Přítel mi připadá nechutný. Co víc dělat?

messias
29. dub 2016

Ahoj,
Jsme s přítelem krátce (od srpna) a jsem v 15tt. Jenže čím víc se blíží porod, tím víc se mi přítel hnusí. Vadí mi na něm poslední dobou snad všechno. Je mu 30 let (mně je 25 let) a popíšu vám třeba naše ráno, když jsme oba doma (Já jinak vstávám do práce ve 4 ráno, on až třeba v 8-9) .. tak dneska. Já mám volno, ale každý den vstanu v 6h ráno a jemu od 6h zvoní budík. Já jdu do sprchy, umyju si vlasy, nasnídám se a až potom vstává on. Jde na záchod, zapne si hru na telefonu a sedí tam třeba 10 minut. Pak si udělá kafe, dá si cigáro a jde zase na záchod, ale sedí tam třeba půl hodiny a hraje hry. Potom dopije kafe a chce mi dát pusu na rozloučenou, ale já ho pošlu do koupelny vyčistit si zuby, protože mně přijde nechutný se pusinkovat s někým, kdo si ani nevyčistí zuby. Samozřejmě mu opět vyčtu, že to je nechutný a že už je snad dost dospělý na to, aby dodržoval alespoň základní hygienu a trochu žil zdravě a ne jak prase. No celej den je v práci, většinou ani nic nejí a pak přijede, narve do sebe 4 kořeněný grilovaný hermelíny a půlku chleba, k tomu vypije dvě piva. Z práce ještě jede na benzínku na energy drink, maximálně vezmeme psa někam vyběhat, ale on toho moc nenachodí. Je řidič z povolání, ale často i třeba seká trávu nebo natírá plot. Já už s ním o tom mluvila několikrát, čekáme dítě, tak by tu životosprávu měl trochu změnit, on mi to odkýve a řekne mi ať do něj nerýpu.. Jenže tím náš vztah ničí, nemám chuť na něj vůbec sáhnout, nepřitahuje mě, nespíme spolu i když on by hrozně chtěl, ale mě to přijde nechutný. Holky poraďte, ja se nechci rozejít, už kvůli malému, oba se na mimčo moc těšíme.
Už jsem z toho zoufalá ☹
Tohle není všechno, vadí mi toho na něm mnohem víc ..

lrg
29. dub 2016

@messias Tak teď se přiznám, že vůbec nerozumím tomu, proč jsi byla s člověkem, který ti povahově vůbec nevyhovuje a ještě si s ním pořídila dítě.

messias
autor
29. dub 2016

@rubi
Ono je to slozity takhle vysvetlit pres pismenka. Ono je to mozna i trochu v me hlave. Nejaky problemy samozrejme mame a nemela jsem skvele detstvi. Ono me to vadilo i driv, ale nejak jsem to prekousla nebo mu rekla ze mi to vadi a on se snazil to nedelat, ale ted mu neco reknu a on mi jen odpovi at do nej nerypu, no tak radsi vezmu psa a jdu se projít a prijdu kdyz uz to co mi vadi nedela, abychom se zbytecne nehadali. Samozrejme to nejde vzdy. Proste posledni dobou vidim jen to spatne. Uz sem nenapisu, jak mi chce mazat brisko, jak si me chyti za ruku, kdyz vyjdeme z baraku a jdeme jen k autu (za ruku me chyta porad) jak me hladi po vlasech, kdyz usinam.. jak me prikryje dekou, kdyz usnu na gauči.. nebo misto me loupe a kraji cibuli, abych nebrecela.. asi jsem opravdu jen zmatena.. kdyz udělám jídlo, tak me stve jak toho sni za 3, ale zaroven jsem rada ze mu chutna. Zabila bych ho za jeho pestovani chilli papricek, ktere stejne necha chcipnout 😀 holky mozna je chyba ve me, ale nevim jak z toho ven... jestli by opravdu pomohla treba psycholozka ?

konidana
29. dub 2016

@messias Jo je to boj :D Soužití jsou jen a jen kompromisy 😉 a psycholožka ti může pomoct ujasnit si co je a co není pro tebe důležité a jak s tím pracovat.

myjusiatko
29. dub 2016

@messias snaz se uklidnit a nedelat z toho takovou vedu. Proste ji hodne mno.

Ale na druhou stranu, jestli nemat spolecne konicky, zajmy a tak... Ono vas to ditko na chvili zabavi, ale co pak? Kamosi takhle ted sli od sebe. Dite povyrostlo a jim doslo, ze vlastne spolu nic nedelaji a ze je to napikacu, smutne a mohli tomu predejit uz davno. Bohuzel nektere veci človeku dojdou az casem.

messias
autor
29. dub 2016

@lrg
Nejak to neslo se s nim rozejit. A dite ? Jeho byvalka mu nechavala delat testy a rekli ze je neplodny. A kdyz se to stalo, tak jsme meli oba hroznou radost, jsem za to rada a vzit bych si ho nenechala (vim jake to je o dite prijit) ..

messias
autor
29. dub 2016

@myjusiatko
Tak spolecne zajmy jsou, ale jen sezoni a museji byt penize. Oba mame radi silnicni motorky, bohuzel tehotna na motorku nevlezu a penize ted nejsou, abychom nejakou koupili (+ kombinezu a dalsich x veci) .. jezdi i na ryby, ale tenhle rok si neudelal rybarsky listek, takze nemuzeme ani tam. V zime hraje hokej (golman), tak jezdim fandit, ale to je stejne porad o nicem a zadna aktivita. Ja pracuju se psem, tak obcas nekam jedeme a alespon trochu jsem ho naucila co a jak delat, jenze to ted taky uz moc nemuzu, skoci mi na brisko a bude prusvih. On na prochazky moc neni, po chvilce bruci jak ho boli nohy a za chvili ho boli i zada, tak se musime vratit do auta.

Asi mate pravdu, chyba bude ve me a vybijim si to na nem.. nikdy jsem nemela skvele detstvi, rodice rozvedeny a brzy jsem sla z domu.

messias
autor
29. dub 2016

@baysha
Jenze to bych ani nestihla 😀 gulas delam do nejvetsiho hrnce co tady mam, ale on to do sebe nahazi tak zbesile, ze nez snim misku ja, tak on uz ma v sobe 3. misku 😀

messias
autor
29. dub 2016

No kazdopadne dekuju vsem, dopoledne jsem byla s briskem na kontrole, vse v poradku a nechala jsem si napsat neschopenku, takze ted budu mit na vsechno konecne cas (doted nebyl cas vubec na nic) .. tak mu treba budu chystat i svaciny do prace a vstavat s nim, trosku mu vtlouct do hlavy denni hygienu. Kdyz uz ma ten eletricky kartacek, tak by ho mohl vyuzivat 🙂 .. no a asi se objednam i k te psycholozce, treba i ona poradi co s tim a pomuze mi sama se sebou.

brunetka11
29. dub 2016

@messias Hele, ber to tak, že pokud chceš změnu, bude to dost o tobě a tvém přístupu.
Jak ti radily holky výše - uvař, zamraž - dávkuj. Dej mu s sebou oběd/svačinu. Dej mu tam ovoce, udělej bagetu třeba s kuřecím a zeleninou. Zvykne si na to.

Když jsem šla poprvé se svým mužem nakupovat - jeho mamka mne varovala - nákupní koš (respektive dva) plný džusů a všemožných slazených limonád, slaných brambůrek, tyčinek, čoko tyčinek, uzenin a snad deset balení oliv. Nekecám.
Jedl zásadně na gauči u televize.

Nebylo potřeba kibicovat, dělat dusno... Prostě jsem zvyklá vařit. A troufnu si o sobě říct, že vařím dobře. A jíst teplé jídlo s vidličkou a nožem u televize je jaksi nepohodlné. Navíc si velmi brzy uvědomil, že jsme pro děti vzorem a chceme, aby měly dobré stravovací návyky. Do toho bylo velmi snadné ho naučit na teplé kvalitní jídlo, které zasytí a nemá tak šílenou potřebu se dojíždět různými laskominami.
Loni jsem navíc začala hubnout a opět - nebylo nutné ho do ničeho rvát - spotřeba zeleniny se u nás snad ztrojnásobila, ale stačilo mu párkrát nabídnout, "jen ochutnal" a seznal, že to je fakt dobré - mimochodem má od té doby 10 kg méně. Na svačiny se o víkendu neptám - prostě dám jemu i dětem misky / talíře s nakrájeným ovocem, müsli nebo mnou upečeným pečivem (kde si už ohlídám skladbu a množství cukru).

Muži jsou od přírody (až na výjimky) pohodlní. Tak toho využij ve svůj prospěch a své nové rodiny.

myjusiatko
29. dub 2016

@messias určite je dobre začít nejdříve sebou, on se treba časem chytí. 🙂 A když ne, ty to budeš aspoň mít srovnané v sobe. ;)

kika_21
29. dub 2016

@messias Je nesmysl předělávat dospělého člověka-ten efekt nebude dlouhodobý a nemůže ani být. Asi bych mu řekla, co mi zvláště jako těhotné vadí, ale citlivě-ne stylem ,,smrdíš jako tchoř!" Možná si bude kupovat Hermelín jen jednou týdně-protože Tě má rád, ne proto, že by byl přesvědčen, že je to něco špatného. Doporučuju mít ho ráda i s Hermelínem, protože najít si někoho bez Hermelínu sice jde, ale už je na to trochu pozdě s ohledem na miminko. Kdyby to byl alkoholik nebo násilník, je to něco jiného. 🙂

bianca_86
29. dub 2016

Ahoj. Nečetla jsem všechny příspěvky, ale dost mi to připomíná situaci u nás doma a jsem hrozně rádě, že nejenom já žiju s čunětem 😀 Neporadím ti nic co už by nebylo řečeno. Zkus využít toho, že teď budeš mít do narození prcka čas a pokaždé mu jemně naznačit co dělá podle tebe špatně, ale pozor ať nesekýruješ. U nás je to tak, že vždy když máme vážný rozhovor, tak se snaží týden sekat latinu (dle mého nedostatečně), ale pak se to vrátí ke starému. Takže když jsme spolu doma, uvařím zdravě pro oba s tím, že nějakou tu prasárnu si může dát v práci.
Zkusili jste najít něco co by bavilo vás oba? Ten můj nechce jít běhat, na brusle, na kolo, do bazénu, no prostě nic. Teď jsme objevili koloběžky a to ho docela baví, takže mám naději...snad.
A co se týče toho mobilu na záchodě, s tím se asi budeš muset smířit. Já si koupila do školy tablet a teď, kdykoliv ho hledám, tak on s ním sedí na záchodě - chodí opravdu často a neuvěřitelně mě tím vytáčí, ale snažím se opakovat, že je to prostě jeho zlozvyk a já taky asi nebudu dokonalá.
Navíc jako perlička mi teď v těhotenství začal neuvěřitelně smrdět jeho dech. Není to tím, že by si nečistil zuby, asi hormony, takže když spolu jedem v autě okamžitě mu cpu do tlamy žvejku a i všude po bytě se teď válí nějaké balíčky. 😅

messias
autor
29. dub 2016

@brunetka11
Dekuju moc, asi to tak bude nejlepsi 🙂 muj nejdelsi vztah byl zatim jen 3 roky, ale tam to bylo vse uplne jinak, ten se zase sprchoval i 2x denne, sice cigaro a kafe ke snidani bylo, ale nejakou tu zivotospravu dodrzoval..
Tomu nynejsimu budu muset alespon vtlouct do hlavy hygienu a jidlo s domacnosti bude zaviset na mne. Tak uz nebudu pripravovat jidlo jen psovi (psa krmim masem a rozmixovanou zeleninou), ale budu muset pytlickovat jidlo i pritelovi 😀 akorat nevim jak mam delat, kdyz je ridic z povolani, tak si teple jidlo da maximalbe az doma, přijíždí jak kdy, nekdy v 16h, jindy az v 18h.. takze s obedama to bude slozity.. kdyz vidim fotky z jeho mladsich let, tak bych to jeho telo láskou sezrala, ted kdyz ma i vetsi prsa jak ja, pupek jak kdyby cekal slune (uz mu leze i chobot) a ma chlupatou hrud jam opice (linej se oholit), tak uz to neni ono.

messias
autor
29. dub 2016

@bianca_86
Dekuji za odpoved, jsem opravdu rada, ze v tom nejsem sama 😀

myjusiatko
29. dub 2016

@messias googli. Ale napadaji mne treba nejake testoviny, to muze i studeny. Ruzne zdrave pečení, slane/sladke. Nakrajet mu treba i nejakou zeleninu/ovoce do krabicek. Zalezi co zvladne na zacatek snist. 🙂

brunetka11
29. dub 2016

@messias Tak to zkus těmi bagetami - upeč maso (jen ve vlastní šťávě), naporcuj mu ho do nich, přidej nakládaná rajčata v olivovém oleji, zeleninu... A postupně zeleninu přidávat, zkoušet saláty s grilovaným masem. K dostání jsou i krabičky na jídlo, do jejichž víka se dá vložit led nebo chlazená voda.
Totéž maso pak použij na večeři, ale s klasickou přílohou. Omáčky nezahušťuj moukou, ale dobře je rozmixuj.
Upeč mu koláč na svačinu. Naporcuj ovoce.

Neznám ve svém okolí nikoho, kdo se naučil na kvalitní domácí jídlo, aby mu pak chutnaly kupované hotovky. Je jim po nich pak těžko.

A je sakra rozdíl v bagetě (navíc třeba tebou upečené) a tom hnusu, co se tváří bagetově a v tom nugety z pseudokuřete s rozplizlou zaschlou majonézou.

messias
autor
29. dub 2016

@myjusiatko
Tak ted jsem mu delala rohliky (sunka, salat, syr) k tomu rajcatka a jablko.. snedl vse krome jablka. Kdyz jedu s nim tak na cestu nakrajim treba okurku, papriku nebo i vic druhu zeleniny.. kdyz si to tak vezmu, on opravdu sni skoro vsechno, co mu navarim. Kdyz jsem si delala kureci s ryzi, tak porad rikal jak to nechce, ze to vypada strasne suchy, ale pak to ochutnal a rikal jak to bylo dobry.. no tak budu muset zapracovat na kuchyni, je ale skoda, ze nemuzu nic moc pect, protoze mame na prd troubu (starsi plynova, ale je rozbita a nejde tam nastavit teplota, takze trouba vhodna na vypecky a podobne veci 😀 )

messias
autor
29. dub 2016

@brunetka11
Tak zrovna vcera mi psal ze si jde na benzinku pro bagetu a pritom byl 5 minut od lidlu. No tak dostal prednasku a radsi si nakonec koupil jen coca colu 😀 ja bych ho za to nekdy vazne prastila :-/ jinak co udelat z hoveziho (kyta, plec) .. nic me nenapada

myjusiatko
29. dub 2016

@messias maso na houbach. Mas zampiony? 🙂 Nebo znojemska - jestli mas sterilovane okurky.

brunetka11
29. dub 2016

@messias No právě že upéct - normálně v pekáči nebo lineckém skle na kořenové zelenině s cibulí a česnekem (postačí fakt ve vlastní šťávě), zeleninu pak rozmixuješ do omáčky. Buď s klasickou přílohou nebo právě pak zbytky do pečiva a se salátem.
Jinak teď jsem ji dělala na pivu - základ gulášový, vůbec to nezahušťuješ, chytne to krásnou voňavou glazuru.
Nebo jednoduše na česneku či znojemskou na okurce. Nebo na rozmarýnu či kmínu.
Je tolik způsobů... 🙂)

misule55
29. dub 2016

Holky podle me jsou chlapi proste cunata, samozrejme ne vsichni. Ten muj je to same, kdyby hral hry na mobilu jen na wecku budu happy 😀 Kazdy se musi chtit zmenit kvuli sobe, pokud je presvedceny, ze nedela nic spatneho, nezmeni se. Ja to ale v tehotenstvi mela podobne, vadilo mi na nem uplne vsechno. S mimcem ale nejak neni cas resit blbosti, i kdyz me to porad stve, nechce se mi hadat, nejak na to nemam energii. Uvidis,zkus s nim v klidu promluvit, treba mu svitne 😉 Ale zvlasnizkusenosti vim, ze impuls ke zmene musi prijt ode me samotne, kazani druhych mam docelana haku 🙂

myjusiatko
29. dub 2016

@brunetka11 sami zbiehaju slinky. :D A to uz mam po obede aj po svacine. :D

vitoriova
29. dub 2016

@kika_21 dostala jsem chut na Hermelín 😀

kika_21
29. dub 2016

@vitoriova Tak se styď. 😀

lomanta
29. dub 2016

ja treba z vlastni zkusenosti musim rict, ze po porodu je to bohužel horší 😖 v těhotenství a i před tím mi na chlapoj nevadilo snad nic, byla jsem zamilovaná několik let, prostě pohádka. Po porodu ale hormony pracovaly a mimi pro mě bylo to nej, bylo čisté, vonave, krasne, ... a najednou jsem viděla to, co jsem před tím nevyděla. Hrozně mi vadilo, jak nahlas dýchá, jak v noci chrápe (chrápe asi jako kazdej jinej chlap, nic hrozného), začal mi smrdět, jeho hlava mi přišla obrovská a hnusná (jak jsem měla to maličké mimi pořád v ruce a pak sáhla na chlapa, přišel mi prostě nechutně obrovskej). navíc malý se hodně v noci budil, manžel by se nevyspal, tak šel spát jinam a doted s námi nespí, protože má směny a rušili bychom se navzájem. A já musím říct, že vždy se k malému přitulím, voní mu vlásky... a neumím si nějak představit, že se chlap jednou vrátí a bude zase chrápat a dýchat na mě 😀 😀 přitom ho miluju, je to ten nejlepší chlap co znám, ale najednou v porovnání s tím dítětem je trochu ble ☹

kika_21
29. dub 2016

Holky, buďte rády, že nejsme v pravěku-i když tam bych zase nevadila doma já-moc se myju a nešetřím vodou. 😀Pěkně u louže nebo u řeky bych se myla zadarmo.Možná, že by se někteří chlapi rádi nemyli vůbec. Doufám, že by vymysleli aspoň ne sebe stěrač a ty nánosy by ze sebe seškrabovali.

misule55
29. dub 2016

@lomanta S tou hlavou je to fakt :D Taky se mi zdálo, že má nějakou obří lebku :D 😝