Pes tchánovců napadl dceru

mamina4140
23. čer 2014

takze pro otrle::stavime u tchanovcu jsem tam skoro denne varim uklizim starm se obcas o zahradu jsem s dcerkou cely den venku jdeme na zajicky slepicky pes aortuje.maji vlcaka 8 let 50kg,napadl 4 lidi z toho 1 pani na siti,jedna postacka pisemna stiznost za pokousani postacky.7 let tam jezdim 3 roky si na me pes zvykal dcera pred 3 mesici zacala u nich chodit ven cely den venku pes v blizkosti nic se nestalo.pes byva tedka casto uvazanej protoze se tam dela stavba aby zase nekoho nepokousal.stojim u psa dcera 2 metr od nas koukame na manzela jak reze motorovkou najednou se pes zvedne projde kolem me ani sem to nepostrehla skoci po anicce zarve ju za ruku ta pada na zem a pes jde po ni okamzite sem skocila na psa pritlacila ho ke zdi volam manzela. manzel hazi na zem pilu otaci se zarve na psa pes se nejezi proti nemu vrci manzel zustava stat nic nedela a rekne proc ju nehlidas!!!letim sni domu cekala jsem roztrzenou ruku mala nema nic jen par cervenych fleku.balim se odjizdim pryc vecer se vracim vyzvednout manzela rikam to tchanovcum ze ju pes napadl a nastesti nic nema a ze chcu aby ho utrtaili ze tady se psem nebudu ze mu nevereim a dite neuhlidam jedno kousnuti a muze byt mrtva!!!!tchyne servala obleceni z dcerky a rika kde co ma ukaz kde co ma kdyby tady spadla ze schodu tak kvuli vam budeme bourat schody nebo co rikam to snad nemyslite vazne co rikate!!!vas pes napadl vasi vnucku manzel a tchyne nedelej ostudu nic ji neni vid !!!zustavam v soku a tchyne mi rekne celej den budes doma a z dojdem z prace pujdete snama na dvur rikam coze???to je vtip rikam me nebude nikdo omezovat zvlast ne pes .a tchyne tak to bude .rikam pes bude mit kotec pokud ho nechcete utratit a nahubek a tchan ze nema cas stavet kotec!!!!rikam coze???pes napadl vasi vnucku.neprehanej nic ji neni ses ostudnik!!!rikam bud my nebo pes nebudu sem jezdit!!!my psa neutratime pokazdy se privaze az dojedete aha a az ju nekdo neuhlida a pujde na dvur a pokouse ju vazne nebo usmrti??to se nestane my ju hlidame tys ju spatne hlidala!!!tak ja se celej den venuju diteti litam kolem stavby je me zle protoze cekame druhy dite oci mam i na zadech a kdyz se po celym dnu zastavim a stojim tak bych necekala ze pes znenadani vystartuje na dite ktery od nej stoji dva metry(pac stala metr odemne ) a nejhorsi je ze ani jeden z tech tri to nevidel ale ja u toho byla jak jsem videla jak ju zarval skocil po ni a sel po ni NASTESTI nic nema az zazrak to je a oni me reknou tohle!!!!doma ticha domacnost prz se tak moc nestalo!!!sem v soku!!!!

tmagda
7. črc 2014

@mamina4140 Já jsem milovník vlčáků, jelikož jsem u nich vyrostla. Nedokážu si pro sebe představit jiného psa. Ale toto je opravdu hodně. Pokud po ní skočil, tak mu zřejmě přeskočilo. Nebo si brání své území. Nebyl na děti zvyklý, tak malou může vnímat jako vetřelce. Je nebezpečný. Takže buď kotec, někomu věnovat nebo utratit. Rozhodně nejsi hysterka. I já bych se bála znovu vyjít s malou na zahradu.

kathy.skal
7. črc 2014

nečetla jsem ostatní příspěvky, ale za mě samotnou mi přijde od manžela i tchánovců neuvěřitelně absurdní, že staví psa před bezpečím vnoučete. Zvlášť, pokud je to pes, který už několikrát někoho napadl. Tady nezáleží na plemeni a velikosti, ale na povaze a výchově... Nedokážu si představit, že by moje dítě trávilo na dvoře čas se zvířetem, kterému nemůžu věřit - jedno jestli uvázaný, v kotci nebo na volno, jelikož děti jsou koumesové a časem může do kotce strčit ruce, jít nakrmit uvázaného pejska a průšvih může být na střeše...

favofrenki
7. črc 2014

Ježiš to je hrozný jak některý ženský umí odsoudit druhý a jsou děsně chytrý. Miluju když někdo prosí o radu a ostatní se na něj sesypou s kázáním co udělal blbě. Přitom to ten dotyčný ví když žádá radu. Zajímalo by mě kolik z vás by takhle reagovalo samo na sebe v té samé situaci.
Člověk by řekl že mámy budou držet spolu a radit si. Ale většina má asi nějaký komplex a má potřebu si ho léčit na druhých. Smutný...

somalicats
7. črc 2014

@lalineckaaa Už tahle odpověď mi úplně stačí. "Psa nepotkáváme". Pořiďte si alarm místo psa.
Typů agrese je celá řada. Nemám čas ani náladu vysvětlovat někomu, kdo problém evidentně řešit nechce (a že ten problém řešitelný je, jen byste ale museli mít obrovskou vůli, trpělivost a hlavně ochotu s tím psem pracovat).

uztotakbude
7. črc 2014

@lalineckaaa Hlavně už si psa nepořizujte. I když chápu strach o malého a dřív jsem takové reakce odsuzovala a dnes jsme došli do stádia, že jsem říkala manželovi, že i když našeho psa oba moc milujeme, tak kdyby mi vystartoval po dítěti tak skončí. Prostě pokud jste nezvládli vychovat jednoho psa tak, aby nebyl agresivní, jiného si nepořizujte. Dopadne naprosto stejně a je to jen škoda psů.

pe.martina
7. črc 2014

Taky nechápu postoj manžela a tchánovců. Musím říct, že kdyby našich pes (labrador.retrívr 40 kg) po dceři jen vystartoval už by šel, natož kdyby s ní zatřepal nebo nedej bože kousnul. To by ho asi taťka zabil hned na místě.

Manželovi bych udělala doma dusno a tichou domácnost dokud by si s rodičema nepromluvil a nevyřešil kde bude pes až tam budete bydlet. Buď pro dítě naprosto nedostupný kotec a nebo pes imervére s náhubkem a přivázaný. Jinak bych si postavila hlavu a prostě bych tam bydlet nešla. Skoro každý týden je někde ve zprávách info o tom jak vlastní pes dítě buď pokousal nebo zabil. Zvířata miluju, ale tohle bych jen tak nenechala, i za cenu toho, že budu mít s tchánovcema "napjaté" vztahy.

Mě jako dítě napadl pes u nás v ulici (nějaký kříženec) a i když jsem se jich nikdy nebála, měla jsem z nich strach a respekt. A vlčák není malý pes, stačí jedno kousnutí a je neštěstí je na světě.

hansed
7. črc 2014

@mamina4140 nečetla jsem diskusi, napíšu svůj názor a postoj (můj i manželův), je možné, že se budu jen opakovat....
máme doma dva psy, rotvajlera a staforda. Pokud by jen jedinkrát jeden z nich vyjel po jedné z dcer, manžel by ho na místě zabil. Pes si nesmí dovolit vyjet po člověku!! Pokud je to tak, že pes tchánovců už pokousal několik lidí, je na místě se zamyslet, proč. Je vycvičený? Není nemocný? Náš známý se věnoval chovu NO, a všechny musel nechat v určitém věku utratit, protože jim "hráblo" a začli vyjíždět po lidech....
Nejhorší na té situaci je postoj manžela a tchánovců. Určitě bych tam nejezdila, pokud upřednostňují psa před vnučkama. Podobnou situaci jsem zažila v úterý. Byla jsem u našich, mají jorkšířici a jednu na hlídání, bestie má 1,7 kg, táta ji měl na klíně, takže v úrovni obličeje mladší dcery... několikrát po holce bezdůvodně vyjela, pak můj táta řekl, aby ho neprovokovala, že příště psa pustí (aby ji pokousala)!!!! Načež jsem důrazně řekla, že teda odjíždíme. A v tu chvíli, kdy jsem holky oblékla, si to uvědomil a psa zavřel. Pokud by upřednostnil psa před vnučkama, tak tam holt nebudeme jezdit. Jednoduchá volba a je jen na něm....
Jak se psalo výše, koukněte na bazos.cz, je tam hodně inzerátů na kotce. Pokud ho tchán nechce stavět, ať ho koupí! Pokud by nechtěl a manžel nechtěl nic udělat, asi bych se pokusila i spojit s ostatními napadenými a třeba i podat stížnost na obec nebo tak.... ten pes je nebezpečný a moc dobře jsi napsala, že příště by mohl dceru zabít ☹

moravanka
7. črc 2014

Pokud by pes napadl me dite, je konec. KONEC. Protoze pokud by se neco stalo memu decku, tak si to v zivote neodpustim. A proc pokouset osud? Je tady nebezpeci a je potreba to zminimalizovat. A klidne me mejte za hysterku.

texetka
12. srp 2014

Nechápu postoj tchánovců - kotec ne, náhubek ne . Pokousaní lidé a napadené děcko ... Taky bych byla nesmlouvavá a trvala na tom, že pes bude zavřený. Stačí chvilka a malé děcko člověk těžko uhlídá, když ještě dělá jinou práci.
Sama mám psa, co nemá rád děti . Dřív je miloval, ale poslední 2-3 roky prostě ne ( a je to i vina děcek od sousedů co po něm házely kameny přes plot a pod - bohužel než jsem to zjistila a zatrhla , tak už škody byly napáchány ) . Respektuji to = přiznala jsem si to , obešla jsem rodiče děcek, co si s ním dřív hrávaly a vysvětlila jim situaci aby za náma už neběhaly a nechtěli si hrát. Dřív si s ním hrávaly, běhaly po ulici... Když máme návštěvu, kde je dítě, tak pes jde zavřít. Neodpustila bych si, kdyby se něco stalo. Pokud se nám zadaří, tak bude mít pes výběh na zahradě, velkou klec v bytě a budeme hlídat aby se nic nestalo. Pes je taky už starší , nemocný .. ale uvidíme, třeba bude naše mít přecejen rád, ovšem podcenit to nehodlám.

Držím palce at se situace uklidní a vyřeší.