Přítel je pořád doma

anatanka
26. zář 2016

Asi budu mit opacny problém nez většina zen, ale hrozne mi vadi, ze pritel je vlastne porad doma. Je majitelem prosperujici firmy, která uz vlastne funguje vice méně sama, takze on uz nemá zadne pracovni povinnosti (krome cca jedne pracovni schůzky tydne). Pro me je nejhorsi to, ze on ten cas nemá jak vyplnit, takze chce byt porad se mnou. Když je sam, tak jen lezi a kouka na TV. Hraje sice tenis a chodi cvicit, ale to je tak hodinka, max dve denne a den je pak ještě dlouhy....
Ja jsem presny opak, porad něco delam, spis nestiham, nez abych se cele dny nudila. I když jsem doma, tak porad mam co delat. Nechapu jeho pristup a strasne me to rozciluje. Navíc dost potrebuju svůj klid a nedovedu si představit zit s muzem (zatím spolu nezijeme), kterého budu mit cele dny nasáčkovaného doma. Je pravda, ze se o rodinu dokaze slusne postarat, ale ja mam proste uplne jinou predstavu o muzskem vzoru - muze aktivniho, který také nekde stále je, ma spoustu zajmu a je porad v letu. Ne nekoho, kdo přes den, ještě když je venku tak krasne, jen lezi a precvakava programy na TV. Když s nim o tom mluvim, tak mi odpovi "A co mam jako delat? Tak mi rekni..." Ale co ja vim, je snad dospely, prece nebudu vymyslet zabavu dospelymu chlapovi. Strasne me to rozciluje, opravdu. Bojim se, ze bych s nim mela casem strasnou ponorku.

evulina77
26. zář 2016

@anatanka řekni mu přesně tohle, co jsi napsala. A pokud je ti to už teď nepříjemné, zvažuj, jestli s ním má cenu být. Vždyť může být super, že má zajištěný život i bez současné práce. Takže má volné ruce a může začít rozjet zase něco jiného, věnovat se dobrovolnické práci, může začít studovat jazyky a udělat si střeba státnice. Může začít studovat vysokou školu. Možností je víc, ale musí chtít sám. Pokud je to valahra, tak asi nebude chtít a to ti nevyhovuje a až teď ho máš dost. Dej mu ještě příležitost, aby začal něco dělat a jinak řekní DOST a odejdi...

anatanka
autor
26. zář 2016

@evulina77 Presne, neumi poradne jazyky, neumi poradne na pocitaci... Ja mit takového casu a financnich prostredku, tak ho vyuzuju smysluplne, budu chodit na kurzy nebo cokoliv (sama studuju ted při praci). Budu fotit, nekde se angažovat...Proste aktivni život.
Jenze on na to proste není... I když ma u sebe syna, tak jsou proste doma každý ve svém pokoji, jeden u TV, druhy u tabletu. Pry s nami (se mnou a dcerou) za ten rok prozili vic věci nez za cely život. Docela chápu s jeho pristupem. Ale asi ma i jinou vychovu, když prijedeme k jeho rodicum, tak se cely den sedi v obyvaku u pustene TV. Proste jiny zivotni styl...
Ja s nim o tom mluvim, ale tezko nekoho predelavat ve skoro padesati letech 😝

evulina77
26. zář 2016

@anatanka já si pamatuji, že jsi něco podobného řešila už před nějakou dobou. Stále jsi s přítelem a stále to nedáváš. Za mě je to jasné. Asi bych nic nelámala přes koleno, ve vztahu bych asi minimálně zvonila. Asi je fajn mít přítele za vodou, ale když ho máš plný zuby a to spolu ani nebydlíte, tak to za to nestojí. Pokud stojí, tak to musíš přežít... 🙂

japona
27. zář 2016

@anatanka Pokud pritel vybudoval prosperující firmu, tak to nejspiš nebude nemakacenko valejici se celý den u tv🙂. Když se vás ptá, co má dělat, tak toho využijte: "miláčku, večer jdeme na veceri, zítra do divadla a o víkendu bychom mohli letět do Paříže". Nebo bude raději u tv?
Na druhou stranu by to chtělo trochu respektu k jeho koníčkům (ac je to koukání na tv). Je nějaká povinnost chodit za hezkého počasí ven?🙂 Nebo "smysluplne" využívat čas? Není to tak trochu jeho věc? Pokud máte jiné hodnoty, asi by bylo lepší jít o dum dál a nesnažit se ho předělat..

evilin
27. zář 2016

Taky si říkám, že pokud to máte tak, a to spolu ještě ani nebydlíte, bude něco špatně. My jsme s přítelem taky pořád spolu, oba pracujeme z domova, a za nic bych to nevyměnila. Když byl celý den v práci, tak jsme nebyli šťastni. Já vím, ze se to může zdát někomu divné, ale ja třeba nechápu zase lidi, co si od sebe rádi odpočinou, tak jsem to měla s bývalým a tam právě bylo něco špatně 😀 Asi to pro vás ještě není ten pravý.

nazka
27. zář 2016

Presne,jak pise @evilin . Taky jsem rada s manzelem,zvykli jsme si spolu travit vicemene veskery volny cas a oboum to vyhovuje. Kdyz Vas pritel vybudoval prosperujici firmu,asi v nem neco bude. Kazdy clovek je ale jiny. Nekdo je rad s tim, koho miluje, druhy rad od nej odpociva. Kazdopadne je vhodne, aby se v paru sesli dva v tomto stejne nastaveni,jinak bude vzdy jeden nestastny. Myslim, ze to neni chlap pro Vas.

xyrina
27. zář 2016

@evilin Mám to stejně. Kdysi mi matka řekla, že není dobře být se svým přítelem stále. Tak jsme nebyli a nefungovalo to. Teď máme s manželem stejnou práci a pak jsme zase spolu. Jsme spokojeni. Asi to není úplně obvykle, ale je to moc hezké. Oběma to vyhovuje. Ale pokud jeden z partnerů by raději toho druhého vidal jen večer, tak treba je v tom něco jiného než partner pro život. Svůj k svému, no ne? 🙂

anatanka
autor
27. zář 2016

Dekuju vsem za příspěvky 🙂

Pravda je, ze jsem uz asi hodne dlouho samostatna na to, abych se jen tak szila s nejakym dalším "hotovym" clovekem. Není to jednoduche...
Uvidíme 🙂