se to bude resit soudne, bude u vas litat socialka a zjistovat podminky a to se te jeho pritelkyni take nemusi zamlouvat kvuli cizimu diteti. muzes vytahnout zbrane a rict, ze slecnu neznas, nevis jak se k vasemu diteti bude chovat, ze on byl x krat opili a chtel te napadnout a nechces mu dite sverit ani na prochazku.. Muzes si toho vymyslet spousta, v pripadech, ze se otec zachoval jako svi*e, muzes byt take..
Pak pozadej o pomoc tyto organizace Profem, Koordona, Rosa, Dům tří přání, Mahdala, reknou ti presne vsechy postupy a moznosti

lv
20. kvě 2016

Je to ..., že odešel, nemá zakládat rodinu, když se takto zachoval. Pžeji, az tě to brzy přebolí, at jsi silná! Ovšem otce bych synovi nebrala, v žádném případě. Přebalit ho naučíš, takhle malý stejně s ním může jet tak s kočárkem na procházku, ke svým rodičům..
Zažádej si o svěření synka do péče, o výživné, nezapomeň na výživné na tebe, do 2let malého.

@micaella23 radit, at je taky svině, podvádí? Přítelkyně se jí nebude zamlouvat 100%, ale brát synovi otce je podle mě moc. Samozřejmě, pokud chlap neselže o v této roli a bude se starat, citově a finančně.

anelamates
20. kvě 2016

@micaella23 Nestydíš se? ještě bys jí mohla poradit, at nahodí zneužívání. No fuj. takže když je chlap parchant, má být ona ještě větší s.ině? Tak tohle mne vytočilo. Ano, ublížil jí, ale to neznamená, že není táta. A proč by dítě měla brát otce? Jinde se vykládá, v dalších tématech - to že se rozvedeš neznamená, že mu bereš otce, ale tam odcházejí ženy, že? takže to je asi něco jiného, co? Styd se.
A zakladatelko, bud ráda, že chce být dál tátou. Když přijde, stejně mu můžeš dát malé jenom do kočárku na chvilku, a časem se přebalovat naučí, to se neboj. Nebo ho to nauč, s tím, že když chce malého, musí se o něj umět taky toho půl dne postarat. Ted je to nové, časem se ty emoce uklidní, uvidíš. A kdoví, třeba se přes malého znovu dáte do kupy.

tulikiss
20. kvě 2016

@jakobynic vim ze to ted boli a nedokazes si to predstavit, ale porad to je a vzdy bude otec ditete. ano odesel od tebe, ale ne od maleho. vim ze jeho zrada boli, ale maly za nic nemuze a pokud se bude o maleho starat neni duvod tomu branit. deti potrebuji oba rodice a proste nekdy se stane ze si ti dospely prestanou rozumet, ale to nema co delat s detmi. jasne ze tu jeho novou bues nesnaset a vzdy to pro tebe bude de.ka a nesneses ji, ale neprenasej svoje krivdy a svoje pocity na dite. Ted je to cerstve a moc to boli ale musite oba myslet hlavne na maleho, on si zaslouzi oba rodice.
@micaella23 jo vyborna rada je prece krome toho ze me opusti chlap fajn nechat se tahat po soudech za krive obvineni a pomluvu. uz vazne nektery chlapy chapu, protoze nektery zensky jsou vazne sv.ne co si svoji urazenou jesitnost hoji pomoci deti a lzi.

evulina77
20. kvě 2016

@jakobynic je to tak, jak to je. Musíš se s tím smířit. Ale pro malýho to není špatně, že se o něho jeho otec zajímá. Ty z toho zkus vytěžit, co se dá. Takže si nech svěřit dítě do své péče, s tím neporadím, nevím, jak to chodí. Ale dá se to najít na netu. Rozhodně nebuď tak moc hrdá, aby jsi po něm nic nechtěla. Ať platí jak na syna, tak i na tebe. I kdyby jsi nakrásně ty peníze nechtěla, nebo nepotřebovala, dávej je stranou, budou se hodit, když né hned, tak až bude syn chodit na kroužky, nebo so školy. Rozhodně nedělej naschvály, zkuste se na věcech domlouvat a vycházet si vstříct.
Opravdu radím se na věc dívat očima syna. Já osobně bych chtěla otce, co se stará, než otce, který na mě dlabe a vůbec se nezajímá. Je to dobré pro jeho budoucnost a taky pro jeho vnímání světa a sebe samého. Věřím, že je to těžké, ale nanávist a nachvály nikomu nepomůžou a ty se potřebuješ posunout dál, aby jsi mohla začít znovu a líp s někým, kdo si to zaslouží... Buď silná...

andreaandrejka
20. kvě 2016

@micaella23 To snad nemyslíš vážně??

andreaandrejka
20. kvě 2016

@jakobynic Mrzí mě co se ti stalo, sama si to nedovedu představit, ale zvedni hlavu a jdi dál, už kvůli malému.
A hlavně neber synovi tátu,at je jaký chce, jsou to problémy vaše, syn za to nemůže. On je jeho otec a má na něj stejné právo tak jako ty. Mstít se bývalému přes dítě, je to nejhorší co může ženská udělat!
Držím palce.

tomici
20. kvě 2016

@micaella23 Opravdu mě nepřestane udivovat, jak jsou některé ženy plné nenávisti k chlapům!!! Opravdu si myslíte, že je dospělé dělat naschvály?? To, že muž odejde od ženy je věc jedna, ale jednou je to otec, tak má sakra i nějaké povinnosti ne, mmch i práva...Doba, kdy dítě ,,patřilo" matce, je už dávno pryč. To byla doba mých rodičů... Proč pletete dohromady odchod partnera a jeho schopnosti starat se o dítě a být mu dobrým otcem, to jsou dvě úplně jiné věci...
Nebavím se o případech, kdy otec ženu bije nebo je nebezpečný jí nebo dokonce dítěti, to bych taky řešila radikálně... Ale poradit vymazat ho z RL proto, že odešel??? Ano, chápu, je to v tu chvíli bolestivé a vnímané, jako podraz, ale řešit to tím, že budu vymýšlet, jak ho ,,potrestat" ? Místo toho, abych si uvědomila, že máme dítě a snažila se nějak komunikovat a vycházet?? Dítě není majetek proboha!!! A sama jsem si zažila po rozvodu mých rodičů ,,souboj o přízeň dítěte" a nic příjemného pro mě jako dítě to fakt nebylo, o tom, jak to zkomplikovalo vztahy a změnilo to můj postoj k rodičům (k horšímu) se vyjadřovat doufám nemusím...
Ano, je nezodpovědné odejít od ženy s dítětem, ale tak samo odchází i ženy od mužů (asi ne v takové míře) ... a maže je někdo z RL? Asi ne...

@jakobynic Radím si s ex sednout a pořešit, jak to vidí dál, vklidu se domluvit na alimentech jak na dítě tak na sebe, návštěvy apod... Než by si dítko vzal sám ven, určitě bych chtěla vidět, jak ho umí přebalit, nakrmit apod... Naopak bych se s ním bavila vklidu, pokud bude dělat problémy, řešit to přes soud. Zašla bych prvně na OSPOD, jak rozsáhle návštěvy doporučují u tak malého dítka, na co mám nárok,... (nemám zkušenosti) a od toho se odpíchnout... A i když je to určitě složité a těžké, řešit to VKLIDU, to dítě za to opravdu nemůže a ty si jednou najdeš muže, který si tě bude vážit, teď se soustřeď na sebe a dítě... Ono ani nikde není psáno, že to ex může klapat s jeho ,,ex", dítě totiž roste a přibývají starosti a on třeba přijde ještě s prosíkem a omluvou 😉 Držím palce a snaž se všechno řešit s chladnou hlavou...

puresin
20. kvě 2016

@jakobynic Premyslela bych, jestli opravdu chces s muzem potrestat i syna. Ten za vasi situaci nemuze a sebrat mu tatu mi prijde spatne. Zvaz, jestli Ti ta pomsta za to stoji.
To, ze je ten muzsky krysa je ovsem fakt.

fallingstars
25. kvě 2016

@micaella23 Tak to je masakr, potrestejme i dítě, tím, že se rodiče budou hádat, soudit, házet na sebe špínu, přetahovat se, kdo je lepší, hodnější a štědřejší, vytvářet stres a nesmyslný dusno. Místo, aby i přes vypjatou situaci vzali rozum do hrsti a jednali v zájmu svýho dítěte, protože to je to jediný, o co teď běží. Zažila jsem, kdy zhrzená matka ještě x let po odchodu manžela naprosto plánovaně používala brečící děti jako trest, když neudělal, co ona zrovna chtěla, a bylo to hodně smutný 🙄 Chlapa jí to nevrátí a k dobru dětí to teda taky není...

@jakobynic Sedněte si a dohodněte se, jak byste si to každý představoval. Co malej potřebuje, co je akceptovatelné pro Tebe (ale pouze z pohledu toho, aby se malej měl dobře a nic mu nescházelo). Ber to tak, že jako manžel a partner třeba selhal, ale jako táta může (a pravděpodobně bude, dáš-li těm dvěma šanci) být super.
A ještě za mě - neshazuj se nějakýma scénama, konstrukcema nebo vydíráním. Jediný, čeho tím dosáhneš je, že si postupně nebudeš moct vážit ani sama sebe...