Přítel nechce sex, máte podobnou zkušenost?

viridie
7. čer 2012

Milé dámy. Na MK chodím již dlouho, prakticky od té doby ,co jsem s přítelem (1.5 roku) Je mi 32,jemu 37. Minulý rok, jsem si myslela,že jsem těhotná, to spustilo mateřské touhy a tikot biologických hodin. Náš vztah má své mouchy, největším problémem je však posledních pár měsíců,absence sexu, přítel nemá chuť. Prakticky od ledna, od kdy spolu bydlíme byl sex asi 2x. Sex předtím sice nebyla ždná kamasůtra,ale s ním se mi to moc líbí, je to první člověk,se kterým jde fakt o milování. Samozřejmě jsem ihned jako žena činu začala o tomto s přítelem hovořit ,respektive mít alespoň snahu,ale jak to možná znáte, naše diskuse byly spíše dlouhé monology z mé strany. Jak důvody uváděl partner jeho nadváhu,pak že i přesto,že se mu pořád líbím, tak bych mohla zhubnout (dost jsem přibrala). Hořká pilulka,ale šla jsem do sebe a váha jde dolů, nicméně "v posteli", žádná změna. Nejsem typ ,co bych ho nějak sváděla, již jsem tak zablokovaná,že ani nemám motivaci. Postupně jsem došla k závěru, že takhle to je, každý jsme jiný a rozchod bude nejlepší volba. On sám, i přesto,že tvrdí, že chce zhubnout,tak se neděje nic,což v mém slovníku znamená, že ho absence sexu vlastně netrápí a jenom hraje boudu. Sám řekl,že to takhle má,že ho sex nebaví. Jakožto zoufalá žena jsem začala pátrat po googlu a mám podezření,jestli muj partner nemá bud hormonální poruchu nebo úzkostnou poruchu/averze k intimnostem. Vím,že měl hrozný dětství a nejenom ženy si toto prý pak odnáši do dospělosti a podepisuje se to na jejich sexuláním životě. Jako poslední možnost jsem navrhla jít k odborníkovi a k mému překvapení, partner souhlasil. V úterý jsme byly poprvé (psychiatr/sexuolog) a bylo to velmi milé, přítel se vyjádřil, že na tom chce pracovat, zjistit příčinu. Lékař, nám řekl,že párová terapie je pro nás vhodná, máme v plánu 5 sezení. Řeklo by se hurá,ale jak jsem již z toho úplně hotová, pořád ve mne hlodají myšlenky, zda to opravdu má cenu, zda partner jen nekupuje čas (ví,že pokud toto nepůjde, rozejdeme se) a jestli vůbec je šance na úspěch. Jsem srovnaná s myšlenkou,že takhle to partner má a že možná stejně půjdeme každý svou cestou,ale chápete...mám ho ráda a vlastně si říkám, že proč to nezkusit. Všichni mi ale říkají, že by na to neměli a pryč od něj. Vím,že jít takhle k odborníkovi a mluvit o sexu pro něj bylo a bude těžké,ale já již také melu z posledního. Takže tak. Hlavně jsem se zde potřebovala vypovídat ,asi najít podporu a možná se Vás zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost a možná napíšete své postřehy. Díky a miminkům zdar !

sisstin
14. pro 2016

@marcicek84 a me muj chlap pritahuje, libi se mi atd, jen proste nemam "cukani ve frnde" nebo jak to popsat (blbe se popisuje to, co neznas). A opacne dela dobre mne, ze ja pritahuju jeho. Ale proste sex jako takovej mi fyzicky nic nedela, jo, je to jako prijemny, bo to delam s milovanou osobou, ale fyzicky zadna extaze. Se to fakt blbe popisuje ;)

sisstin
14. pro 2016

@alemari tak muj fakt na kone nechodi,nekdo by mu to musel vyprdelit. Jinak ja obcas tak naznacila, ale oni tomu chlapi moc neveri. A hlavne pro nej se nic nemeni, ja funguju v tomhle smeru dle moznosti, s kojenym batoletem je to trosku horsi, ale chlap to chape a sam je unaveny casto. Sex mame nekolikrat mesicne ;)

alemari
14. pro 2016

@sisstin tomu věřím,že on tu nechodí, to máš pravdu.

sisstin
14. pro 2016

@alemari to jako neni nezajem, pokud miluju, tak ho mam, ja toho partnera neodmitam. Ale pokud bych byla sama, nebudu mit sex treba 50 let a bude mi to sumak. Proste tuto telesnou potrebu nemam, pro me je sex spis vyjadreni na nejaky psychicky urovni. Fakt nevim, jak to popsat, ale takovych zen jsou fakt mraky ;)

marcicek84
14. pro 2016

@sisstin - já vím,že vy nějak fungujete...u tebe si ale představuji, že když máš sex, je to pro mě, jako by mě pertner hladil po ruce, nebo škrabkal na zádech, je to hodně příjemné, blízkost a tak, ale asi že bych z toho měla "škubání ve frndě" to fakt ne...

sisstin
14. pro 2016

@marcicek84 no asi tak nejak, ja se hodne soustredim na to, aby si to uzil protejsek ;) to me na tom bavi. Pokud vztah nefunguje, tak nesexuju, ale to tak maji dost casto i zeny "normalne" nastavene.

sisstin
14. pro 2016

@marcicek84 jinak ja se jako dospela bavila s moji mamkou, trosku jsme se pripily a rekla mi v podstate to samy ;) ja jako nevim, zda jsem fakt asexual (nekdo tvrdi, ze to neni), ale proste me to nikdy netrapilo, nemam potrebu to nejak resit, ja to beru jako soucast my osobnosti.

sisstin
14. pro 2016

Ale pokud jeden vyrazne strada, tak to je blbe a to se resit musi. My jsme na kompromisu, chlap by chtel lehce vic, ja lehce min, ale pro nas oba je tohle prijatelny kompromis. Pokud bych ho pul roku posilala nekam bez vysvetleni, to by bylo spatny urcite.

shine2015
14. pro 2016

@sisstin tak ono to jde ruku v ruce s tim ze jsi nezazila orgasmus.... Ale myslim ze kdybys poznala chlapa ktery ti to udela tak z tebe zadna asexualka neni....ale musis nejprve sama zjistit co te vzrusuje....

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 no to je casta predstava "sexualu", ze jako nam to nikdo neudelal, a proto nas to nebere. Me sex nebral nikdy, ani v puberte atd., proste ta potreba neni a nejsem nikde nijak citliva. Ja to netouzim menit, mne to tak vyhovuje, nechci litat nekde po psycholozich a zkouset psi kusy, proste vubec nemam potrebu ;)

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 proc bych to mela zjistovat, k cemu, proste me to nelaka. A to nejsem zadny puritan, a provozuju celkem vse standardni. Asi blby primer, ale je to stejny, jak kdybys nekomu, kdo nema zadnej mega pozitek z jizdy na kole rekla, ze tu jizdu musi zkouset nejak jinak a bude ho to bavit ;)

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 ale vim, ze ten druhy to potrebuje a bavi me to, ze jeho to bavi, na mne nezalezi ;)

shine2015
14. pro 2016

@sisstin pokud jsi nedosahla orgasmu tak hodnotis neco o cem nemas tuseni 😉 a to neber ve zlem. To nelze prirovnavat k jizde na kole a kdyz uz tak je to podobne tomu ze clovek na kole neumi jet a jen kolo vede a hodnoti jake to je udelat kratky vylet 😉 a tvrdi ze ho to nebavilo nikdy a ze ho to nebavi ani ted...pritom neudrzi rovnovahu a nikdy nejel...tzn nema prozitek sednu na kolo a jedu do vedlejsi vesnice pomalu v poklidu pri hezkem pocasi na pivo ;)

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 ja to zkousela fakt xkrat jak sama, tak s partnery a proste nic. Me nebavi ani to zkouseni, proste pro me je to na stejny bazi, jak kdyby me drbal na zadech. Nevim, zda treba existuje nejaka porucha telesne citlivosti nebo neco takovyho, ja fakt nemela potrebu to resit do ty miry, ze bych to treba resila u dr nekde ;)
Ale pokud miluju, tak me bavi uspokojit partnera a vubec mi neva, ze ja to nejak telesne neprozivam.

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 a mozna je to i v hlave, nevim. Mne proste chybi motivace to nejak resit, nemam k tomu duvod ;)

sisstin
14. pro 2016

@shine2015 pokud se chce chlap nejak venovat mne (to me prave neba), tak to rychle prehoupnu na to, ze uspokojuju ja jeho (to me bavi).

shine2015
15. pro 2016

@sisstin troufam si tvrdit ze tvuj chlap te nedokaze uspokojit..a uprimne dost dobre si neumim predstavit seznameni atp kdyz te nepritahuje...to je jako se sourozencem...
Ale je to tvoje vec kdyz Ti to takhle vyhovuje...
At se Ti dari...

sisstin
15. pro 2016

@shine2015 ale me pritahuje, libi se mi, miluju ho ;)

anyminu
15. pro 2016

@marcicek84
Ptala jsem se ho, prý o ničem neví. Spíš mám pocit, že ho za celý jeho život nikdo nenaučil o sexu mluvit. Inu, řekl mi, že se k tomu vrátíme později. Tak čekám, kdy s tím sám začne. :-/
Bože, splnila bych mu první poslední, jsem mladá holka, fakt se nebojím experimentovat. Existuje jen málo věcí, do kterých bych nešla.

borouska
15. pro 2016

@anyminu Je mi Tě hrozně líto. Nečeká Tě nic jiného než celibát, budeš celoživotní čekatelka.

andelka
15. pro 2016

@sisstin už je to dvě stránky před,reaguju až teď,ja tedy po 3 týdnech bývám už protivná. Resp.uz mi to chybí a myslím na to,proste se to projeví. Ale zjistila jsem že záleží na tom,jestli aspoň něco probíhá průběžně,fakt nejde jen o "to", ale o celkový pocit z intimity ve vztahu. Já teda zažívám i ty fyzické veci a hodně,ale chápu i tebe,ze ti stačí a uspokojuje tak jak to vnímáš ty,protoze sex není jen o těch tělesných prožitcích.
Já mám zkušenosti jen se dvěma muži a každý je jiný,s jedním to nefungovalo ( kdybys měla i ty jiný přístup,nefungovalo by vám to taky,vsak jsi to psala) a s druhym perfektně. Strašně moc je v lidech a ne všechno se dá změnit. Něco prostě nejde a čekat až ..až..je kolikrat zbytečná ztráta času. Fakt ne všichni jsou na sex jak se různě píše.

sisstin
15. pro 2016

@andelka ja mela partneru sexualnich asi 10, s kazdym to bylo uplne stejne. Jen rozdil je v tom, ze kdyz se mi ten chlap jenom libi, ale nic k nemu necitim, tak me ten sex nebavi celkove, pokud je to s milovanou osobou, tak me bavi delat to jemu. Ja ve vztahu musim mit jak pises tu intimitu, doteky, libani atd, ale proste tu sexualni potrebu nemam a mit nebudu a fakt to neni chlapem. Hodne lidi tohle proste neni schopnych pochopit, kdyz oni tu telesnou potrebu maji. Spousta zen (i muzu) na sex proste neni, jen se o tom moc nemluvi.

sisstin
15. pro 2016

@andelka a tezko budu stridat chlapy jak ponozky, jestli nahodou s nekym to neklapne. Ja proste vim, ze problem je ve mne (i kdyz ja to za problem nepovazuju), a ne v protejsku. Ale ja umim partnerovi doprat, fakt v tech prvnich 2 letech mam sex klidne 5x denne, postupne to klesa, ale to je asi v kazdym vztahu s detma a praci, ted jsme na 2-3x mesicne a az nebude mama tak narocna, tak verim, ze treba na 1x tydne budem.

andelka
15. pro 2016

@anyminu ono to není o tom naučit se mluvit o sexu nebo najít vhodnější chvíli ( když se k tomu chce vracet později), je to o tom je člověk o sexu přemýšlí,mysli,vnima,jak je prostě nastavený a mění se to strašně těžko. Já jsem se třeba zdánlivě změnila hodně,ted a pred 5 lety nebe a dudy. Jenže to není o tom že bych se změnila,ale o tom že předtím jsem se prizpusobila situaci ve vztahu a chlapovi a tím to bylo takové ( nic mic a časem blbé). Já se potom jen vrátila k tomu jaká opravdu jsem a to pak byl hukot. Takže já nevěřím že se to může změnit pokud je nějak nastavený. Podle mě čekás zbytečně a experimentů kterých se nebojis se nedockas.

andelka
15. pro 2016

@sisstin já mám 1x týdně udržovací minimum i v době s malými dětmi 😀 abych byla v pohodě a spokojená,2 týdny no dobře,stane se,ale tři a už to cítím hodně. Zažila jsem i doby kdy sex nebyl rok a půl,nebo 3x za půl roku a to je pakarna už.
Já ti věřím,a je super že vám to i tak klape. To okolo sexu je podle mě též zásadní a když tě uspokojuje tohle tak proč ne.

sisstin
15. pro 2016

@andelka ja byla rok a pul sama a sex mi absolutne nechybel, byt bez partnera celej zivot, sex je mi ukradenej. Ale ono tezko tohle vybalis na nekoho, kdo se ti libi. To si s tebou ani nezacne,nebo zacne s tim, ze si bude jisty, ze on to zmeni, nezmeni a pak to zpusobi jeho frustraci. Oni si to lidi fakt nenechaji vysvetlit (a muzi zejmena, i kdyz v tyhle diskuzi vidis, ze ani zeny, ze jsou presvedceni, ze je to o neschopnosti protejsku), tady plati "syty hladovemu neveri". Ja nevim, zda jsrm fakt asexualka, ale nahodou jsem se asi pred 6 lety na to forum dostala a to, co tam nektere zeny psaly, bylo uplne, jak kdybych to psala ja. Te asexualit je hodne druhu, od uplneho odmitani vztahu a sexu, az po vdane zeny, ktere sex normalne maji.

alemari
15. pro 2016

@sisstin a ženu jsi měla? Tu se totiž řeší nechut partnera k sexu a jsou tu náznaky o homosexualitě.

sisstin
15. pro 2016

A ja si teda nemyslim, ze jediny rozdil mezi kamaradstvim a vztahem je sex. Ja se tedy do kamaradu nezamiluju, ani se s nima nelibam, netouzim s nimi sdilet jednu domacnost atd. Me muj chlap pritahuje, nemohla bych mit sex s nekym, kdo se mi nelibi, ale proste fyzicky mi to nic nedava, psychicky jo. Ale narozdil od jinych dysfunkci, me tohle netrapi, netouzim to menit, proste tohle jsem ja.

sisstin
15. pro 2016

@alemari ne, zeny me fakt nepritahuji ;) a nikdy bych se do zeny nezamilovala. Mne se libi muzi, mam rada vousate typy atd. Jen proste moje telo neni na sex nastaveny, predpokladam, ze kdyz si to homo nebo lesbicka dela sam, tam ho to bavi, me nebavi ani masturbace, nemam potrebu a kdyz jsem to zkousrla (kvuli tomu, jak jsem vsude cetla a slysela, jak je to super), tak po hodine nudy jsem to vzdala, proste nic ;)

andelka
15. pro 2016

@sisstin sama a v partnerství je rozdíl. Když máš s kým a on nechce tak to je na pytel. Byt sama tak to taky neřešim.
Jj,asexualita existuje,stejne jako intimní anorexie.
Já jsem ten druhý případ,nerekl a já myslela že je to vnějšími podmínkami,ze se to prostě zlepší. A taky zpočátku to bylo jiné než po pár létech.
Ta frustrace je masakr. Já už skoro 3 roky jsem s jiným a normálně mě najednou napadlo" proč mě nechtěl?" Nechápu to a je to ve mně tak dlouho. Dost to člověku leží v hlavě.