Problémy manželovy rodiny

giny52
30. led 2019

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o příběh mužovo rodiny, ráda bych si přečetla vaše názory.
Manžel má postiženého strýce, který má poškozený mozek a je na úrovni asi 3 ročního dítěte. Tchýně se o něj stará bere na něj příspěvek na péči. Stalo se mu to před pár lety, já už ho zdravého neznala. Jak se to stalo, tchýně s tchánem si ho k sobě nastěhovali a ještě se tam přivandrovala máma, manželovo babička. Je to zlý člověk. Tchýni za celý život neudělala nic dobrého, akorát ji buzeruje, bere si od ni každý měsíc 4 tisíce za to, že se také občas stará o svého syna. Vůbec ji třeba nevadí, že se k ni nastěhovala do bytu 2+1, ještě si zabrala tu největší místnost. Jejich byt je průchoďák, aby mohla babka projít do svého pokoje, musí přes jejich ložnici. Mají akorát malou kucnyňku, obývák nemají. Nikdo nechápe, proč takhle bydlí, protože na nemocnici co mu tento stav zavinila vysoudili 5 milionů, které se mu válí na účtě, takže by si za to mohli pořídit větší bydlení, jenže s tím babka nesouhlasí, protože mu chce šetřit. Stejně tak babka tak i strýc neplatí nic na provoz bytu (elektřina voda plyn apod.), žije tam s nimi jako parazit. Strýc nepřispívá, protože mu chce šetřit. I když jeho opatrovnice - zákonný zástupce je tchýně, babka má všechny finance, karty od účtu a veškeré papíry u sebe, tchýni psychickým tlakem donutila, vše co měla na svém účtě jako odškodné, přeposlat na babky účet, protože tchýně by ho mohla okrádat, což je samozřejmě blbost. Ještě poznámka, že strýc vlastní byt 3+1 a pěkný dům v rekreační oblasti, je to majetek po jejich rodičích, vše na něj přepsali ještě když byl zdravý, tchýni nedali vůbec nic.
My s manželem jsme se dostali s babkou do největšího sporu, když jsem čekala malou, bydleli jsme v malém bytě, chtěli jsme do většího. Zmíněný byt 3+1 je totiž prázdný, babka si ho nárokuje jako že je její, přitom tam nemá ani věcné břemeno (myslí že ho má) a chodí se tam jednou týdně koupat. Chtěli jsme si byt na své náklady zrekonstuovat s tím, že bychom tam bydleli bez nájemného. Tchýně s tím souhlasila, už jsem měla sepsanou i nájemní smlouvu. Jenže jak se to dozvěděla babka, ihned nám to zatrhla a tchýně místo aby se zastala nás, jakože ona má právo nám to pronajmout, tak se zastala babky. Proč si vybrala raději svou mámu než svého syna nikdo nechápe, protože se k ní její vlastí máma chová jako ke kusu hadru. Od té doby jsme se přestali s nimi vídat, babka měla zákaz, ostatní mohli přijet kdykoli za malou na návštěvu. Babku jsem viděla naposled na naonatologii, kam ji nikdo nezval, kdybych nebyla "nadopovaná" poporodními hormony, nejspíš bych ji vyhodila.
Malé už je přes rok a půl, nedávno jsme začali dávat malou na hlídání k tchýni, je mi to proti srtsi, protože si ani nechci představit, že na ní babka mluví, nedejbože na ni sahá. Absolutně se mi to hnusí a snažím si vždy najít nějakou výmluvu, proč ji k nim nedat, ale manžel ten chce abychom ji tam dávali, že tím tchýni trestáme, je na tom po psychické stránce mizerně.
Dávali byste do blízkosti takového člověka své dítě? Vždycky chvátám abych si ji tam vyzvedla co nejdříve...

vineta
30. led 2019

@giny52 Měla jsem podobnou babičku, jako dítě jsem s ní čas někdy trávila a nijak mě to nepoznamenalo. Jen jsem jí neměla ráda a nevěřila jsem jí, ale následky z toho fakt nemám, naopak mi to pomohlo nevěřit slepě lidem a vnímat přetvářky. Chápu, že manžel nechce v takové situaci své mámě upírat kontakt, takže bych tohle taky zkousla, opravdu si nedovedu představit, jak by to malou mohlo poškodit. To jsou “dospělé” problémy, které ještě pár let vnímat nebude. Pokud na ní babka není hnusná nebo tak, samozřejmě.

lnk84
30. led 2019

Já osobně se snažím děti do svých sporů netahat. Ale pokud může tchýně hlídat u Vás doma bylo by to asi lepší..

marketa1218
30. led 2019

Tohle je těžký, ale také bych do toho malou nezatahovala. Třeba zrovna na ní bude babička hodná, ale pokud vám to vadí, tak ať chodí tchýně k vám.

korneliusa
30. led 2019

Ne, s takovým člověkem bych nechtěla být v místnosti ani já, tak proč bych to sakra dělala svému dítěti?

la_amanita
30. led 2019

A to se do 2+1 vejdou čtyři dospělí? A ještě tam chtějí mít batole?

giny52
autor
30. led 2019

Hlídat u nás právě nechce. Několikrát jsem jí to nabízela, ona tchýně ani na návštěvy nechodí, viděla malou max. 1x za měsíc.
To je právě to, co nevím, zda je na ni hodná. Ale moc bych na to nespolíhala, když jsem dřív viděla jak se chová ke svému synovi, řvala na něj, dala mu i facku, myslím že u postiženého člověka tohle nemá smysl...
Právě, já si nedokážu představit takhle žít v malém bytě, nemít s manželem žádné soukromí. A to tchán dělá noční a ona je úplně bezohledná a chodí sem a tam a nenechá ho ani vyspat. Nejhorší je, že tchán s tím vůbec nic nedělá, kdyby se někdo choval k mému manželovi jako se chová babka ke tchýni, ihned bych ji vyhodila a nepozorovala, jak ji psychicky ubíjí.

vineta
30. led 2019

@giny52 Chápu, že tě to trápí, bohužel za ně to nevyřešíš... zkus si promluvit s tchyní o svých obavách, aby ona dohlídla na to, aby se tam s malou zacházelo dobře, to snad pochopí...

nnnadja
30. led 2019

Může mi někdo vysvětlit odkud pochází patvar "muzovo" rodina??? Je to tady v každé druhé diskuzi..

ivuse20
30. led 2019

@nnnadja bych řekla, že to je na celém příběhu nepodstatné.
@giny52 je hezké, že se zajímáš o psychický stav tchýně. Já bych si s ní zkusila popovídat o tom. Já osobně, bych tam taky nechtěla dávat syna, ale upírat babičce ty časy co jsou spolu to ne. Můj malej má 1,5 roku a s tchýni má skvělej vztah.
Možná jestli babka nemá na tchýni nějakou páku, když je to osoba jakou popisuješ

trdelnik234
31. led 2019

A kde spi ten postihnuty stryko? A kto zdedi tie 3 byty a odskodne v sume 5 mil czk?

arko
31. led 2019

@nnnadja ja to slysela pri navsteve jiznich Cech-dost bezne 😂

hojda
31. led 2019

@arko Já jsem z jižních Čech a tohle jsem u nás tedy nikdy neslyšela.

giny52
autor
1. únor 2019

@trdelnik234 Spí v pokoji s babkou. Má jen jeden byt a dům, děti nemá, takže vše zdědí tchýně a v případě že by ještě byla na živu tak bude dědit i babka, nevím v jakém poměru...

giny52
autor
1. únor 2019

Slovo mužovo je běžné, jsem z jižních čech...stejně jako pikador :D

hojda
1. únor 2019

@giny52 Pikador ok, ale mužovo jsem fakt neslyšela, v jaké části jihu se to říká?

arko
1. únor 2019

@hojda Ceske Budejovice 😉 nemam to z jedne navstevy 😎

crejzy
2. únor 2019

Ještě je tam jedna osoba, která v tom žije a žároveň má vnučku - tchán. S tím se nedá bavit? Pokud je rozumný, se svoji ženou muže promluvit on ( o celkovém nastavení v domácnosti, o životě s babkou a třeba i o najmu pro syna). Hodně samozřejmě záleží jaké má v domácnosti slovo

janina2015
2. únor 2019

@giny52 .... V prvom rade je potrebné svokre nájsť dobrého psychológa, ktorý jej pomôže zbaviť sa závislosti na tyranskej narcistickej matke. Vy jej zjavne nedokážete pomôcť pozrieť sa na jej spackaný život, v ktorom sa snaží zapáčiť bezcitnej beštii.