Pes tchánovců napadl dceru

mamina4140
23. čer 2014

takze pro otrle::stavime u tchanovcu jsem tam skoro denne varim uklizim starm se obcas o zahradu jsem s dcerkou cely den venku jdeme na zajicky slepicky pes aortuje.maji vlcaka 8 let 50kg,napadl 4 lidi z toho 1 pani na siti,jedna postacka pisemna stiznost za pokousani postacky.7 let tam jezdim 3 roky si na me pes zvykal dcera pred 3 mesici zacala u nich chodit ven cely den venku pes v blizkosti nic se nestalo.pes byva tedka casto uvazanej protoze se tam dela stavba aby zase nekoho nepokousal.stojim u psa dcera 2 metr od nas koukame na manzela jak reze motorovkou najednou se pes zvedne projde kolem me ani sem to nepostrehla skoci po anicce zarve ju za ruku ta pada na zem a pes jde po ni okamzite sem skocila na psa pritlacila ho ke zdi volam manzela. manzel hazi na zem pilu otaci se zarve na psa pes se nejezi proti nemu vrci manzel zustava stat nic nedela a rekne proc ju nehlidas!!!letim sni domu cekala jsem roztrzenou ruku mala nema nic jen par cervenych fleku.balim se odjizdim pryc vecer se vracim vyzvednout manzela rikam to tchanovcum ze ju pes napadl a nastesti nic nema a ze chcu aby ho utrtaili ze tady se psem nebudu ze mu nevereim a dite neuhlidam jedno kousnuti a muze byt mrtva!!!!tchyne servala obleceni z dcerky a rika kde co ma ukaz kde co ma kdyby tady spadla ze schodu tak kvuli vam budeme bourat schody nebo co rikam to snad nemyslite vazne co rikate!!!vas pes napadl vasi vnucku manzel a tchyne nedelej ostudu nic ji neni vid !!!zustavam v soku a tchyne mi rekne celej den budes doma a z dojdem z prace pujdete snama na dvur rikam coze???to je vtip rikam me nebude nikdo omezovat zvlast ne pes .a tchyne tak to bude .rikam pes bude mit kotec pokud ho nechcete utratit a nahubek a tchan ze nema cas stavet kotec!!!!rikam coze???pes napadl vasi vnucku.neprehanej nic ji neni ses ostudnik!!!rikam bud my nebo pes nebudu sem jezdit!!!my psa neutratime pokazdy se privaze az dojedete aha a az ju nekdo neuhlida a pujde na dvur a pokouse ju vazne nebo usmrti??to se nestane my ju hlidame tys ju spatne hlidala!!!tak ja se celej den venuju diteti litam kolem stavby je me zle protoze cekame druhy dite oci mam i na zadech a kdyz se po celym dnu zastavim a stojim tak bych necekala ze pes znenadani vystartuje na dite ktery od nej stoji dva metry(pac stala metr odemne ) a nejhorsi je ze ani jeden z tech tri to nevidel ale ja u toho byla jak jsem videla jak ju zarval skocil po ni a sel po ni NASTESTI nic nema az zazrak to je a oni me reknou tohle!!!!doma ticha domacnost prz se tak moc nestalo!!!sem v soku!!!!

jennifer
25. čer 2014

@r.severanka promin, já mám svoje pejsky jako mimina, ale prostě kdyby mi pokousal dítě, tak já osobně bych ho nedala utratit, ale můj tatka jo. strejda ho dal taky utratit, ale my jsme to po něm nechtěli, a nevím jak by se ti líbilo mít třeba dítě bez oka.

ale neříkám že je to vždycky chyba psa, většinou za to může majitel, protože ten ho vychovává.
máme ještě leonbergřici a tak ta by šla s tebou i domů. ale je to plemenem.

doko
25. čer 2014

@wildy ahoj.....úplně mi mluvíš z duše- jsem v naprosto stejné situaci ☹ akorát ten pes u tchánovců má přes 60 kg a vychovaný je, ale není zvyklý na děti a je na ně docela agresivní 😖 mohla bych se Tě zeptat, jak to budete řešit? jestli máte s mužem nějaký plán co s tím? my si chceme s tchánovci promluvit a rozumně si to s nimi nějak vysvětlit, ale bojíme se toho, protože ten pes je pro ně hodně důležitý. a mají ho teda doma, ne jen na zahradě- o to je to horší 😖 tak moc nevíme co s tou situací.......

krystynaraszkova
25. čer 2014

Marukm je rozdíl mezi malym psem a 40kg vlcakem :-!

krystynaraszkova
25. čer 2014

Jeniffer KONEČNĚ rozumný nazor!

jennifer
25. čer 2014

@kajalka já pejsky fakt miluju, doma na ně nesmí nikdo nic říct, protože bych nadala jemu a oni to ví a využívají toho, ale taky vím, že ten nejstarší je zdrhač odmalička, at jsme s ním dělali co dělali, prostě jak může uteče, takže když jsme se stěhovali co bylo první plot, když někam jde jedině na vodítku, samozřejmě když jdeme ven do lese, na pole a tak tak to vodítko nepotřebuje.
jezdíme s nima běžně na dovolenou, mají autosedačky , ale taky vím, že velkýho psa jako je vlčák bych nezvládla, protože bych na něho nedokázala být tvrdá a vím, že takovej potřebuje výcvik.

no a mamčina kámoška mají vlčáka, taky ho naši kdysi měli, a tento vlčák jim věčně utíká, ví o tom, ale nic s tím nedělají, minule rozcupoval pudlíka na kousky a pudlík byl hned mrtej, tak to sorry, ale takovej majitel by patřil zabít. protože pokud ví, že ten pes je nebezpečnej tak ho mají mít pořádně zaplocenou zahradu a chodit s ním samozřejmě ven,

granda
25. čer 2014

pes je pes.... lidi z nich dělají své děti před dětmi.....

psa uvázat, vyticit prostor pro dceru a pohoda.... mam taky psa a nikdy bych ji nenechala samotnout... chápu tě.. nejala bych tak už víc....

stavba je pro vas, ze tam pak budete bydlet?? to je pak horší..

marukm
25. čer 2014

@krystynaraszkova Tjn. Osobně se velkejch psů sama občas bojim...:D

Mě právě štve, když majitelé nejsou ochotni s tou situací něco udělat. Já chápu, že to může bejt náročný, ale nemůžu si zkrátka pořídit psa s tím, že z něj zákonitě musí vyrůst mírumilovný pes. A hlavně i psi se mění. Ten náš byl dřív jako milius, ale čím je starší, tím je horší.:/

krizecek
25. čer 2014

@krystynaraszkova nám od sousedů pes pokousal psa, vyjel na nás, vyjel na ostatní psy okolo.. nepožaduju jeho utraceni!!!! požadovala jsem to, aby to majitel řešil a né že tvrdil že jeho pes by to už nikdy neudělal atd.. Řešením bylo například udělat plot (aby neběhal navolno), více se psovi věnovat, chodit sním na cvičák...
@kajalka souhlasím s tebou 🙂 Každý pes potřebuje aby se s ním pracovala, jak jsem psala potřebuje ty procházky atd.. Nejsem za to utracení, ale určitě to prostě řešit a nepřivírat oči.. Tohle je časovaná bomba! Sama mám 2 psy a jak jsem psala výš, řešili jsme něco podobného se sousedem, naše fenka byla po útoku jejich psa i na operaci, nic příjmeného ☹
@mamina4140 no ono to dítě je agresor v každém věku 😝 (u tohohle psa jak to popisuješ stačí špatný pohyb), né každý pes má k dětem vztah jestliže s nimi nebyl v kontaktu a proto může tak reagovat, prostě hlídat a hlídat.. Rozhodně to ale prostě nějak řešit, nebo každý svoji zahradu s plotem a ty si prostě budeš muset malou hlídat aby nestrkala ruce přes plot atd..

jennifer
25. čer 2014

@krystynaraszkova děkuju, to víš že mezi těma psama rozdíl, a každej by si měl uvědomit že ten pejsek něco potřebuje a že prostě se musí o něho starat.
my máme 3 pudlíky, tatku ,mamku a jejich syna.nechali jsme si jedno štěnátko a každej z nich má jinou povahu a ke každýmu přistupuju jinak.
prostě vím, že jenny a pompinkem mě poslechnou na slovo a taky vím , že kenny utíká, tak prostě holt musí mít vodítko. a taky vím, že by on šel z každým domů a ti dva ne.

ale uvedu ti příklad byli jsme s kočičkou na veterině a volala tam paní že si koupili štěnátko a kolik stojí očkování a kolik to a kolik to a že to je hodně peněz, a veterinární sestra říkala, oni si pořídí pejska a myslí si, že to je všechno a že se už o něho nemusí starat.
takže takový lidi by si jakýkoliv zvířátka neměli kupovat.

krystynaraszkova
25. čer 2014

Nic dámy, koncim tohle je pořád dokola🙂...názoru je tady az az a paní co diskuzi založila si to určitě vyřeší po svém. Já s ni ve všem souhlasim a vy se tady třeba ukamenujte... 😀

zuzana_ka
25. čer 2014

Pokud si někdo neumí vychovat psa a udělá z něj akorát asociála, který útočí na lidi, tak takový rádoby páníček je na přesdržku a nechat utratit psa, kvůli své neschopnosti se mu věnovat je naprostá debilita!!!

dorinek
25. čer 2014

@marukm - mě to nedá a musím reagovat. Je přece jen trošku rozdíl mezi 1,5 kilovým pejsánkem, který se vyhýbá dětem a 50ti kilovým starým vlčákem, který bezdůvodně!!! napadne dítě. U vašeho pejska se ještě dá lecos napravit, zvykat ho na děti, vychovávat děti k opatrnosti apod. Ale u takto starého psa, kde byla bezpochyby zanedbaná výchova, je to už zřejmě stracené. Žádný rozumný kynolog by si takového psa nevzal ani na hlídání autobazaru. Kor když těch napadení bylo víc a byly bez příčiny. Je bez debat, že ten pes za to nemůže. Můžou za to majitelé, prostě podcenili výběr plemene, výchovu. Taky by mi toho psa bylo líto, ale dítě je prostě vždycky přednější a nikdy nebudete mít 100% jistotu, že toho psa uhlídáte. Jednou se chybička vloudí a může to být naposledy ☹

aarriel
25. čer 2014

Tak s tím mám taky svoje zkušenosti. Když mi bylo 7 let tak mě kousnul sousedovic NO když jsem šla domů ze školy, jen proto, že jsem šla okolo. Na lýtku mám 3 stehy a od tý doby jim nevěřím. I když naši mají už 3 NO, tak když jsem u nich tak musí zavírat do kotce, jinak na zahradu nejdu. Je fakt že i když mamka s nima jezdila na cvičák každý týden, tak určitý povahový vlastnosti jen tak odnaučit nejdou. Nesahat do misky když žere, nebrat mu míček z pusy, na to jsme si museli jako malý děti zvyknout. Strejda měl pitbula taky vychovanýho, chodily na cvičák kolik let a jednoho dne mu prdlo v hlavě a pokousal bratránka a šel hned na utracení. No a my máme labradora a jsem zvědavá, co bude až taky bude miminko. Cepujeme ho už od mala, teď mu je rok, když žere tak ho můžeme normálně mazlit i vzít mu misku a máme ještě jorkšíra a ten mu klidně může žrát z misky a nechá ho, jen na něj kouká.

wildy
25. čer 2014

@doko No, zatím to řešit asi nebudeme a pak uvidím, podle situace. Když dám malého na deku a pes se k němu pohrne, tak důrazně řeknu, že nechci, aby to dělal a popř. ho na tu zem prostě nedám. (Vadí mi to už jen kvůli chlupům a olizování atd. když by ležel malému na dece)
Nevím, zda budu mít u manžela zastání, protože on je takový, že rodiče se prostě poslouchají a jim se neodporuje. Takže je ani neokřikne, když ten nevychovaný pes něco dělá.
Já spíš mám obavy z toho, že on je takový jak na pérkách, je takový hrrr, takže chvíli neposedí, neustále s sebou šije a vrtí se a skáče. Takže se bojím, když se pak bude kolem malého motat, že ho porazí, nebo švihne ocasem nebo tak... Doufám, že tchánovci budou pak natolik soudní a opatrní na malého, že ho budou samy chránit.
Přinejhorším se ozvu a budu já za tu zlou a špatnou, že jim vytýkám chování jejich psa. Zatím se s tím nebudu stresovat a uvidím, co přijde.
I když představa, že mi skočí na béžový kočár, nebo něco na něm v nestřežené chvíli rozkouše mě vytáčí už teď.. 🙂 Ale já si vždycky vytvářím takovéhle scénáře dopředu a pak k tomu třeba ani nedojde... Je mu něco málo přes rok, je to ještě "štěně" tak doufám, že se klidní časem....

Taky se bojím reakcí dalšího psa v rodině - švagrová má Jacka Russela - neurotický starší pes, který nemá problém pokaždé vyjet a pokousat jiného psa z rodiny. Sama ho ke svým dětem nechtěla moc pouštět, aby k němu dávali obličej a tak... Tak z toho má obavy....
Ale jak říkám... Na tohle je čas a to budu řešit později. Budu si muset stát za svým, i když mě to bude stát jejich blbé připomínky a pohled skrz prsty.

nita1984
25. čer 2014

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale je důležité, že pes NIKDY nedělá nic BEZDŮVODNĚ. Pokud se paní tazatelka chová ke psu tak jak tu vystupuje, nediví se, že pes reagoval, jak reagoval. @mamina4140 uvědomte si, že kdyby pes chtěl Vaši dceru kousnout, rozhodně by jí kousnul. Pokud nemá kousanec, znamená to, že pouze varoval. Takže to není o tom, že je krvelačná bestie, ale že se děje něco, co je mu nepříjemné a on na to takhle reaguje. Tím neříkám, že si máte nechat sežrat dítě, ale hysterickými výlevy, vyhrožováním a řvaním nic nedocílíte. Prostě projděte inzeráty, kupte kotec... na mě někdo vyběhnout s tím, že dá utratit mého psa, vykopu ho z baráku. Už jen proto, že stejně jako vy máte svojí dceru, oni mají psa.

lamarika
25. čer 2014

@nita1984 naprostý souhlas 😉

nita1984
25. čer 2014

Jinak asi pro všechny maminy... je strašně důležité, aby se správně vždycky chovali všichni členové rodiny... mám tři psy (9 let, 4 roky a 4 měsíce), dvě neteře (obě 10 měsíců) a příští rok nejspíš přijde i naše mimčo. NIKDY bych nenechala psa a dítě bez dozoru a to ani své opravdu dobře vychované psy. Štěně není s dětmi NIKDY aniž by bylo na vodítku a dítě držené někým dospělým. Se čtyřletou fenou chodíme 2x měsíčně do soukormé školky, kde už dvouleté dětičky díky nám ví, že se pejskovi nesahá na očička, netahá se za ocásek, když si chci pejska pohladit, vždy se musím zeptat dospělého atd. atd. Bohužel, ne vždy je vina na straně majitele psa, často maminky jaksi zapomínají, že je třeba už maličkému dítěti vysvětlit, že není dobré se hrnout ke každému psu, atd. atd....

nita1984
25. čer 2014

Nejsou nebezpeční, když je dobře vychováte.
Stejné je to se psy.

marukm
25. čer 2014

@dorinek Tak samozřejmě, že to není to samé.🙂 Jen nepatřím mezi ty, kdo si myslí, že malý pes nemůže pořádně ublížit. Dítě je samozřejmě přednější, ale je to holt o lidech, no. Já bych ani toho našeho s dítětem nikdy nenechala o samotě. A všem lidem, co mají tendence dělat "ňuňuňu, ten je malinkej, bla, bla", vždycky říkám, ať ho raději nechají. Když je na svém (zahrada, příp. v bytě), umí být agresivní. Teda neútočí, jen štěká a doráží. To se ho teď taky snažím odnaučit, příp. to aspoň nějak regulovat (dřív to nedělal), ale je to těžký.:/ Musí se to brát oboustranně. Já když občas vidím ty děti, co těm půsm dělaj...:D

somalicats
25. čer 2014

Tak jsem prolítla diskusi a asi takhle: nejsou nebezpečná plemena, nebezpečný je pouze blbej majitel psa. Docela mne pobavily názory typu "až se něco stane, půjdu s ním na cvičák" - základní pavidlo při pořízení psa je: NIKDY SI NEPOŘIZUJ PSA, POKUD NEMÁŠ ČAS NA JEHO VÝCHOVU. Nesnáším lidi, kteří přijdou s tím, že chtějí psa utratit, protože se nechová dle jejich představ nebo protože něco provedl. To zvíře za nic nemůže. Proto sama nemám psa, ačkoli jsem mezi psy vyrostla, nemám na něj v tuto chvíli podmínky ani dost času na jeho výcvik, a tak ač bych sebevíc chtěla, psa si prostě nepořídím. Jinak co se psů a dětí týče, platí, co bylo již napsáno - NIKDY nenechat dítě a psa samotné bez dozoru. Malé dítě vydává zvuky, které psovi evokují kořist, pohybuje se také tak a i v sebehodnějším psovi se může ten lovecký pud probudit. Dítě se musí naučit, že na cizí psy se nesahá, pouze po zeptání se majitele je možné si psa pohladit. A dítě se musí naučit, jak se k psovi chovat. Pokud jsou rodiče i majitelé psů důslední, pak je soužití bezproblémové. Viz moje foto - moje starší dcera s NO mých rodičů...

simonceli
25. čer 2014

No tak rekla byvh, ze to je hodne o vychove psa a stanoveni hranic detem. Pak na uhlu pohledu vsech zucastnenych stran. My mame dva jack russelliky a jeden mi vzal dceri na tvari, jen skrabanec, utraceni nepripadalo v uvahu. Vyslo pak na jevo, ze dcera psa vyprovokovala a protoze je fena fakt stara a byla tyrana, tak se rychle ohradila. Zacalo vysvetlovani co a jak a ted se nejvic miluji. Psa jsme samozrejme potrestali tez. Tchanovci maji temer 80kg tele psa, s dcerou si hrali a nejak se vzajemne sebe lekli a pes ji chytl za ruku, mela zimni bundu. Opet potrestani psa, ale normalne se spolu pohybuji po zahrade. Ale vzdy tam je nekdo s nimi v tesne blizkosti. Nebo kdyz se sejdeme cela rodina s detmi, ktere hodne radi a synovci maji precizni fistulku hlasek, tak jde kolikrat zavrit do domu, protoze ho ty vysoke kriklave hlasky drazdi. Proste se hlida. Ale jako uprimne chce to resit s klidem a rozumne se domluvit a ne postavit se pred tchanovce s bud a nebo a jeste k tomu ze nechat utratit psa, ktereho maji x let a maji k nemu nejaky vztah. Byt na jimi, kdy na me nekdo nastoupi s ultimatem, tak pri sve povaze se kousnu a poslu tu osobu nekam. Zas na druhou stranu chapu maminku ( tazatelku ), ale rozhodne bych nesla s ultimatem, snazila bych se je dotlacit k postaveni kotce a nebo kotec koupila sama.

dorinek
25. čer 2014

@marukm - a to je právě ten rozdíl..Vy se snažíte s tím pejskem něco dělat, víte kde je "zádrhel" a snažíte se to odstranit. Ale majitelé tohohle vlčáka na to evidentně kašlou a kašlali na to od začátku a začít teď vychovávat takovýho psa je podle mě nemožné. Majitelé to podělali a odnesl to bohužel pes, ale do takový domácnosti bych se nenastěhovala, ani kdyby byl kotec. Jednou ho zapomene někdo zavřít a co pak ? Taky mám psa (40 kg) , ale od malička ho cepuju a děti cepuju ještě víc. Brala bych to jako svoji vinu, kdyby pes dětem ublížil a i když je to náš miláček, 100% mu nevěřím. A tihle majitelé se ani nesnaží udělat nějaký kompromis, nebude na ně spolehnutí, že to ohlídají....

kajalka
25. čer 2014

@nita1984 Doporučila bych ti za nějaký 2 roky tuhle diskuzi přečíst a uvidíme, jestli budeš mít stejný názor. Už vidím, jak ti pes v podstatě cizích lidí vyjede po malým dítěti a ty jim celá cacná budeš shánět kotec, když oni nehnou ani brvou. Navíc to není mírumilovný vychovaný a vycvičený pes, kterýmu ublížilo dítě, on už zkušenost s napadením člověka má.

dorinek
25. čer 2014

@nita1984 - dítě stojí, kouká, nic nedělá a pes ho "varuje" do ruky ?? Tohle normální vycvičený pes prostě neudělá, to mi nikdo nevymluví. Ten pes je nebere jako členy rodiny, jsou pro něj cizí, do takový domácnosti bych se nenastěhovala. Nemůžou se pořád hlídat, aby náhodou neudělali špatný pohyb a pes je nepokousal. Navíc to není první napadení. Majitelé to evidentně pos... a teď to odmítají řešit. Nejsou ochotní ani postavit kotec, nejsou ochotní ani přemýšlet, kde se stala chyba. To nebezpečí tam prostě je a já myslím, že se ta maminka obává plným právem. A to že je hysterická chápu, normální matce takový zážitek značně zvedne adrenalin 😒

nita1984
25. čer 2014

@kajalka by toho psa znáte? Byla jste u toho? Soudit je tak snadné. Nevidím důvod proč by mě dítě měl napadnout cizí pes. Psa bez výchovy s pochybnou minulostí bych na.volno se svým dítětem nenechala. Navíc spisovatelka dotazu psa znala a věděla jaký je už před narozením dítěte, mela tedy toto řešit uz předem.

nita1984
25. čer 2014

@dorinek .... a vy jste u toho byla? Ze to víte tak přesně?

nita1984
25. čer 2014

Jen aby nedošlo k omylu. Nezastavam se psa, ani majitelů. Apeluji na všechny aby si prvně uvědomili, ze vína je vždy na všech stranách, tj. I na straně matky a dožadovat se utrácení psa ještě tak jak to tu podala, prostě není správné řešení.

dorinek
25. čer 2014

@simonceli
@somalicats - jak je vidět, obě jste zkušené chovatelky a vychováváte současně i děti. Tady je ale řeč o 50ti kilovým, osmiletým, naprosto nevychovaným, nezvládnutým, asociálním vlčákovi, který vyjel po dítěti, který stálo a koukalo. Vedle stála matka a nestihla říct ani popel. Podle mě je to prostě zkaženej pes a matce se nedivím, že v něm vidí krvelačnou bestii a chce ho utratit 😒 poptrestání by samozřejmě zasloužili hlavně majitelé 😔

marrei
25. čer 2014

@mamina4140 - naprosto tě chápu, taky mi malou pokousal pes a od té doby jim prostě nevěřím, plno lidí mě odsoudilo, že to byla moje chyba - výchova psa apod., nejvíc řvali ti, kteří absolutně neznali podrobnosti... nikdy bych neriskovala další napadení a prostě bych tam nebyla. Určitě si stůj za svým, přece nebudeš riskovat zdraví nebo i život své dcery - vidělas ty fotky té holčičky z USA?? Vykousnutý oko, sešitá pusa apod. - pokud by v budoucnu fakt k něčemu nedejbože došlo, strašně bys toho litovala, věř mi, já dodnes lituju, že jsem dala psovi šanci, i když na ni furt vrčel :-/ A poslouchala jsem řeči typu "ona začne chodit a on si na ni netoufne" - no než začala chodit, tak se jí zahryzl do obličeje a vyřešilo to 8 stehů. Naštěstí to není moc vidět, to nejhorčí má uvnitř pusy pod horním rtem, ale už bych to nikdy nechtěla zažít. A tchýni bych jednu kopla za ty kecy se schodama - když z nich spadne, tak bude mít asi menší zranění než po napadení agresivním vlčákem. Držím pěsti.

somalicats
25. čer 2014

@dorinek Ale v tom nejsme ve sporu, i když já bych pro utracení takhle od stolu rozhodně nebyla - řešit se to musí a nejlíp skutečně oplocením pozemku tak, aby se pes a dítě prostě nepotkali. Já chtěla svým příspěvkem hlavně říct to, že lidi musí už dopředu přemejšlet, když si pořizují psa. A stejně tak musí přemejšlet i rodiče dětí, kteří přicházejí do styku se psem.