Pes kousl 2leté dítě

atei
11. črc 2019

Zdravím, jsem hodně nešťastná. Máme na zahradě pětiletého psa, kterého máme moc rád včetně dvouletého syna. Jenže syn jej dlouhodobě provokuje, když má divokou náladu, já ho samozřejmě okřikuju a když to přehání, tak i silně plácnu přes ruku nebo zadek.
Jenže dnes jsem to neuhlídala, dávala věci do pračky a nevšimla si, že oba odešli do vedlejší místnosti, kde pes jedl granule. Syn mu je pravděpodobně chtěl vzít, za chvilku přišel s pláčem, pes ho kousl do paže. Po ošetření ale chtěl opět za psem jít.
Absolutně nevím co dělat, co bude dál s jejich vztahem. Pes to udělal kvůli pocitu ohrožení, nebylo to zničehonic. Ale bojím se, že pokud syn doteď nepochopil, že se k psovi musí chovat hezky, tak to lepší nebude. A už vůbec nevím, jestli se pes nenechá znovu vyprovokovat a kvůli větší blbosti ☹

bayt
11. črc 2019

@widowblack Mne je jedno kdo za co muze, rikam, vystartoval by mi po diteti jednou.

pengli
11. črc 2019

@widowblack jasný, taky jsem úplně nemyslela zavřít dítě do klece ☺️. Ale jak jsem psala, vina je vždy u dospělých. Já to mám prostě nastavený tak, že dítě se psem osamotě ne a když už někoho zavřít, tak psa. Jsem možná trochu radikálnější, ale asi to bude trauma z dětství - taky mě kdysi pokousal pes - a taky mě znal a taky kousl kvůli žrádlu, prostě jsem sahala, kam jsem neměla. Ještě, že to byl jen jezevčík, jinak bych asi neměla oko.

bayt
11. črc 2019

@kajalka Pes musi vedet, ze deti jsou krehke a nerozumne, a holt si musi nechat spoustu veci libit.

kajalka
11. črc 2019

@bayt Tak s tím teda zásadně nesouhlasím. Pes si nemusí nechat ve své podstatě nic. Dá se výchovou a socializací zvládnout, že leccos strpí, ale nelze na to spoléhat. To dítě se musí naučit, že zvířatům se v žádném případě neškodí, ani neubližuje.

puhelin
11. črc 2019

Take mam dvouletou, pes sice je na zahrade, doma ne, ale hlidame je velmi bedlive. Nenechala bych je o samote. Prave kvuli tomu, ze si nedokazu predstavit, co by se stalo. Vysvetlit si to dcera jeste nenecha, mazli ji, hladi a pak ji najednou bouchne, aniz bychom pochopili duvod. Kdyz ji, vi, ze k ni nesmi a stejne to ne vzdy dodrzi. Pes po ni nastesti zatim jen zavrcel, nebo se ohnal. Ale ve mne by se krve nedorezal. Je to tezke, radu nemam, nechci si to ani predstavit, ze se to stalo u nas. I kdyz uz dcerka prisla s tim, ze ji pes kousl (nekousl, ale sliny na ruce mela). Snad nekdo poradi, jak k pejskovi mate pristupovat.

bayt
11. črc 2019

@kajalka Tak po staleti se domaci psi vedli k tomu, ze na lidi a kor deti se nesmi. Hadej jak skoncili ti, co to nepochopili. I vuci stenatum jsou psi bezne mnohem setrnejsi a nechaji si ledacos libit.

megi89
11. črc 2019

@bayt aha, takže pes musí držet, chudák, a dite ho muže provokovat?

sudylichozrout
11. črc 2019

@megi89 Platí konjunkce výroků. Dítě ho nemá co provokovat A ZÁROVEŇ pes nesmí napadnout nikoho, i kdyby měl tisíckrát pocit, že už dítě provokuje.

zmrz_lina
11. črc 2019

@sudylichozrout reaguji na toto "Presto spravne vychovany pes nesmi kousnout. Muze zavrcet, muze odejit, muze dat jine znameni, ale nesmi zautocit." - jako podle fotky bych řekla, že tohle přesně bylo to varování, znamení, na které už by kurňa majitelé fakt měli reagovat. Kdyby ten pes zaútočil, nemá dítko na ruce centimetrový škrábaneček od zubů, ale dopadlo by mnohem hůř. Ten pes se pořád snaží naznačovat, je debilita majitelů, že na to nereagují a ty vztahy nevyjasnili. Jako nechat dítě provokovat psa, to je cesta k ukousnuté hlavě prostě. Ale není to chyba psa, ale chyba jeho páníčků. Mám dvě děti, dva velké psy (33 a 37 kg) a NIKDY bych nenechala kluky zvířata tyranizovat, dokonce když dávám psům jíst, tak na to mají vždycky klid a do misky jim nikdy nesaháme. Dá se to udělat i jinak a lépe.

marketa11112
11. črc 2019

mame nekolik malych pejsku. deti s nimi nejsou nikdy sami, k miskam psu nemaji pristup a psi nemaji volny pristup k detem a jejich hrackam. kazdy nas pes je jiny a ac nikdy nikomu nic neudelali, ruku do ohne bych za to nedala. clovek nikdy nevi.

sudylichozrout
11. črc 2019

@zmrz_lina Já tohle nerozporuju. Akorát už bych prostě neriskovala dál a pes by šel z baráku. Protože špatně vychovaného psa a v tomto ohledu špatně vychované dítě bych prostě nechtěla mít pod jednou střechou.

knuffel
11. črc 2019

No tak vážená dámo, vždycky je to chyba člověka. Syn měl zatracenou kliku, já bych nenechala takhle malé dítě se psem ani pod dozorem, pes je rychlejší vždycky. Syn dostal jen varování, kdyby chtěl pes útočit, v lepším případě byste jeli na šití. Pes jedině s košíkem na tlamě nebo v kotci. S dítětem na volno nikdy.

zmrz_lina
11. črc 2019

@sudylichozrout v této situaci by bohatě stačilo nenechávat dál dítě tyranizovat psa, nenechávat je spolu bez dozoru a ideálně vyčlenit psovi místo, kde bude před dítětem v bezpečí - kam dítě nebude moci a pes tam bude moct zalézt, když už bude mít všeho plné zuby (např. v kennelce).

sudylichozrout
11. črc 2019

@zmrz_lina Někomu by to možná stačilo, mně nikoliv.

vitezove
11. črc 2019

i dvouleté dítě by mělo tohle chápat teda. K nám chodila kamarádka od narození jejich dětí a vždycky jsme jim naprosto jasně vysvětlili, že jim nesmí sahat na jídlo, brát jim hračky atp. Když dítě neposlechlo, tak se prostě pláclo přes ruku, vynadalo nebo více důrazně informovalo. Pak záleží na povaze těch psů. Naši jsou strašně hodní, ale nechtěli jsme je to nechat dělat hlavně proto ,aby to měli zažité. Aby se tak chovali ke každému pejskovi. Za tohle pes nemůže. A společný vztah není narušen. Pejsek jen jasně dal najevo, co se může a co ne. Dítě si musíte hlídat. Nemůžete ho nechat aby obtěžoval zvířátko. Prostě být pořád s nimi, dokud dítě nezačne teda vnímat potřeby i pejska a chovat se k němu tak, jak má.

dixi86
11. črc 2019

Krmim psy az vecer, kdy k nim deti nemaji pristup, ale proste syna hlidat, karat a nepoustet. Mame velke psy a synovi 3r obcas preskoci a udela jim kravinu, ktera by mohla mit ale fatalni nasledky. Pes by za to nemohl NIKDY. Proto se snazim je mit bud oba na ocich a nebo ne spolu, pokud na ne neustale nedohlizim. Pes z domu, pokud mu dite neco provede? jako vazne? dite musi chapat, ze se psovi, ani jinemu zvireti neublizuje. Pokud to nechape, tak proste separovat a dal tlouct do hlavy. Neni to totiz jen o vasich psech, ale i o cizich a tam uz nezmuzete nic, kdyz dite neuhlidate. A myslete si, co chcete. Tak to proste je a vidim ty tupe rodice a trdla deti dnes a denne.

eviicka
11. črc 2019

@sudylichozrout jenom k té poznámce, že v ohrádce má být pes ne dítě. Když to jinak nelze udělat (pes venku, či za dveřmi), tak bych dala do ohrádky vždy dítě. Protože dítě bývá ten provokatér a zavřený pes (kterého třeba dítě tahá přes mříže za chlupy) nemá kam utéci a ve stresu může přes mříže kousnout, nebo jinak panikařit a ublížit si, či dítěti. Samozřejmě to není ideální situace, ale někdy se může přihodit nějaká mimořádná událost, kdy je toto řešení.

eviicka
11. črc 2019

@vitezove každé dítě to ve dvou letech nepochopí, nebo pochopí, ale stejně zkusí... Náš malý zvířata miluje, a je to dost náročné ho neustále hlídat, upozorňovat a vysvětlovat (neubližuje-nebo teda nemá příležitost, protože ho fakt hlídám, ale ne každé zvíře je na něj zvědavé déle jak pár minut).

marketa11112
11. črc 2019

Holky na rovinu...muj pes kousnout dite, tak ho prerazim. Pes si nesmi dovolil kousnout nikoho, s kym bydli,zije,zna ho. Nikoho v pritomnosti majitele. Jedina vyjimka je,kdyz majitel vola o pomoc ,pripadne da psovi pokyn. Ani nahodou si pes nesmi dovolit nic jineho. Nesmi se po me vlastni pes ohnat,zavrcet na me a pod. Musi si ode me nechat delat treba i procedury,ktere mu nejsou zcela prijemne,ale byt musi. a vedi,ze ja jsem pan a vudce smecky a na me si proste dovolit nemohou. Stejne tak vedi,ze deti maji nechat byt ( nasi psi jsou divoci,takovi dablici) , ale na deti nesmi skakat a jakkoli je otravovat. Nase deti chteji psi pozorovat,ale boji se te divokosti,tak ani nemaji snahu na ne sahat. Pozoruji me a v tuto chvili jim to staci. Max na muj popud pejska pohladi. Jsem rada,ze to takto mame a nemusim se nijak zvlast strachovat. A to mame male psi a velmi pratelske plemeno. Psi nesmi do veci deti. Co mame deti,nesmi na gauc a pod. Drzim je dost zkratka. Ale zase nevznikaji zadne problemy. Opravdu nikdy nenechavam deti pobliz psu bez dozoru. A to nasi psi by kus ruky diteti neukousli. Popravde nechapu,kdo si k malym detem , poridi velkou bestii . ja miluji velke psi,vyrustala jsem s nima,mela jednoho doma. Ale k detem to chce dobre vybrat rasu, vybrat pak i nekonfliktni stene , psa cvicit a hlidat. A hlavne pes musi vedet,kdo je doma panem. Nikdy to u nas nebude tak,ze pes bude na stejne urovni jako dite ci my. Ne,je to ,,jen,, pes. Mame ho sice radi,ale on tu neveli. To byCh nikdy nedopustila. Ted tu mam 15 leteho starika,ktery uz chce mit svuj klid. Nekdy sotva leze. Nikdy by me nenapadlo ,pustit ho k detem do obyvaku.

hanazel
11. črc 2019

@widowblack Zavřít dvouleté dítě do ohrádky, aby neomezovalo psa??? To jako fakt? Jsem šokovaná. Pes není další dítě a není dítěti ani rovný. Kdybych měla doma cokoliv, co by mohlo ohrozit moje dítě, šlo by to z domu a ne že nevidím důvod omezovat psa. dítě má být na prvním místě. A za další, chtěla bych vidět, jak vydrží dvouleté díte v ohrádce.

pavca1982
11. črc 2019

Taky máme psa. Má 40kg a je to miliónový Labrador. Nikdy bych ho ale nenechala s dítětem bez mé přítomnosti samotného. I když můžu 100x vědět, že by nic neudělal. Říct že jsem to neuhlídala není pro mě omluva a nemělo by se to stát. Prostě to musím uhlídat. Když pak pes chytne dítě za krk už je pozdě. 😕

merope
11. črc 2019

Pes by měl mít hlavně klidný kout, kam se může "uklidit" a kam se syn prostě nedostane (ohrádka, kterou pes přeskočí...). Kdyby podobně prudil pes, tak by podobný kout měl mít i syn (ale tam to zjevně není problém, pes ho neotravuje). Prostě každý člen domácnosti by měl mít možnost zalézt někam, kde nebude rušen. A samozřejmě hlídat - ale sama píšeš, že se hlídat snažíš, ale holt jsi neuhlídala. To se stane a je lepší, že se to stalo s následky v podobě škrábance a ne nic vážnějšího.

simca31
11. črc 2019

Tady je to jasné špatná výchova jak dítěte tak psa. Mám 3 deti a 2 pejsky a všichni víme kde jsou hranice a má 2 léta dcera v životě psům neublížila protože u nás vidí jak se k nim chováme akorát se k nim přijde pomazlit a ani synové si nedovolily psům nikdy ublížit a psi samozřejmě neublíží jim vše je o výchově

sudylichozrout
11. črc 2019

@hanazel presne. Mluvis mi z duse.

hansed
12. črc 2019

@marketa11112 a co je velka bestie? Muj otec ma jorksira a kouse naši dceru, ktera mu nikdy nic neudelala, protoze vi, jak se chovat ke psum. Doma mame dva rotvajlery a staforda. Pro nekoho bestie, pro nas milionovi psi... Nikdy dceram neublížili. Na jare dcerka omylem staršímu rotvajlerovi přivrela packu do dveri, knucel, ale neohnal se, nezavrcel, nekousnul. Vi, ze deti jsou ve smecce nad ním a on je musí chranit. Vse je jen a jen o výchově, psů i deti.

marketa11112
12. črc 2019

@hansed ano. Ale jse spis o to,kdyz uz pes kousne, tak s jakymi nasledky. Dnes je tvuj pes milionovej a zitra dite nema pul obliceje. Ono dost lidi bylo presvedcenych,ze jejich pes ,,preci nic nedela,, . ovsem,kdyz kousne york a kdyz kousne treba pitbul, bude to velky rozdil. Nikdy bych sve deti neohrozila tim, ze tu s nama bude takovy pes. Psi mam rada, nebojim se jich, babi mela chovatelskou stanici kolii, nasi doma vlcaka, ja sama retrivra. skoncila jsem u male smecky. Ale chce to trosku koukat i na to, jake nasledky jen spatna nalada psa ,muze mit. Byla jsem svedkem,jak pes zautocil bez priciny,jen tak. A on preci nikdy nic neudelal,byl zlatej. Tyhle reci nemam rada,nikdy nevis,co se psovi prezene pres nos. A pro me,jsou dukezitejsi me deti,nez cokl. Je to tak. Dokonce ten pocit zodpovednosti mam i k cizim lidem. Proto mi urcita plemena domu nesmi. A proc uz jsou v mnoha zemich zakazana,je jasne. To,ze se nekdo ozve,bylo jasne.

keicy
12. črc 2019

Nebudu označovat, ale někteří/ré ať si , i do budoucna, nepořizují žádné živé zvíře, nýbrž plyšáka.

bayt
12. črc 2019

@keicy Však já bych si taky psa - a zejména velkého psa - k dítěti nikdy nepořizovala. A tím spíš, když vím, že nemám čas a energii se mu každý den pořádně věnovat, vylítat ho, chodit na cvičák atd. A to jsme psy měli, dokonce ČV.

bayt
12. črc 2019

@marketa11112 Přesně tak, v našich rodinách vždy psi byli, prostě vesnická stavení, a vím moc dobře, čeho je schopný i vycvičený milionový pes, když mu rupne v kouli. Kor když je starší....

hansed
12. črc 2019

@marketa11112 jsou zakazana proto, ze utocili kříženci. Nelibi se mi tahle selekce "tahle plemena mi domu nesmi"... Podle meho je nejdulezitejsi vychova, socializace a pravidlo, ze dite neni NIKDY samo se psem. Nas staford ma PP, pečlivě jsme vybrali CHS a nelitujeme. Za 10 let nezavrcel, nevycenil zuby, nenapadl cloveka, jineho psa ani jine zvire. Mas jiny nazor, ok, ale argument zákazu v jinych zemích na me fakt neplati. Je to vzdy hysterie po tom, co se neco stane... Statistka pokousani psem je jasna, vedou vlcaci, jezevcici atd. Ale to nikdo slyset nechce 🤷 dokonce i retrivri pokousali vic lidi nez pitbulove atd.