Prosím o objektivní názor, nevím jestli nejsem zaujatá

nariel
29. črc 2015

Dobrý den milé maminky, zvažuju dlouho jestli se začít míchat do cizích-rodiných problémů. (Normálně to nedělám, ale už jsou kvůli tomu v rodině i zdravotní a psychitské problémy.)
Potřebuji od vás objektivní názor na přítelkyni mého bratra, nevím jestli nejsem sourozenecky zaujatá, ale nepřipadá mi normální její chování a začíná to obtěžovat celou rodinu. ☹
Abych vám nastínila situaci.
Můj bratr žije asi 10 měsíců se svou přítelkyní ve společné domácnosti (která má 4 leté dítě z předchozího vztahu). Začali spolu spíše z důvodu, že bratr jí chtěl pomoci. Její bývalý přítel je feťák a alkoholik a fyzicky ji týral. Na dítě neplatí od dvou let. Ona je na vše sama svou rodinu má na druhé straně republiky. Bratr ji pomáhal s nájmem a s hlídáním dítěte. Přerostlo to ve vztah.
Naše rodina ji přijmula (jsme ti hodní co nesoudí a vždy pomůžou), začlenili jsme ji do rodinných aktivit a pomáhali, spíše naši rodiče kde to šlo. Ale i když jsme poznali pak její povahové rysy, pořád jsme ji dávali šance a podporu. Forma tam působí jako hrách na stěně. ☹
Bratr finančně živí ji i dítě..stará, běhá do školky ze školky, hlídá, vaří . (Neříkám že je svatej, všichni máme něco.) Ale z této strany je neocenitelný. Začal ho brát jako syna. Přítelkyně nevaří a stěží zvládá domácí práce. Stará se jen o to jak se nejlíp oháknout a hlavně mít u sebe mobil.
Za celé dva roky nepodala trestí oznámení na otce dítěte aby platil výživné a už 6 měsíců nemá ani občanku. (Je to trestné a ona to nechápe. Vysvětlovali jsme ji, že to nedělá pro sebe , ale pro dítě.) Ale proč by to dělala, prý se ho bojí. Ale na bratra je hubatá hnedle pokud není po jejím, vydírá ho skrz dítě, na kterém mu záleží. Dítě s bratrem nechce. Nevaří mu, neumí oprat ani žehlit, nesouloží, dítěti nečistí ani zuby, dítě neví co je to pravidelná strava. Ale pořád se má za hvězdu. Vždycky když je její syn u někoho na prázdninách, bratra vyhodí a je sprostá (situaci vyvozuje .. všichni mi ubližují, já jsem na tom nejhůř,na bratra není prý spoleh, že ji chce jen na sex...). A pak až jí dítě nemá kdo hlídat přileze s prosíkem. (Protože brat se teď jeví jako ocenitelný, ikdyž před chvílí nebyl k ničemu. ČÍM TO ASI BUDE??) ☹
Protože mí rodíče ji vybavili nábytkem a základními potřebami do bytu, vždy to tedy jedou vystěhovat, když bratra vyhodí. On ji jak ňouma ustoupí-odpustí a tak se to pořád opakuje dokola, až na to že poslední dobou se to stupňuje. Hádá se sním i třeba na rodinné oslavě, pořád ho shazuje a odvahu má jak divoženka. (Nevím proč tento postoj neaplikuje na bývalého přítele-otce dítěte, ten jak se zjeví tak je malá jak mravenec.) Myslím že v bratrovi vidí snadnou obět a to že sním dokáže manimupolovat.
Můj otec už z toho dostal i malou mrtvičku a prostě nemají klidný život, protože pořád musí řešit nějaký stresy.
Nechtěla jsem se do toho obouvat, ale už to neunesu. Budu proti ní zbrojit ať od ní bratr odejde. Protože dle mého názoru tohle není normální...
Jen ho zneužívá na přísun financí a hlídání dítěte.
Jen ještě maličkost aby jste poznali charakter dotyčné.. např: Já jedu k prarodičům, když dorazím vypiju kafe zeptám se jestli nepotřebují s něčím pomoci. Jsme na oslavě zbyde kopec nádobí, jdu mejt, nebo je potřeba něco donést, přinesu, pokrájím doleju. Ale ona je přesný opak. Tam kde ji postavíte, tam ji najdete. Není v ní stud otevřeně zneužívat ochoty druhým, asi nemá svědomí. Prostě vůbec není ochotna někomu ani maličko pomoci, jen přijímá velkými hrstmi pomoc z okolí.
Myslíte prosím, že se tak normálně člověk chová, nebo jsem vážně zaujatá.??
Díky za postřehy, názory i rady. Klidně se ptejte. Jde to stěží popsat. Děkuji

mandala
24. srp 2015

@nariel A co konkrétně se ti nelíbí ? Chtěla jsi postřehy, rady, názory, tak je to diskuse, že... Kromě toho tě tu nikdo nenapadá a většina se shodla na jednotném názoru. Ale tak vždyt si dělej podle svého a příště se neptej. ☹

nariel
autor
24. srp 2015

@mandala @mandala Milá Mandalo užitečné rady jsem dostala na začátku diskuze. Díky všem zúčastněným za rady a názory.
Co se mi nelíbí? Nevím co by se mi nemělo líbit 😉
Jsem jsem pro pořádek shrnula situaci. Jasně že si budu dělat vše podle svého tak jako ty!! Jsi moc milá že tak krásně diskutuješ 😀 🙂
Už jsem se zařídila , dle rad na začátku diskuze. A Nevím jestli je to vyloženě jednotný názor.. Každý člověk má svůj pohled 😉
Díky za ten tvůj..

Některé pohledy jsou chápající, jiné odsuzující, jiné pokorné, jiné sprosté, ale tak to chodí. Já jen shrnula situaci 😉

somalicats
24. srp 2015

Pro moji současnou tchýni nemám doma nikdy dostatečně uklizeno, její názor na mé vaření naštěstí neznám 😀. Když jsem čekala naši první dceru, vynadala partnerovi, jak si zkazil život, jak jsem to na něj upletla, a neustále mu to připomínala. Dopadlo to tak, že jí partner ani neřekl, když se malá narodila, paradoxně jsem je pak zase dala dohromady já 😀. Teď ještě neví, že čekáme další, nicméně partner už jí jasně řekl, že chce ještě jedno dítě a že doufá, že podobné řeči, jaké vedla u mého předchozího těhotenství, už nepovede.

Proto jsem v těchto soudech, obzvlášť od lidí, kteří s dotyčným párem nesdílejí jednu domácnost, trochu opatrná... 😉

vo_da
24. srp 2015

@nariel Jo, taky bych do bráchy, kdyby byl v této situaci, pěkně hustila, aby se vzpamatoval. Oni se spolu ani nemilují, ale on ji živí i s dítětem? Výborný. On si na to určitě jednou přijde sám a bude se tlouct do hlavy, ale pokud budete mít možnost jeho rozhodnutí urychlit, bude to jedině dobře. Jste skvělá, že vám není jedno, v jaké situaci brácha je. Držím palce, ale už je to určitě dobře vyřešené

nutricnihodnota
24. srp 2015

@shine2015 "běžně to není....ale ona s nimi nežije.....a znáš muže,který by zůstával s ženou,která nevaří,nepere,nezehli,neuklizi,má dítě s jiným, zdime ho z peněz, využívá jeho původní rodinu i jeho a nedopreje mu sex? To si taky nemyslím....."

Já znám rovnou dva takové muže. Jeden už si ji i vzal, protože mu vyhrožovala tím, že jinak sebere malou a půjde pryč.

shine2015
24. srp 2015

@nutricnihodnota mají spolu své dítě, to je jiné....a navíc pokud kdokoliv s někým zůstává , asi mu to i něco přináší......kdyby byl tak na dne,odejde....

mydvaapes1
24. srp 2015

Podle mě je to ten typ ženy, co k sobě potřebuje nějakého násilníka/despotu. Zneužívá slabší osobnosti tak, jak to sní dělal bývalý muž.

nutricnihodnota
24. srp 2015

@shine2015 Není to jeho dítě, přesto ji absolutně zbožňuje a nechá si od starý srát na hlavu. Má dvě práce, nesmí se kamarádit s ženskýma, na kamarády chlapy nemá čas, protože i když náhodou nemaká, tak nikam nesmí. Druhou práci dělá doma a nesmí mít ani ženský zákaznice (je automechanik). Momentálně mu jednou do měsíce dá, protože chce druhý děcko, ale jinak ani omylem a ještě se tím chlubí, jak ho má omotanýho.

shine2015
24. srp 2015

@mydvaapes1 vždyť ji vůbec neznáme.....pouze tu napsala druhá strana a to ani ne dráha polovicka,ale švagrová,která má o brasku péči a starost.....je to pouze její subjektivní pocit ...názor.....ale nežije s nimi.....

shine2015
24. srp 2015

@nutricnihodnota dobře, ale jemu ten vztah nějakým způsobem vyhovuje.....kdyby ne,odešel by.....

kacca11
24. srp 2015

No já se fakt nestačím divit, jaký mají některé dámy přehled, jak to chodí u jiných doma a v posteli 😀

shine2015
24. srp 2015

@kacca11 přesně.....

mydvaapes1
24. srp 2015

@shine2015 Však ji můj názor nikdo necpe...jen ho chtěla, tak jsem svůj názor napsala.

nutricnihodnota
24. srp 2015

@shine2015 Jen jsem tím chtěla říct, že ano, i takoví muži existují. Zůstávají ve vztahu, z kterého jsou nešťastní. Ve vztahu, kde žena nevaří,nepere,nezehli,neuklizi,má dítě s jiným, zdime ho z peněz, využívá jeho původní rodinu i jeho a nedopreje mu sex. Navíc mu zakazuje vlastní zábavu, přátele a trochu toho oddychu ode všeho.A on si to nechává líbit, protože to cizí děcko prostě miluje.

nutricnihodnota
24. srp 2015

@kacca11 Vy zřejmě nežijete na malé vsi 🙂 . Tady se ví i co měl kdo k obědu.

kacca11
24. srp 2015

@nutricnihodnota a existuje mnoho žen, které nedokážou strávit to, že i jiní mají právo žít podle svého, neuznaji, že o tom, jak jim to doma funguje, vědí sakra málo.

Pokud s těma dvěma nebydlis v jednom bytě a nespis mezi nimi v posteli, tak ti podle mého názoru tak nějak nenáleží jejich vztah hodnotit. Konečně, jak asi funguje vztah někomu, kdo má potřebu tak zaryte prezentovat problémy v cizim vztahu.

Ono vztah může (a měl by) stát na jiných základech, než je fullservis od ženy a financích od muže. Je to možná pro některé šokující, ale je to tak. K sexu se nevyjadruju, to je každého věc, co mu vyhovuje a hodnotit cizí sexuální život, to je fakt pod uroveň.

kacca11
24. srp 2015

@nutricnihodnota žiju na vsi a musím říct, ze z těch "dobrých a starostlivých" lidí mi je chvilema na zvracení a chvilema se jim nemůžu přestat smát. Sama vím, co se o mně a muži povídá a do pravdy to má daleko. Holt zábava hloupých lidí pomlouvat ostatní.

barbora_brambora
25. srp 2015

Nečetla jsem všechny odpovědi, ale, promiň mi to, první problém vidím v tobě a v tvé rodině. A to takový, že jste všichni moc hodní, pasivní, neumíte řešit rozumně konflikty - a řešíte je radši tím, že je hodíte pod povrch, aby nenastaly. Možná jsem s takovým tvrzením dost odvážná, ale to je vidět i z tvého stylu diskuze- hlavně se s nikým nehádat, když ti někdo napíše něco ostřejšího, tak mu za to skoro ještě poděkovat. A s odvážným tvrzením budu i pokračovat: jistě taková ženská na facku štve i tvého bratra, ale nedovede se prostě zdravě naštvat a kopnout ji do zadnice, protože u vás doma se, hádám, nějaký vztek a hádky a zdravé sobectví moc neprovozovaly.
Ono je to sice krásné. ale jen kdyby tak fungovali všichni lidi na světe. Jelikož to tak není, tak byla jen otázka času, kdy to nějaký parazit byť nevědomě rozpozná a přicucne se na vás. A i když se toto s tou ženskou rozřeší, myslím, že podobný problém zase s někým jiným stejně dřív nebo později nastane. Pokud se nezměníte vy. Vztahy jsou o dávání a přijímání, ne jenom o dávání.
Ale už jenom t, že se tady ptáš, jestli je takové chování normální, o něčem vypovídá, protože to je úplně jasné z tvého popisu, že jak píšeš, je to prachsprosté zneužívÁní a netřeba se na to ptát. Upřímně řečeno, každý normální člověk by takovou ženskou kopnul do zadnice a to hodne brzo, ale tím, že tvůj bratr v tom vztahu je, tak mu to něco dává - právě proto, že je vykořisťovaný. Je to složitější, nevím, jak to napsat jednoduše, ale žádný vztah by nefungoval, kdyby něco neposkytoval oboum stranám, a kdyz jsou obě strany narušené, to, co poskytuje vůbec nevyváží, ale naopak prohlubuje to, co oboum zároveň bere, protože jde o jednu stranu stejné mince. Chápu, že je to píšu dosti mysticky, ale snad pochopíš aspon zčásti, co se tu snažím říci.
Vím, že cokoliv si tu přečteš, ti toto založení a náhled nezmění, je třeba začit od píky a u sebe, protože ses nad tím začala zamýšlet, tak máš šanci na změnu jako první a až pochopíš a integruješ tu změnu ty, budeš mít šanci třeba trochu ukázat cestu i ostatním. Takze konkrétní rady jsou, z těch levnějších, začít budovat svou sebedůvěru a zdravé sobectví přes různé knížky o sebedúvěře a a asertivitě a makat na sobě v tomto ohledu, z těch drahších zaplatit si pár konzultoací u psychologa, pokud nebude úplně neschopný, hnedle pozná kde je problém a třeba něco poradí. A až ta změna nastane, a ty budeš trochu stát pevně na vlastních nohách, tak pokud ještě vtu dobubude tvúj bratr pořád s tou megerou, a nebude už někde finančně a psychicky vycuclý ležet za keřem, tak ti pak přijde i lehké a přirozené si stoupnout, napřímo tu blbku poslat někam, žádné cukrování, říct jí ať zmizí a začne využívat někoho jiného nebo jí uděláš ze života peklo a tak se taky zařídit. Rady jako nesrat se do cizích vztahů chápu, ale v tomto případě tvůj bratr opravdu není psychický schopný zrušit fakt nezdavý vztah a ty jsi jeho rodina - měla by jsi u pomoci - kdyby začal brát drogy nebo tak, tak se mu taky snažíš pomoci, protoze on není schopny rozpoznat že je to špatné pro něj a dostat se z toho sám. Ale jak říkam, aby jsi zvládla nechat o sebe opírat ostatní, nejdřív musiš být sama silná jako košatý strom. A to není změna kteá nastane za týden.
Ale předtím než bych začla podnikat to co jsem popsala před pár větami bych si opravdu ověřila, jak to vidí tvůj bratr - někde u vínka sedla a pokecala s ním o tom, jestli ho neštvou ty a ty konkrétní věci, jestli mu vkonkrétních věcech nepřijde, že ho využívá... Ony jsou totiž možné dva scénáře - první je, že hoto sere děsně ale není schopný kvůli své starostlivé povaze ten vztah ukončit - v tom případě platí to, co jsem napsala výše. A nebo že ho to sere , ale stojí na vlastních nohách a ten vztah je schopný ukončit, ale z nějakéhokonkrétního důvodu to neudělá - ale ten důvod musí být vědomý - například - jo, je to megera a někdy mně ničí, ale stojí mi za to protože blablablabla a to to vyváží. V tomto přiípadě je to jeho racionální rozhodnutí a jeho věc. Pokud jehoodpovědi budou ve stylu, že to není tak strašné, že jste proti ní zaujatí a že je to vlastně úplný anděl, jde o případ číslo jedna. A v každém případě pak platí to, co už tu bylo napsáno, posílit sebe a dokázat za každoucenu odříznout od parazita alespoň sebe a rodiče.

barbora_brambora
25. srp 2015

Rady jako " bratr je dospělý a umí si to vyřešit sám" můžou být dost mimo. Jo, člověk co je nastavený normálně kopne takou příšeru do zadku hodně brzo, ale člověk co je nastavený nezdravě to nedokáže. Myslíte, že například ženskě kterou mlátí manžel pomůže rada, ať od něj odejde? Kdyby to dokázala, už dávno by to udělala. Ale je to celé složitější právě

vo_da
25. srp 2015

@shine2015 Víš, ono je klidně možné, že mu to nevyhovuje, ale odejít není tak lehké, nějakou chvíli to trvá, než se dokáže citově odpoutat. V životě není všechno o rozumu. Bohužel...

vo_da
25. srp 2015

@barbora_brambora Jo, přesně.

nutricnihodnota
25. srp 2015

@kacca11 A co má tento výjev co společného s daným tématem? Navíc se sakra mýlíš v tom, že nemám co hodnotit jejich vztah a že do něj nevidím. Vidím víc, než by mi bylo milo a bohužel jsem jeho dost podstatnou součástí.
A nikdo tady neříká, že by žena měla být služka. Čti pořádně a v souvislostech, než se začneš čertit.

kacca11
25. srp 2015

@nutricnihodnota reaguju na tve prispevky, takze jsrm k tematu stejne, jako ty.

Jinak si stojim za svym, ze hodnotit vztah nekoho jineho nema nikdo pravo, ty nejsi vyjimkou.

nutricnihodnota
25. srp 2015

@kacca11 Reaguješ na mé příspěvky, ve kterých jsem diskutovala s někým jiným. Vůbec nechápeš o čem jsem mluvila. Nic o naší situaci nevíš, tak to prosím nekomentuj. Já o koze a ty o voze, už mě to opravdu nebaví.

nariel
autor
25. srp 2015

@barbora_brambora jj chápu jak to myslíš, o své "povahové měkotě" jsem dost přemýšlela a obtěžuje mě. Určitě bych potřebovala trochu asertivity a trochu zdravého rozčílení.. Budu na sobě pracovat.. Vím že spoustu věcí si člověk způsobuje vlastně sám, ale je těžké se změnit, ale určitě by mi to pomohlo.
Díky určitě jsme první případ..
Díky za tenhle popis.. JJ omlouvám se vlastně i těm co do mě kopou, jak jsi to tak krásně popsala úplně se poznávám. Až na to že v mém případě.....snaším snaším... a pak až to proboří hráz "Tak to stojí za to"!! ale takhle je to špatně..

A v druhém příspěvku jj to je souhlas..určo dobrý příklad domácí násilí, či drogy. Člověk si to pořád nějak nemůže uvědomit, ikdyž všichni chytří toho spoustu namluví a mají kopu rad a dovětků ..Ale reál řešení je úplně jinde..

Fakt bych chtěla být tak rázná a vidět pod povrch jako ty, někteří prostě z mála upletou bič.. Díky za tvá slova a tvůj pohled.

nariel
autor
25. srp 2015

@kacca11 to tady spousta tvrdí, že s nimi nesdílím domácnost a že nemůžu vědět jaké to vlastně je. Jenomže existují i případy kdy žijí manželé spolu hezký život a manželka si myslí jak je vše báječné, (dovolená, chata, kroužky, pohoda, sex, bez hádek).. a nakonec přijde na to že muž vede třeba 4 roky druhý život a má třeba i děti..

Takže názory o narušování soukromí si nechejte.!

Pokud se sporadicky vídáme a tento jejich vztah, názory, hádky, ponaučení, rozchody...atd je pořád exhumováno před našimi zraky, je těžké to nevnímat a nepopisovat či se neangažovat.

A nejsem zastánce názoru žena služka, chlap prachy. Já doma pracuji s míchačkou a zbíječkou, můj chlap žehlí , pere... Né že by to vyhledával, ale prostě to umí.. Ale v každé ženě je aspoň trocha hospodyňky.. a v jejím případě o její koníčky je velmi postaráno. Takže kdybych viděla v jejím směru aspoň kapku kompromisu, vyřízení alimentů a občanského průkazu jako prioritu, zapojení do domácích prací. Myslím že by to tvořilo normální příklad zdravého soužití 😉

nariel
autor
25. srp 2015

@nutricnihodnota jak to ty baby dělaj.. a některé diskutující nevěří..že ten chlap takovou babu neprohlídne.. Ale asi je vysvětlení i příspěvku barbora_brambora..

brunetka11
25. srp 2015

@nariel Neobhajovala bych se ,-) Smiř se s tím, že dost holek si tu na tobě hojí frustraci z faktu, že nebyly v rodině svých partnerů přijaty dle svých představ.
A navíc - jedna věc je projev na netu a druhá realita.
Pokud se mají sourozenci rádi, je přirozené, že se trápí také, pokud bratrovi/sestře vztah nefunguje...

nariel
autor
25. srp 2015

@brunetka11 to je fakt. To jsi vystihla skvěle 😉

superkousky
25. srp 2015

@nariel
Já nechápu,že tě tak žerou cizí alimenty 🙄
Kolik má to výživné dostávat,že ti to tak leží v hlavě ?
Ona bude chtít výživné a on dítě (umíš si to vůbec představit,pokud je to magor a agresivní feťák,jak píšeš)?
Víš kolik je v ČR neplatičů a nikdo s tím nic nedělá - vymahatelnost je 000 prd? Vymáhání jsou akorát starosti,lítání a ho@no z toho 😉 .
Já být přítelkyní tvého bratra,tak ti za tyhle "chytrý" řeči nafackuju.

Nechápu,proč řešíš jejich sexuální život,ale budiž....Pokud s bratrem nespí,tak k tomu má nejspíš důvod...Tak se jí zeptej,proč s ním nechce sex,když tě to tak trápí.
Třeba nakonec zjistíš,že např. stojí v posleti za ho@no a to se pak není čemu divit 😉 .