Přítel pije a chová se nevhodně

xpetula25
22. únor 2016

s přítelem jsem rok a pár měsíců(já 25let,,on 28let),,problém je v tom že není typ co by se nějak extra citově vyjadřoval ke vztahu apod,,,
začalo to cca před 2 měsíci,kdy jsem se zvědavostí podívala přiteli do telefonu kde jsem našla sms s jeho ex,,,přál jí tam k novému roku,na což mu ona odpověděla že ona jemu také a at je štastný,odpověděl jí smutnýma smajlíkama a že snad někdy...to jsem neřešila neřekla mu že jsem to četla,,spíš jsem sondovala dál zda to nějak bude pokračovat--KONVERZACE UTLA dál si nepsali a nepíšou,,,takže jsem to tedy překousla,,,,ted po delší době jsem se opět podívala a měl tam pro změnu sms od kamarádky-tj přítelkyně jeho nejlepšího kamaráda...byly nedávno v místní hospodě a ona asi zatoužila po disko,její přítel však jet nechtěl takže psala mému příteli at jej přemluví a at jedou na disko,,na což jí on odpověděl Miluju tě :O dál mu jen napsala že je asi opilej apod...a po hodině jí zase psal at jde na wc že pokecaj apod....to ve mě vyvolalo vztek ale i přesto jsem mlčela a dál dělala že nic nevím a sledovala-opět to samé jako předtím nepíšou si a ani se nevídaj,,takže nevím co v něm alkohol vzbuzuje že tohle píše ale nikdy dřív než v těchto dvou případech se to neopakovalo,,,dál je tu další jeho kiks a tj že tráví více času s kamarádya v garáži,,,dobře at maká a pak at jde třeba na pivo,,,ale pokud se ho zeptám kdy přijde apod odpoví zachvíly z čehož jsou vždy min 2 hodiny a někdy i celá noc,,,s kamarádem se opijí a pak jezdí autem po hernách apod,,kvůlu čemuž mu nedávno sebrali ŘP,,ted už sice neřídí ale chová se pořád stejně a nechává se vozit od kamaráda,,,když se ho snažím v ten jeho alkoholický dýchánek jakkoliv kontaktovat ani se neobtěžuje odepsat nebo zavolat ,,,toto se většinou dějě 2x-3x do měsíce,,,takže mu to vyčtu že jezdil opilej apod urazí se že z něj dělám bůh ví co a dál se chová jako by se nic nedělo....jednou se kvůli tomu tak urazil že ani nepřišel domů a řeklže bude spát v autě že nehodlá takové kecy poslouchat,,,dobře možná to přeháním ,,ale jezdit opilej v autě po hernách apod přeci není sranda,,již jednou jsem od něj na týden odešla nedalo se to vydržet,,,ale po týdnu jsem se vrátila,,omluvil se za vše a cca měsíce byl uplně v pohodě jak milius,,děti spolu naštěstí nemáme 🙂 ale nwm jak dál...kolikrát jsem mu řekla že takový život nechci at se chová ...většinou mi odpoví jen že tj moje rozhodnutí at dělám jak chci,,,tot vše k tomu co mě trápí,,,,jindy je zase pozorný,,je celý den doma,společně vaříme-což vždy navrhne on sám nebo chodíme na večeře,nebo i on sám uvaří když přijdu z práce,,takže nemám v plánu vztah zahazovat kvůli jeho opileckým výlevum které se dějí jak píšu tak 2-3x do měsíce...vím že chlapa asi nezměním....ale výše uvedené věci mě dost leží v hlavě takže při jakékoliv neshodě mám chut mu říct že všecko vím,,,,a zmlátit ho :D

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 viz muj prispevek v jine diskuzi. Ma to tak nastavene....a pokud tobe nevadi ue ohrozujevsvym chovanim jine lidi...
Promin ale uz ted jsi za stihacku....domlouvas mu jak se ma chovat. Jdes mu do tel. Chapu ze ho milujes ale pro deti to podle me nenii....

xpetula25
autor
22. únor 2016

dobře,má to tak nastavené že si takhle potřebuje vylítnout s kamarády,,at si jde,,mě spíše mrzí ty sms s ex a pak s kamarádkou proto mu nevěřím....a kord když mě i ignoruje pokud někde je

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 holka s vekem bude hur...az budes doma s mimcem....on pryc a ty na prasky....ja bych opravdu zvazila zda si nenajdu nekoho jineho.

xpetula25
autor
22. únor 2016

já se právě modlím že z tohohle jednou vyroste 😒

xpetula25
autor
22. únor 2016

@shine2015 vím že do tel.se prostě neleze nikdy jsem to nedělalaaž ted mě to prostě napadlo,,a když už jsem to tam oběvila nedalo mi se dívat znovu a znovu.... :(stratila jsem k němu důvěra,nemůžu prostě pochopit proč takové věci psal

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 ty se rozejit nechces....tudiz si predstav ze takhle se bude chovat i nadale a smir se s tim....nic jineho nezbyvs....nebo chces zit a byt fakt stihacka???

xpetula25
autor
22. únor 2016

@shine2015 to vážně nechci :( vím že jsem mladá a můžu si najít jiného a problém s tím nemám,,,ale já tohle prostě zahodit nechci.....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 zak nezbyva nez se s tim smirit

xpetula25
autor
22. únor 2016

@shine2015 jak říkám,,smířím se s tím jeho občasným opileckým vejletěním s kamarády,,ale běda mu jak zjistím že zase psal nějaké podivné sms,,,

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 smirit se se vsim...i s sms...co idelas??? Budes vyhrozovat???? Vzdyt o tom vztah neni.....

xpetula25
autor
22. únor 2016

nee,,,pak už mu vše řeknu že jsem všecky ty sms četla

eimmy
22. únor 2016

já nechápu co chceš od nás slyšet.. ta jsi stejně rozhodnutá od něj neodejít.. myslím si že děláš ohromnou chybu. ted jste jen ty a on ale co až bude dítě jak mu pak budeš vysvětlovat proč je tatínek vožralej , proč není 3x do měsíce doma... ??? myslí že budeš v pohodě s malym děckem zvládat tyto situace... nebud naivní.. on se nezmění je tzv. turnusový alkoholik a jeho vášeň pro chlast a kamarády s kombinací s hernou je vražedná...
sorry ale jsi strašně naivní...

xpetula25
autor
22. únor 2016

@eimmy tohle přeci nikoho nemůže bavit do nekonečna,,asi marně doufám že ho to přestane bavit a brzo dospěje..... ? :(

lti
22. únor 2016

Neprestane a bude se to stupnovat. Kopla bych ho kamsi a vyeazila. Nenechala bych se ponizovat od nej.

xpetula25
autor
22. únor 2016

Tak jak ho mam zkrotit k tomu aby semnou alespon komunikoval a rekl mi ze jde s kamarady,,vzdyt kdyby to rekl vcas tak nemam takove obavy a nevynadam mu co kde dela apod

cattus
22. únor 2016

@xpetula25 jestli to nedela sam tak ho to NIKDY nenaucis.. staryho psa novym kouskum nenaucis..
Tenhle clovek je z meho pohledu marnej. Jeho vzdycky bude vic zajimat hospoda a kamaradi nez to ze mas o nej starost.

odula
22. únor 2016

@xpetula25 nemůžeš ho přece krotit. A nepředstavuj si hlavně ze ho "zkroti" něco jinýho, treba děti. To je zarucenej recept na průšvih. A taky si predstav, od jakyho taťky chceš aby se jednou decka učily, co je správný - jestli od takovýho, kterej zdrha ad rodiny, opiji se a opilej jezdi v autě a ohrožuje ostatní....

shine2015
22. únor 2016

@xpetula25 a co se stane....pokud mu to reknes bude do budoucna vedet ze to zkousnes a hranice se posunou zase dal a dovoli si vic...

konidana
22. únor 2016

@xpetula25 Doufáš marně. Jestli si myslíš , že se v nejbližších letech změní, tak se podle mne mýlíš. Ženská když otěhotní, tak často změní svůj životní styl. Chlapovi je to jedno, že mu porodila dítě - pro něj to není nic tak zásadního, že by se kvůli tomu musel měnit. Třeba jo, ale spíš se vzpamatuje možná někdy až bude mít téměř smrtelný úraz, až bude zavřenej kvůli dluhům, nebo taky nikdy..

barumat
22. únor 2016

No, asi takhle. Pokud se v budoucnu změní, tak ty už u toho rozhodně nebudeš - buď se s ním rozejdeš už teď a najdeš si někoho normálního, nebo s ním sice zůstaneš ještě pár let, ale časem ti dojdou nervy a rozejdeš se s ním stejně (nebo on s tebou kvůli těm scénám a tomu, že ho tlačíš k něčemu, co nechce), a nevěř, že by se stihl změnit v tak krátké době. No, anebo se nezmění vůbec. Pořád mi z toho tak nějak vychází, že by ses měla sbalit a najít si někoho, kdo se nechová jako malej Jarda.

lv
22. únor 2016

sedni si s ním a proberte to.. že máš o něj strach, když někde jezdí nalitej /i když neřídí/, že jsi z toho smutná, že chceš vědět dopředu, že jde na tah..
o sms bych se nezmiňovala, pokud jen napíše 1-2 sms a nikam dál to nevede..
a každopádně, nezlepší se to, spíš až/když přijdou děti, bude ti to vadit víc a víc..ale chápu, zas vztah, který je jinak vyhovující přece nerozetneme, že se nám jedna, dvě věci nelíbí, to jemu může na tobě taky..

desencanto
22. únor 2016

Změnit jde i starý pes, ale musí být zamilovaný.. A tenhle tě má očividně na haku.. Tobě nevadí že píše jiné babe že ji miluje? Promiň přijde mi taková holka k smíchu.. Můj chlap tohle napsat jiné, už dávno jsem pryč.. Neměl by to říkat a psát tobě? Otevři oči kočko, dokud nemáte děti, hypotéku apod, nebo potom teprve zaplaces.. S dětmi je to náročné i když máš doma milujiciho chlapa který je oddaný a pomáhá, natož s takovým, jak popisuješ ty.. Z tohoto nevyroste, protože ty pro něj nejsi motivace.. Pořád beru na vědomí to, co ty sama o něm píšeš.. Jinak ho vůbec neznám a čtu jen tvůj pohled na věc

slunicqqo
22. únor 2016

jdi od něho dokud je čas. s dětma by to bylo ještě horší. A začlo by to už těhotenstvím, tobě bude špatně , budeš věčně náladová , podrážděná a on bude mít důvod utíkat z domu častěji. I normální milující chlap někdy těhotenské nálady špatně snáší, natož takový jaký je tvůj. O tom až byste měli dítě ani nemluvím. Ty budeš unavená, budeš potřebovat pomoct a on bude v hospodě. A ty se budeš nervovat doma sama se řvoucím miminkem a budeš přemýšlet o tom kde je a co tam dělá. No to by mě mohlo teda

mirus114
22. únor 2016

Známá má doma podobného chlapa a časem to bylo ještě horší a děti tomu vůbec nepomohly.Spíš naopak,daleko častěji "utíkal" z domu.
Rychle bych mu dala zbohem a poohlédla se jinde. 😒

kacca11
22. únor 2016

Vztah, kde neni duvera je temer vzdy odsouzen k zahube. Ty mu neveris a on se chova nezodpovedne. Vyjit si 3x do mesice s kamarady mi pripada v pohode, to, ze je 3x do mesice opily, ze ridi pod vlivem, to je pro me dalece pres caru, i to, ze se v opilosti neovlada. Necekej, ze se zmeni, bud se smir s tim, jaky je, nebo to ukonci. Ale predstav si zivot s nim nebo s jeho horsi verzi za 10 let.

pety91
22. únor 2016

Já to taky nevidím dobře, ten už se asi nezmění. ☹

simca31
22. únor 2016

@desencanto Přesně jak píše člověk se dokáže změnit ale musí být zamilovaný a chtít to sám
@xpetula25 nezlob se na mě ale chováš se jak 15 holka copak nemáš svojí hrdost? tím že si píše z jinou holkou ponižuje tebe dobře on neví že to víš ale i tak ty mu nevěříš? a víš že ve vztahu je nej duležitější duvěra? bez té to fakt nejde z toho že popíji s kamarády atd se změnit muže věkem ale proutník zustane proutníkem to je v člověku a nebo prostě bude tak zamilovaný že změní od základu utíkej dokad je čas jsi mladá hezká holka která má šanci najít chlapa který jí bude milovat vážit si jí 🙂 né tohle

monikagurthova
22. únor 2016

@xpetula25 Ahoj, z tohohle nevyroste, být s někým, s kým ti evidentně není úplně nejlíp a čekat, že se to změní, je to nejhorší pro vás oba. Máš v podstatě 2 možnosti:
1. Smíříš se s tím, že takový je a budeš to akceptovat a nestíhat ho
2. Nesmíříš se s tím a oba půjdete vlastní cestou.
Pokud jsi k němu ztratila důvěru, jak píšeš, tak to už opravdu asi nemá smysl s ním dál zůstávat. A nezlob se na mě, ale ty s ním jako zůstaneš, nebudeš mu věřit a budeš mu lézt do telefonu? Tím snižuješ tak akorát samu sebe.
Na tvůj dotaz jak ho zkrotit...nijak. Buď ten dotyčný chce s tebou komunikovat a být s tebou nebo nechce. Nemůžeš ho ničím přinutit, krotit ani vychovávat.
Vztah přeci není o tom, že si někoho najdeš a pak ho změníš.....vztah je o tom, že ten člověk je pro tebe nej takový jaký je a pokud má pár chyb, tak jsou to chyby, co ti nevadí.

zborilova1989
22. únor 2016

@xpetula25 bohužel, ale pokud to dělá pravidelně tak se nezmění nikdy. A bude to horší a horší, zažila jsem to a u nás v malém městě znám takových lidí víc a nikdy je to nepřestane bavit, ani ve 40, ani v 50. Takže podle mě je nejlepší říci sbohem. Člověk si potom chvíli pobrečí, ale nakonec je šťastnější než kdykoli předtím. Já si jen vyčítám, že jsem to neudělala dřív.

samaber
22. únor 2016

No já ti řeknu že bych takového chlapa nechtěla..... Nemyslím si, že je to vhodný adept na "příjemný" vztah a budování rodiny. To, že ho máš ráda, neznamená, že nema choutky na jiné holky, neopiji se a ještě k tomu porušuje zákon. Musíš si sama rozhodnout, jestli je toto chlap pro tvůj život a životy tvých děti. Na těchto vztazích je kámen úrazu, že nevidíš, že to může být lepší a jsi ráda, že někoho máš s kým spolu fungujete, jenže ono opravdu jde mít chlapa i bez zásadních chyb jako je moře alkoholu a citová nevyzralost