Přítel je mamánek. Jak se k tomu postavit?

nathuskaa
25. bře 2023

Dobrý den, ženy, dívky, paní, slečny. Potřebuji poradit jak se postavit nebo zachovat k problému, že můj přítel je mamanek. Příteli je 30 jsme spolu necelé dva roky. Jeho maminka je až otrávně akční.. do všeho se montuje všem rádi jak co dělat všem vnucuje svůj názor.. což o to.. ale má neskutečnou potřebu se o všechny starat.. a nejvíc o své dva syny (mého přítele a jeho bratra) jak to funguje u bratra nevím jelikož se moc neznáme ale celkem mně štve že ho ve 30ti letech objednává k lékaři jelikož on sam není schopný, k zubaři jezdí spolu, veškeré placení mu připomíná nebo i platí a hlídá no proste o všechny tyto důležité věci se mu stará ona. On jelikož je na to zvykl tak mu to nepřijde divné. Ba naopak se diví proč mně to vadí.. nehledě na to ze cokoliv v našem vztahu zařizuji já od opravy aut přes objednání stolu v restauraci az po údržbu domácnosti (když chci zadelat díry ve zdi nebo si cokoliv privrtat nebo složit musím sama) je to dětinský 15ti letěl kluk uvězněna v tele 30ti letého chlapa.. na vše zapomíná a jediné pro co má oči je playstation. Muže to byt zapříčiněno tipm, jak ho od narození az do teď maminka opečovává jako malého smrada? Ke zde nějaká šance že začne byt soběstačný? Nebo má centů v tomto vztahu setrvat? Děti nemáme, svoji také nejsme

bereni
25. bře 2023

@nathuskaa Nema kolem sebe kamarady, kteri by ti pomohli mu ukazat, ze tohle fakt neni normalni?

pampeliska1313
25. bře 2023

Odpoutat se.
Maminka manžela je taky.. hodně pečující, trpí pocitem méněcennosti a neschopnosti (třeba protože ho furt někam lifruje, chce volat doktorum atd) a je vidět jak s tím bojuje (má problém někam zavolat a odsouvá to, ale nakonec to udělá protože nechce bejt závislej) chodí do práce, postara se o nás ale tyhle “prakticky věci” jako zavolat/dojít mu minimálně působí nepohodli, protože to nikdy nemusel řešit. Nicméně se odtrhl a žije normálně s nama a dobrý. Má taky bratra, kterymu je kolem 25 a nedávno ji volal ve dvě ráno ze má horečku a co má dělat(byl totiž mimo domov). A jak pozná vlaznou vodu. Prevlikala ho když měl horečku. Jenže ten se netrhne, teprve teď začíná někam chodit do společnosti a vlastně mu tohle vyhovuje ale štve ho to. Jen ještě není zralej/schopnej se tomu postavit. Manžel je naštěstí v tomhle prubojnejsi a jak řekla jeho maminka “když byl nemocnej, na tři dny se zamkl do pokoje a vylezl až když byl zdravej, abych ho neopecovavala” … ona to vi, ze má opici lásku, ale není schopna a ochotna to změnit. Manžel se ji snaží krotit, já ji taky říkám, občas teda přistoupí k tomu, že to přehání, ale někdy prostě ne. A pokud on na tom nevidí nic divnyho, těžko se proti tomu ozve…

levandule_k
25. bře 2023

Proč s ním vůbec jsi?

zmrzlinka
25. bře 2023

A proč s ním si?Buď se s tím smířiš nebo se rozejdete.....

martt
25. bře 2023

@nathuskaa Ono taky záleží jestli se od toho odpoutat chce. Jestli on vidí, že to je pro něj jednoduší a vlastně bez práce a starostí , když to za něj někdo zařídí/udělá tak se mu to třeba nechce ani měnit. Takže jedině zkusit ultimátum bud se začne chovat jako dospělý chlap a nebo půjdete od sebe. Ale tady bych viděla velky riziko toho , že si spíš vybere, že půjdete od sebe.

klokanka31
25. bře 2023

@nathuskaa Můj byl taky mamánek. A nebylo to fakt lehký. Jestli chceš, napiš sz

klokanka31
25. bře 2023

@martt Otázka jestli on se odpoutat chce, a taky jestli jeho matka ho nechá odpoutat.

ekou
25. bře 2023

S jedním obdobným jsem byla 7 let a pak jsem ho slušně poslala pryč :D změnil se až jsem mu otevřela oči, ale to jsem už s ním odmítla být ;)

irmamala
25. bře 2023

Utikej, dokud je cas.

ele_nka
25. bře 2023

@nathuskaa od takové pryč dokud nejsou děti...to pak je vůbec něco...

mysh_me
25. bře 2023

Pokud nechces byt jeho “nova maminka” a prevzit peci o nej, tak se sbal a zdrhej. Jemu ten model evidentne vyhovuje a nic na tom menit nechce, nesnazi se odpoutat, tak to se muzes klidne stavet na hlavu… jeste budes ty za tu spatnou a on a maminka si budou notovat, jak ty tomu nerozumis. Ja bych na nic necekala, k cemu takovy vztah?

andelka
25. bře 2023

Tak s tímto exemplářem bych žít nedokázala. Další dítě místo partnera. Musí to být dost vyčerpávající. Radila bych zmizet. Nezmění se to.

gruyerre
25. bře 2023

@nathuskaa to je hrozný, takovýho přerostlýho smrada bych nechtěla. Jestli mu nechceš být další mamkou, (což asi ne, na to si radši pořiď skutečný děti s někym jinym), zdrhej 😀

bara88
25. bře 2023

Tak pokud i ty ,za něho vše zařizuje a děláš ,tak ne možnost že bude sobestacny není

toluma
25. bře 2023

@nathuskaa no podívej, do společného života je to teda hodně špatně !!! Podle mě tě to štve už teď a časem to bude jenom horší. On bude pořád spoléhat, že všechno zařídí někdo jinej. Asi bych zvažovala rozchod. A před tím si to teda ještě vyříkat, třeba uzná, že je tady něco opravdu hodně špatně a zkusí se změnit, ale nevím..

ninive211
25. bře 2023

To je ta opičí láska, to je to nejhorší, co matky "v dobré víře" mohou svým dětem udělat. Samou láskou je dusit a vychovat z nich nesamostatné jedince. Tchyně je taky kvočna a taky by se furt o někoho starala, manžel naštěstí to vnímá moc dobře a odpoutat se od toho, společně jsme o tom v minulosti x-krát mluvili a samotnému mu to vadí, že se mamka furt do něčeho montuje, kolikrát na ni musí být až "hnusnej", aby pochopila, že fakt jí do toho nic není. Pokud ale není vůle na jeho straně a ty mu taky musíš dělat "maminku",tak je to blbý, no. Opravdu důrazně bych di o tom promluvilam,že to fakt není normální, a pokud se nic nezmění, tak je to jeden z důvodů o tom uvažoval o rozchodu, pokud ty tu roli jeho "maminky" přijmout nechceš. Tam bude asi i problém celkově v rodině, že máti "řídí" všechny vč. táty, kterýmu to asi vyhovuje, a tak předali synům tento "vzor" chování

laxesis
25. bře 2023

Ve 30 je podle mě trochu pozdě na to učit chlapa, jak se má o sebe starat sám.. Pokud jemu to přijde ok a nějaké debaty už okolo toho proběhly, asi bych vzala nohy na ramena. Nedovedu si představit s takovým člověkem něco zařizovat, řešit problémy, nebo vychovávat dítě. Buď se bude snažit, ale to budete muset utnout i mamá, což ochladí vztahy..a nebo se vám furt bude do všeho montovat a ty budeš lítat jak hadr na holi, aby ses postarala o všechno a o všechny. O takový upachtěný život bych nestála..

Možná bych zkusila, než mu dáš sbohem a šáteček, přestat dělat všechno to, co by si měl zařizovat sám... Taky bych zkusila zařídit, aby mu i doktory a vše ostatní přestala řídit máma. Pokud to nepůjde, je to jasný signál..uteč.

exbordelar
25. bře 2023

Mam osypky, jen to ctu.
Evidentne te ten vztah vycerpava. Koho by taky nevycerpaval, ze jo. Jsem unavena i za tebe. A ted si predstav, ze az budete mit deti, tak budes krome decek litat i kolem nej, protoze je tak nastavenej a plus budes veskery provoz domacnosti a dalsich veci zarizovat ty. A kdyz budes predpokladat, ze aspon neco z toho udela, tak to stejne neudela, bo ma prece maminku, a ta ho na holickach nenecha 🤓
Promin za ten sarkasmus, ale vcas si rozmysli, s kym budes sdilet sve zavazky. Aby se z vysnene rodiny nestalo jednou frustrujici peklo.
Rekni mi, prosim, o nem nejake pozitivni vlastnosti. Treba co mate spolecneho, jak vypada vas bezny den, jak jste se poznali, co dela za praci a tak 🙂 At ho tu neodsoudime a nepranyrujeme, a on je to jinak skvelej kluk 😀

hadruska
25. bře 2023

Ja od jednoho takoveho ditete odesla.... Tyhle matky s opici laskou a synove nechavajici si od ni i okolo ctyricitky utirat zadek.... Ja byla bez sance,treba se ten tvuj trhne

gaxi
25. bře 2023

Teď tě to "jen" štve, kdybys sis s ním pořídila dítě, zmagorila bys z toho, takový materiál není pro vztah nebo pro rodinu.😔

superkousky
25. bře 2023

Měla jsem to stejně. Každý mi říkal, se@ na něj, je to mamánek a je z něj ten úžasnější manžel a "otec" mého syna. Jenže manžel chtěl sám a po 3m vytvořil hranice. Rodiče sice prudili, ale on stál za mnou. Nakonec jsem zjistila, že manžel mamánek není, to jen máti nedokázala přestřihnout pupeční šňůru. Dokonce měla tendence mi sbírat a skládat prádlo. Musela jsem jí důrazně vysvětlit, že synáček už není sám a takhle teďy fakt ne. Momentálně manžel objednává mě a syna k lékaři, doveze nás tam. On je hlava rodiny a já jsem krk, co tou hlavou hýbe. Pokud jsi to terovala 2r, těžko cokoliv předělávat.

sajjka92
25. bře 2023

U mě se vyplatilo počkat a být trpělivá...Přišel na to sám ☺️

simkrk
26. bře 2023

@nathuskaa za sebe.. Ja bych to nedala..😁🤭.. Jako abych vse zarizovala, uklizela a zadelavala si diry ve zdi a kluk by sedel u her.. 🤷 Ve 30ti???. Tak to by u me skoncilo.. 😁😊 Trosku takovy nepouzitelny do zivota me prijde.. Nejhorsi na tom je, ze maminka by vam do toho kecala asi stale a pak i planovala veci.. 🤷... Asi bych si s nim zkusila o tom promluvit, ze to neni normalni a mel by se "osamostatnit" a na veci jako je placeni, doktori by si mel myslet sam.. 😊🙏 Neumim si predstavit ze by moje mamka me objednala k zubari aniz by vedela jak mam cas.. 🤷🤣..

nathuskaa
autor
28. bře 2023

Všem děkuji za odpovědi pokud se to někam posune dám vědět 😄🥰

levandule_k
28. bře 2023

@nathuskaa Jak jsi to popisovala já jsem si úplně představila scénu u oltáře, jak tam stojíte 3, ty, tvoje tchýně a tvůj přítel a otázka, zde přítomná nathusko berete si zde partnera a jeho matku dobrovolně?

levandule_k
28. bře 2023

@nathuskaa No teda, jestli jdeš s ním do koupi domu, když ani nepřidělá poličku, hraje na playstationu...no jsi teda hodně odvážná. Držím palce, ať najde chlapec v sobě touho se odpoutat a začít se starat sám o sebe, ale na mě by to nebylo...https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/chce-po-mne-penize-za-nic-co-delat/