Moc mladá na miminko? Co si o tom myslíte?

terezkajahudka
14. pro 2020

Ahoj holky. Je mi 23 a vždycky jsem chtěla mimčo do 25ti. Teď se snažíme nikdo o tom neví. Tchýně nezapomene každou návštěvu zmínit že jsme moc mladý a že na to máme ještě čas. K tomu tématu se poslední dobou dostává protože sestra manžela má miminko. Já vždycky jen sedím a koukám. No a když jedeme z návštěvy domu tak je mi z toho akorát tak smutno. Co si o tom myslíte ? Jsem moc mladá ? Vždyť máme postavený dům, jsme manželé. 🙂 Co víc bych mohla udělat pro to aby změnila názor. O domácnost se starám. Každou neděli mám peceno a neustále uklizeno.
Nepiju ani nekouřím.

gracinka7
14. pro 2020

Nic, kašli na ní. Není ti 17, zázemí máte, nevidím v tom problém.

maaaadlaaaaa
14. pro 2020

@terezkajahudka asi bych neřešila, co víc udělat, aby změnila názor. Naučila bych se jí neřešit a být nad věcí

levandulka_fialova
14. pro 2020

@terezkajahudka Souhlas s ostatními. Ona tvůj život nežije. Jediné, co si myslím, že bys měla, tak jí to v klidu říct, že rozhodnutí je s dovolením na vás dvou s manželem a doufáš, že to bude respektovat 😉

mourovatakocka
14. pro 2020

@terezkajahudka Není to o věku, ale o nastavení v hlavě. Jsou ženské, co nejsou připravené ani ve třiceti a více. Na tchýni se vybodni, to je věc tvoje a tvého muže. Respektive vybodni - hlídej si, aby ti do života kecala co nejméně 😈

piskoteka
14. pro 2020

@terezkajahudka Ona se vám o dítě a o barák starat nebude. Jste dospělí, co si myslí jiní může být inspirace, ale nenech si tím nahlodat svoje rozhodnutí o životě.

pavlinar
14. pro 2020

Uprimne, pro me jsi mlada. Jenze ja potkala manzela "az" ve 25, parila ve 30 a na dite se necitila.
Bud v klidu, zazemi mate, citite se na to, je to na vas! Neni ti 16.. preju, at to brzo vyjde 😉

lv
14. pro 2020

Nazor nezmění. Mít dítě je tvoje a partnerovo rozhodnutí, zodpovědné a svobodné. A s bydlením a manželstvím rozhodně zodpovědne je.

rockovam
14. pro 2020

Syn se mi narodil v 25 a mojí matky komentář byl ten, Proč tak brzy, když maš doma dvě štěňata "😂Dítě se narodilo i skrz ty kecy a ted už bydlí sam a my si užíváme s manželem života. Dítě má mít mlady rodiče a vím o čem mluvím

jjasmina
14. pro 2020

Hlavně v tom musíte mít jasno vy dva. Já jsem ve 23 letech dítě nechtěla, cestovala jsem a užívala si, takže v té době by to nebylo nic pro mě. Otěhotněla jsem až ve 35 s chlapem, kterej konečně stál za to a i zpětně ničeho nelituji a rozhodla bych se zase stejně. Takže hlavně záleží na vás dvou 🙂

ekou
14. pro 2020

Kaslala bych na ni, skorotchyne od byvaleho posledni rok naseho souziti porad opakovala na navsteve: miminka jsou jen lepeni vztahu :D apod. Ono ji to prejde, jednim uchem dovnitr a druhym ven ;)

madbetka
14. pro 2020

První dcera se mi narodila ve 23 letech. Nemyslím, že to bylo brzy. Mladá jsem, ale ne mladá na to, mít děti. Jsem ráda, že jsem mladá maminka 🙂
Na tchýni se vykašli, je možné, že by s tím měla problém, ať by to bylo kdykoli.

zrzeckas
14. pro 2020

Jabmela malou skoro ve 22 letech.... Narozky mam v rijnu a mala se narodila v dubnu, takze vlastne jeste ve 21 🤷🏻‍♀️..... Nereknu, kdyby si nebyla dospela... A uz vbc bych se nezajimala, co na to tchyne... Na jeji nazor se vykasli... Dukezity je vas nazor, ne jeji.... Az budete mit mimco bud se smiri nebo ji rekni, ze ji nemusi rikat babicko esik se ji neco nelibi.. Pripadne, ji rekni, ze vam do toho nema co mluvit.... Promin, mozna to zni detinsky, ale toto ja nenavidim (moje tchyne nam rekla, ze nechce byt jeste babickou, ze je na to mlada, coz nam bylo vis kde a ted je rada)

jako_mala_holka
14. pro 2020

Pro mě by to bylo brzo, i když jsme s manželem byli už spolu (ne ještě manželé), tehdy jsem ještě studovala... Mame dítě až teď skoro ve 30... Každopádně každý to má jinak nastavené a je to vaše věc, vy musíte vědět, jak na tom jste, co zvládnete apod... Pokud to tak chcete, běžte do toho, je to v pořádku...

mamikry
14. pro 2020

@terezkajahudka Mladicka jste, to je pravda. Ale ono to neni o veku, ale i o vyzralosti. Jestli jste na miminko pripraveni a mate zazemi, neresila bych, co si mysli tchyne.

jako_mala_holka
14. pro 2020

Jinak nás do toho naopak každý tlačil snad co jsem vylezla že školy, taky to bylo otravné 😅 prostě nikomu není nic do toho, jestli máš dítě ve 20 nebo ve 30, když se na to cítíš a dokážeš se postarat...

gruyerre
14. pro 2020

@terezkajahudka nejsi moc mladá, jdi do toho, když si ho oba přejete 🙂. Je to ideální věk na miminko.

hasara33
14. pro 2020

@terezkajahudka rozhodně na to nejsi moc mladá a dle mě je první dítě kolem 25 ideální 😉 já otěhotněla s dcerou ve 24 a ještě po roce a půl snažení čili v mých 23 letech a rozhodně jsem se necítila moc mladá, ale přišlo mi to akorát, cítila jsem, že už je čas takže pokud i ty cítíš, že už je čas tak směle do toho a co si myslí ostatní není tvůj problém 😉

gramar
14. pro 2020

@terezkajahudka A je důležité jaký na to má ona názor, není to čistě vaše věc...? Já před pět a dvaceti měla děti tři a neřešila jsem kdo si co myslí nebo říká...

maky977
14. pro 2020

@terezkajahudka Ahoj,mě bude pozítří 23. Minuly rok v červenci jsem přišla o miminko a teď v pátek jsem zjistila,ze jsem těhotná ( snad bude v pořádku ). S přítelem miminko chceme a myslím,ze je to jen a jen vaše věc a ne ostatních lidi,ať už je to rodina,nebo ne 🙂 a když mate zázemí,práci a jste na mimi připraveni tak do toho jděte! Děti jsou radost❤️

zmrzlinka
14. pro 2020

Je to Tvoje a manzelovo rozhodnutí.Zazemi máte , tak není důvod to odkládat.A tchýně bude mít vždy nějaké kecy...😂

odula
14. pro 2020

@terezkajahudka čoveče - kdybych nějakou věc mohla změnit, tak by to byl věk ve kterým jsem měla první dítě. Po zkušenostech a skoro ve 40 mám za to, že čím dřív, tím líp. Ve 20-30 má člověk má úplně jiný síly, energie se obnovuje mnohem rychleji, tělo regeneruje snadněji. Nehrozí tolik různý nemoce atd. Pokud myslíš že bys chtěla, není důvod čekat. Ve 35 už pak můžeš mít klidně i tři a nejmladší třeba 7 a máš už svatej klídek 🙂 můžeš cestovat, vzdělávat se - dá se stihnout mraky. Podle mýho - čím dřív tím líp 🙂

martinazidkova
14. pro 2020

@terezkajahudka vdávala jsem se v 18 (těhotná jsem nebyla, bylo to fakt z lásky 😃) a tchyně mi pak řekla že mimčo mít nebudeme dokud jí nebude 50... Tak tchyni je 45, mě čerstvě 21 a máme s manželem 3 měsíční holčičku 😊.
Pokud se na miminko cítíš ty i partner běžte do toho a na ostatní nekoukejte 🙂

veronika9595
14. pro 2020

@terezkajahudka podle mě je žena zralá v momentě kdy dokáže pro dítě od základu změnit svůj život, aniž by měla pocit že jí dítě něco ze života bere, a samozřejmě když je schopna dát dítěti co potřebuje (finančně i emocionálně). Věk je vedlejší ukazatel, každý to má jindy, někteří rodiče bohužel nikdy. Já měla pravý opak, do mě tchýně už od 20 ryla že by chtěla vnoučátko, a já v té době ani děti prostě nechtěla a tak mne to fakt štvalo. Až teď v 25 jsem se rozhodla že jsem zralá. Ale nebudu si dělat dítě kvůli tomu že to někdo jiný chce, ale proto že to chceme my. A to samé platí i pro tebe v opačném případě. Pokud jsi připravená a tvoje jediná překážka je názor tchýně, kdo ona je aby ti do toho kecala? Vybodni se na ni ... a pokud by ti to hodně vadilo, tak by si ji měl partner usměrnit, je to jeho matka

terezkajahudka
autor
14. pro 2020

Děkuji vám všem moc za názory. 🙂 Každého si cením 🙂 tohle je věc která mě už nějaký ten pátek dost štve a ne a ne na ni přestat myslet 🙂 děkuji 🙂

2hanah
14. pro 2020

@terezkajahudka Vykašli se na ni, bude remcat vždycky, je to Tvůj/Váš život, já měla dítě ve 22 čerstvých, taky jsem to tak cítila a zvládla jsem to dobře, člověk to dává líp, když je mladý, teď mám posledního prcka ve 35 a ještě, že je hodný, jinak bych to už nedala, hlavně to vstávání. Moje tchýně taky remcala a sama měla švagrovou v 16-ti a kdy ta Tvoje😉

me_druhe_ja
14. pro 2020

Sice to nechápu (já v tomhle věku strašně bouřila. 😀), ale pokud se na to oba cítíte, chcete, máte kde bydlet a nějaký příjem, tak bych absolutně neřešila kdo si co myslí. 🙂

terezkajahudka
autor
14. pro 2020

@2hanah ta moje tchýně měla první dítě kolem těch 23 🙂 no asi používá dvojí metr. Tak on je manžel její nejmladší dítě tak ho asi pořád tak bere 🙂 jako dítě. No my právě vůbec takový nejsme že by jsme chodili pít s kamarády a tak. Já si vyhodím z kopýtka s holkama tak jednou za rok a manžel jde tak 2x do roka na koncert kapely :D asi jsme se vybouřili v těch 15ti. Ono to dost letí jsme spolu už 7 let 🙂

mmm12345
14. pro 2020

@terezkajahudka mě teda příjde těch 23-25 let akorát na první dítě. Do kdy máš jako čekat a proč? Na co? Kašlala bych na tchýni, ať si trhne...

lolina16
14. pro 2020

Jak píšou ostatní, je to o tom, jak se cítíš ty. Někdo nedokáže být dobrou ani matkou ve 40. Já se o svoji dceru starám od 16 let a jsme šťastné, i když si to plno lidí nepřálo🙂

tynka9
14. pro 2020

@terezkajahudka v době našich rodičů byla holka ve 23 letech bez prcka skoro už braná jako stará panna 😀 a teď je to strašně brzy 🙈 kdybych mohla, měla bych prcka klidně ve 20, ale složitá škola, pak stavba domu, i za nějakou praxi jsem byla vděčná (i když tu bych klidně i oželela, už v páťáku se mnou hormony mlátily solidně). Pak nám to 10 měsíců nešlo... takže první prcek se nám narodil, když jsem měla týden do 27. narozenin. Snesla bych miminko i dřív, ale prostě konstalace na to nebyla.

Jinak je to zvláštní porovnání. Letos na jaře se narodilo první miminko našim kamarádům. Mamince je 38 let (stále dost času a pak to nešlo). Když jsem o tom přemýšlela, tak v jejím věku budu mít děti 10+ a už si budu juchat. Fakt radši mladá maminka, a k tomu je velká výhoda i mladá babička, co si budeme povídat, než toto... Když jsem se já narodila, bylo mojí babičce 45 let a kolik jsme si toho s ní ještě užili 🙂 Na tchýni se vykašli, odkývej a jedním uchem tam, druhým ven. Držím palce, ať se brzy zadaří a jste spokojení.