Pocit premárneného života, poradíte?

konik2222
30. črc 2014

Ahojte. Mám poslednú dobu pocit, že som k ničemu. Mám dve malé deti a 7-ročny vzťah s priatelom, ktorý ma len utvrdzuje v tom, aká som neschopná atď. Nedokončila som strednú školu, pretože ma viac lákalo vycestovanie za prácou a na školu som sa vykašlala, nemám ani výučný list (teraz to lutujem ) ☹ Momentálne som na MD a keď tak rozmýšlam nad svojou budúcnostou (čo budem robiť po MD) psychicky ma to deptá, pretože neviem dokopy nič.
Poslednú dobu mi začal priatel hovoriť, že som neschopná, neviem sa postarať o domácnosť, ani o deti a že ani neviem kolko je 1+1, stále ma ponižuje a zhadzuje za to, že si nedokážem popri materskej privyrobiť, ako iné maminy. Som z toho všetkého velké depky. Myslela som, žeby som si spravila aspoň rekvalifikačný kurz a venovala sa niečomu na živnosť, ale kurz si nemožem urobiť, keďže nemám ani ten výučny list. Som na seba tak strašne nahnevaná. Mám nutkanie niečo robiť so svojim životom, ale neviem čo. Celé nkci nespím a len premýšlam čo robiť, aby som nepripadala nechopne sebe ani priatelovi. Prosím, poradíte mi niekotra? Dakujem ☹

konik2222
autor
30. črc 2014

*Oprava- Mám z toho všetkého...

achjonetusim
30. črc 2014

Hlavne se seber a nenech sebou pritelem zametat! Kdyz je s tebou sedm let a mate spolu dve deti, mel by si uvedomit ze jsi mu nebylanikym nedobrovolne pridelena ale ze si te vybral - a podle toho se taky chovat! Jsi matka jeho deti a jeho partnerka, resi si na tobe svoje problemy a mindraky, mel by se nad sebou zamyslet hlavne on sam!
Se skolou neni vsechno ztraceno. Dodelej si vyucni list - cesta no nebude lehka ale ne nemozna. A urcite existuje neco v cem jsi dobra, jen to najit a vyuzit. Drzim ti moc palce 😉 !

willow4
30. črc 2014

Ahojky, rozhlídni se kolem sebe, není možné si nějakou tu školu dodělat? třeba dálkově? Mám kolem sebe dost lidí, kteří přišli na to, že vzdělání je důležité až v dospělém věku... a já osobně jsem začala studovat v 38 letech... možná jsem tím teď ovlivněná, ale zvedlo mi to sebevědomí, poznala jsem nové lidi a doufám, že jestli můj vztah jednou nedopadne, tak snad budu schopná se o sebe postarat... je to běh na dlouhou trať, ale když nevyběhneš tak se ten cíl nikdy nepřiblíží... Přítel mě taky shazoval, protože jsem mu to dovolila, teď vím, že nemá pravdu a už se nenechám 🙂 Hlavně to nevzdávej, na Neurol nebo rozvod bude vždy času ještě dost 🙂

konik2222
autor
30. črc 2014

@achjonetusim
@willow4 Dorobit si školu by bolo fajn, ale neviem či by to bolo možné, keďže žijem v ČR a na strednú som chodila na Slovensku. Musím si o tom niečo pozisťovať a určite by som sa do toho dala. Moj priatel ani sám nemá normálnu prácu, pracuje len u kamaráta bez zmluvy a vadí mu, že nezarábam aj ja. Zrovna včera mi povedal, že mám vypadnúť z bytu, pretože bezomňa bude mať všetkého dosť, lebo ja som dovod, prečo nemá nič a nemože si nič dovoliť a pod. Som podla neho len "na jedno", žiadny iný chlap by o mňa ani nezakopol a budem navždy len taká chudera ako som vždy bola ☹ ☹

lucizal
30. črc 2014

Ahoj, vím, že tohle asi nechceš slyšet - ale toho tvýho bych chtěla mít doma. Je hrozný, jak se některý chlapi dokážou chovat. Nechala bych ho, aby si zkusil, co je to být v domácnosti a navíc se starat o 2 děti. Vím, že je to těžké, ale nenech se o tom přesvědčit, protože taková určitě nejsi. Navíc - jaktože si nemůžeš udělat rekvalifikační kurz? Já mám 2 - jeden na masáže a jeden jako instruktor fitness a nikde po mě nechtěli výučák nebo maturitní vysvědčení

konik2222
autor
30. črc 2014

@lucizal Chcela som si začať robiť kurz minulý mesiac, ale bolo mi povedané,,že musim mať mať výučný list, že je to podmienka, tak neviem. Možno to nevyžaduju všade, neviem, neskúšala som sa pýtať v inej agentúre.
Moj priatel sa nám ako rodine vobec nevenuje, je v práci aj cez víkendy, nevie ako trávim s deťmi celé dni, nevie o nás nič. Len keď príde okolo polnoci domov a nahodou sa niekde na zemi povaluje nejaka hračka, už je ohneň na streche, že mám bordel a že som na nič. A navariť si vraj dokáže aj sám, na to nepotrebuje živiť nejakú blbku.. to počúvam snáď kařdý deň.

willow4
30. črc 2014

@konik2222 Jak to je Tvůj přítel hustej 🙂 Nevím, za sebe bych udělala cokoliv, abych věděla, že jsem ten čas nepromarnila.... at už je to shánění informací o studiu, kurzů šití, návštěv schůzí obecního úřadu, kde taky nějaká ta možnost uplatnit se (nebo aspoň vypadnout mezi jiný lidi) najde... Záleží kam Tě to táhne... jestli by se Ti třeba hodilo doma studovat jazyky (to můžeš i s dětmi), hlídat děti v dětských koutcích nebo venčit psy v panelácích... Když nejsou peníze, je doma vždy dusno... a to může mít člověk povahu jako chce ☹

lucizal
30. črc 2014

@ konik2222 Tak to mě mrzí. Neříkám, že u nás doma bylo vše růžové. My jsme se, nyní už s manželem, stěhovali do vlastního, když mu bylo 29 a byl zvyklej na full service od maminky. Já už předdtím bydlela v podnájmech, tak jsem věděla, jak to chodí. Navíc máme hodně velkej barák a než jsme se tu nějak "ustálili", tak byli všude naše věci, protože je prostě nebylo kam dát. Takže jsme taky měli období, kdy jsem poslouchala, že neumim ani uklidit, stěžoval si, že neni uvařená polívka. Mé vysvětlování neposlouchal, tak jsem prostě jeden den přestala dělat všechno. Je fakt teda, že on si ani neumí moc uvařit, takže po třech dnech se uklidnil a vše jsme si vyříkali a teď už mi nic ani neřekne. Tobě přeju hlavně hodně sil a jak říkám, nenech si vemluvit do hlavy, že jsi k ničemu!

curdibilka
30. črc 2014

Příteli řekni svoje, určitě to musí být velký inteligent, když tě umí akorát zhazovat. Být tebou, po okolí se podívám po nějaké škole, která je dálkově a tu bych si dodělala, snad bude mít přítel dost důstojnosti a jeden den v týdnu ti malé pohlídá popř. kamarádka, mamka atd. 🙂 Vše jde řešit, jen se musí chtít. 🙂 Zkusila bych si i najít nějakého psyvhologa do začátku, popř. si našla někoho, kdo se v oblasti práce umí otáčet, aby ti poradit, co je pro tebe nejlepší řešení. 🙂

budouci_maminka
30. črc 2014

zkusila bych se poptat na úřadu práce po rekvalifikaci a přítele kopla do řiti..

pupickova
30. črc 2014

@konik2222 pokud žiješ v čr, tak nepotřebuješ výuční list na to, aby sis mohla udělat rekvalifikaci (záleží tedy, co konkrétně bys chtěla dělat). A dokonce pokud bys to nestihla při mateřský, tak máš nárok na rekvalifikaci hrazenou úřadem práce.
A co se týče toho blbce co s ním žiješ, rozhodně bych ho nenazývala přítelem a co nejrychleji bych hledala cestu jak od něj pryč!!!

barinkas
30. črc 2014

a co prostě dodělat celkově dálkově učňák, či prostě to vystudovat dálkově celé znova? Sice to je časově náročnější, ale do budoucna se to vrátí 🙂
Kvůli rekvalifikaci bych taky zkusila pracák.. určitě Ti poradí....
Já třeba zas byla pravý opak Tebe 😀 do práce jsem se jako mladší nehnala, kvůli tomu jsem šla i na výšku 😀 jelikož mě lákalo si dalších 5 let užívat, podotýkám, školu mám za 5 let v pohodě, aby si zas někdo nemyslel nevím co... teď jsem za to ráda...
Být Tebou zkusila bych i jazykový kurz.. práce se Ti pak bude lépe hledat...

orchidis
30. črc 2014

@konik2222 Vykopni přítele a pak se zamysli znova a s čistou hlavou 🙂.

makuka88
30. črc 2014

@konik2222 Ten kurz udělají i bez výučáku, sama jsem dělala kurz jako student a nyní se živím kurzem ...Nebo pak dálkově školu ... jinak my to máme naopak, přítel nechce v žádném případě abych chodila do práce když budu mít miminko... jenže já chci přivydělávat ... peníze jsou potřeba.

lamarika
30. črc 2014

@konik2222 jen k tvému "příteli"… Tomu co ti dělá se říká psychické týrání. Seber se a co nejdřív jdi od něj pryč, určitě ti bez něj bude mnohem líp. Pokud se na to necítíš popros o pomoc nějakou kamarádku nebo si vyhledej nějaké centrum či organizaci co pomáhá ženám v tísni.

espada
30. črc 2014

@konik2222 Místo vypisování na modrém koníkovi hledej na netu informace 🙂 Myslím, že by nemělo vadit, že jsi studovala na SK, kdybys chtěla pokračovat tady. Musíš se zeptat. Pokud to nepůjde jdi do nějaké rekvalifikace. Zeptej se na ÚP. Zamysli se, co ti jde, co te baví. Šití, administrativa, prodávání ... Je toho hodně, co se dá dělat. Jen musíš zjistit možnosti. Googlit a ptát se. A něco se určitě začne rýsovat. Musíš jen začít. Nakopnout se. Pak přijde první úspěch a radost z toho, že něco umíš a pak už to půjde všechno líp.

A tvého přítele bych poslala do pr..... místo toho, aby tě podpořil a pomohl ti, tak tě bude drbat? Problém je i v tom, že pokud si nevážíš sama sebe, nebude si Tě vážit ani on.

No, neztrácej čas a do toho 🙂

bonavoxa
30. črc 2014

Nikdy není pozdě začít. A člověk si to musí nejprve urovnat v hlavě. Ať jde o studium, hubnutí,...prostě motivace. ale celkově pro sebe. Protože ani když je člověk studovaný, krásný, moudrý, milý,...a neumí s tím pracovat, vážit si sám sebe, tak mu to nepomůže. Můžu Tě ujistit, že na výšce se mnou studovalo a dostudovalo kopec celkem doopravdy hloupých, neschopných, charakterově pokřivených jedinců....měli štěstí, peníze, rodiče, známosti, ale hlavně šílenou dravost a ctižádostivost. To pak jde všechno. Zvládáš domácnost, děti, žít s takovým chlapem. Jsi zvyklá na stres, diplomacii,...když víš to základní, co chceš, tak do toho 🙂
@konik2222

achjonetusim
30. črc 2014

@bonavoxa Uzasne napsano!

konik2222
autor
30. črc 2014

@pupickova
@makuka88 Pani z rekvalifikačnej agentúre mi povedala, že ten výučný list mi treba, lebo ho musia poslať prefotený na nejaké ministerstvo alebo tak nejak. Skúsim sa asi ešte popýtať v iných agentúrach, ak je to naozaj tak, že mi ho niekde netreba, bolo by to fajn. Chcela som si spravit kurz kozmetiky.

Školu som ukončila aj z toho dovodu, že ma to nebavilo. Chodila som na hotelovku, mivali sme praxe v hoteloch a proste som vedela, že tu prácu nechcem v živote robiť. Čo sa týka mojho chlapa, mám to s ním tažké, chodí mi často domov ožratý a vždy si najde dovod, prečo mi vynadať. Má kamaráta, ktorý má priatelku študujúcu na dvoch VŠ a je v jeho očich slečna úžasná, zatial čo on má doma hlúpu nevyučenú čašníčku. Stres je u mňa na dennom poriadku. Už keď len počujem, že ten moj chlap ide domov, rozbúši sa mi srdce, v momente pozbieram zo zeme všetko, čo by mohol považovať za bordel, a celá sa trasiem. Bojím sa ho. Rodičov už nemám, nemám kde odísť a myslím, že on si to velmi dobre uvedomuje a preto so mnou zaobchádza ako s tou najposlednejšou. Neviem,,či by mi s tým rekvalifikačným kurzom pomohli na ÚP, pretože ja mám aj materkú zo Slovenska, niesom tu v ČR evidovaná na žiadnom úrade, ani v poisťovni. Určite sa ale pojdem na to hneď zajtra popýtať a budem vedieť viac.
Vždy som hovorila, že vodičák by som nikdy nechcela, resp. že by som nikdy nesadla za volant, lebo sa bojím, ale poslednú dobu už uvažujem aj nad tým, že by som si ten vodičák spravila. Aspoň niečo budem mať, zatial 🙂 No moj chlap na to, že "s tebou by som nikdy do auta nesadol", zase sa tým len snažil podkopnúť moju sebedoveru, ale ja sa už viac nedám 😉 Myslím, že jeden z najpodstatnejších krokov, ktorý by som mala urobiť, je odísť od neho. Naozaj,,už je to vela rokov ponižovania, nadávok a neúcty. Začal ma aj biť a to už si vážne nenechám líbit.

daskagal
30. črc 2014

Myslím si, že tvůj přítel má asi nějaký problém sám se sebou. Měl by tě spíš podporovat, dodávat ti sebedůvěru. Asi nebudeš tak neschopná, když si dokážeš uvědomit, že by to chtělo ten život někam posunout a změnit.
Taky si uvědom, že ty svému příteli nemusíš nic dokazovat. On nezačal chodit s vysokoškolačkou s červeným diplomem a postem ředitelky zeměkoule. Věděl, kdo jsi, ne?!
Něco dokázat musíš jen sama sobě. A věř, že můžeš dělat cokoliv. Stačí jen chtít. Vždycky si můžeš školu dodělat. 😉