Podezření na nevěru: Chybějící kondom po služebních cestách?
Zdravím ... Před rokem jsem v batohu partnerovi po služební cestě našla otevřenou krabičku kondomu ( jeden chyběl ). Trvdil že batoh už má spoustu let a asi to tam bylo dlouho ( v batohu byla i účtenka, že batoh je měsíc starý - takový ten decatlon za 69,- ) , v té době jsem s ním čekala dvojčata a byla jsem pár dní před porodem. Nechtěla jsem to řešit v emocích ( šestinedělí ) a pak jsem měla moc starosti , mame ještě tříletého syna... Teď po roce stejná situace, taky novější batoh, jeden kondom v krabičce chybí , zase po služební cestě. Tvrdí že mu tu krabičku ze srandy dali kluci z práce , ať už se nerozmnožujeme ... Já bych otevřenou krabičku kondomu nikdy po někom nepoužila, pokud by nebyli z obchodu koupené mnou či partnerem, tak mi to přijde jako naprostá kravina ... Včera jsem mu podala krabičku kondomu , že tu situaci jsme řešili před rokem a že mě to už fakt nebaví ... On me osočil, že mu nevěřil a přísahal na naše děti ze nevěrný mi nikdy nebyl ... Podotýkám , že mu neprohledávám věci, poprvé to bylo ,že jsem uklízela úklidovou místnost a tam máme batožiny a kontrolovala jsem jestli tam nemá věci na praní či co hnije a teď protože ten batoh měl s námi na výletě a nemohla jsem najít čepici od syna ... Věřili by jste ??? Nebo je to pro vás důkaz nevěry ???
Stručné shrnutí
- Opakovaný nález otevřené krabičky kondomů s chybějícím kusem po služebních cestách je v diskusi uváděn jako silná indície nevěry a zároveň se zmiňují alternativní vysvětlení jako zapomenutá zásoba v batohu nebo žert kolegů.
- V diskuzi se jako praktické reakce doporučovaly přímá konfrontace s partnerem, nesoutěžení s kolegy při získávání potvrzení, zvážení dočasného odchodu se dětmi a žádost o párovou poradnu či stanovení hranic chování.
- Jako hmatatelné důkazy ve vláknech byly uváděny účtenky a stáří batohu (zmíněn "decatlon za 69,-") a konkrétní rozdíly v kondomech (odlišný design a expirace, v příspěvku zmíněny exp. 2024 vs 2026).
Q: Jaké důkazy z běžného domácího nálezu mohou rozumně podpořit podezření z nevěry?
A: V diskusi se uvádí opakovaný nález otevřené krabičky kondomů s jedním chybějícím kusem po služebních cestách, rozdílný design nebo expirace kondomů (v příspěvcích exp.2024 a exp.2026) a nepřesné partnerovy výmluvy (např. tvrzení, že batoh je starý navzdory účtence).
Q: Mám konfrontovat partnerovy kolegy nebo žádat od nich potvrzení?
A: Více diskutujících důrazně doporučovalo nekonfrontovat kolegy a nevyžadovat od nich potvrzení; v diskusi zazněla rada „nechte si to mezi vámi“ a vyhnout se pátrání přes pracovní kolegy.
Q: Jaké konkrétní kroky lze podniknout, když má dotyčná osoba malé děti a odejít se zdá nemožné?
A: V diskuzi byly uvedeny konkrétní možnosti: zůstat a pracovat na vztahu (párná poradna/poradna), dočasně odejít na čas se sbalenými věcmi a dětmi, nebo nastavit jasné hranice a požadovat upřímnost; žádný jednotný právní nebo institucionální postup však nebyl doporučen.
Q: Je opakovaný nález otevřené krabičky kondomů považován za dostatečný důkaz nevěry?
A: Většina příspěvků považovala opakovaný nález otevřené krabičky s chybějícím kusem za silný důvod k podezření, avšak část diskutujících připomínala možné alternativy jako starý kondom v batohu nebo vtip kolegů.
Q: Co dělat s objevem rozdílné expirace nebo designu kondomů?
A: V diskuzi se doporučovalo evidovat rozdíly (uvedené expirační údaje 2024 vs 2026 a změna designu) jako podklad pro konfrontaci s partnerem, nikoli hned zapojovat kolegy nebo dělat veřejné obvinění.
Q: Mohou zaměstnavatelé řešit nevěry mezi kolegy formou disciplinární komise?
A: Většina příspěvků zmiňovala, že obtěžování a nevhodné chování na služebních cestách může vést k disciplinárnímu řízení; v IT prostředí bylo konkrétně uvedeno „disciplinární komise“ jako postup proti obtěžování nebo zneužití pracovního kontextu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Opakovaný nález otevřené krabičky kondomů s chybějícím kusem po služebních cestách vyvolává oprávněné podezření a je to v diskuzi považováno za vážný signál.
- Zapojování kolegů k potvrzení nebo popírání nevěry se v diskuzi většinou nedoporučovalo; preferováno je řešení mezi partnery nebo odborná poradna.
Sporné názory
- Někteří považují jednorázovou nevěru (opileckou či příležitostnou) za odpustitelnou a řešitelnou prací na vztahu; jiní to považují za nepřekročitelný průšvih vedoucí k rozchodu.
- Několik diskutujících tvrdí, že „ve službách a některých profesích je pravděpodobnost nevěry vyšší“, zatímco jiní to odmítají jako generalizaci a zdůrazňují individuální odpovědnost.
Otevřené otázky
- Jaké konkrétní důkazy (kromě kondomu) by měly být považovány za dostatečné pro rozhodnutí o konci vztahu nebo o právních krocích?
- Jak vyvážit praktické potřeby péče o malé děti s rozhodnutím opustit partnera, pokud se podezření nepotvrdí nebo nelze získat další důkazy?
- Do jaké míry je rozumné „nechat být“ z praktických důvodů versus vyžadovat plné přiznání a následky?
Zmíněné značky a firmy
decatlon, Bulovce, Šternberku
Zmíněné produkty a metody
kondom, latexové kondomy, expirace 2024, expirace 2026, krabička kondomů, disciplinární komise, obtěžování, střet zájmů, sbalit si věci a odejít, párová poradna/poradna
Místa a osoby
decatlon, Bulovce, Šternberku
Hele ja nevim, treba ja mam takovy zlozvyk, ze si ve vyletnim batuzku ty veci co se nekazi a jedou vzdycky trvale nechavam. Kdyz se rozhodnu pro jiny batoh, tak to jen bez vetsi studie co tam vlastne mam jen prendam. Mozna tam mam taky krabicku kondomu jeste z doby pred milionem let... Vim, je to blbost a malo pravdepodobne, ale maloco je kdy jednoznacne
@lennus tak za sebe teda radši budu sama s dětma ,on se časem někdo najde kdo přijme mě i děti ,než se stresovat nevěrou a ta představa že se můj chlap někde ku...a pak v noci chce sex po mě je mi teda odporná ,časem by se mi zhnusil a dlouho se tak žít nedá .
V tom jsme kazda jina, koukam. Vyjimecnou neveru prejdu, ale aby mi lhal do oci, no to by me teda nasral.
@jola777 kazdy jsme jiny. Proc bych ja mela byt neverna jen proto, abychom na tom byli stejne? Proc me by nutne melo trapit neco, co nevidim jako problem? Proc bych si nemela dost vazit sebe, pokud mam jiny zebricek hodnot? A proc by mi muz nemohl prechazet zase neco jineho, co pro zmenu nedela on? Proc musi byt tvuj obraz sveta jediny spravny? To je otazek, vid?
@lennus ale tady ani neni schopny mit dobrou vymluvu a nebo zakryt dukazy,vzdyt se ani nesnazi,proste z ni dela naprosteho idiota,to je vazne masakr
@tereza0111 : krabička je s expiraci 2026 a loňska byla stříbrná exp.2024 a teď je v designu grafiti... Nemám úplně pocit že by latexové kondomy měli větší expiraci než 5let ...
@jola777 Láska a úcta není o podmínkách ,-)
Prostě se smiř s tím, že nevěra nemusí být u některých párů takové drama, jak to máš nalajnované ty.
@sherryel jezdím hodně pracovně na konference a zenati chlapi jsou největší prasata. Stačí pár piv a už to jede, zkouší to na všechny, vizitky a firemní kontakty používaji, aby posílali zprávy, jak Ti to sluší a na jakým jsi hotelu a zda nechceš do sauny, pak po dalších pivech fotka spodku.. Pak dotaz na číslo pokoje a ráno se ptají, proč jsi neodepsala.. Nechutný.. A bohužel jsou i vdany ženský, co jsou celý hyn, že si jich někdo vsimnul a na ten pokoj s nima jdou..
@trdelnik234 no v rámci firmy, ale když je celostátní konference, nebo evropské konference tak asi nikdo neřeší, jestli Petr z té a te firmy prefikl Marušku od konkurence a i ve velkých korporatech, kde jsem byla jsme věděli, kdo s kým a to měli rodiny a nikdo to neřešil.
manžel je voják a tam to je jedna velká swingers, tam už byl každý s každým, všichni spali minimálně s jedním člověkem, s kterým spal i kolega.. Mise jsou dlouhé, volna poměrně dost, domov daleko..
@jola777 Tak věřit nemusíš. Ale ja třeba mám šťastné manželství už 12 let , a to vim 100% o jedné nevěře ale věřím, že jich bylo určitě více. Ale ja jsem do toho vztahu s tím šla. Manzel jezdil kamionem a 90% kamioňáku je prostě alespoň jednou nevěrný. Ale pokud kvůli milence nezanedbava děti, mne a nevysává ho z penězích, tak mi to je šumafuk.
@jola777 Nehysterči. Jestli jsme či nejsme podváděné, ví jen naši partneři ,-)
A upřímně a ze života - většinou jsou podváděné ty, co "by nikdy tohle netolerovaly". Ty, co tohle neřeší, prostě chlapa nedusí. Znají svou cenu.
A někteří muži tohle umí ocenit.
@jana_zofie přejít nevěru??? Nikdy bych ze sebe takovou blbku neudělala, to radši budu sama.
@trdelnik234 Jakože když se dva zapomenou, tak porušují mravnostní kodex firmy? 😀
Tak až je dá někdo k českému soudu, tak to se má vedení firmy na co těšit.

@sherryel tak asi bych ho na ten balkon mela zavrit nez prizna co priznat ma,skoda,ze neni vice zima 🤣