Introvert. Jak se s ním bavit?

95newmommy2020
13. črc 2020

Ahojky, třeba mi někdo poradi nebo třeba pomůže pochopit introvertni osobnost.
Máme se sejít na večeři ve 4, jedna se o kamaráda manžela a jeho ženu. Prý nemám čekat, že by se semnou chtěla nejak kamaradit.
Manžel tak usuzuje, že když u kamaráda byl, tak se s nim nechtěla moc bavit, přesto že na ní furt mluvil a pokladal otázky, dělal vtípky apod. Vím o nich, že mají 14m holčičku, takže děti budou společné téma. Její manžel říká, že nesnáší velké skupiny lidi, různý hernicky, velký hřiště, zoo, koupaky, proste tam kde je velkej kumul lidi, tomu se výhýbaji.
Pro mě je to něco, co si neumím představit, protože mě zase lidi uspokojují, neumím mlčet, to mě znervózňuje.
Takže, jak bych se s ni měla bavit, abych ji třeba nevydesila a zpřátelily bychom se?
Jinak je všem 37, mě 25. Ale o věku to podle mě není.

ckocka
13. črc 2020

@95newmommy2020 Introvert je zvyklý poslouchat, tak ty klidně mluv a nevyžaduj odpovědi. A budete spokojeni všichni.

klokanka31
13. črc 2020

@95newmommy2020 Souhlasím s ckocka, já byla z půlky těžký introvert (ohledně žen, s chlapy jsem nikdy problémy neměla ☺) nyní to už je mnohem lepší, ale opravdu je pro nás lepší poslouchat, hlavně nepokládat otázky, a nekoukat se moc dlouho do očí. To mě vždy znervóznilo ještě víc.

95newmommy2020
autor
13. črc 2020

Díky, tak to je dobrý vědět. :D

prejeta_zaba
13. črc 2020

A víš o ní něco? Nenajdete společné téma třeba přes školu, cestování, knížky, něco dalšího kromě dětí? Ono je taky introvert a introvert. 🤷‍♀️Já osobně taky nevymetám každý dav, ale člověk, který mele a mele mě vyloženě vytáčí. Nezapomeň ji pustit ke slovu, když bude jevit zájem. 😃

billythekid
13. črc 2020

Já jsem schopná se v klidu bavit jen s lidmi, které dlouho znám. A než je k sobě pustím, tak to trvá. Dej jí čas, třeba se pak v průběhu večera zapojí sama (když zjistí, že jsi v pohodě). Mluvím teď sama za sebe. Navíc jakmile se ke mě někdo cizí začne chovat hned jako největší kamarád a "nutí" mě být přehnaně družným, tak utíkám. 😀

inkheart
13. črc 2020

Já se celý život snažím přijít na to, jestli jsem introvert nebo extrovert😀 asi budu něco mezi, ale právě proto mám pro introverty celkem pochopení,I když někdy to s nimi je těžké. Mám známou, která je podobná téhle holce, a řešíme to tak, že se stykame za nějakým konkrétním cílem (opékačka, deskovky). Pak tolik nehrozí trapné ticho.

kaja2016
15. črc 2020

@95newmommy2020 Hezky dotaz.-) Uz vecere probehla? Spis jde o to, jestli je to introvert a nebo je spis stydliva, popr.oboji. Rekneme "vyrovnany" Introvert ve skupince 4 lidi, pokud mu sednou bude napred pozorovat a pak bude tema spis smerovat na neco hlubsiho - nejake vtipky a povrchni reci ho budou spis nudit. Mam ale z toho co pises dojem, ze spis bude pani hodne placha a tam tezko radit. S tim se musi kazdy poprat sam. Je urcite fajn, kdyz se budes snazit s ni navazat diskuzi, otazka je, zdali to vubec pujde. Myslim, ze udelas nejlip, kdyz k tomu pristoupis s lehkosti, budes se snazit navazat rec, ale nebrat to tragicky, kdyz se to nepodari

95newmommy2020
autor
18. črc 2020

@kaja2016 Večeře už proběhla, a bylo to takový divny. Asi jsem na ni působila moc přátelsky nevím.
Já jsem hodný člověk se zájmem o druhé, takže jsem si rikala, ze musim sedět každému. Snažila jsem se chválit, složit nějaký ten kompliment. Ale spis jsem ji uváděla do rozpaku. Na otázky se ji těžko odpovídalo, a to to byly normální dotazy jakoze plány na léto. Jak jim funguje BLW, protože to jedou. Jak je spokojena s barefoot, protože ten taky mají. Takže jsem se fakt snažila ji rozpovidat o tématech, která jsou ji blízká. A přišlo mi ze se cítí nesva a nervózní.
Pak taky já rada lidi objimam, a ona asi nechtěla, neměla jsem z toho pocit ze by se ji to líbilo. Tak nevím, já myslím ze jsem byla opravdu přátelská a hodna.

nita1984
18. črc 2020

@95newmommy2020 ježíš, já jsem sice extrovert, ale fakt nesnáším, když mě někdo chce objímat 🤣🤣🤣 chudák, musela si ji děsně vyděsit 😆😆😆

95newmommy2020
autor
18. črc 2020

@nita1984 Fakt? :D A mě to přijde jako náramně hezké gesto. Takové to odhodime formálnost a hodime se do klidu. :D
To jsem netušila, ze to muže být někomu neprijemne.

nita1984
18. črc 2020

@95newmommy2020 brrrrrr. jen z ty představy je mi úplně ouvej a to je práce s lidmi mojí obživou i koníčkem. Bez lidi být nemůžu, ale narušení intimní zóny 😑 ještě teď v době covidu jsou z osobního kontaktu lidi nervózní ještě víc.
Exmanzel byl introvert a přesně tenhle typ "přátelských hodných lidí" naproto nemohl vystát 🤣

95newmommy2020
autor
18. črc 2020

@nita1984 Ty brdo, to mě vůbec nenapadlo, ze by to někomu mohlo vadit. :D Ale jak to poznám, ze to ten člověk chce ? Nebo spis, ze svého pohledu, moc odtazity člověk na mě působí chladným a nepřátelským dojmem. Tak co dělat? Podat jen ruku ? Nebo vůbec ?

nita1984
18. črc 2020

@95newmommy2020 hele, tohle je otázka empatie. Měla bys to vycítit a nebrat to jen že svého pohledu. Osobně si myslím, že podáním ruky nic nezkazis a už z něj člověk pozná, jak to ten druhý má.

95newmommy2020
autor
18. črc 2020

@nita1984 Jj tak to je fakt, jen mi to přišlo moc formální. Podávala jsem ruku xkrat denně v práci, tak to mám spojeny spis s klientským servisem než s prátelstvim :D

prejeta_zaba
18. črc 2020

Za mě podat ruku stačí. Objímám se občas s velmi blízkými přáteli, ne s člověkem, kterého vidím poprvé v životě. 🙉 Ale to, co předvádí někteří introverti (ta popisována dotyčná) je spíš totální neslušnost. Aby ti neuměla ani odpovědět na otázku, tak jako o čem ten život pak je. To fakt nenajde pár vět? 🤨 Nechtěli jste po ní karaoke, ale rozhovor na jí blízká témata, to mě mrzí, že to moc nedopadlo. Tys na to šla kromě objímání dobře. 👍

95newmommy2020
autor
18. črc 2020

@prejeta_zaba Díky 🙂 No pro mě je velmi těžké mlčet. Ale možná pro ni by to bylo ideál. :D

kaja2016
19. črc 2020

@95newmommy2020 Moc velkou blizkost na ni jsi asi nabidla.-) Ja si myslim, ze extroverti na tohle casto nemaji cit, na ty individualni hranice. Ale vsechno se da naucit. Ja jsem sveho casu byla podobne uzavreny introvert a dneska jsem tak hovorna, ze si lidi myslej, ze jsem spis extrovert. Mam to naucene, hlavne za posledni roky, protoze dcerka je na ceske pomery silny extrovert a jak se snazim, aby byla spokojena, tak jsem i ja zjistila, ze to vlastne neni problem najit si kamose na hristi. Ale to musis opravdu mit silnou motivaci. No a hlavne nikdy se to nezmeni uplne. Ja budu porad potrebovat samotu, abych dobila baterky. Hlavne si to neber osobne!.-)

drep
19. črc 2020

Já jsem taky introvert a lidí, co mě můžou obejmout, je tak asi pět. A je pravda, když mi někdo primárně bez bližšího poznání vstoupil do intimní zóny, tak mě tak rozhodí, že se mi konverzovat moc nechce. A když mám možnost hovořit s dospělými, taky mi vadí konverzace o dětech. Jednak je pro mě moje dcera celkem osobní téma a druhak když už můžu mluvit o čemkoliv, tak nechci zase sklouznout k příkrmům a plínám. Chápu, že zdvořilostní otázka na děti musí přijít, ale já bych upřímně mnohem víc ocenila jakékoliv nedětské téma. Nechci tím vůbec říct, že mluvit o dětech je špatně, jen nabízím jiný pohled na svět.

janedv
19. črc 2020

@95newmommy2020 mam to podobne jako @drep. Objimat se vazne nenecham, dotykat se me muzou opravdu jen blizci. Ale povidat bych si asi alespon ze slusnosti povidala, i kdyz lide co se vyptavaji na detaily z me vychovy take moc nemusim 🙂

95newmommy2020
autor
20. črc 2020

@drep Aha tak tohle mě vůbec nenapadlo, ze bavit se o dětech muže někomu být i neprijemne nebo příliš intimní. Ona má vystudovanou literaturu, tak jsem taky zavedla konverzaci na toto téma. To bylo o trochu lepší. 🙂

95newmommy2020
autor
20. črc 2020

@janedv A tohle je docela zajímavé, tak zjišťuji že to někdo muže mít fakt úplně jinak. Zatímco mě děla fakt dobře se vyjádřit snad ke všemu, být lidem na blízku. A tak jsem to brala, že to musí mít všichni a ono ne. :O