Přítel je jako dítě

helenka345
3. únor 2017

Dobry den. Na zacatku chci rict,ze jsem si zalozila novy ucet protoze muj problem je pro me dost neprijemny a rada bych zustala v jakesi anonymite. Tak kde zacit... Svuj problem jsem uz probirala i s mymi blizkymi ale potrebuji se asi i vypovidat a poradit i jinde tak jsem se rozhoupala a rekla si ,ze to zkusim tady... Mam male dite a noveho pritele se kterym ziju ve spolecne domacnosti par mesicu... Predchozi vztah byl posledni dobou plny hadek a neklidu tak jsme to ukoncili a ja si nasla jineho (zname se dlouho a je mladsi nez ja)...ze zacatku jsem byla plna zamilovanosti ale ta postupne prechazi v realitu... Nynejsi partner mi zacina vadit v urcitych vecech... Zkratka nedokaze se postarat... V lednici neni co na jidlo ale ho to tak nejak proste nezajima, nezajde na nakup, nezaridi do domacnosti proste temer nic... Prijde mi te o vse se musim postarat ja... Nedokaze si ani zaridit svoje zakladni veci,jako je byt 2mesice bez dostupneho telefonu atd... Dalsi veci co mi vadi je to ze si bez dovoleni pujcuje treba moje veci ktere potom postradam... Potom kdyz se s nim ani kolikrat nemam naladu bavit tak se jeste divi proc...proste si vedle neho nepripadam jako partnetka ale spis jako kdyby on byl moje prerostle dite kdyz je temet vsechno na me a on neni moje opora... :( nekdy si vycitam ze jsem udelala chybu ze jsme se s byvalym rozesli a ze takove blbosti co jsme resili sr mohly dat resit kdezto ted si pripadam sama...

marcellia
3. únor 2017

Ahoj,mozna ze jsi mela zustat zatim jen s prckem o neco dele,a nevrhat se do noveho vztahu. Ale chapu te,clovek chce byt milovanej,a ta zamilovanost je krasna.
Chlapi dozravaji o dost dele nez my zeny,nektery byvaj fakt jako velky decka,jeste nemaj tu zodpovednost. To bude ten "pripad".
Nevim,co presne ti poradit,ale ja bych asi byla natolik zklamana,ze bych se s nim nejspis rozesla a nechala si prostor.
Co byvaly,jaky mate vztah ted? Ma nekoho? Jak se tvaril na to,ze bydlis s nekym novym? Predpokladam,ze byvaly je i otec maleho..?

leymea
4. únor 2017

V tom pripade muj chlap je taky jako dite. Prazdna lednicka? Nenapadne ho to, ale kdyz bych mu rekla, nakoupil by. Spis ja bych ani po nem nechtela, aby bezel do kramu. V tom nevidim problem ja. Domacnost zarizuju taky ja, coz mi taky nevadi. Sve veci si teda zaridit umi 🙂 jakoby podle toho co ctu, tak moc nevidim nic spatneho. Ale je rozdyl cist a zazit to. Ale ten muj nekdy sam od sebe umeje nadobi, coz potesi a nebo je schopnej uvarit 🙂 i varime spolecne 🙂 zase me vadi to, ze porad drepi u pocitace a hraje si nejaky hry 🙂 ale pokud to tak citis, ze si pripadas sama a litujes, ze jste se s byvalym rozesli, tak bohuzel si myslim, ze tento vztah dlouho nevydrzi ☹ jeste zalezi, jestli jste si o tom promluvili. Rekla jsi mu co Ti vadi? Nedokazu se do tve situace vzit, takze radit co mas ci nemas delat radsi nebudu 🙂 at se rozhodnes jakkoliv, tak to bude spravne rozhodnuti 😉 drzim palce a preju, abys byla spokojena, protoze evidentne momentalne nejsi.

malenka3
4. únor 2017

Bavili jste se o tom spolu? Pořád všude říkám, že základem vztahu je komunikace, komunikace a zase komunikace. Píšeš, že ho ani nenapadne nakoupit, že kolikrát nemáš chuť se s ním ani bavit. Ví to? Řekla jsi mu to? Chlapi jsou natvrdlí a nejsou stavěný na nějaký náznaky. Třeba považuje za normální, že o ledničku se starají ženy a v duchu si říká, že jsi neschopná, že máte furt prázdnou lednici.
Takže si s ním v klidu sedni, udělej dobrou večeři a bez emocí a výčitek si promluvte. Co bys od něj čekala, co on čeká od tebe, očividně se vaše představy nepotkávají. Pak máš možnost mu dát čas, jestli se to změní, naučit se s tím žít, pokud to zůstane stejný nebo se rozhodnout pro to hledat štěstí jinde.

sarkar
4. únor 2017

Ahoj. Souhlasím s @malenka3 , chystala jsem se napsat totéž.
A ještě by sis asi měla uvědomit, že chlapi prostě jsou, byli a budou jiní. Nedochází jim, že když jdou ven a mají volné ruce, můžou vzít pytel s odpadky, že když prochází kolem obchodu s jídlem, můžou se tam stavit nakoupit, že když zapípá pračka, která zrovna doprala, můžou prádlo rovnou pověsit a ne jen pračku vypnout a nechat tam prádlo hnít...Mají to prostě v hlavě nastavený jinak než ženský. Je důležitý najít balanc, z jednoho kraťounkého příspěvku nevím, jak moc vážné to je u vás, jestli je tvůj přítel úplný extrém nebo jestli naopak ty máš velké požadavky...
Pusť si na youtube přednášku Pjér la Šéze na téma muži a ženy (přesně se to jmenuje myslím O čem sní ženy a muži), tam je to docela hezky vysvětlené. Já si to často připomínám, když šílím z mého manžela. A taky jsem se díky té přednášce naučila rozeznávat jeho důkazy lásky, nevyžaduju, aby mi říkal, jak mě miluje, vím to, protože mi ráno ještě než odejde v 5.30 ráno do práce rozdělá oheň v krbovkách, abysme vstávali do tepla...a když se večer vrátím z práce a je vytřeno, no tak to vím, že mě miluje úplně nejvíc 😀

nafuka
Autor odpověď smazal
Zobraz
soleilll
4. únor 2017

@helenka345 Není lepší být s malým dítětem sama a v klidu? Nevidím důvod stěhovat si domů po krátké známosti chlapa, tak strašně sama se určitě necítíš. On už někdy bydlel sám nebo s přítelkyní? Měl už někdy na starosti domácnost? Musel se sám nebo ještě někoho jiného živit a starat se o něj? Pokud ne, zvaž, jestli chceš být ta, co ho to bude učit. Myslím, že teď nejsi v životní situaci, kdy bys měla čas a trpělivost to pro někoho dělat. Ať se to naučí někde jinde a pak se třeba vrátí "dospělý".

pavlinar
4. únor 2017

Otázka je, jak jste se dohodli na chodu domácnosti. Sdělte si navzájem svoje očekávání. Pokud je to mladej kluk, co nikdy nebydlel sám, tak celkem dokážu pochopit, že mu jisté věci nedocházejí. Já teda nezastávám názor, že chlapi jsou retardovaní a je třeba je takto brát. Ale říct si co a jak, to se hodí vždy 🙂 pokud nepobere, že to je vaše společná domácnost a on není pouze opečovávaným hostem, dala bych ruce pryč

sereza
5. únor 2017

Ja mam mladsiho muze a taky je jako dite. Ale vydelava, do putyky nechodi, miluje nas. Nakupy, doktori, vareni, pradlo...atd delam ja. Musela jsem se s tim poprat a chvili mi to trvalo, ale zase ma jiny prednosti 🙂 Chce si to urcit priority ;)

laurinka2016
5. únor 2017

První co mě napadlo po přečtení byl napis co jsem nedávno viděla. Žádný vztah nefunguje na 100%, pokud ten tvůj funguje na 80% a 20% je špatně, měj se na pozoru, aby jsi se nenechala záslepit u jiného 20% luxusu a 80% toho špatného... Tím chci říct vybrala jsis jiného přítele a na každém vztahu je třeba pracovat, kdybych se měla rozejít s přítelem kvůli hadkam a tomu že nenakoupi, nebo něco neudělá když se mu to neřekne tak spolu už nejsme. Většinu věcí si dělám sama, ale on pracuje nechává celé finance na mě a hlavně stará se luxusně o naší malou, má i své dny ale celkově je to pracovitý a báječný táta na kterého když se podívám tak cítím že ho miluji... Tohle jsou pro mě maličkosti

helenka345
autor
6. únor 2017

Pritel do teto doby bydlel u rodicu takze mel jak od rodicu tak prarodicu vzdy o jidlo a vsechno postarane. To jsem samozrejme vedela i nez jsem se s nim pustila do spolecne domacnosti. Ale vzdy mi rikal ,ze se o me i o dcerku postara,ze vydelava normalni penize ,tak jsem v tom nevidela zadny problem a do spokecneho bydleni s nim jsem sla... Ze zacatku jsem byla hrozne zamilovana a stastna ale postupem casu mi padaji ruzove bryle a vidim to tak jak to ve skutecnosti je... Bavime se na toto tema snad kazdy den ale on furz nedokaze pochopit ,ze me mrzi,ze 14 dnu nema penize,ze nemame co na jidlo a i kdyz mi slibil ze si pujci penize tak to neudelal...kazdy den jsem cekala ,ze treba prijde domu a donese neco na nakup...ale nic... Tak jsem si sehnala penize ja a on mi je schopny rict,tak kdyz vidim ze sis sehnala penize tak jsem to uz dal neresil (mimochodem,on se tef hodne stravuje u rodicu kde bydlel doposud takze on je v tomhle v pohode)...kdyby mi normalne prispival a trochu mel zajem o to co se doma deje tak me by nevadilo kdybych chodila nakupovat ja... Ale prece s moji materske nemuzu vsechno tahnout ja... Co si o tom myslite? Mam to nejak zkousnout a dat mu sanci co prijde po vyplate a ze se celkove da nejak dobo kupy a zacne se chovat jako chlap nebo ne...

hanka_333
6. únor 2017

Rozejít se. Pokud si musí půjčovat na jídlo, nic dobrého z toho nevzejde.

netopejr
7. únor 2017

@helenka345 Myslím si, ze je to pro něj superpohodlne: Jinu rodocu nebo u Tebe. Kdo mu pere, zehli? Co dela on? Co komu prispiva? Na bydleni, na jídlo, na domácnost... Nikomu nic? A ještě všechny vyjídá? A co děla se všema penezma z výplaty? Cigarety, automaty nebo co? Ze nemá. Bud nem

netopejr
7. únor 2017

@helenka345 Bud nemá, tun.ze je někde za něco utrati, nebo lže a nedá.... Jedno horší jal druhy.
Kdo plati vodu, topeni, drogerii.... Ty kupujes toaletak pro všechny a desinfekci na wc a umybas, aby byl cistej? Peres, platíš vodu, elektriku,prášek? A on co? On ma super servis, nehne prstem, ušetři spoustu peněz a dalsi důvod muze byt to, ze ma klid pd rodicu, bid ze Ty ho tsk nepeskuješ jak oni, nebo už benusiw poslouchat reci typu, aby si už konecne někoho asel ap., nebo obojí dohromady.
Takhle se nechová ani průměrná kámoška: Budu u tebe bydlet, všechno využívat, a nedám ti ani kačku. Takhle se nechová dospěly člověk. Tohle je čiré sobectví.

laurinka2016
7. únor 2017

No tak to je jiná, pokud se chová takto tak nemáš moc nad čím přemýšlet. Samozřejmě že se své mateřské nemůžeš utáhnout vše ☹. Jako musíš sama cítit jestli ti za to stojí bojovat, ale mě by nestal, jak jsem napsala výš neřešila bych že nenakoupi atd. Ale rozhodně bych řešila to že já nakupuji jen za mateřskou a milost pan chodí od domu k domu (myšleno ty a rodiče) a je v pohodě a ty s dítětem premyslis za co ji a sobě nakoupis...

malenka3
7. únor 2017

Tak z tohohle dalšího příspěvku to na mě působí, že máš v bytě příživníka a nikoliv partnera.
Mohla bys prosím říct nějaké důvody, proč bys s ním chtěla být? Ale konkrétní, ne obecné typu mám ho ráda. Něco, co znamená, že můžete tvořit rodinu. Protože takhle, jak to píšeš, bych ho bez milosti vypakovala pryč, ale chápu, že podléháme jen tomu, co tu o něm napíšeš.
Jak dlouho už takhle fungujete? Teda spíš nefungujete?

kika_21
7. únor 2017

@helenka345 Myslím si, že si máte udělat čas na rozhovor-ne mezi provozem domácnosti, ale někde třeba i mimo domov. Také že nemáš sama shánět peníze-pokud bydlíte spolu-i když on jí jinde-asi tam, kde něco k jídlu bez problémů je...Buď tedy žijete spolu-jste dva na získání peněz i na jídlo, nebo každý sám-a pak by mi bylo jedno, kde jí a co. Ty sama musíš vědět, jak to je a co chceš změnit. A o tom, co chce on, bych mluvila. Venku, u kafe a jednou-pak už ne. Neradi se nimrají denně v tom samém-my rády, oni bohužel ne...🙂Vztah nemá být plný hádek. Snad opravdu vážný rozhovor k zamyšlaní pochopí i bez hádek. Pochopí, co se po něm chce. Vypadá chytrý, podle toho, co píšeš. Vypadá, že kdyby mohl, sháněl by též peníze. Ale on ani nemusí, zastoupíš ho...

janickajana
7. únor 2017

Mi přijde že řešíš kraviny. Můj přítel nekupuje do domácnosti vůbec nic. K narozeninám mi nedal taky nic. A kdybych se s toho měla hroutit. Je zase fakt že peníze řešit nemusíme že si koupím co chci a jeho vkus se s mojim neschoduje. Ale důležité je že nás má rád, že nás finančně zabezpečí a že spolu trávíme jako rodina hodně času.

markiiska
7. únor 2017

@janickajana to je ale celkem rozdil mezi tvym chlapem a jejim.nemyslím,ze resi kraviny.tvuj chlap vas financne zabezpeci,jeji ne,musi si pujcovat,coz vidim jako zasadni problem.a jako k rodíne se moc nechova.kdyz penize necha na ni a sam se jde najist k rodicum...ja bych se na nej vykaslala,co s takovym

kessien
7. únor 2017

Ahojky, mýmu chlapovi je 36 let, z předchozího vztahu má dvě děti a měl 13tiletý vztah přede mnou. Takže žádnýho mladýho neznalýho ňuňánka nemám, ale hodně se ztotožňuje s tím tvým.
Takže pokud vidíš že je takovej jaksi "nechopnej", měla bys vzít otěže do svých rukou. Já co tomu mýmu nenapíšu na papír, že je potřeba udělat tak to taky neudělá. A kasu držim taky já. Měla bys mu navrhnout že pokud jste ve společné domácnosti, měly by být i společné peníze a né to je tvoje a to je moje. Nevím jaké máte příjmy a výdaje ale pokud s tim nebude souhlasit, tak ještě to dát všechno napůl s tím, že pokud vaříš ty tak ty máš v ruce peníze na jídlo.

zuzineckah
7. únor 2017

já osobně bych mu řekla, ať se vrátí k rodičům a bydlela s dcerou sama. Ty máš závazek, který by měl být tvoji prioritou bez ohledu na to, do jaké míry ti růžová optika mlží úsudek. A on zcela evidentně není připravený na rodinný život. Nějak nechápu co řešíš.

vanea
7. únor 2017

@janickajana No jenže to je trošku jiná situace, tvůj peníze zajistí, čímž se o vás víceméně postará. Ten její nezajistí nic, nepostará se o nic. Všechno dělá ona a má ho na krku, jako další malé dítě. Takže to je o koze a o voze..porovnáváš dvě neporovnatelné věci.

@helenka345 Promluvila bych si s ním..pokud by to nepomohlo, byla bych radši sama. Takto ze své mateřské platíš příživníka, který se o vás nepostará a evidentně o to ani nemá moc zájem a je mu jedno, že jeho žena musí shánět peníze. Pokud se něco radikálně, okamžitě nezmění, sbal si kufr (nebo sbal kufr jemu) a hoď se do klidu. K čemu ti to je, takové starosti? Myslím že k ničemu...zvládneš to i bez něj, stejně nijak nepřispívá.

hariska
13. únor 2017

Měla jsem také. Vyměnila jsem a je zo super🙂.