Pes kousl 2leté dítě

atei
11. črc 2019
Zdravím, jsem hodně nešťastná. Máme na zahradě pětiletého psa, kterého máme moc rád včetně dvouletého syna. Jenže syn jej dlouhodobě provokuje, když má divokou náladu, já ho samozřejmě okřikuju a když to přehání, tak i silně plácnu přes ruku nebo zadek.
Jenže dnes jsem to neuhlídala, dávala věci do pračky a nevšimla si, že oba odešli do vedlejší místnosti, kde pes jedl granule. Syn mu je pravděpodobně chtěl vzít, za chvilku přišel s pláčem, pes ho kousl do paže. Po ošetření ale chtěl opět za psem jít.
Absolutně nevím co dělat, co bude dál s jejich vztahem. Pes to udělal kvůli pocitu ohrožení, nebylo to zničehonic. Ale bojím se, že pokud syn doteď nepochopil, že se k psovi musí chovat hezky, tak to lepší nebude. A už vůbec nevím, jestli se pes nenechá znovu vyprovokovat a kvůli větší blbosti 😞
lenatko91
11. črc 2019
Nepouštět syna bez dozoru, dokud to nepochopí. Ve 2 letech je ještě myslím dost malý, aby to chápal a byl se psem sám, i když to nebylo úmyslně a určitě nejde všechno uhlídat. Hlavně bych za to netrestala psa, jsou se synem na stejné inteligenční úrovni zhruba, ani jeden to ještě nechápe.. takže když budou spolu, tak je hlídat
chiara1990
11. črc 2019
Hlidat.nenechat je bez dozoru.mam starsi kluku a od mala je ucim ze nesmi a vzdy trnu hruzou kdyz jsou spolu bez dozoru.my mame ted dospivajiciho psa typu bull.deti si nastesti moc zvirat nevsimaj ale nikdy clovek nevi.nevidime nikomu do hlavy.pes muze byt ok s detma v pohode nechat si vse libit,ale jednou ho bude neco bolet blbe ho na tom miste pohladi a je to hned.kazdym dnem cekame mimco a bojim se co bude.ten nas blb zacal zarlit i na kocky a nebo kdyz lezim a nese mi treba muj piti do postele tak hlida.zachovejte klid a fakt nenechavat bez dozoru i kdyz je to obcas tezky.ja skoncila pokousama od pitbula kdyz ho na me postval ex.skoncila jsem mnohem hur a do ted mam nasledky.Vas syn se nejspise lekl a pes jen lehce naznacil ze takhle ne.priste to muze byt horsi.Ja jsem aspon svym detem prikladem jak muzou dopadnout.mladsi byl u toho takze ten to ma po letech zive v pameti.starsi ma u taty psa se kterym si muze delat co chce.u nas doma ne.jelikoz vi ze kdyz bude provokovat psa dostane on do drzky a ne pes
betelgeuzz
11. črc 2019
Za prve nenechavat dítě se psem samotný, je ještě moc malý, aby chápal, co si ke psovi může dovolit. A za druhé naučit psa, že si musí nechat vytáhnou cokoliv od kohokoliv z rodiny z misky. Měli je doma smečku a neexistovalo, aby si bránili před námi zradlo, nebo hračky.
priefi
11. črc 2019
@atei nekricet a netrestat dite pred psem, zasadni chyba. Muze se stat, ze pes bude dite brat nize postaveneho nez sebe ve smecce. Jidlo zasadne nesmi dite brat, to jeste dopadlo dobre, mohlo to dopadnout hur. Dvouletak nesmi byt bez dozoru u sebehodnejsiho psa, ne jen, ze dite je v ohrozeni, ale pes taky a kdyz je pes v nebezpeci, je jasne, ze se muze chtit branit.
bayt
11. črc 2019
@atei Popravdě, VÍM, že můj názor je lehce přehnaný, ale já prostě jakéhokoliv psa k synovi nepouštím. A už vůbec bych je nenechala spolu osamotě (toto mi už přehnané nepřijde). Může to být rodinný mazel a kdesocosi, pak mu rupne v hlavě a neštěstí je na světe. Takových případů bylo. Hold si pořiď klec a když budeš muset někam odejít, pes zůstane v ní.

Nicméně pro mě by tohle byla konečná. Kdyby mi pes takto zaútočil na dítě, šel by z domu. Bez diskuze.
hansed
11. črc 2019
Nebrala bych to jako utok, podle fotky to vypada, ze pes naznačil, ze tohle uz ne. Kdyby utocil, vypadalo by to jinak.
Nikdy nenechat male dite se psem samotne.
Kdyz budes psa krmit, ucit ho, ze si musi nechat sahnout do misky. Ke krmeni ber syna, at on mu sype granule, nebo dava misku na zem.
Pes musi vedet, ze je lidská smečka a on je pod ni.
sahrazad1
11. črc 2019
Asi to bude nepopulární, ale psisko by šlo z baráku. Jednoznačně preferuji dítě před psem. Toho uz bylo, typu, on je hodný, bla bla , a neštěstí je na světě. Dvouletemu stejně nic ještě minimálně pár let nevysvetlite, nez dostane rozum, bude to trvat. Pes by šel. Třeba k příbuzným, kamarádům. A opravdu velká chyba trestat dítě před psem, pes to teď bere, že je víc než on.
jirovapa
11. črc 2019
@atei máme fenu vlčáka kříženou s labradorem a dítě 20.měsíců. Naučila jsem fenku, že chodí pořád za mnou, když odcházím do jiné místnosti nebo jí nechávám zavřenou za brankou pod schody, kde na nás vidí. Když jí dcera sáhne do tlamy pro hračku (pod mojí kontrolou), tak si jí nechá v klidu vzít a těší se, že se bude aportovat. Jídlo z misky jí můžeme taky brát a je to ok. Ale opravdu to chce pořád mít pod kontrolou a upozorňovat, že pejsek se hladí a nemlátí, neválí se po něm a netahá za srst nebo ocas, uši apod. Dcera to chápe a chová se k fence velmi hezky, chtělo to jen trpělivost. Dle fotky u vašeho kloučka mu pes naznačil, že takhle ne. Není to kousnutí, ale jen škrábnutí. Pes malému naznačil, že už toho má dost, jinak to neumí říct, takže za nic nemůže a je vidět, že chápe, že nesmí, ale prostě to neumí jinak dát najevo. Hlídat oba a nenechávat je nikdy spolu samotné. Snažíme se naší fenku hodně mazlit a dávat jí najevo, že tím, že se nám narodila dcera, tak není odstrčená, aby měla malou ráda a nežárlila na ní. Zatím nám to funguje a jen dodám, že máme fenku z útulku, která byla týraná a trvalo nám cca 2 roky než se přestala bát lidí, zvířat, věcí apod. Dalo nám to práci, ale je teď z ní hrozně vděčný tvor 🐶💕.
zmrz_lina
11. črc 2019
Ježíš, některý ty rady tady 🤦🤦🤦 doporučuju to konzultovat s kvalitním výcvikářem, ale ten, co tvrdí, že si pes musí nechat všechno líbit, to fakt není. Podle fotky bych řekla, že pes naznačil, že takhle ne. Kdyby chtěl kousat, vypadalo by to jinak. V podstatě bych na tvém místě byla ráda, že zatím naznačuje, že toho začíná mít po krk. Jsou psi, kteří koušou či jinak útočí bez varování (obvykle ti, co jsou trestáni za to, že komunikují - třeba tím, že zavrci, když se jim něco nelíbí...). Pokud potřebuji psovi něco z misky sebrat, tak si ho zavolám, odložim a z misky to seberu. Mně kdyby někdo sahal do jídla, tak budu taky zla.
inusska
11. črc 2019
Uz bych psa nikdy nenechala v pritomnosti syna samotneho. Asi bys nechtela videt, jak jsem dopadla ja a synovec pritele po pokousani psem. Oba v obliceji, oba mame “pamatku” na cely zivot. Kazdy den to vidim v zrcadle. Chran sve dite. Pes musi vedet, ze on dite nevychovava a popravde, zautocit kvuli zradlu taky nesmi. Resila bych duslednejsi vychovu
sudylichozrout
11. črc 2019
@atei mam zvirata rada, ale za tohle by pes sel o dum dal. Dite je prednejsi a pokud na nej pes zautoci, i kdyz dite provokuje, byla bych nekompromisni.
widowblack
11. črc 2019
@bayt 😳 ten pes za nic nemuže ! On si bránil svoje a to že ho dítě opakovaně zlobí až šikanuje protože tomu nerozumí a nebo ho to i baví , protože se pak mamka zlobí je věc že bych toho psa nemechácsla s tím dítětem o samotě , tak to dítě se má dát do ohrádky aby bez dozoru nemolo na psa . Vy se taky dlouhodobě nebudete nechávat zlobit , nebo opakovaně si nenecháte ubližovat bez toho aniž byste po čase nevybouchla . ...
sudylichozrout
11. črc 2019
@widowblack V hierarchii je pes pod clovekem a nema si vubec vo dovolit po cloveku vystartovat, i kdyby ho clovek provokoval sebevic. Kdo nekdy prisel do kontaktu s lidmi, kteri cvici psy, vi to. A davat dite do ohrady kvuli psovi, to je uplne na palici postaveno. V ohrade ma byt pes, ne vlastni dite!
evee24
11. črc 2019
Ponaučení proč nenechat dítě se psem. Pes opravdu jen naznacil, že toho má plný zuby. Kousnutí nebo útok vypadá jinak. Psa na cvičák a dítě opravdu nemůže takhle šikanovat psa. Dítě baví že se máma zlobí, když psa provokuje. A načíst si něco o psychologii psu.
pengli
11. črc 2019
@widowblack ano, pes za nic nemůže, chyba je na straně dospělých. NIKDY bych nenechala dítě s jakýmkoliv psem bez dozoru. Pisatelka může mluvit o štěstí, že se nestalo něco horšího. Psa prostě zavírat, nekompromisně. Nechci úplně prudit, ale v dnešní době mi často přijde, že psi jsou stavění na úroveň lidí, ne-li nad ně. Je to pořád jen pes, může udělat cokoliv a neštěstí je hotovo.
widowblack
11. črc 2019
U nás byli a vždy budou velci psi , teda fenky . Kdyz dceri bylo cca 4 toky slezaka z gauce a nekoukla pod nej a samoze slapla fene na packu , ta se lekla a ohnala se , výsledek ? Cca půl centimetrova jizvička cca půl centimetru u oka . A hádejte kdo pak dostal vynadáno ? Ano dcera ! Měla být opatrná a koukat kolem sebe - mě někdo dupnout na nohu tak se po něm oženi a fláknu mu jednu hned a až pak řešim zda to bylo umyslné nebo ne ... stejně jako naše fenka - pak hned běžela a dceri bolisku olizovala a pak spolu zalezli na gauč a mazlili se . Ale jak sem již psala ne že se nemá nechávat dítě se psem osamotě ale pes s diltětem . Nejvíc bych se bála toho že dítě ublíží psovi .
kajalka
11. črc 2019
Možná by bylo opravdu lepší, abyste psovi našli někoho, kdo se mu bude poctivě věnovat, protože vy jste to totálně zanedbali. Místo, abyste ho chránili a vychovali, ho necháte šikanovat.
widowblack
11. črc 2019
@pengli ne , já sem pro aby se to dítě zavřelo - postýlka, ohrádka .... nevidím důvod omezovat psa , kor když měl čas krmení .
widowblack
11. črc 2019
@sudylichozrout 😂😂😂
kajalka
11. črc 2019
@sudylichozrout Ježíš marjá, i pes má samozřejmě právo sdělit pánovi svou nelibost, i na vztahu člověk-pes se musí tvrdě pracovat. Nelze si na živém tvorovi beztrestně ukájet nízké sebevědomí, když půjdu trochu do krajnosti.
pengli
11. črc 2019
@widowblack hm, tohle mi prostě hlava nebere, jak jako zavírat dítě? Copak pes je něco víc? Ať si to každý teda dělá jak chce, jestli se někomu líbí mít v bytě psy a zároveň dítě, ať si to užije. Ale stavět psa nad dítě, to mi přijde úchylný.
kajalka
11. črc 2019
@pengli Ne, ale je třeba především dítěti ukázat, že i pes má své potřeby a právo klidu.
widowblack
11. črc 2019
@sudylichozrout to jsou přesně slova člověka co má psa na cvičák . K tomu mám své a hádat se nebudu . Dcera chodí na kynologický kroužek a již několikrát jsem se dostala do křížku s jednou " cvičitelkou" co má psi jako věc a né živého tvora a kopat do psa a říkat mu čokl tak to vypovídá o těchto rádoby chovatelů/ cvičitelů své . Ještě že kroužek vede slečna co psi miluje a učí děti psi vychovávat a ne cvičit .
widowblack
11. črc 2019
@pengli to slovo zavórat je samoze mysleno s nadsazkou, tak si má rodič dvouleťáka brat vsude sebou , maminka zde napsala sama ze to byla chvile ale stejne tak behem te chvile taky mohlo na sebe z plotny strhnout hrnec s vrelou polivkou a to by bylo horsi , a pak by se lidi ptali - proc nebylo s matkou , nebo nekde kde by bylo v bezpeci atd atd .....
sudylichozrout
11. črc 2019
@kajalka to mas samozrejme pravdu. Presto spravne vychovany pes nesmi kousnout. Muze zavrcet, muze odejit, muze dat jine znameni, ale nesmi zautocit. Chodili jsme s nasi fenkou na cvicak (meli jsme ji jako deti), ucili ji, ze ji muzeme vzit klidne i misku s jidlem, ale ona nesmi ani brvou hnout. A taky nehnula. Byla jsem pracovne na policejnim cvicaku, kde trenuji psy pro vyhledavani drog, vybusnin a podobne. A i tam se deje prakticky to same. Pes nesmi ga zadnych okolnosti bez povelu napadnout cloveka. Proste nesmi.
sudylichozrout
11. črc 2019
@widowblack Pes je pes a ne dalsi dite. Je to selma, ktera dokaze zabit. A spatne vychovany pes je casovana bomba. Byvaleho matka mela takoveho psa, hajzlika, ktery ji naprosto tyranizoval a devastoval byt.
kajalka
11. črc 2019
@sudylichozrout S tím samozřejmě souhlasím, ale lidé, kteří se psům věnují, je zásadně neprovokují a neženou reakce do krajnosti. Tenhle pejsek je dlouhodobě šikanovaný, evidentně se s ním adekvátně nepracuje, takže je neštěstí na světě. Psovod v pravém slova smyslu by nikdy nenechal dítě psovi ubližovat.
widowblack
11. črc 2019
@sudylichozrout pes od psa a povaha od povahy ... jako u lidi .... 😉 hezký večer
keicy
11. črc 2019
Dokud si dítě není schopno "spacifikovat" zvíře bez pomoci, nenechávat bez dozoru. Na ruku v misce lze naučit aby pes nereagoval a hlavně jasně vyčlenit místo, které bude jen psovo. Kam dítě nesmí a kam se může pes v případě "ohrožení" uklidit. Těžko vinit zvíře za chybu člověka.
sudylichozrout
11. črc 2019
@kajalka Ano, s tim se souhlasit da.

Sem začni psát odpověď...

Odešli