Problém s tchýní, mám se omluvit?

martinahost
24. zář 2015

Ahojky , hodně se tady řeší tchýně a problémi s nimi a nikdy jsem si nemyslela že to budu řešit taky... Neměla jsem s tchýni nejaký super vztach a nikdy to nebylo ružové, protože se stále do všeho starala a ríkala mi co a jak mám dělat, jako kdyby jsem byla neschopná postarat se o vlastné děti, vadilo mi to, ale nic jsem neříkala protože jsem se nechtěla hádat, a radeji jsem to překousla a jedním uchem dnu druhým ven, no sem tam jsme měli výměnu názoru, ale nic strašné.Bydlíme od sebe daleko, vídali jsme se tak 4 krát za rok, když ona prišla k nám anebo my k nim, snažila jsem se jí respektovat, aby nebyli zbytečné hádky, ale naposledi jsem to už nevydržela a byla jsem 6 dní po porodu, unavená, nevozná a podobne, no poznáte to..... A ted k jádru věci, zavolali jsme jí k nám hlídat starší dcerku, když jsem byla v porodnici ( kdyby jsem věděla co bude, tak jí nevolám a poradili by jsme si sami ) Když za mnou prišli do pordnice už tam do mě rýpala a rešila blbosti, byli jsme dohodnutý s manželem že když se vrátim z porodnice tak starší dcerku necháme doma ze školky, aby něco neprinesla domu, anebo aby nežárlila, že ona musí do školky, tchýne se začala do toho montovat, že jí do školky mám dát a že pro me to bude lepší když jí dám do školky ( tak já snád vím co je pro mě a moje deti nejlepší) skončilo to tím že jsem tvrdohlavá, protože jsem jí neposlechla, manžel tam jenom seděl a neříkal nic... Na druhý den, jsem byla neštastná a nervozná., protože se malá nechtěla vubec prisát, hubla a jen brečela, celkem jsem se tešila že prijdou že se budu moct nekomu vypovídat, postěžovat a chtěla jsem jenom aby mě někdo podboril, pochopil jak se cítim... No když prišli, já jsem brečela a místo toho aby me podporili, tak na mě začala hulákat, že co se nervuju a no a co když nebudu kojit a podobně, manžel tam zase jenom seděl a nic neříkal ani si me nezastal , co mi bylo strašně líto a stále je když si na to spomenu..Když jsem prišla domu z porodnice, tak to že prehánim kvuli tomu že jsem nechtela jíst polevku ze zelí (kterou mi navarila), aby malou nebolelo bríško a podobné blbosti, tak to ješte prekousnu, ale když mi večer kričela, co jsem to za matku, jak za všechno mužu já a že jsem nervák, a že já svoje díte neumím vychovávat a že já nevycovávam a vychováva jen manžel a to všechno kvuli tomu že když jsem prišla z porodnice, tak starší dcerka mela radost, tak skákala, stále se na neco vyptávala, nenechala me odpočinout si a já jsem nechtela aby se cítila odstrčená, tak jsem se jí snažila venovat a večer když jsem koupala malou a krmila ji, tak starší dcerka skákala a já jsem jí nic nerekla, ale rekla jsem manželovi aby jí neco rekl a on místo toho aby jí usmernil, tak jÍ zbil a podle tchýne jsem mela nechat malou a jít rešit starší, protože manžel chodí do práce, tak on nemusí nic a potom starší dcerka za mnou prišla aby jsem jí obrátila pyžamko, které mela na ruby a já jsem jí poslala za tátou..... To už jsem nedala a vybuchla jsem, vyhodila jsem jí z bytu a rekla že už jí u nás nikdy nechci videt a taky že moje deti, ani mě u nich už neuvidí, to všechno se stalo pred starší dcerou.. Nejvíc me mrzelo to, že si me manžel vubec nezastal a na druhý den mi kričel to samé co i ona a pro neho jsem byla obyč piiiip. Byla jsem s nervami v prdeli a né dost že se malá stále nechtěla prisát, ale znížila se mi taky laktace.... Od té doby s tchýni nemluvím, ani jsem tam nabyla, moje máma do me hučí, že by jsem se jí mela omluvit, protože je starší, ano je ale nic jí neoprávnuje mi takhle ríkat, ja mám taky nejakou hrdost a když mám respektovat já jí, tak by jsem byla ráda kdyby respektovala i ona mě a myslím že kdyby jsem se jí i omluvila, tak by to bolo znamení že do mě muže dále kopat, to je jen muj názor, ale chtěla by jsem vedet názor někoho jiného.... Od té doby jsme o tom s manželem nemluvili a ani nechci, protože by to asi zase skončilo hádkou a i tak by jsem byla zase já tá nejhorší.. Trochu víc jsem se rozepsala, tak se omlouvám za dlouhý článek.... 🙂

nutricnihodnota
24. zář 2015

Hm...tak to je opravdu hnusná situace . Je mi strašně líto, že máte takovýho ...manžela. Ale nechápu, za co by jste se chtěla omlouvat? To oni by se měli omluvit Vám.

bebinka
24. zář 2015

No, s tchýní jsi vyběhla dobře a mělas na to právo, to neřeš.

Co mě na celém článku zarazilo je spíš chování tvého manžela ☹ . Nepodpořit tě, dítě zbít a držet basu s matkou...z toho je mi smutno a nevidím to jako správné 😢

nutricnihodnota
24. zář 2015

@bebinka Přesně ☹

evaviki
24. zář 2015

A chces s ni nadale komunikovat? Nebo ti to je jedno a pocitas s tim, ze kdyz tam manzel pojede, vezme holky s sebou a ty budes doma? Podle toho bych se rozhodovala, zda se omluvit. Kazdopadne by sis to mela vyresit predevsim s manzelem, to vidim jako vetsi problem..

martinahost
autor
24. zář 2015

@bebinka On je bohužel jednou taký a kvuli tomu to s ním už nechci řešit, na druhý den když jsme se hádali mi řekl že on věděl že vybouchnu a zeptala jsem se ho, proč jí jako nerekl aby mi dala pokoj, když videl že jsem nervozná, tak mi řekl, že on se do toho starat nebude a mela jsem si to s ní vyřešit sama. Mám pocit že tchýne to měla dopředu připravené, ona si myslí že se každému a do každého muže starat, ale ve mě se trochu přepočítala.

martinahost
autor
24. zář 2015

@evaviki Momentálne s ní komunikovat nechci a uvidím časem, já počítam s tím že tam pujde sám, beze mě a bez dětí, už tam sám byl...

evaviki
24. zář 2015

@martinahost tak se na ni vykasli a nemlouvej se..

martinahost
autor
24. zář 2015

Když tam šel, tak mi řekl že je mu to jedno, jestli pujdeme i my anebo né, co me trochu zamrzelo, ale myslím si že dlouho mu to jedno nebude, protože když se ho bude rodina ptát, kde má rodinku, tak co řekne.... Možná si uvedomí kdo je pro něho víc, jestli my, anebo jeho máma. Anebo si neuvědomí nic....

caboonek
24. zář 2015

@martinahost chudino, taky bojuju s tchyni. Manzel je mamanek, obhajuje se, ze k ni má úctu a ja, ze to musim vydrzet... Ale ja ji mam 5km blizko...docela se taky desim toho, jak to bude az budu v porodnici, minule jsem to vse obrecela...moje manzelstvi bude uplne stastne, az tchyne nebude. Jeji 75tak snad tady nebude do 100 let....já bych prerusila komunikaci. S tou moji ani rozhovory nevedeme, jede si monology o h.....zkus kouknout na to jak válčí ostatní konikovky v diskuzi Tchyne a problemy s nimi... Nekdy to pomuze, kdyz vis, ze nejsi jedina...drz se a uzivej si deticky... Vse tak rychle utika!!!

manelle2
24. zář 2015

@martinahost Chjo 😉 Neustálý problém s tchýněma.Musíme se asi smířit s tím,že pro tchýně nebudeme nikdy dost dobré.Já mám taky vliký problém s tchýni,no i s tchánem.Došlo to až tak daleko,že rok jsem je neviděla,ani ony moje děti(nemají zájem) a ani je už nechci vidět.Manžela trošku chápu,i když se mi to nelíbí,já jsem měla to samé.Ne,že by byl na její straně,ale je to holt jeho máma,nechce se hádat,proto mlčí.Být Tebou,tak se určitě neomluvím,nemáš důvod.Ať Tě těší alespoň to,že bydlí tak daleko,máš klid.Takže Ti přeji hodně sil a určitě si stůj za svým 😉

martinahost
autor
24. zář 2015

@caboonek Nepřeju nikomu nic zlé, ale taky už jsem si řekla že budeme mít klid až když už tchýne nebude, ale tá moje má jenom 53... 😀

zulitvi
24. zář 2015

Podle mě se nemáš za co omlouvat a je dobře, že jsi na ni hukla. Pokud s ní nadále chceš udržovat vztah, pociťujes nejakou vinu nebo kvůli dětem se s ní chceš bavit, tak jí třeba zavolej a řekni, že omlouvat se nebudeš, že jen chceš "zakopat válečnou sekeru" a neprejes si, aby ti dávala rady do výchovy, o které stejně nikdo nestojí. Pak už je na ní, jak to vezme či nevezme a jak se zachová.

lumixii
24. zář 2015

@martinahost ahoj, z mého pohledu se určitě neomlouvat! Není za co. Zažila jsem něco podobného, a došlo to až tak daleko, že jsem jí též od nás vykázala, změnila tel.číslo, aby mě už nemohla kontaktovat, v mailech jí mám v blokovaných, a vzhledem k tomu, že bydlí 250 km daleko, tak mám klid. Půl roku o ní nic nevíme, a je nám všem doma blaze. Rozhodně se neomlouvat, příště by to bylo jen horší a horší, vlastní zkušenost. 😉

shine2015
24. zář 2015

@martinahost neomluvila bych se.....

martinahost
autor
24. zář 2015

Dík holky za pochopení a podporu, práve to jsem potrebovala slyšet, když už nemám pochopení v rodine...

martinahost
autor
24. zář 2015

Jo a nevím komu, ale děkuji za srdíčko " Vážim si tě" potěšilo, myslím že ho poslala některá z Vás 😉

shine2015
24. zář 2015

@martinahost je to jeho matka.....taky by mě to strašně mrzelo hlavně od manzela...ale nesmis s dat. Na moji povahu, já bych tchýní nenechala ani takhle rozcapovat u vás doma.....ty tam jsi paní....ne ona....pokud se neumí slušné chovat tak je tam na návštěvě,pouze na návštěvě....ale pokud respektuje me i moje děti a slusne se chova atd tak je u nás doma..opravdu doma.

anakolut
24. zář 2015

Nevím, za so by ses měla tchyni omlouvat. To ona by se měla omluvit Tobě a manžel taky.

lv
24. zář 2015

pokud tam muž jel bez tebe a hlavně bez vnuček, či aspoň starší, určitě tě pomlouvá, jaká jsi strašná, že nevidí vnoučata atd. Jestli tedy je ten typ, co rád vnoučata 🙂 takže bych až tam muž bude mířit klidně tchyni zavolala, že jste dospělé, rozumět si nemusíte, ani mít stené názory a jestli chce vidět vnučku, že ji pošlete. Zachovala se hnusně, to jo.

zuza01
24. zář 2015

Neomluvila bych se, nevidím důvod. Neohýbám před každým hřbet, to není nic na mě. Nevím, jak to máte s mužem, já bych toho svého srovnala. Pár dní po porodu jsou nervy na pochodu, měl vás podpořit. A tchyně se do toho nemá míchat. Druhé dítě je záběr pro všechny, i pro starší dcerku, musí si zvyknout. Na místě by byla omluva od tchyně a manžela. Držte se a nedejte se 😉

evaamy
24. zář 2015

A za co manžel starší dceru zbil? Za to, že skakala???

luciamala1979
24. zář 2015

a napadlo Vám holky, že třeba i on má nervy na pochodu, však rodil! 😀 🙂 měl tam matku několika dnů a taky jí musel poslouchat, pak viděl konflikt dvou žen svého života, určitě ho to mrzí.. ale tak možná na to nemá říct ji to přímo, resp. se zastat té pravé strany, manželky. Vím, bolí to, zažila jsem taky. Osobně poradím neomlouvat se, stát si za svým, v klidu, s rozvahou ale stále za svým. Mluvit s ní a manželem klidně, přímo, úpřimne a úplne otevřeně, na nic se nehrát. Nemáš důvod se omlouvat, i kdyby si udělala chybu, jsi jenom člověk, no a co? nemluvě o nároku v rámci hormonů. Ono se to srovná a manžel postupně, když budeš nekřičet ale klidně si stát za svým, tak se to taky naučí od tebe a mamince to pak řekne i sám 😉
buď-te v klidu, důležité jsou Vaše děti, ne tchýně. To malé i větší Vás potřebuje, řešte kojení, žárlivost starší a ne tchýni 😉 to uplyne 😉

zuzana_ka
24. zář 2015

@martinahost pokud je někdo neempatickej a nevidí si do huby, tak se není čemu divit, že s ním člověk vyrazí. Kdyby si se omluvila, tak by si uznala chybu a byla by hned nad tebou a v podstatě by si neuvědomila, co udělala špatně.
Nechala bych to vyhnít a až po čase přijdete do konfrontace, tak jí třeba budeš moct říct už bez citů ještě ovlivněných šestinedělím, co se ti nelíbilo a že mohla projevit o dost víc taktu....🙂

luciamala1979
24. zář 2015

@evaamy podle mě pro to, že nezvládl své emoce, kmital mezi systémem doma, změnou chování starší dcery (reakce na miminko novou situaci atd.) a mezi systémem kt. se snažila nastolit ctěná maminka - tchýně, k tomu možná těžší den v práci.. všichni to známe, neadekvátní reakce za blbost..

martinahost
autor
24. zář 2015

@evaamy Ano za to, že skákala... Já jsem malou krmila a ona kolem nás skákala na gauči, bála jsem se aby neskočila na malou, tak jsem mu rekla aby jí neco rekl, aby jí srovnal, když videl že delám něco jiné a on jí místo toho zbil....

luciamala1979
24. zář 2015

@martinahost muži jsou prostě slabší jedinci, méně odolní stresu. Ono se to srovná, časem si uvědomí že se vás měl zastat

anushka111
24. zář 2015

Taky si myslím, že se nemáte za co omlouvat. Jediné v čem bych ustoupila, by bylo, pokud by vaše dcera chtěla jet za babičkou, pak bych ji tam s manželem pustila 😉

martinahost
autor
24. zář 2015

@anushka111 To ano, dcera nemuže za neshody dospelých.... I když jsem rekla že moje deti tam neuvidí....

anushka111
24. zář 2015

@martinahost Pak myslím že není co řešit, vy budete mít klid a děti když budou chtít i babičku. Sama jsem pro udržování rodinných vztahů, ale rozhodně ne za každou cenu, pokud není vůle na obou stranách, tak nemá cenu se o něco snažit, natož omlouvat 😉