Příliš časté návštěvy příbuzných. Co mám dělat?

16. bře 2021

Holky uz nemuzu. Jsem unavena a podrazdena. Pracuji na 12ti hodinove smeny stylem 4 dny prace a 4 dny volno. Mam problem se sestrou meho muze. Je s nama temer porad. Ma maly dite a je na nej sama. Chapu kdyz treba potrebuje pohlidat, nemam s tim nejmensi problem. Jsem rada kdyz spolu obcas zajdeme na vylet vsichni nebo skocime na navstevu.A tady je ten problem. Muzova sestra ty navstevy proste prehani. Porad chce byt s nama. Ja ale taky chci svuj klid a byt ve volnych dnech s muzem sama, jenom ve dvou. Jenomze muj muz nechape asi moje potreby. Vymysleji spolu program a vubec jim nedochazi, ze treba ja nikam nechci jit, ze chci byt doma po tech ctyrech dnech dvanactek, ze si potrebuju odpocinout. Zacinam nesnaset ji a taky dite, ktere za to vubec nemuze.
Co mam delat?

zelenaesmolda
16. bře 2021

A co ji to takhle nejak napsat nebo rict?

lobella
16. bře 2021

Normalne jim to obema takto vysvetlit, a kdyz i presto neco domluvi a tobe se nechce, proste nejit, nejet, zustan doma a vysvetli proc🤷zas takovy problem v tom nevidim

zelenaesmolda
16. bře 2021

@lobella
a co kdyz chce,aby manzel byl taky nekdy s ni doma a ne porad se svagrovou?

kocila
16. bře 2021

říct to mužovi, vztah je o dialogu, nevidím v tom žádný problém si o tom popovídat - je to sestra muže, tím pádem vysvětlení bych nechala pak na něm

autor
16. bře 2021

@kocila Muzi to nevadi a nerozumi s cim mam problem ☹️

crutela
16. bře 2021

No budeš to muset manželovi říct.
Je divné, že on to snasi tak casto.

autor
16. bře 2021

@crutela On o tom vi. Jen ji nedovede odmitnout.

autor
16. bře 2021

Navic v tehle dobe... Jede i s deckem z okresu do okresu, se divim, ze se ji to porad dari kdyz je to ted zakazano.

crutela
16. bře 2021

Takhle mezi vami začne za chvili vznikat problem a ne maly. Mate narocnou práci, potrebujete odpocinek.
Promluvila bych primo s ní, pokud ji to vysvetlite normalne, verim, ze pochopi.

zelenaesmolda
16. bře 2021

Jinymi slovy sestra je mu prednejsi nez ty

jjasmina
16. bře 2021

Nebylo lepší to řešit s manželem? Nikdo jiný to za vás stejně nevyřeší anebo si promluv rovnou s ní, bude to lepší určitě. Jinak chapu, manžel má taky blízký vztah se svou sestrou, její děti bere jako vlastní, ale respektuje mě, co na to říct, jestli tvému muži je to jedno..Ale pravda u nás je to jiné, jsem ráda, když švagrová přijede 🙂 a když se to nehodí , řeknu to hud ji nebo manželovi a jako správný chlap mě podpoří

mandala
16. bře 2021

Začala bych tím, že bych oznámila, dnes s vámi nejdu, jsem unavená. I kdyby měli být naštvaní. Postupně bych vymezovala, kdy ano a kdy ne. Musíš být tvrdší, jsi svéprávná, můžeš se přece rozhodovat sama. Jinak k tomu, že to manžel nechápe... , oni jsou chlapi někdy tvrdohlaví, mají pocit, že když oni to mají nějak, že to má tak každý. Nemyslím si, že by mu sestra byla přednější...

leniczka23
Autor odpověď smazal
Zobraz
mimco
16. bře 2021

U nás se začínalo dít něco podobného, každovíkendová několikahodinová návštěva tchánovců, kteří jen sedí a melou a melou a melou, nudí se, chápu to svým způsobem, ale mě prostě stojí práce a nemám ani chuť jim odpovídat na naprosto stejné dotazy s poslouchat stejné hemzy, muž se pokaždé sebere s jde na zahradu a já s nima sedím sama. Tak jsem tentokrát řekla, že pokud přijedou, jdu si lehnout, nebo pojedu na nákup, zkrátka zmizím a vrátím se, až odjedou, ať si kolem nich skáče sám...Nepřijeli 😅

krtcice
16. bře 2021

Budeš si muset asi dupnout razantněji. Mně na jednu stranu návštěvy nevadí, ba naopak, ale chápu, že co je moc, to je moc. Tohle by se už ani mě nelíbilo. Zkusila bych nejdřív v klidu připravit dobrou večeři, víno, hezký večer a mluvit. Mluvit, mluvit, mluvit. O pocitech. Na švagrovou nenasazuj, aby se neurazil. Jen mu řekni že chceš být s ním o samotě jako normální pár. Jestli nepochopí, budeš muset vymyslet něco razantnějšího. Jo a pozor na scény, nadávání, urážení se atd, tím ho naopak od sebe budeš odhánět. Držím palce.

levandule_k
16. bře 2021

Tvůj manžel je trochu truhlík, on není naučený upřednostňovat tvoje potřeby před potřebami ségry. Já chápu, že ji má rád, že pro něj hodně znamená, ale musí se naučit, že i partnerka je důležitá a pokud chce mít partnerský vztah do budoucna s tebou, musíte spolu trávit čas, jinak se stanete spolubydlícími. Je to na tobě, jak mu to dokážeš vysvětlit. Můj muž to měl ze začátku také podobně, hodně se věnoval koníčkům. Měli jsme na to téma pár ostřejších rozhovorů. Tak jsem mu řekla, že netrvám na tom, abychom byli spolu každý den od rána do večera, nejsme siamská dvojčata, ale že mi vadí, že jsou na prvním místě koníčky a já nebudu čekat, až si milostivě na mě udělá čas, že já si také naplánuji čas bez ohledu na něj a že se časem nevyhnutelně staneme spolubydlícími a já si najdu někoho, kdo s kým ten čas budu trávit aktivně a bude to konec vztahu. Moc se mu to nelíbilo. Sice to nebylo hned, ale naučili jsme se plánovat čas, tak abychom spolu a měli čas i na svoje koníčky.

levandule_k
16. bře 2021

@mimco Tvl to je také dobrý, přijedou jeho rodiče a ty jim máš dělat zábavu😂

candat
16. bře 2021

Ať si naplánují společné výlety když ty jsi v práci, pokud s nimi nemusíš za každou cenu chodit. Tolerovala bych max. 1 den z mých volných dnů aby u nás byla.

drakenn
16. bře 2021

No a nenudí se s tebou partner? Asi je je to akční člověk, když má potřebu vymyslet se švagrovou program. Možná mají v tomto jako sourozenci blíž.

levandule_k
16. bře 2021

@drakenn Tak ty "zábavné" věci může přece dělat s partnerkou ne?

mimco
16. bře 2021

@levandule_k my máme 2 děti, ale že by třeba vzali kočár s mladší.....to ne, venku je zima a bolí nohy. Tak tady sedí, ještě nejlíp po kávičce vínečko kdyby bylo....
A posloucháme co holka (švagrová) a co kluk s holkou od holky (neteř se synovcem) 😂😂😂, moje alergie nabírá na obrátkách....nenávidím tyhle pojmenování, to ku.va nemají jména?

levandule_k
16. bře 2021

@mimco Hele budeš je muset zapřáhnout, už začíná být hezky a co, že bolí nohy, svaly se musí trénovat 🙂 Kočárek a šup na procházku, nechcete na procházku, tady umyjete okna. Jako kávička, vínečko to by šlo, ale práce ne. Známé heslo je, bez práce nejsou koláče. Pokud sedí oni, seď také. Když je vypereš ven na procházku, tak ne že začneš doma gruntovat, ona procházka je o dost příjemnější než domácí práce. Myslím si, že když ji vrazíš do ruky mop, že ji to přejde ty návštěvy.

mimco
16. bře 2021

@levandule_k já už jsem se je naučila za ty roky vytěsňovat. Nic po nich nechci, vlastně chci, jedinou věc, ať mě neotravujou...
V životě s ničím nepomohli, ani v nemoci, když je člověk poprosil, spíš mají nataženou ruku...
Já bych ji ten mop vrazila, ale bože ona je tááák pomalá, že bych ji spíš jednu natáhla🤦‍♀️

priefi
16. bře 2021

Musíš být asertivní. Musíš vymyslet třeba jiný program, kde budete jen vy dva. Musíš mu říci, že Ti už ty návštěvy vadí, že chceš soukromí a že by to měl stopnout, než budeš mít solidní ponorku a pak emoce neudrzis na úzdě (a že vím, o čem píšu). Nesmíš být ve svém postoji pasivní, ale jasně říci, takhle fakt ne

priefi
16. bře 2021

Pokud to nepomůže, tak to říci švagrové, že chceš soukromí a klid. Že nemáš problém s občasnou návštěvou např. Jednou za XXX, ale častěji ne. A tu větu je třeba říci manželovi, jak často max.

drakenn
16. bře 2021

@levandule_k asi nemůže, když partnerka by raději doma odpočívala

levandule_k
17. bře 2021

@dreakenn Pokud si oni posedí doma u kávičky, vínečka a nepodílí se na chodu domácnosti a autorka dělá domácí práce, tak je logické, že oni jsou odpočinutí a podnikali by rádi nějaké akce. Za to ona by si aspoň na chvíli ráda sedla a dpočívala.

@mimco Manžel by se měl podílet na chodu domácnosti, ty pak budeš mít víc energie naplánovat společný výlet. Hele budeš to muset vzít od podlahy. Prostě mu vysvětlit, že ségra může chodit max. 1 týdně, že má zdravé ruce, tak může normálně vysát a vytřít podlahu a pak naplánovat výlet bez švagrové. @priefi má pravdu, musíš být asertivní.