Moc mladá na miminko? Co si o tom myslíte?

terezkajahudka
14. pro 2020

Ahoj holky. Je mi 23 a vždycky jsem chtěla mimčo do 25ti. Teď se snažíme nikdo o tom neví. Tchýně nezapomene každou návštěvu zmínit že jsme moc mladý a že na to máme ještě čas. K tomu tématu se poslední dobou dostává protože sestra manžela má miminko. Já vždycky jen sedím a koukám. No a když jedeme z návštěvy domu tak je mi z toho akorát tak smutno. Co si o tom myslíte ? Jsem moc mladá ? Vždyť máme postavený dům, jsme manželé. 🙂 Co víc bych mohla udělat pro to aby změnila názor. O domácnost se starám. Každou neděli mám peceno a neustále uklizeno.
Nepiju ani nekouřím.

maaaadlaaaaa
14. pro 2020

@terezkajahudka tak sis asi odpověděla, kde je důvod. 🙂 Nechce ho nechat odejít úplně a zařídit si vlastní rodinu. Dělá si z něj stále dítě.

nicol22
14. pro 2020

Já jsem otěhotněla ve dvaadvaceti. Rozhodně jsem se necítila na dítě moc mladá. Druhé dítě jsme pořád odkládali, až postavíme dům, až mi skončí zkušební doba v jedné práci, pak zase v druhé...a najednou mi bude za rok 30 a druhé dítě se nedaří, v lednu jdu na druhé kolo IVF...teď mě mrzí, že jsme se s druhým dítětem nerozhoupali dřív...rozhodně by mi bylo úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Jste dospělí a ničí názor ani svolení, zda založit rodinu, nepotřebujete.

jirovapa
14. pro 2020

@terezkajahudka buď v klidu a těš se na miminko 😊. Mě je 26 a mám dvě děti (3 roky a 1 rok), takže jsem v tvém věku porodila a musím říct, že jsem za to hrozně ráda. Mám manžela a máme kde bydlet. Teď plánujeme třetího prcka a pak hurá do práce. Podle mě ideální věk. Už mě stejně nebavilo chodit každý víkend na nějaké párty a akce a taknějak jsem cítila, že to miminko nás posune po 5 letech vztahu s partnerem zase o kus dál (Nyní jsme spolu 8let. Z toho 4 měsíce manželé).

dard
14. pro 2020

To je strašně individuální. Já ve 23 letech neměla na děti ani pomyšlení. Ale pokud se na to s manželem cítíte, jste připravení, že vám prcek od základu změní život a nechcete si "ještě užívat, než se usadíte" není důvod na něco čekat. Biologicky jsi v nejlepších letech 😉
Možná má tchýně pocit, že sama měla děti příliš brzy a že jí v životě něco uteklo.. Nevím. Že se berete nekomentovala? Každopádně se mi zdá, že synka se jí ještě nepodařilo úplně odstřihnout.. :-/
Jako mladá babička bude mít na vnouče mnohem více sil (ale zase třeba kvůli práci méně času..) a déle si ho užije. A třeba bude mít šanci užít si jednou i pravnoučat 😉

jasminek2012
14. pro 2020

Ve 23 letech jsem byla normálně těhotná a nikdo neřekl ani popel. Máš divnou tchyni 😁

2hanah
15. pro 2020

@terezkajahudka Tak jasně, to je dost dlouho na další posun ve vztahu - dítě a podle toho, co píšeš, tak jste sehraní s mužem, tak proč ne! Směle do toho a hodně štěstí! Jak říkám, tchýně některé budou remcat vždycky a téměř nikdy jim do toho nic není!

kami2262
15. pro 2020

@terezkajahudka Rozhodně to není o věku. Každá žena to má jinak a sama nejlépe poznáš, kdy je ten správný čas. Měla jsem to nastavené úplně stejně, vždy jsem chtěla dítě do 25ti. Taky jsem slyšela, že na to máme ještě čas, rodiče nechtějí být prarodiče, atd. 😁 Teď je mi 22 let a jsem v pátém měsíci s dvojčátky, s manželem jsem se domluvili, že tomu necháme volný průběh a náhodou se zadařilo hned na poprvé, a jak. 😄 Nakonec jsou všichni moc rádi, i když domek teprve stavíme.
Rozhodně, ať si tchyně říká cokoli, tak nakonec bude ještě ráda. A berte to pozitivně, miminko tvé švagrové bude mít malého kamaráda nebo kamarádku. Není zase špatné, když jsou v rodině děti, které mezi sebou nemají velký věkový rozdíl. 🙂

bezinka22
15. pro 2020

@terezkajahudka pokud dite chcete neni co resit. Ale ona evidentne netusi, ze dite chcete a citite se zrali, kdyz ji nikdy nic na to nereknes. Proste muze mit jen pocit, ze jste mladi a chcete si uzivat. Vetsina vrstevniku to tak ma, tak ji to mozna ani nenapadne. Jsi dospela, tak ji rekni, ze si klidne dovedete predstavit uz mit dite. Jinak co si o tom mysli ona, je uprimne uplne jedno, prestan se tim trapit.

angelinie
15. pro 2020

@terezkajahudka Tak moc mlada rozhodne nejsi. Ja jsem první dítě taky cekala ve 23 (narodilo se 5 eni po mých 24 narozeninách). Ještě jsem dodělávala vysokou, ale bylo to nejlepsi rozhodnuti a nikdy bych to neudělala jinak. Ideální vek a děti jsou ted taky rádi, kdyz jsou starší, ze mají mlade rodice 🙂 btw jen tak pro pobaveni. Pri porodu v porodnici mi rikali, ze pokud matka prvorodicka porodi po 24.roku veku, lékaři bezne užívají termín stara matka....takze nam to vyšlo tak tak :D

merope
15. pro 2020

Ve 23 letech? Porodíš nejdřív ve 24, kdybys chtěla víc dětí a po 2 letech, to máme 26, 28. Před 40ti lety bys ve 23 letech byla málem stará.

Možná i tchýně otěhotněla moc brzo, necítí se převzít roli babičky a má pocit, že vám něco uteče, protože prostě dřív to bylo tak, že žena jak měla dítě, tak už měla usednout doma a necestovat, nebavit se.

Já jsem opačný extrém - vždy jsem chtěla velkou rodinu, ale nakonec jsem ráda, že jsem rodila po čtyřicítce aspoň jedno. Kamarádky, co už mají děti odrostlé, si užívají s nimi, cestují, jsou to parťáci a energie je dost na všechno.

antoinet
15. pro 2020

Máš ideální věk na první dítě, to jen dnešní doba zapomíná na to, jak funguje ženské tělo. Víš, co je největší výhoda? Že životní období, kdy máš nejvíce energie, věnuješ svým dětem a ne nějakému korporátu nebo aktivitám, co se dají dělat i s dětmi/po dětech. Škoda je mít až v době, kdy síly ubývají.
Držím palce, ať se brzy zadaří!

denisahlavicova
15. pro 2020

Mně bylo 18 a příteli 21, když jsme se snažili, ale nikomu jsme to neříkali. Až to bylo potvrzené doktorem. Tchýně má kecy samozřejmě pořád - druhé už ne a p... zamcit na petlicu..
Pokud se na to cítíte, máte zázemí a finance, proč ne

ehgv
15. pro 2020

Neřešila bych co vám kdo říká určitě nebudeš mladší maminka 🙂 já měla starší dcerku neplánovaně v 17 ti letech teď ji už je 6 a máme ještě jednu které budou 2 roky.. Na pokoji se mnou byla i holčina které bylo sotva 15 a měla těsně před porodem.. Pokud se zvládnete o miminko postarat nevidím žádný problém ve věku je to jenom vaše věc 🙂

zuzkasim
15. pro 2020

Pokud chceš dítě plánovat podle toho, co ti říká tchýně a sestra, tak možná ještě zralá opravdu nejsi. Myslím, že ženská, která není závislá na rodičích, má práci, muže a s ním vlastní bydlení, by měla uvažovat sama s mužem i o založení rodiny. Vlastně vůbec nepíšeš, co na to budoucí tatínek, není jeho názor důležitější než tchýně či sestry? Ten se cítí na to být otcem? Od toho bych se odpíchla.

astyna88
15. pro 2020

Ono to není ani tak o zázemí, znám lidí, kteří mají všechno, ale na dítě se necítí, protože to v sobě ještě nemají tak nastavené... Ty už evidentně ano, tak proč ne...

My jsme meli prvního syna v 27, manžel na doktorském studiu, já pracovala pár let, bydleli jsme v nájmu, další syn v 29 a poslední v 32. Také mě říkali, že jsme začali brzo, ale ono to záleží, kde se pohybujes. Mám kamaradky, které mají většinou dítě až od 35 a výš, takže pro ně jsem jak růžový jednorožec 🤣🤣🤣

michelleponky
15. pro 2020

První dítě jsem měla ve 20, druhé hned rok na to. Je to o tom, jestli se na to cítíš a jsi vyzrálá. A 23 si myslím, je adekvátní věk na dítě. Není ti 16, tak neřeš tchýni, ona těhotná nebude 😀 Hodně štěstí ❤

almara2
15. pro 2020

Každý je jiný, ty jsi vyzrala, máš zázemí, proč ne? Já byla zase střevo, dítě jsem nechtěla mít brzo. Každého věc a tchyni je do toho kulový.

leymea
15. pro 2020

My se zacali snazit kdyz mi bylo 22 let. I moje mama mi rikala, ze je brzo a at si jeste uzivam, ale nebrala jsem to od ni,ze by to myslela nejak spatne. Kazdopadne nam to hned neslo a pak sama se uz tesila a prala nam to 😊

te_reza
15. pro 2020

Pokud se na to cítíš, zázemí máte... Nevidím v tom problém. Já teda ve třiadvaceti ještě pařila jak o závod 😂

misicka03
15. pro 2020

Mě je 22 a chci dítě 🙂 manželovi 26.. naštěstí u nás doma nás spíš do toho tlačí než aby nám říkali, že je brzo. Jsme svoji ,bydlení máme a finance taky nejsou špatné. A znám spoustu mladých maminek, takže bych se na ně vyprdla a dělala to co chci já. Akorát si to musíš pořádně rozmyslet jestli už chceš ukončit ten párty život. Cestování není úplně nemožné s dítětem takže za mě je to v pořádku 🙏

ellyem
15. pro 2020

Mně je 22 a v červenci rodím, takže v klidu 🙂 Vůbec neřeš okolí. Pokud se na to cítíš, tak do toho jdi!

martina8084
15. pro 2020

ve 23 letech je normální mít dítě. To je tou dnešní dobou, že se to vše posouvá. Neřeš to. A přeji, ať se to povede.

asinehri
15. pro 2020

@terezkajahudka můžu se zeptat, jakou máš práci a manžel, když máte v 23 barák? Nezávidím, jen jsem zvědavá 😀

astyna88
15. pro 2020

A bacha, nikde není psané, že se to taky podaří hned. Kolik paru ma problémy, a nakonec jsou rádi, že začalo brzo, protože se to dalo řešit zavčas, než mít vymodlené dítě na prahu 40....

astyna88
15. pro 2020

@asinehri

Přidám se i já, my jsme s manželem oba vysokoškoláci, takže do 24 já studovala a manžel až do 30 let. Pokud někdo skončí po maturitě nebo ucnaku, tak má už dost let praxe a hlavně hned vydělává a je podle mě vše dříve...

izz76
15. pro 2020

@terezkajahudka Jsi mladá, ale ne zas tolik, že by jsi nemohla mýt dítě.. Mě připadá normální rodit děti mezi 20-40rokem,kazdy jak chce, nebo může..

terezkajahudka
autor
15. pro 2020

@asinehri ano můžete se zeptat. Manžel dělá v kovovyrobě a já dělám ve fabrice směnovku. Tak my jsme od 16 ti hodily na brigády ale moc z toho jsme neutratili plus jsme oba dostali k 18ti nám vyplatit pojistku. Takže jsme si po maturitě našli práci a po zkušební době v ní si zařídily hypotéku a začli stavět 🙂 platíme měsíčně 8500 Kč což si myslím že platí lidi i za nájem takže žádná hrůza 🙂

dejvitka
15. pro 2020

@terezkajahudka ja mela dlouho po 30, ted po roce cekam druhy (a doufam, ze vse dobre dopadne), abych to vubec stihla... Deti jsem chtela cely zivot, ale nebylo zazemi a taky nebyl ten spravnej chlap. Nastesti jsem to stihla a vse je jak ma byt. Uzila jsem si hodne cestovani, venovala se konickum, mela uspesne zamestnani, vystudovala jsem co jsem chtela. Obcas si rikam, ze jsem ale mela mit deti v tech 25 letech, clovek ma pozdeji mnohem vetsi obavy o dite, vic toho vi, vic zazil, vic hleda neduhy. V mladi bych byla mnohem uvolnenejsi. Taky me mrzi, ze budu pro deti stara mama az jim bude treba 16. Zas na druhou stranu kamaradky, ktere deti v tech 25 letech mely, jsou vsechny rozvedene. Nektere znovu vdane a s novym partnerem male dite. Ten pocit, ze si ony, nebo jejich protejsky, nic neuzily tam casto byva. Nebo pak maj v prubehu 10 let 3 deti a de facto na sebe cas nemely, jen pece o rodinu. Ale kazdy to ma jinak, znam i spoustu paru kde to klape a zvladaj zit dle predstav i s detmi. Deti jsou proste dar a stesti a nevidim duvod je brat jako prekazku v necem. Tak ci tak, pokud s partnerem deti chcete, mate zazemi, nazory rodicu bych v potaz vubec nebrala. Je pak spousta holek co odkladaji a perou se s neplodnosti. Fyzicky je vek do 25 prece jen idealni 🙂. Tak at vse dopadne podle vasich predstav 👍

95newmommy2020
15. pro 2020

Když mi bylo 20 a začala jsem bydlet teď už se svým manželem. Který byl o 12 let starší a tikali mu hodiny, tak jsem nechtěla. Já byla v prvaku na VŠ bez příjmu a bydlela jsem u nej na baráku. Takže jsem fakt nechtěla být v nevýhodné pozici. On na dítě moc tlačil, já sem se bála ze budu hned těhotná jen co si sunda ponožky. :D Takže já chtěla deset let počkat alespoň. Nic méně jsme si sedli tak moc ze jsme to začali řešit. No a první rok sexu...nic druhy rok jsme už byli na IVF centru. S tím ze muž má málo spermii v ejakulatu a já anovulační cyklus. Takže utekly 4 roky pokusu. A nakonec se to povedlo a porodila jsem ve 25. Už jako vdaná paní, měla jsem odpracovanou 3 rok v bance takže mateřská byl v klidu. Když si uvedomim, ze bych se neprizpusobila manželově plánu splodit potomka. A pockala bych do těch plánovaných 30-35 lety, tak si myslím ze už bych byly bez šance. Takže jsem rada za dítě ve 25 letech. Z vrchu na Mě kouká jen mamá která si myslela ze si udelam 2 vysoké školy a dítě nejdřív ve 40. 😄 Pak teda de mi hodně proměnil okruh přátel. Kamarády ze studii už nějak neberu, kamoska co semnou je od dětství se se mnou nějak odpojuje. Na druhou stranu našla sem si i díky koniku další okruh přátel. Takže pokud se na to citis jdi do toho. Jen pocitej i s tím ze to nebude tak lehké vůbec otěhotnět.

sylvka
16. pro 2020

Mě se první syn narodil ve 22 letech a je v cajku 😃teď je mi 34,jemu 12 a máme docela přátelskéj vztah 😃