Přítel se za mě stydí.

22. čer 2020

...Tedy spis za moji praci. Pracuji totiz ve fabrice. Hodne me to zklamalo, nevim zda li nebude lepsi se rozejit. Pracuji cestne, poctive a on se stydi. On pracuje jako programator a ted rozjizdi vlastni firmu...

rebe
23. čer 2020

@rezusesmichy Můj manžel třeba dobře ví, že mi vadí, že si neudělal maturitu a chci aby si ji dodělal. Pokud by pro mě byl blbej kuchař, nebyla bych s ním. Ale kdybych jen někdy neunesla situaci a zalhala o něm, unesl by to. Protože on si o sobě nedělá iluze, ví, že jeho vzdělání není ten důvod, proč s ním jsem.

rezusesmichy
23. čer 2020

@rebe já bych o svém partnerovi zalhat nemohla, beru ho takový jaký je. Takového jsem si ho vybrala a pokud bych někdy dostala chut o něm lhát byla by to známka, že je něco hodně špatně.

rebe
23. čer 2020

@rezusesmichy Je to hypotetické, nikdy jsem v takové situaci nebyla, já jsem na manžela snad ve všech směrech děsně pyšná, tak těžko říct. Nějaký problém to samozřejmě ukazuje. Otázka je, jestli ten problém není spíš ve vztahu s kamarády než ve vztahu s tazatelkou. Myslím, že spousta šťastných a spokojených vztahů překonala i to, že jeden z partnerů udělal mnohem větší blbost než tohle.

rezusesmichy
23. čer 2020

@rebe ale to je asi celkem jedno kde ten problém je. Tomu ti kamarádi stojí za to, aby takhle ponizoval někoho koho tvrdí že miluje? A ano nazvat někoho lopatou ponižování prostě je. Co bude špatně třeba příště? Že třeba špatně vyslovuje ř nebo že nemá míry modelky, protože to určitě jeho kamarádi mají?

autor
23. čer 2020

@rebe Tohle nemyslis vazne, ze? Clovek ktery to ma v hlave srovnane by se nestydel rict, ze ma holku, ktera nema lukrativni praci, ale miluje ji. Horsi by bylo, kdybych se zivila jako zlatokopka, prostitutka.. A kdyz mu to vadi, ma to rict me, ze potrebuje nekoho jineho a ne se chovat jako zbabelec.

rebe
23. čer 2020

Hele, já nevím, jak to je. Jen vidím, že jste o tom evidentně nemluvili, takže to možná přesně ani nevíš ty. Je možné, že se za tebe a tvoji práci doopravdy nestydí, jen se před kamarády stydí za sebe a vybruslil z toho takhle. Neřekl to před tebou, jestli jsem to dobře pochopila, ale za tvými zády. A to prostě lidi občas dělaj, když mají problém, ale ten problém může být někde úplně jinde, než kde ho vidíš ty. Právě že mu to možná až tak nevadí, proto to neřekl tobě, jen neustál situaci kvůli něčemu jinému. Nebo taky možná ne. Ale když si dáš čas a pak to s ním probereš, rozsekneš to jednoznačně .-) Jde o to, že taky žiju v tomhle sdměru "nerovném" vztahu a kdybych neměla oporu ve společných letech a v jasném vědomí toho, kdo je můj chlap zač a proč s ním jsem, taky si nejsem jistá, jestli bych nátlakovou situaci od namachrovaných ajťáků zvládla se ctí. Protože tohle prostě je ve vzahu zátěž. Zátěž, která ale jde překonat, když za to ten druhý stojí a když víš, proč do toho jdeš. Což znamená dost o tom mluvit.

priefi
23. čer 2020

Můžu se zeptat, jak jste se seznámili a dali dohromady? Protože mi přijde právě zvláštní, že máte úplně jiný pohled na svět a jste spolu už rok... Každopádně je divné, že Tě ještě nepředstavil rodičům a to lhaní kamarádům, to je pěkná ubohost.

shaun40
23. čer 2020

@rebe Na co mu je maturita.23 let mám maturitu a v živote jsem ji nepotřebovala.

posterez
23. čer 2020

Můžu to napsat na plnou pusu? Přítel je blb. Najděte si někoho, kdo si Vás bude vážit jako ženy a nebude úspěch hodnotit peníze a postavením ve společnosti. Vypovídá to akorát to, že má evidentně komplex méněcennosti, který si na Vás léčí.

volfikovi
23. čer 2020

@bonavoxa jsi mě upřímně pobavila 😉 já jsem obyčejná uklízečka a s kolegynemi se nazýváme kosmetičky podlahových krytin 😄

rebe
23. čer 2020

@shaun40 On ji nepotřebuje, to já. Pro mě je formální vzdělání důležité a štve mě představa, jak se jednou s dětmi dohaduju, že “táta ji taky nemá”. Jen takový můj pocit ;-D

rezusesmichy
24. čer 2020

@rebe formální vzdělání. Takže když budu mít třeba dva vysokoškolské tituly, ale budu se živit jako "hajzl baba" tak už to pro společnost bude víc akceptovatelné? 😃

rebe
24. čer 2020

@rezusesmichy Máš něco proti hajzlbabám? Je to poctivá práce 😀

rezusesmichy
24. čer 2020

@rebe já ne, jen jsem nepochopila to tvé formální vzdelani😃

rebe
24. čer 2020

@rezusesmichy A proč bys to měla chápat? Píšu o tom, že je to můj pocit. Tobě do toho veskrze nic není.

rezusesmichy
24. čer 2020

@rebe tak to promiň teda😃

rebe
24. čer 2020

@rezusesmichy Nic se nestalo. 🙂

rezusesmichy
24. čer 2020

@rebe to já vin😉

bonavoxa
24. čer 2020

My si doma z titulů děláme vesměs legraci, nikam si je veskrze nepíšeme. Je pravda, že se pohybujeme spíš ve společnosti vysokoškolsky vzdělaných lidí, už nějak profesně úspěšných. Lékaři, programátoři, majitelé firem, vysokoškolští pedagogové, apod. A mohu říct, že je zdobí skromnost a jiné cnosti. Žádné snobství. I když jsou třeba ze slavné rodiny, znají spousty celebrit, dlouho jsme to ani nevěděli, protože se tím nechlubili.

Ne všichni spolužáci mají Vš, někteří ,jen" maturitu...dělají různé profese. Nikdy jsem nepocítila mezi námi nějaký rozdíl, či přezíravost. Naopak . Jsou ve svých oborech odborníky a jsou vždy ochotní poradit. Dokonce i fyzicky pomoci třeba při výstavbě domu, apod.
Dokonce jeden spolužák byl dlouho zavřený. Roky se na sraz nedostal, vždy se to jen uzavřelo, že ,,Míra je na Mírově". A když ho konečně pustili, přijali jsme ho jako ztraceného syna.
A abych se vrátila k tématu tak kolikrát jdou pak ti vyhořelí manažeři a majitelé firem k pásu v rámci různých terapií😉 Kamarád takhle šel do pekárny. Úmorná fyzická rachota, noční, kolem samé ,,lopaty", a jak byl rád.

lora1987
24. čer 2020

Nevidim duvod, proc byt s nekym, kdo si te nevazi. Deti nemate, takze reseni je jednoduche, poslat do obehu.