Políček od manžela - má žena odejít a nebo je to zbytečná hysterie?

chrystyanna
14. zář 2018

Poprosím vás dámy o reakci.Po políčku od může jsem poradila odejít od něho. Šlo o situaci, kdy se žena ozvala, aby partner dal pozor, že šlápl na psa. On se otoč a dal jí pohlavek/políček.. Ne tak, aby to utrhlo hlavu, ale pohlazení to také není. A setkala se s reakci okolí, žen, které tvrdí, že jeden pohlavek nic není, že to tak třeba nemyslel. Ona si teď připadá jako hysterka a zvažuje návrat k němu. A já se chci zeptat, zda názor, že to bylo už moc je opravdu v menšině. Nemají spolu zatím tedy detuli. On si teď sype popel na hlavu ale podle mě to neměl dělat vůbec děkuji

kajacob
14. zář 2018

Mě bývalý bil 3 roky . Odstupem času sem si uvědomila , že odejít je nejlepší hned na začátku . Proto sem přesvědčena že kdyby mi dal ninejsi partner jednu facku odešla bych od něj .Později je to jen začarovaný kruh , kdy se člověk bojí odejít ze mu bude víc ublíženo atd . Nejlepší asi si sním skusit promluvit proč a jak to vidí dál . Mohl to být jen jednorázový zkrat a už by to neudelal a nebo se to bude opakovat a bude to jen horsi a horší . Dokud nemají děti řeší se to mnohem jednodušeji 🙂

ivuska1986
14. zář 2018

Bohuzel agresor si vždy umi najit tu spravnou oběť a tva přítelkyně má pekne nakroceno k tomu, aby se dostala do pekneho maleru, mozna bych ji dala precist par příběhu o tom, jak zacalo domaci násilí u ostatnich zen. Jestli na ženu stahnul ruku za takovouhle pitomost, nechci vedet, co zacne delat az po navratu snaha z jeho strany opadne. Za me byla tvá rada spravna a trvala bych si na ni. Zena, která se vrati k chlapovi, ktery ji nekdy uhodil si neváží sama sebe.

muhehehe
14. zář 2018

Jednorázový zkrat to kvůli takovéhle ptákovině podle mne fakt nebyl.. to bych si dovedla ještě jakž takž představit při nějaké opravdu šíleně vyhrocené dlouhé hádce, a i tak by bylo dost na zváženou, co dál... ale kvůli upozornění na psa.... probůh. pryč od něj.

chrystyanna
autor
14. zář 2018

@ivuska1986 nemáš prosím nějaký užitečný odkaz dekuji

nafuka
14. zář 2018

Odejít, co nejdřív, dokud nemají děti. Copak ten blbec nehledí, kam šlape? Jednohlasně odejít.

misa357
14. zář 2018

@chrystyanna Dost dobrej magor. Má štěstí, že šla pryč.

ariadna12
15. zář 2018

@chrystyanna ja bych sla pryc, bez deti je to snadne.

rebe
15. zář 2018

Šlápnout na psa a ani se mu neomluvit je sakra přes čáru a ukazuje to, že člověk není zcela psychicky normální. Uhodit ženu, k tomu snad ani není potřeba komentář, to normální, zdravý chlap nikdy neudělá!

malecek
16. zář 2018

Z mé vlastní zkušenosti, tím to jen začíná.... Odejít hned zavčasu, dokud nejsou děti .

ivuska1986
16. zář 2018

@chrystyanna mrkni na stranky center zabývající se problematikou domaciho nasili - Rosa, Akorus- to jsou asi nejznámější organizace, jeste Bily kruh bezpečí

magdanaty
17. zář 2018

Pokud to bylo jednou a omluvil se, asi bych tomu dala ještě šanci, ale dávala si pozor. U nás jsem podobné situace tolerovala několik měsíců(jsme manželé a máme dite), ale jelikož se nasili stupnovalo, musela jsem od něj odejít. Je fakt, že kdybychom neměli společné dítě, odešla bych mnohem dřív.

puresin
17. zář 2018

@chrystyanna Nemam nastesti vlastni zkusenost, ale praskla bych do koni rozhodně. Kdyz se nechal vyprovokovat takhle banalni poznamkou, co pritelkyni asi udela, az se s nim zkusi pohadat...

lajochova84
19. zář 2018

Jak dlouho spolu byli než se to stalo?bpokud chvilku, třeba půl roku, rok, okamžitě pryč, jen b, se to stupňovalo. Pokud delší dobu a pokud tam navíc byly jiné problémy, tak bych to řešila třeba poradnou, nevíme, nevidíme do toho, ale třeba se vystavěli navzájem kvuli kravinam. A další pohled - pokud si sype popel na hlavu, nosí odpustky a dolejza, prosi, tak to je taky špatně. Omluvit se , kytka, dobrý, zajdem někam, kde ti odborník vysvětlí, že tohle se nedělá, ale víc ani ťuk.

odula
19. zář 2018

@lajochova84 sice do toho nevidíme, ale pro mě je jakýkoliv projev fyzickyho násilí hranice, přes kterou bych nikdy nezasla. resp . muz NESMÍ uhodit zenu, kor kvůli takove blbostí jako upozornění aby neslapal na psa. sama u sebe vím,že bych snad dokázala odpustit nevěru, případně zajít kvuli tomu do poradny, ale jakýkoliv projev násilí - a nekompromisne balím kufry (nebo on). možná pro to,že jsem žila v rodině kde k násilí docházelo. summa summarum- pokud se rozhodla odejít, není hysterka.

mourovatakocka
19. zář 2018

Odejít... Tohle není v pořádku, dovedu si asi představit situaci, kdy je pohlavek relativně omluvitelný s odkazem, že už nikdy, ale tohle teda fakt ne.

odula
19. zář 2018

@chrystyanna bílý kruh bezpečí

ela_ellie
10. led 2019

Vzdycky je to “jen” zkrat a kvuli kravine... takhle si te “vychovavaji” a vlastne si te obmotava, aby sis myslela, ze je to vzdycky vsechno jen tvoje vina... podlamuji tvou sebeduveru vic a vic a pak je cim dal tezsi z toho odejit.. pamatuju si, jak jsem brecela skrz kolecko po hrnku caje na stole, resila jsem stolare a vysilovala, az to ten muj uvidi... a pritom jsem ten stul platila ja jeste ke vsemu 😂 kam az se clovek muze dostat takovym “malym bezvyznamnym zkratem”...

bayt
10. led 2019

@chrystyanna Tak já nevím, to záleží spíš na otm, zda ten chlap je násilník, i verbálně, nebo zda to zopakuje. Dovedu si představi,t kdy bych i jednu facku odpustila - například velký afekt, alkohol, velká hádka atd. Však to by se jinak rozváděla všechna italská manželství :D Ale rozhodně ne nic takového opakovaně.