Přítel žárlí. Nechce, abych se chodila bavit

petasa
27. pro 2014

Ahoj holky,sedm letu zijeme s pritelem spolu,mame dve deti.Zijeme jako neormalni rodina,obcas hadka,deti zlobi,penez taky neni moc,ale tohle vse se da vyresit.Co je ale horsi je fakt,ze kdyz nastane okamzik kdy ja bych se chtela jit bavit,tak zacne peklo.Pritel je ten tip,co moc neplanuje kdy pujde na pivo,proste si da pivo doma,pak jde kourit a nekdy uz se nevrati a odejde do mesta.Ale ja planovat musim,takze se ho zeptam jestli muzu jit,jestli mu to nevadi.Najednou jak kdyz pichne do vosiho hnizda.Bud to nekomntuje vubec,nebo jsou holky se kteryma jdu hrozny,nebo mi diktuje v kolik mam prijit,nekdy i kam muzu a kam nemam chodit,potom zas co na sebe a v cem vypadam,a podezreni ze tam s nekym budu mluvit a nekdo by se na me mohl divat to ho uplne zere.Zacne me psych.vydirat ze jestli odjedu sebere mi deti,nebo jim rika ze uz je nemam rada,ze mam dulezitejsi veci.Me taky rika ze na nej prdim,ze radsi jdu s kamoskama.Ovsem ja jsem za 4.5 roku co jsem doma s detma byla asi tak petkrat venku bez nich..To on se ptat nemusi,odejde a jeste se druhej den mraci na me.Ja kolikrat nemam silu se s nim hadat a nechci nic resit tak proste nejdu ale strasne rada bych.Vzdycky jsem byla prubojna a svobodna,rada se bavila.Ale ted jen deti a varit a uklizet a nakupovat,to je vsechno co muzu.Bavit jsem se prej mela dokud jsme nemeli deti,coz mu ostatne taky vadilo...Proste nevim jak z tohoven.Zarli,to je jasne,ale jak to napravit aby pochopil ze ja se taky potrebuju odreagovat.Nekdy se stane ze se pohadame kvuli tomu ze ja bych chtela jit a on mi to zakazuje a dopadne to tak ze se urazi a odejde a bavit se jde on no a ja zas drepim doma.Poradte co s tim.

vroninka22
3. led 2015

@sulemina ano přitahuje, dokonce moc, sice je to jiný typ chlapa, než mám doma, ale ano, ale zatím prostě nemůžu nic víc...

sulemina
3. led 2015

ale můžeš, to mám radost, že tam jiskra je 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vroninka22
3. led 2015

@pomnena no... To je otázka... Teď momentálně jen zmatek v hlavě, zda je chyba opravdu ve mě, nebo zda je takový jaký je a že se prostě nezmění a přemýšlení, zda to má cenu dal držet, taky že nejsem sama a přeci jen mám vedle koho usínat, bydlet ve svém. Takže vlastně ne lásku ☹

vroninka22
3. led 2015

@petrusew tak to mi říkají všichni, co o tom ví, jak to doma mám a sami vidí, že tu je někdo, kdo je do mě zamilovaný až po uši a udělal by první poslední... Jenže já pořád dumam☹

vroninka22
3. led 2015

@pomnena říká se to, ale i přesto, jsem pořád u manžela, který dostal tolik šanci a ani jedné si nevazil a, někdokdo o mmě opravdu stojí, nedostal ani jednu... Jsem opravdu hloupá.

merunkova
3. led 2015

@vroninka22 Mám kamarádku, je jí 32 let.....necelých 10 let prožívala to, co ty, skoro do puntíku.Párkrát odešla, ale po jeho "nátlaku", jak se změní, se vždy vrátila.Po 2 měsících to bylo zase při starém.Odstřihnul ji od kamarádek, dokonce i od jejích rodičů!!, ta manipulace těchto zmetků je velmi zrádná.Taky je to hezká holka, a i když jsem jí vymlouvala 3 roky díru do hlavy, nepomohlo to.Vždy mu uvěřila i přesto, že se k ní choval stejně jako k tobě.Prostě si díky němu přestala úplně věřit.A to je na tom to nejhorší.Před 3 měsíci se s ním rozešla, ale to bylo jen díky tomu, že po těch 10 letech zjistila od někoho jiného, že jí byl nevěrný.Musela zbytečně snést velké ponížení jen proto, že neposlechla a neodešla dokud by to ještě zvládla.Ted uz s ním není , ale tím, že už se od toho oprostila, tak strašně lituje promarněných let.Je sama, vždy chtěla děti, bydlí u rodičů, nemá nic.....Nečekej jeho zázračnou proměnu, naopak si představ, že takto budeš žít ještě třeba 50 let...brrr hrůza co 😀 Jestli máš podporu, využij toho a už dnes večer začni natvrdo hledat informace o rozvodu a zcela konkretní věci.A až budeš připravena , zajdi za právníkem a hlavně tomu zmetkovi nic neprozrad dopředu.Nejlépe by bylo ,kdybyste nebydleli spolu, aspon by tebou nemohl manipulovat.Věřím, že to zvládneš a tím, že už tady píšeš, tak je vidět, že tě to štve a máš dobře našlápnuto.Tak to ještě dokonči, hlavně už neudělej ani jeden krok zpátky!!! 🙂 🙂 🙂

thesun
3. led 2015

@vroninka22 nedej se a buď silná!!! to je to jediné co ti tu asi můžu poradit. Rozhodnutí je na Tobě, prošla jsem si peklem.... nepřeju to nikomu :( a vim že žen, které si okusily domácí násilí je bohužel hodně.... jsi mladá, hezká, najdeš jiného... takového, který tě přijme takovou jaká jsi a bude tě milovat a ctít.... první krok je vždy nejtěžší, ale až ho uděláš tak se ti uleví... na králíčka se vybodni.. a nebo se seber i s králíčkem a zmiz až nebude doma...

thesun
3. led 2015

@vroninka22 co se týká rozvodu, děti nemáte, to je to nejsložitější... majtetek se rozdělí buď dle předmanželské smlouvy, dohody a nebo se o něj budete soudit... může to být běh na dlouho, ale věř, že se ti vyplatí... hlavně pozor na dluhy vzniklé v době manželství..... ty jsou totiž bohužel SJM taky ☹ až novelizace leden 2014 to upravila, ale jen na sňatky uzavřené mylsím po r. 2013... každopádně se obrať na právníka. Poradí, pomůže a ty budeš mít klid, nemusíš se s ním potom vůbec scházet, protože tě právník zastoupí ve všech jednáních 🙂

lamiaaa
5. led 2015

Tohle chování bych u chlapa nesnesla, takové majetnické sklony a názory...pokud jsem dobře pochopila, tak takový byl už dřív. Nemám s tímhle typem mužů díkybohu zkušenosti, ale myslím si, že se tohle chování nezmění, asi je to daný jeho povahou, možná v tom vyrůstal, kdoví...ale nezmění se to, spíš se to bude podle mě zhoršovat. Neváhala bych a šla. Ne se bavit, ale pryč od něj.

vroninka22
5. led 2015

@merunkova
@thesun
@lamiaaa díky moc holky 😉d

guinea
5. led 2015

@vroninka22 Přesně tak, na králíčka se vybodni, jak píše @thesun . A nebo si představ, jak kvůli králíčkovi zůstaneš, a on ti za pár let předvede to samé s vaším dítětem!

verusky
21. led 2015

@petasa manzelska poradna nam s predchozim partnerem pomohla, ale jen na chvili. zarlivost s vekem stoupa... priprav se spis na rozchod, nebo budes zit v kleci. ja zaridila slecnu na hlidani a taky nepomohlo... o blbe koncerty vazne hudby slo, zadne diskoteky... tomu chlapovi proste hrabe, tak jak hrabalo predchozimu... a to jsem se snazila prijit a rict mu, ze jsem se na nej tesila do postylky... pak ale komentuje, jestli kdyz jsem tak, prominte mi, vlhka, uz jsem si nekde jedno cislo neuzila...
nebude lip, tot muj nazor. je to take o inteligenci, ja si to v poslednim tehotenstvi zazila z opacne strany, zarlila jsem na soucasneho pritele, uzirala se, jestli nekde s nekym... nikdy jsem nic nerekla (ted to vubec neresim 🙂) a vim, ze by mi pomohlo, kdyby rekl, ale vzdyt ja miluju jenom Tebe atpod. takze dej mu najevo lasku, ale trvej na odchodu (zarid si hlidani! kdyz bude s detma, bude ho to uzirat vic, nez kdyz bude v hospode a nebude videt Tvoji nepritomnost).
zkusit musis vsechno. hlavne klid. pamatuju si vetu, kterou jsem na radu odbornika pouzivala - "Otazky tohoto typu me urazeji, na to ti nebudu odpovidat." (kdyz se budes obhajovat, cos kde delala, bude mu to pripadat jeste horsi a ze tim kamuflujes).
je hrozne zit s zarlivcem....... takze rozhodne nekoho na hlidani a oznamit hotovou vec. a dat najevo, ze ho milujes a vazis si ho, ale potrebujes mezi lidi.

anetule
11. lis 2016

Ahoj,holky jdu si k Vam pokecat je mi 22 mam dve deti za ktere jsrm neskutečne vdečna.Starší je 5 mladsimu 2...Starsi holka neni partnerova ale da se rict ze se o ni od mala (od roka stara)vse zaclo kdyz se narodil malej..A je to peklo a nevim co delat...Zakaz chozeni ven,s malou uz si taky nesedne,vse musi byt podle neho...jsem z toho zklamana :( nevim kudy kam:( prijde mi ze je to nekdo jiny v tu chvilku mu je jedno co mi udela ...pamatuju na den kdx na me hodku sedel a daval mi peste do tvare ...pak slezl a ppvida mi ted si bez ven milacku a ja s fialovym oblicejem odesla...ovsem domu jsem se nevratila ...sla jsem na policii kde me videli jak jsem vypadala a rekli ze ho muzou max na 10 dni vykazat...ale to by bylo jeste horsi vzdyt on by me snad zabil...kolikrat mi nabehl do hospody a zmlatil me i pred hostma....ted je to v takove fazi ze jsme odesli na vesnici kde jsem uplne sama ....bez nikoho a kdyz chci nekam jit je zle...proste jsem od toho abych varila,prala,uklizela ale nic vic ...holky jak z toho ven...?

magdabaez
12. lis 2016

@anetule Kontaktuj Bílý kruh bezpečí, oni tě podpoří a poradí ti, jaké kroky podniknout. Musíš si ale uvědomit, že ty kroky musíš podniknout ty, nikdo jiný je za tebe nemůže udělat. Jestli máš rodinu/kamarády/příbuzné, požádej je o pomoc. Takoví hajzlové, kteří mlátí svou ženu, jsou většinou hrozní zbabělci a když uvidí, že máš zastání, lekne se toho. Nevěř mu nic, žádné sliby ani výhružky, prostě jednej.

magdabaez
12. lis 2016

Tady jsou jejich stránky https://www.bkb.cz, můžeš jim rovnou zavolat na bezplatnou linku 116 006.

Můžeš se také obrátit na organizaci ROSA, která se specializuje na pomoc ženám a jejich dětem: http://rosa-os.cz, mají SOS linku 602 246 102 v provozu Po-Pá 9-18hod.

anetule
12. lis 2016

@magdabaez zastani mam ...🙂 ale on je schopnej napadnout moji rodinu ...v te chvilce nepremysli :(...dobre zkusim to a moc Dekuji