Problémový otec, jak se mohu bránit?

kajka2015
13. únor 2019

Dobrý den,

maminky, máte některá zkušenost nebo dobrou radu?
Otec dcerky má nárok jednou za čtrnáct dní strávit s ní víkend.
Jenže jsou s ním samé problémy a stupňuje se to. Zachází to už daleko. Otec v něčem lítá a někdo mu u něj v bytě dal do nosu, rozbil brýle za přítomnosti dcery, která se bála a brečela.
Nechci mu už dceru dávat nebo aspoň ne nějakou dobu. Na sociálce mě slušně poslali do háje.
Otec chce tento pátek pro dceru přijet a pokud mu jí nedám, bude volat policii, ptže to máme soudně dané.
Co můžu dělat? Musím mu ji dát?/Nebo spíš, co zmůže policie?

sluckynek
13. únor 2019

Poradit se s právníkem jdi na ospod, nám ,,matka,, nedává syna od manžela a taky to řeším . Manžel je nešťastný protože platí a všechno a ve středu volá že si ho vezme v pátek to chce potvrdit a ona řekne ne . Takže máme podaný návrh u soudu.

kajka2015
autor
13. únor 2019

@sluckynek Ospod rekne, ze je to proti soudnimu rozhodnuti a otec ma pravo. Zajá mě, co mohu dělat v tu chvíli....policie mi snad dceru z ruky nevytrhne....

sluckynek
13. únor 2019

@kajka2015 já moc dobré zkušenosti co se týče dítěte s otcem přes policii nemám 🤔 když jsem volala že syna nebudeme předávat někomu cizímu a oni nám nato tenkrát řekli že bude v teple a že ,,pan ,, se o něj postará. U nás jsou pořád výmluvy že jedou pryč , že je nemocný...

nita1984
13. únor 2019

@kajka2015 bohužel, může. Jedině podat návrh na soud. Ale jinak moc nemůžete. Je to taky rodič

merope
14. únor 2019

Takže - otec má právo, to bych na tvém místě u Ospodu nezpochybňovala, tvrdila (ať si myslíš, co chceš), že mu dítě dávat chceš, ale že máš o dítě strach, aby mu někdo neublížil a zda jsou nějaké možnosti, jak ošetřit, aby bylo zajištěné bezpečí dcery. Protože o to jde zjevně primárně. Nepředávání to může jenom zhoršit. Kolik je dceři? Může na Ospodu taky vypovídat? Odkud je otec? Nešlo by třeba domluvit, že s ní půjde někam na výlet a nebude doma, kde hrozí, že ho někdo napadne? Víš, v čem asi lítá? Dluhy nebo drogy?

bartjanka
8. bře 2023

@ladyhacek
@konidana ahoj. Díky za radu. A jaké kamery jsou vhodné? A jaké je jejich cena?

@ladyhacek
@ladyhacek

ladyhacek
8. bře 2023

@bartjanka čistě kamera je asi jedno. Možná by i stačilo jí tam viditelně mít.
Manžel pracuje právě v agentůře co hlídá objekty, můžu se ho zeptat. Pokud stačí během zítřka, má noční