Přeplněná popelnice

terry1512
14. zář 2016

Ahoj holky, máme mezi sebou s manželem takovou menší rozepři ohledně platby za popelnice a jejich využívání.Situace je taková.Bydlíme v domě v Brně,máme zde hlášené trvalé bydliště z toho samozřejmě vyplývá povinnost platit za svoz odpadu.V tom problém není.
Nicméně v tomto domě kde my bydlíme bydlí dalších 8 osob. Pochopitelně odpad hází do popelnice,která je tím pádem neustále plná, na větší nemáme nárok, trvalé bydliště mají jinde tudíž za svoz zde neplatí.
Manželovy to přijde v pořádku,mě ne.Myslím že alespoň částečně by se na platbě měli podílet i když zde nemají trvalí pobyt a vlastně platí někde jinde.Mimo to jde i o manželovy rodiče.
Co si o tom myslíte?

anazuzzuzana
14. zář 2016

@terry1512 ale tak píšeš, že studentky odhazujou lahve of vína a krabice od pizzy - to přece můžou dát do tříděného, ne? Trvala bych na tom, aby víc třídily, i za cenu toho, že si s tím budou muset chodit dál... jako stejně, já bydlím v Praze v baráku s dvaceti byty, průměr bude tak dva lidi na byt, a máme tři malé popelnice (ne kontejnery), které vyváží 2x týdně a fakt málokdy jsou plné... a to v domě bydlí staří, mladí, vzdělaní, omezenější - prostě všichni třídí... takže jako v případě mnoha jiných problémů dnešní doby 😀 bych začala u sebe a u redukování produkce odpadu...

terry1512
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje no magorátu je to asi jedno.a když tak udělí pokutu že.a v brně sváží u nás SAKO.A to má nějaká nařízení a politiku toho odpadu a přes to nejede vlak.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@lajla jim to tam hazou ti rodice a cast taky studentky. Rodice nemaji trv.pobyt a studentky rodice nenahlasi, aby neplatili z pronajmu dane. Slepa ulicka. Tady jde jenom presvedcit rodice, aby s tim neco delali, ale dokud jim popelnice nevadi, tak neudelaji nic. Pripominaji mi moji bytnou z vysoke skoly...

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 rodice budou muset byt hozeni do nepohodli, schovej tu popelnici

terry1512
autor
14. zář 2016

@anazuzzuzana u holek je to individuální kolik toho vyhodí.někdy víc někdy míň.Sváží u nás jednou týdně,a fakt se snažíme poctivě třídit.Plasty,kartony od mlíka,sklo,atd... dokonce ani plínky od malé jsem tan nedávala a manžel je odvážel sólo do eko dvora.
ale dost často je to prostě už v půlce týdne plná popelnice.Studentky na to kašlou když to nejde dát do popelnice dají to vedle,však on to někdo odveze že?
Kdyby tady nebyli,nebo se rodiče přihlásily je po problému,dostaly by jsme větší popelnici a nebylo by co řešit.

lajla
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje ano to vím...ale plus někdo třetí, aspoň tak jsem to pochopila já...takže zámek, studentkám pohrozit že bud zvýší nájem nebo začnou třídit, stlacet,co se dá... jiné východisko taky nevidím,kdyz rodiče strkají ruce od těla..

makronka222
14. zář 2016

@terry1512 ale my mame popelnici vzdyt to pisu - popelnice, ja nejsem blba a vim co jak vypada jen nejsme lini tridit

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@lajla studentky jsou podnajemnice rodicu, stejne tak terry. Terry jedina plati popelnici, tak je to jeji popelnice, schovala bych si ji, zamkla a oni at si to davaji treba na ten chodnik. Az by to nevyvezli a magistrat hrozil pokutou, tak by se rodice vzpamatovali. Ale pochopila jsem, ze terry nema zastani doma od chlapa

mandala
14. zář 2016

Chápu, že to není nic příjemného, nicméně si myslím, že pokud jde o rodiče, po nich bych žádné peníze nechtěla, děti by přece měli pomáhat rodičům a je jedno, jestli jim dojdou nakoupit, pomůžou uklidit, nebo odvezou odpad. Píšu to trochu s nadsázkou, ale tak nějak to cítím. Co se týká studentek, tam je to asi jenom o domluvě, když s nimi promluvíš, určitě začnou odpad třídit, když jim zvýšíte nájemné, určitě zaplatí. 😉

lajla
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje ano...asi jediné východisko😞

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@mandala 😁 Ty studentky jsou v podnajmu u tech rodicu, ne u terry. Ta jim nemuze zvysovat najem, sama ho rodicum plati a to dost vysoky, teda. Drobna nuance v rozdilu pomahat a nechat se vyuzivat. Kdyby rodice radne platili a popelnice stejne nestacila - ano, pomozme a odvazejme, ale rodice na ne a jejich potreby prdi

terry1512
autor
14. zář 2016

@mandala Tak @koordinatorka_odboje to napsal přesně.Navíc jsem zjistila že kdyby tady byli rodiče hlášení máme nárok na větší popelnici.
Navíc teda rodiče nejsou žádní chudáci,oba podnikají a mají příjem nadstandartní,oproti mě s manželem.Já jsem byla na rodičáku s první dcerou,nyní jsem na MD a v říjnu se nám narodí druhé dítko.Platíme 12 000,- nájem+popelnice+ televize+internet. To jen tak pro představu.

terry1512
autor
14. zář 2016

@makronka222 my taky ne,my dokonce musíme jinak by jsme se nevešli už vůbec.Ovšem ostatních 8 obyvatelů domu na to s prominutím sere.Tak jak to řešit.Mě neposlechnou rodiče,a pro studentky jsem tady taky nic. Tak co pak.? A teď babo raď.

terry1512
autor
14. zář 2016

@mandala S pomocí souhlasím,když nemůžou pomůžeme.Ovšem oni to zneužívají.Navíc opravdu to nejsou důchodci,ale vitální 50níci s vlastním podnikáním každý v jiném oboru.A řekněme že si žijou dost nad poměry běžného podnikatele.

ojo
14. zář 2016

@terry1512 myslím si, že by se podílet na platbě měli všichni, kdo popelnici používají, bez ohledu na to, kde mají trvalé bydliště a jestli platí odpady i jinde...to je prostě normální...když už rodiče inkasují od studentek nájmy a i ty občas teda tu popelnici používají, tak by měli platit v podstatě i za ně..ale když se přivře oko, tak by se popelnice měla platit min. s rodičema napůl...to že je v půlce týdne plná už je věc druhá.
zámek na popelnici je zbytečně vyhrocené řešení, problém dnešní doby, nepromluvit si a rovnou řešit krajně...já bych se normálně o tom s manželovými rodičemi pobavila, navlíkla bych to nejdřív stylem, jestli by mohli těm studentům říct jako požadavek třídění odpadů, že pak v tý popelnici neni tolik místa a blabla, prostě že mi jde o dobrou věc a v klidu a pak podle situace, když to vše bude ok, dobrá nálada, pohodička a asi bych se narovinu v klidu zeptala, jestli by nechtěli na tu naši společnou popelnici přispívat, když ji používáme všichni...žádný chození kolem horké kaše, kdyžby byla odpověď, že platí popelnice tam, kde mají trvalé bydliště, tak bych na to v klidu reagovala, "no to je blbý, to jedině, že byste si tam ten odpad vozili..haha...když už si jí platíme, tak abychom tam měli volno, když se teď rozrostem, však víte, jak je hned plná" ...no a čekala bych na reakci, podle toho budeš vědět na čem jsi a jestli jsou rodiče ochotni na ni přispívat nebo ne.

terry1512
autor
14. zář 2016

@ojo no to už proběhlo jednou. Jim to přijde normální neplatit tady. To je právě problém. Nevidí důvod proč když platí jinde. A manžel to řešit nechce. Prostě začarovanej kruh.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 kdz hudou odpadky na chodniku, pokutu dostanou rodice, ne ty. Davejte odpad tam jak ty studentky a nestarejte se. At to rodice do utinpostarat se o vetsi popelnici! Vy mste take jenom najemnici a odpad platite, tak co

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@ojo jak budou studentky platit, kdyz jsou tam nacerno? Navic tady nejde o platbu, ale o velikost popelnice, to by je rodice nejdriv museli priznat ty studentky

terry1512
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje stou pokutou nevím. Když tady nejsou hlášení. Jestli to jde za nájemníkem nebo vlastníkem domu.?

lajla
14. zář 2016

@terry1512 vlastníkem ...ten je zodpovědný za nájemníky, samozřejmě smlouvou může být ošetřeno jinak

terry1512
autor
14. zář 2016

@lajla žádná smlouva ani mezi nama není. Nájem dostává na ruku taktéž kvůli zdanění. Oficiálně žádný nájem neplatime.

ojo
14. zář 2016

@terry1512 asi bych se teda ozvala znova...i s poznámkou výše ohledně toho vození odpadků a že si snad na tu naši popelnici, co platíme dáme zámek...
jinak bych se s tím asi smířila a přestala to řešit, jak píše výše koordinatorka, holt budou odpadky na chodníku...dala bych od toho ruce pryč, ať si to pak řeší rodiče nebo manžel to za ty vrásky a neshody doma prostě nestojí 😉

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 to vis, ze to dostane majitel. On ma povinnost se o svuj majetek starat

ojo
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje nepsala jsem, že by měli studentky platit, ale že by měli za studentky platit ty rodiče, když inkasují od nich nájem, byť načerno...odpovídala jsem na co se tazatelka ptala v úvodním příspěvku
problém velikosti popelnice evidentně nevyřeší, když rodiče nechtějí měnit trvalé bydliště ani přihlásit studentky, k tomu už je zbytečné se vyjadřovat...

terry1512
autor
14. zář 2016

@ojo já sem stim tak nějak smířená že lepší to asi nebude,jen mě to prostě z principu štve. Platí něco co nemůžu řádně užívat. A neplatiči mají stejnou ,, výhodu" jako já. Navíc stim nemají tu práci okolo. Možná teď když mám hormony jak na horské dráze to moc resim, ale co sz se narodí druhé dítě to bude ještě horší než teď stim místem.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 tak vy jste mlada rodina, v tomto state realne ohrozena chudobou, oni hamty hamty podnikatele a jeste vam ani nedaji najemni smlouvu, abyste dostali prispevek na bydleni? A to jeste resite jejich popelnice? Na to se da rict jedina rada - nasrat. Kdyz jsou bezohledni oňi, tak budte taky. Take byste mohli jit do vlastniho bytu, tech 12 tacu byste zaplatili hypoteku krasne

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 domud to budete odvazet na vlastni naklady, tak to lepsi nebude. Oni jsou na vas jak na cizi

ojo
14. zář 2016

@terry1512 tak ať se stará okolo popelnic manžel, jsou to jeho rodiče...ale chápu, že tě to štve, máš to pořád na očích, ale člověk nemůže kontrolovat a řídit všechno no...
nebo se přestěhujte, ten nájem asi moc výhodný oproti jiným neni na to, že jsou vlastníci rodiče, kteří by měli spíš dětem pomáhat a ne je využívat...

terry1512
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje no to si taky říkám. Ovšem my vlastně neplatime nájem,ale prispivame na společný majetek. Barák zdědí manžel jakožto jedináček. A kdyby jsme tady nebydleli my jsou zde též studentky. A ten příspěvek jsme řešily a bylo mě řečeno že když nás přizná a bude muset platit daň tak že o to se zvedne ten ,,najem" . Prostě to co platíme jde na provoz baráku a rodičů hypotéku.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@terry1512 vis co? Ten barak bude vas tak ci tak, tak at si tam daji studentky. Budete mit byt i barak. Timto bych se nenechala moc konejsit, protoze nevis, co bude za 30 let a jestli tady ten jejich barak bude jeste vubec stat. Podle me je 12t dost a vy mate male deti a penize potrebujete ted, ne je davat do budouci nejiste investice.
Ale manzel asi bude chtit doma zustat, co? No, minimalne bych se vykaslala na jejich popelnice a klidne hazela odpad vedle. Kaminkem zacit lavinu, jak rika muj nej kamarad 😅