Pes tchánovců napadl dceru

mamina4140
23. čer 2014

takze pro otrle::stavime u tchanovcu jsem tam skoro denne varim uklizim starm se obcas o zahradu jsem s dcerkou cely den venku jdeme na zajicky slepicky pes aortuje.maji vlcaka 8 let 50kg,napadl 4 lidi z toho 1 pani na siti,jedna postacka pisemna stiznost za pokousani postacky.7 let tam jezdim 3 roky si na me pes zvykal dcera pred 3 mesici zacala u nich chodit ven cely den venku pes v blizkosti nic se nestalo.pes byva tedka casto uvazanej protoze se tam dela stavba aby zase nekoho nepokousal.stojim u psa dcera 2 metr od nas koukame na manzela jak reze motorovkou najednou se pes zvedne projde kolem me ani sem to nepostrehla skoci po anicce zarve ju za ruku ta pada na zem a pes jde po ni okamzite sem skocila na psa pritlacila ho ke zdi volam manzela. manzel hazi na zem pilu otaci se zarve na psa pes se nejezi proti nemu vrci manzel zustava stat nic nedela a rekne proc ju nehlidas!!!letim sni domu cekala jsem roztrzenou ruku mala nema nic jen par cervenych fleku.balim se odjizdim pryc vecer se vracim vyzvednout manzela rikam to tchanovcum ze ju pes napadl a nastesti nic nema a ze chcu aby ho utrtaili ze tady se psem nebudu ze mu nevereim a dite neuhlidam jedno kousnuti a muze byt mrtva!!!!tchyne servala obleceni z dcerky a rika kde co ma ukaz kde co ma kdyby tady spadla ze schodu tak kvuli vam budeme bourat schody nebo co rikam to snad nemyslite vazne co rikate!!!vas pes napadl vasi vnucku manzel a tchyne nedelej ostudu nic ji neni vid !!!zustavam v soku a tchyne mi rekne celej den budes doma a z dojdem z prace pujdete snama na dvur rikam coze???to je vtip rikam me nebude nikdo omezovat zvlast ne pes .a tchyne tak to bude .rikam pes bude mit kotec pokud ho nechcete utratit a nahubek a tchan ze nema cas stavet kotec!!!!rikam coze???pes napadl vasi vnucku.neprehanej nic ji neni ses ostudnik!!!rikam bud my nebo pes nebudu sem jezdit!!!my psa neutratime pokazdy se privaze az dojedete aha a az ju nekdo neuhlida a pujde na dvur a pokouse ju vazne nebo usmrti??to se nestane my ju hlidame tys ju spatne hlidala!!!tak ja se celej den venuju diteti litam kolem stavby je me zle protoze cekame druhy dite oci mam i na zadech a kdyz se po celym dnu zastavim a stojim tak bych necekala ze pes znenadani vystartuje na dite ktery od nej stoji dva metry(pac stala metr odemne ) a nejhorsi je ze ani jeden z tech tri to nevidel ale ja u toho byla jak jsem videla jak ju zarval skocil po ni a sel po ni NASTESTI nic nema az zazrak to je a oni me reknou tohle!!!!doma ticha domacnost prz se tak moc nestalo!!!sem v soku!!!!

mataharyy
26. čer 2014

@veruunek Jeden obrovský bod k dobru za to že máte i gaučáka vycvičeného. Nenávidím lidi co si myslí že pes velikosti kočky přeci nepotřebuje vychovávat, když svým vzrůstem nemůže ublížit 😠 Když se to vezme kolem a dokola, tak nejvíce pokousání, či napadení psem o kterých vím, bylo právě ze strany těchto psů... 🙄
@cikado To už je dost o povaze a nezvládnutí toho psa. Jsou i tací kteří jsou dominantní a bojovnost v nich převažuje, což se při správné výchově dá ukočírovat, ale musí takového psa mít člověk co s ním umí zacházet, ne (s prominutím) idiot 🙄 Taky jsem měli na vesnici takového psa, neustále venku vrčel útočil jen když člověk procházel, stížnosti na nic, až do okamžiku než se pes prohrabal k nám na dvůr a tam mi vyrukoval po dítěti, nijak dramaticky a ke kousnutí se nedostal, protože dostal po tlamě smetákem a pak ještě několikrát, stěžovala jsem si, řvala jsem a řekla jsem že jestli ho ještě jednou potkám, tak vše stranou, buď ho utluču já, nebo zavolám někoho kdo utluče majitele a postará se o to aby pes zmizel, kamkoliv 😝 Byla jsem sice za hysterickou krávu a dostala jsem nespočet jmen, ale aby na mé zahradě cizí pes napadal mé dítě tak to tedy ne, od té doby mě sice někteří lidé přestali zdravit, ale psa už jsem nepotkala 😎 Důležité bylo že jsem na starostu vychrlila takových zákonů, že byl chudák zmatený ještě týden 😀

mataharyy
26. čer 2014

@mamina4140 To není o to že nemá dítě a bojuje za psa. Pravdou je že z 99% za chování psa může opravdu majitel a že na 150% majitel MUSÍ zabezpečit, aby pes neublížil. Já mám děti tři a chápu vás, ale taky si nemyslím že by se pes měl hned utratit, bohužel pokud je přístup majitele takový jaký je, tak moc jiných možností není i když je to smutné, ono to zvíře za to taky nemůže 😒 Chce to bezpečný kompromis, ale hlavně to chce řešit. Jak bylo psáno, že jste jediná kdo si se psem poslední dobou hrál a věnoval se mu, tak může cítit ohrožení své pozice a na dítě žárlí. Jak říkám je to složité... Ale doporučuji poradit se s někým kdo psům rozumí a pokud s tchyní a tchánem není rozumná řeč, určitě se vám bude hodit pár rad, jak se psem jednat, nevychováte ho, jako paničku vás dost možná nepřijme, ale pochopí že vy jste nad ním a přinejmenším by vás nějak mohl tolerovat, aby jste se pak nebála vylézt na zahradu když tam bude 😉 Držím palce a přeji aby jste už nic podobného nezažili 🙂

moravanka
27. čer 2014

Tak ja bych rekla, pokud tu bude pes, my neprjdem. prece dite je na prvnim miste. Kotec nic neresi, pokud maji tchanovci takovy laxni pristup,nic se nezmeni.
Budes pak resit temata jako: pes nebyl v kotci, tchanovci nechali kotec otevreny, presto ze ma pes kotec je stale venku, myslela jsem ze pes je v kotci a najednou stal prede mnou atd.
Jinak kdyz se tady pise, ze i maly pes muze pokousat, ano, ale dusledky nebyvaji tak katastrofalni, kdyz male dite pokouse velky pes.

elvira
27. čer 2014

No, hodně už bylo řečeno, osobně si nedovedu představit bydlení na jedné parcele s lidma, kteří mě vidí jako hysterku, když pes pokouše dítě.
Ano, dcerka se mu mohla dívat do očí, mohla ho vylekat nějakým pohybem, ale pes si toto nesmí dovolit. Pokud to už udělá, tak mu do budoucna nic nezabrání udělat to znova...
PS: tuším, že za pár měsíců tu budeš psát o tchýni, kterou máš se dvěma dětma za prdelí a komanduje a komentuje...a má mě za hysterku.

zdenkajan
27. čer 2014

http://www.lidovky.cz/proc-pes-kousne-dite-lide... Takže asi takhle to je PES NENÍ HRAČKA ALE ŽIVÝ TVOR.

veruunek
27. čer 2014

Já se třeba bojím, až se narodí malý a budeme jezdit ke tchyni. Má tři jezevčíky, dva drsnosrstý a jednoho trpasličího krátkosrstýho. Ta drsnosrstá fena je ale agresivní vůči dětem, tchýně tvrdí, že jen na děti z vesnice, že jí ublížili, že na vlastní bude jako milius. Já jí tedy nevěřím, tu fenu vyprovokuje už jen pohyb kolem plotu, dětské zavýsknutí nebo pláč. A já už teď trnu strachy, jak se bude chovat, až malý začne lézt, chodit, až upadne a začne plakat? Aby mu neublížila. V kotcích je nemají, jsou to psi s volným polem působnosti, jsou to takový nadlidi pomalu. Když nám jí sem tchyně prskla na hlídání, když hárala, tak nám napadla i tu jorkšírku. Naše ležela a spala ve svém pelíšku a jejich fena šla a napadla jí. 😠 A i když ty jejich jezevčíci nemají 40 nebo 50 kilo, i tak jsou nebezpečný a ublíží, ani nemrknu...

mataharyy
27. čer 2014

@moravanka Důsledky pokousání od malého a velkého psa se nemusí vůbec lišit, zvláště u dítěte... Pes útočí když cítí ohrožení, velký pes po jednom vyrukování má mnohdy převahu, zato malej hryže pořád... Když mě pokousal jezevčík, měla jsem těch kousanců podstatně více, než když mě kousl vlčák ten kousl, donutil mě sednout na zadek a dál neútočil, pokud jsem se nehýbala, jezevčík kousal tak dlouho, dokud jsem ho neodkopla do dálky a i tak se ještě vracel (intenzita kousanců byla skoro stejná)... Velký pes si je vědom toho že má převahu a jen málo kdy (to už musí být opravdu hodně zkažený výchovou) vysloveně útočí do konce... 😔

cikado
27. čer 2014

@mataharyy no mi se podhrabat pes na zahradu a napadnout mi dítě ,tak proženu pořádně psa a pujdu nakopat prdel majiteli a bylo by mi jedno ,že jsem za furii ,psy mám moc ráda ,ale nezodpovědné majitele za srdce nesnáším ,dobře jsi udělala ,že jsi to nenechala jen tak

mataharyy
27. čer 2014

@cikado Mě nevadí být za fúrii, to je mé druhé já a zvláště když jsem v právu a já i zákon jsme tvrdili že v právu jsem 😎 Takže nebylo co řešit, jediné smutné je že kdybych tím smetákem vzala toho majitele (což by bylo přínosnější), byl by v právu on, ale myslím že si z toho (alespoň po dobu mého pobytu tam), vzal ponaučení 😀

hanulkapal
27. čer 2014

@mamina4140 Ahojky, v první řadě bych tě chtěla podpořit, když to neudělal tvůj manžel a nepostavil se za tebe. Myslím, že manžel by měl stát vždy za tebou a malou, ať se děje cokoliv. Ale k tématu, chápu, že jsi vyděšená, psovi nevěříš. Já sama mám dva psy, miminko čekám a popravdě, jelikož většinu týdne jsem na vše sama, tak ze začátku budu mít pejsky od miminka oddělené plotkem v jiné místnosti (ačkoliv žiju v bytě), někomu se tohle "separování" nemusí líbit, ale ačkoliv své psy miluju opravdu strašně moc, vadí mi chlupy, sliny všude a nevím, jak budou na tak maličké miminko reagovat. Věnovat se jim samozřejmě budu, ale ne ve chvíli, kdy budu stoprocentně zaměstnaná miminkem. Čas se prostě musí rozdělit v té první fázi a pak už to budu pomaličku nějak "plácat" dohromady. Nikdy bych se jich jen tak nevzdala. Pro mě v určitých chvílích je pes víc než člověk, ale nikdy bych ho nestavěla před dítě, to opravdu nejde. Chtěla bych ti dát ještě jeden tip. Mě se popravdě nelíbí ani úvaz, ani kotec, pes se trápí a nikdy nemáš jistotu, že opravdu bude na svém místě, jak jste se dohodli. Kamarádka má dva velké pejsky a jelikož se u nich pořád něco děje a jsou lidé, kteří se jich bojí (jsou mírumilovní, ale chápu, že někdo má prostě strach z 60ti kilových psíků, kteří nadšeně vítají každého), tak jim udělala podél domu a plotu vlastní výběh. Samozřejmě nejsou jen zavření ve výběhu, ale oceňuju to, že v případě návštěvy má každý svůj prostor, pejsci tam mají svoje místečko, hračky a vidí na veškeré dění kolem sebe. Co navrhnout tohle? Myslím, že to nebude ani tak nákladné jako kotec, stačí třeba kus pletiva a stříška do jedné části výběhu, kdybyste třeba pracovali na domě a bylo škaredě, tak aby na pejska nepršelo (pochopila jsem, že domů nechodí). Jinak doporučuju a to rázně - pokud nikdo jiný nemá zájem, zkus se psem cvičit. Ne moc, ale např. povel místo musí bezpodmínečně zvládnout a tam ho odkazovat, pokud není vhodné, aby se volně pohyboval.

brunetka11
6. črc 2014

@nita1984 Varovala bych se podobných ultimátních výroků. Po mně v dětství vyjeli dva psi. Pokaždé jsem jen procházela kolem, nijak je neprovokovala; poprvé jsem se ani nebála, od prvního útoku jsem měla ze psů respekt.
Když bylo starší dcerce cca 1,5 roku, šla jsem na autobusovou zastávku, cestou se prochází kolem opravny aut. Odtamtud se na nás - respektive šel vyloženě po kočárku - vyřítil vlčák. Popadla jsem kočár a utekla.
Když jsem odchytla pracovníka opravny, bylo mi řečeno, že to je nesmysl, "jejich pes by nikdy (!!!) nic podobného neudělal! A že jsem si to vymylela....". A vypadlo z něj, že ani nemají v plánu s ním chodit na cvičák (který mají za plotem).
Kdo chodíme kolem, přecházíme na druhou stranu silnice a všichni jsme permanentně ve střehu, odkud se to psisko vyřítí. Mají oplocení, ale věčně od nich někdo nechává bránu otevřenou dokořán.
Nebyla jsem sama, koho napadl, podobné události řešilo několik sousedů...

Tolik k nemožnosti napadnutí psem "bez důvodu"...

nita1984
6. črc 2014

@brunetka11 Pozor, neřekla jsem, že důvod musí vzejít od napadeného !!!!! Útok má VŽDYCKY důvod.... vysoká hladila stresových hormonů zůstává až 7 dní v organismu.... pak stačí nějaký spouštěč, barva, pach, pohyb a pes zaútočí ZDÁNLIVĚ bez důvodu. ALE NIKDY TO NENÍ BEZ DŮVODU !!! Za tímto si opravdu stojím, oje mnohaletá praxe u psů vše možných povah, plemen i původů toto jen podporuje. Existuje na to v dnešní době i řada studií. Vše má důvod

lalineckaaa
6. črc 2014

Holky. Jdu si pro radu. Sedm let mame křížence. (Asi naky lovecky a vlčák. Brali jsme si jej z utulku asi když mu bylo pul roku. Ze začátku mel strach z metli klacku. Bylo vidět že ho asi někdo mlatil. .... Bydlime v domě ktery .a zahradu pouze ze předu a zezadu. Takže před barákem nic. Pes vzadu . Ja na zahradu moc nechodim spis nechodila. Rekonstruujeme a na zahradu čas neni. Manzel s nim zajde jednou tydne na procházkua nebo mu dat granule každý den. Psa tam mame jako hlídače. Tim padem je to jeho území on je tam svym panem vyrustal vlastne sam. Nicmene. Chodim s malym sem tam na zahradu . Manžel nam tam udělal oplaceni kde ma uzemi syn hracky Písek. Maleho na zahradě vždy hlidam. Psovi nevěřim zabil plno koček neke male psi prirdousil..atd...takže mam oci pořád na stopkach. Maly vi ze ho nema bit chytat za ocas sahat na hracky nic snažím se ho distancovat. Minule pes stastny oljzoval ho maly mu daval piškoty. Supr. Dnes .na zahradě jsem byla ani ne 5 minut maly kousek odemne pes vedle něj maly zvedl ruku že si jej pohladi on po něm vyjel zhodil ho nazem a stal nad nim rozkrocmo jak nad nakou kořistí během sekundy. Jsem psa odtahla vzala maleho.

AAleco chci poradit...co ted ? Udělat kotec? Zavirat jej když tam budem. Ale stava se jak feny haraji že preleze plot a nedej bože napadne někoho ciziho na ulici.
Dat ho do utulku? Pochybuji že by si ho někdo vzal. Když útočí
Nebo utratit.
Nikdy jsem netušila že budu muset toto řešit ale bohužel je to tady. A nevim co dal.

eimmy
6. črc 2014

pes je obrazem svého pána....

anetka1701
6. črc 2014

@lalineckaaa tak jestli pesan vyrůstal tak, jak píšeš, řekla bych že nejlepší řešení by bylo víc se mu věnovat, brát ho na procházky a udělat z něj člena rodiny... Ale vzhledem k tomu co píšeš, kde není snaha... :o(

evaviki
6. črc 2014

@veruunek kdyz jsem bydlela u nasich, mela jsem psa.. nenavidela deti.. venku byla na voditku, akonahle se blizilo dite, brala jsem ji na ruky, nebo odesla, hlavne at ji deti nehladi.. (byla vyhozena v kontejneru jako stene, takze asi spatna zkusenost) Na bratovho syna vrcela, vyhybali se vzajemne obloukem.. Meho syna chodila hlidat do postele, vlezla si k nemu a davala pozor.. taky ji dal pusu na cumak a ten pes se ani nehnul.. ale taky jsem ji nebranila,aby k nemu sla, uz jako k miminku.. ocichala si ho a byl klid.. Taky kdyz ji bouchnul omylem do briska, kdyz byla po operaci, tak se jenom ohnala,ale nechnapla ho.. asi zalezi na tom, jaky mas ty vztah se psem.. pokud tam neco nesedi, nebo se podvedome bojis, tak to pes citi a pak muze byt osklivy..

lalineckaaa
6. črc 2014

@anetka1701 věnovat se mu ale tim se nic nezmění. Takove věci v psovi jsou. To nezmění to ze se mu budeme vici věnovat. On nami nikdy nebyl zbjty mel vše manza je snim v kontaktu pořád. M i když mu sel dat granule pomazlil se snim pohral ja to stejne. Maly už je pro něj vetřelec a ja na tom nezměnim už nic. Vyrustala jsem se psi odmalička vim co si ja nebo maly můžeme dovolit. Maly ho nikdy nezatahal za nic nesahl do slabin. Nevzal hračku nic. Jen si ho pod mym dozorem pohladil. Je možné že byl ve stresu z bouřky ktera se blizilw6. Ale to ho neomlouvá jednou mi sehl nw dite a todle fakt nerozdycham. Co priste když bych jej chtěla vice začlenit do rodiny? To už by maly nemusel odnest jen par škrábanců na bříšku.

anetka1701
6. črc 2014

@lalineckaaa nejsem pejskař a nemám k nim žádnej spešl vztah, ale vyznám se v nich a v jinejch zvířatech víc než dost - nicméně to, co píšeš ve mně vyvolává takový emoce, že se o něj vlastně ani nezajímáte - nejste smečka... Pes, kterýmu jednou za den donesete granule prostě potřebuje "něco víc"... Už ten návrh řešení co píšeš - kotec, útulek, utratit ve mně vzbuzuje pocit, že tě vlastně ani nezajímá a nejraději by ses ho zbavila :o( Prostě prožil celej život sám na dvorku aby hlídal, byl vykazovanej, nebyl součástí smečky a myslím že byl strašně sám a smutnej - protože pes k životu smečku potřebuje... Tak si našel "vzah" k území a ne k lidem... Ale změnit to jde - neříkám nastěhovat do bytu, ale brát ho na procházky ven, na vodítku, cvičit ho a prostě se zajímat. Když to nepůjde, tak se pokusit najít mu vhodný místo k životu... Ale zavírat ho do kotce vše jenom ještě zhorší, o útulku nebo utracení ani nemluvě :o(

mataharyy
6. črc 2014

@lalineckaaa Každé zvíře, snad až na akvarijní rybky, je nutné socializovat, zvláště pokud člověk chce aby s nim zvíře v budoucnu vycházelo. Tedy pokud chceš hlídače, cvičíš ho jako hlídače, ale není hlídač 24/7 celý život... Policista se taky policistou nenarodil a taky není stále ve službě, a když má volno, tak má nějakou zábavu, nějaké rozptýlení, relax... Pes je stejný, když ho dobře vycvičíš, bude z 99% báječný hlídač, ale občas potřebuje ten relax, pocit jistoty a nějakých citových vazeb, pokud něco z toho schází, bude nervózní, útočný a to se někde podepíše...

Z toho co píšeš mám spíš dojem, že to prostě nezvládáš, starat se o rodinu a ještě psa, tak hledáš způsob jak se ho zbavit, ale pes není sedačka, kterou můžeš vyhodit... Ne nadarmo se říká že před pořízením psa to máš důkladně zvážit, neb je to závazek na několik let... Dítě by jsi přeci taky neodložila, když tě přestane bavit, nebo tě bude rozčilovat tím jak zlobí a neposlouchá... 😉

lalineckaaa
6. črc 2014

@anetka1701 ano co píšes je pravda. Ale kolik lidi na baraku tvoří smečku? Když pes vyrusta na zahradě? Kolik lidi na baraku chodi každý den se psem na procházky? Něco jineho je mit psa v paneláku. To je člen rodiny. Chodíš snim na prochazky i z toho důvodu že se musi vyvenčit. Doma jednoho mazlika mame druhy byl pořízeny jako hlídač. Co jsem mela napsat hned že ho chci utratit? To by jste mi potom třeba daly na výběr utulek kotec? Ale i to že jsem vypsala nake moznosti je taky spatne? Řekla jsem že přes to nejede vlak . A toho psa už si do rodiny nevemu. To je to stejne jako kdyby ti kamarádka bodla nůž do zad a ty se ji snažila na dále brát do sve rodiny .

lalineckaaa
6. črc 2014

@mataharyy
@anetka1701 baby vzpametujte se . ! Neznate me . Co z ladam nezvladam. Mete vubec psa ? Jak by jste se tvarily vy kdyby vam pes bezduvodne nalad dite jako nakku kořist? Todle neni prdel . Srovnavat to se starou sedačkou. Tady jde o život nejen moji rodiny ale i lidem v mem okoli.

nita1984
6. črc 2014

@lalineckaaa Upřímně? Raději psa utraťte... s vaším přístupem mu bude lépe. Smutné, že si pořídí dneska psa každý a pak se k němu chová jak ke kusu hadru.... jednou týdně na procházku? Jednou denně granule? Kde je nějaký sociální kontakt? Takhle nemůže být žádné zvíře šťastné a spokojené 😢

mataharyy
6. črc 2014

@lalineckaaa Ne teď psa nemám, protože si ho prostorově, ani časově nemohu dovolit. Takže by musel být stále sám na zahradě zavřený... Ale měli jsme a i přesto že měl 800m2 prostoru na zahradě jsme s ním každý den chodili ven se projít, vyblbnout odreagovat se. Byl to báječný hlídač, hlídal všechny členy své rodiny, od těch v kočárku až po ty dospělé, na zahradu by přes něj chtěl jít jen sebevrah, přesto nikdy neublížil mouše, fungoval jako velký plyšák, hračka, kamarád a mazel... Veškerá práce která se do něj investovala se stonásobně vrátila v jeho spolehlivosti a oddanosti... Ono v těchto případech platí, že člověk pouze sklízí plody svého ovoce, bohužel... Ano chápu že prvořadé je vždy dítě a jeho bezpečí, ale zvláště pokud je to váš pes (což je oproti zakladatelce a jejímu problému velký rozdíl), tak to jsou věci kterým se mělo a i v mnoha případech dalo, předcházet. A když si přečteš co jsem psala předtím, nevidím kotec jako řešení, protože to akorát podnítí neštěstí toho zvířete a zvýší jeho nevraživost...

lalineckaaa
6. črc 2014

@mataharyy ano ja vim vše ma sve i pro i proti. My si jej pořizovali. Kdy ještě maly nebyl na světe brali ho na tury ns prochazky byl člen . Vse se obrátilo s malym. Nebudu se rozepisovat proc a jak vim byla je to chyba . A ano kotec taky není nejlepší napad zacne6 byt vic uzavřeny a agresivní. Nechci to hrotit. Brečím i když vidim prejeteho ježka. Necham to chvili tak a uvidime. Co i manžel.

zmrz_lina
7. črc 2014

Kdo chce kam... Vysvětlování je tu marné, obávám se, že někteří nemají ani trochu sebereflexe.

somalicats
7. črc 2014

@lalineckaaa Ano, psa jste těžce nezvládli. Najděte mu nový domov, ideálně tam, kde se mu budou věnovat, tam, kde mají děti větší nebo už odrostlé. Tohle není dle popisu klasická agrese, takže s tím nebude až takový problém. A vy si psa už nikdy nepořizujte, když nemáte čas na jeho výchovu. Je totiž úplně fuk, jestli pes vyrůstá a žije v paneláku nebo na zahradě RD - v obou případech je potřeba se mu věnovat. Je kec tvrdit, že když je pes u baráku, stačí dát mu jednou denně granule a jednou týdně s ním jít ven. Pes není hračka.

anetka1701
7. črc 2014

@lalineckaaa psa už nemám - měla jsem 15 let, už umřel. Ale kolem mně je psů hodně, převážně na zahradě na vesnici a takhle na ně neprdí fakt nikdo :o(

lalineckaaa
7. črc 2014

@somalicats a jaka je to podle tebe agrese? Problem je v tom že nemame zahradu kolem domu takže psa nepotkavame. Zanedbali jsme vychovu a kontakt kdy se maly narodil. Ted když začina maly byt samostatny tak se snažime psovi věnovat ale ten reaguje po svem.
Psa ppotřebujeme . Bydlime na vesnici kde ze zadu zahrady je les a každy rok je tady nespočet vykradaček.
Ted uvidime každopadně kdž se rozhodnu pro nejhroši řešeni pořidime psa noveho vhodneho k malemu,budeto něco jineho že snim bude vrustat . Cvičak mame ve vesnici neni problem ted je na to čas se věnovat.

@anetka1701 Tak viš ono je vesnice a vesnice naši bydli take na baraku jsou kolem všedu psi a litaji . Tady to je něco jineho . Jsou tady psi jen proto aby ochranili majetek. A každy soused ma mazlička doma.
Naš pes ma oproti tomu ješte vyhoddy. ob barak maji za barakem boudu pes u ni na řetězu. Nikdy jsem toho psa neviděla odvazaneho nic. a to tady je plno takovych připadu.

TIM končim reakce na muj dotaz. Ptala jsem se na to co dal a ne nato co bylo. A nebo BUDE. Zastavate se jen psa a lidsky život vam je u prdlele. Kdybych dala na vaše rady a začlenila psa do kolektivu . Jak by to dopadlo ? Třeba Tim nejhoršim zpusobem a ŽADNA Z vas mi život maleho nevrati. Žadna!

favofrenki
7. črc 2014

@lalineckaaa Pokud si ho chcete nechat tak bych ho začala cvičit. Kamarád takhle cvičí lidem psi. Naše babi s kterou bydlíme má pudla kterýho má jako dítě. Takže má vlastní pistel a tak, za vše ho omlouvá takže pes je schopnej vyjet na kohokoliv a ona s ním max nemluví. Už vyjel i po synovi 2r. Zase to omlouvala že měl hlad a šel pro ní. Vím že by ho kamarád dokázal vycvicit ale když babička bude zase pokračovat v rozmazlování tak se to vrátí zpět. Vzhledem k tomu že s babi není řeč. Distancuju kluky od psa a odháním ho i přes kecy že mu nic neudělá. Myslím že váš pes může žárlit na malého, nebo si s ním chtěl hrát. Pokud ho máte jako hlídače vycvičte ho. A ten kotec klidně, už kvůli tomu když ti přijede návštěva. Manžel měl doma 2hlídače a při první návštěvě jsem ven z auta mohla až když je zavřel do kotce, a nesměla jsem ke kotci ani jít aby mě neočuchali. Když jsem poprvé přespávala a potřebovala v noci na záchod který byl jediný funkční na dílně. Která byla přes dvůr. Musela jsem stát před domem volat si je a čekat dokud nepřijdou. Jinak by na mě mohli zaůtočit. Nevenčili je mimo zahradu, protože pes tím ztratí pojem co je jeho hlídací teritorium.
Myslím že buď se mu budete muset víc věnovat a nebo na tu zahradu nechoďte protože to je prostě jeho území a pokud tam jednou za čas jdete tak se není čemu divit že reakce můžou být jakékoliv.

zmrz_lina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz