Rodina si nás dobíra kvůli jménu. Jak byste to řešili vy?

2. srp 2020

Ahoj, máme 2měsíčního syna, a vybrali jsme mu neobvyklé jméno, které se nám líbí a hodí se i k příjmení. Ale rodiná má neustále nehezké poznámky, typů chudák dítě atd. Ja jsem sními mluvila, ale oni si stejně nedají pokoj 😒. Občas slýchám poznámky i od cizích lidích. Jak byste to řešili vy?

misicka1988
2. srp 2020

Nathana jsem také chtěla pro svého syna, ale k příjmení se vůbec nehodilo. Fakt jak pěst na oko 😄 Dle mě krásné jméno 😊

rnika
2. srp 2020

Tak mě se to jméno tedy líbí.... To že rejpou v rodině, když už je malý na světě, je docela smutný. U nás taky měli hloupé poznámky, do doby než se malý narodil, potom už řekli maximálně to, že jméno by nevybrali. Ale zvykli si všichni a teď po pár letech jméno berou naprosto normálně. Všichni naši kloučci mají ne úplně běžná jména... a okolí už to u nás neřeší a u dalších dětí už to nikoho ani moc nepřekvapilo.

ariadna12
2. srp 2020

Vybrala bych jine jmeno a to bych nikomu nerekla, az po porodu. A prihledla bych k tomu, zda dite nebude s neobvyklym jmenem pro okoli pusobit treba komicky.

sudylichozrout
2. srp 2020

Nathaniel byla jedna z pracovnich verzi, kdybychom meli kluka. Vybrali jste krasne, na rodinu se v tomto ohledu vyprdni.

krupka3
3. srp 2020

Nase dcera ma take neobvykle jmeno (resp. ne neobvykle, ale cizi), a rodina zpocatku mela problem to prijmout. Nejvetsi chyba byla rict jim o tom uz v tehotenstvi, takze toho jsme se u druhe dcery uz vyvarovali 😀 no a muzu ti slibit, ze casem si proste rodina zvykne. Zezacatku to bylo same "chudak dite", "nebude se umet jeste ve skole podepsat" (jakoze wtf? toku diteti je prece jedno, jestli se uci podepisovat ceskym nebo anglickym jmenem), atd. Babicka dokonce zkousela vymyslet "prezdivku" a oslovovala ji jeste v 8m jinym jmenem... Dneska ma 2,5 roku, vsichni uz to berou jak to je, jmeno uz jim vsem prijde naprosto bezne, a u druhe dcery se s mene obvyklym jmenem smirili na prvni dobrou, az na jednu poznamku od vyse zminene babicky 😀

benkl
3. srp 2020

Tyjooo, to je krásné jméno 😊

codal
3. srp 2020

Rodina je hloupá a asi bych jim to natvrdo řekla. Jméno je krásné a i kdyby nebylo, i kdyby se se vaše dítě jmenovalo Spitihněv (to me jen tak napadlo, snad se nějakého Spitihněva nedotknu), tohle opravdu dělá jen hloupý člověk a chápu, že od rodiny to opravdu zamrzí.

lolam10
3. srp 2020

Zeptejte se na rovinu co po vas chtějí.abyste zmenili jmeno?treba si uvědomí absurditu těchto reci...

sarkoc
3. srp 2020

Krásné jméno 😍 a to se mi líbí spíše klasika...jinak ono si nevyberete...my máme úplnou klasiku, Elišku a Štěpánku, a slýcháme to samé...nemohli jste vybrat něco modernějšího? Vždycky jak to řeknu, vidím Elišku že mlejna, co jste ji to udělali...co až budou dospěle, to je divný? Atd...a to ještě nevědí, že pokud ještě bude někdy třetí, tak Františka nebo Jindřiška 👍 😁 prostě se nám to líbí tenhle "měkký" styl

victress
4. srp 2020

@krupka3 prozradíš nám ho?

krupka3
4. srp 2020
beruna84
4. srp 2020

To je náhodou krásný jméno, navíc kdyz ma německý příjmení, jednoho Nathaniela znam, příjmení má dokonce český, nikdo nic neřeší. Je fakt že prvně kdyz nám kamarádka řekla jak se syn jmenuje, divila jsem se, pak a postupem času sem si říkala, proč ne, docela pěkný a dneska tyjo fakt super :D Z poznámek rodiny si nic nedělej, zvyknou si. Snad se nikoho nedotknu, ale co by si kdo z rodiny predstavoval, že dáte, Horymíra nebo Bohouše například? 🙂 vybrali jste krásný jméno!

izz76
10. srp 2020

Krásné jméno, rodina patří asi mezi trochu omezené lidi.. Chudáci jsou spíš ti co kritizují, protože moc rozumu nepobrali.

inkheart
10. srp 2020

Podle mě je Nathaniel nádherné jméno, tak se jmenuje postava z jedné knižní série, kterou jsem kdysi měla hodně ráda. Takže za mě palec nahoru. Rodině řekni, že je to vaše rozhodnutí a nepřeješ si slyšet další shazovani vámi vybraného jména a tečka. Pokud znovu začnou, zdvořile ale asertivně rozhovor ukonči, klidně stylem "vidím, že opět máte poznámky na jméno našeho syna, tak já už jdu/končím, až budete mít chuť bavit se normálně, dejte vědět".

agneska7
10. srp 2020

Ať si každý prdel políbí , je to vaše věc mě řekly rovnou ,, Ježíš zas takové divné jméno ,, při narození syna ...... Mám 2 děti starší dcera je Claudie a syn Teodor Ivo ,,,,, a jak jsem psala víš ať mi prdel políbí mám k tomu svoje ,,duvody,, proč se tak jmenuje 😁

hanih
10. srp 2020

Ve dvou mesicich bych to asi jeste moc neresila, ale oznamila bych jim, ze je neprijatelne, aby meli takove poznamky pred synem, az z toho bude mit rozum. Ja se s hloupyma recma nejak srovnam, ale tomu diteti by tim mohli fakt ublizit...

normalnimatka
10. srp 2020

neříkat dopředu. ale to je bohužel v rovině "kdyby", no...

náhodou to je docela pěkný, a to jsem na jména poměrně dost kritická. ale nikomu to necpu:D

nikoho takovýho neznám, jen pána tady z tohoto dílu :DDDD

https://www.youtube.com/watch?v=HcnxsDOxcOA
gracinka7
10. srp 2020

Teď už s tím moc neuděláte. Pouštějí to jedním uchem tam, druhým ven, i když chápu, že to mrzí.
V případě dalšího dítěte radím dopředu jméno neříkat, až se narodí, rychle si zvyknou a pak jim nebude připadat zvláštní.

denisahlavicova
28. srp 2020

To je jen o zvyku. Mamka mi rozmlouvala Amálii a po nějaké době řekla,že je to vlastně krásné jméno a že to řekla kvůli tomu, že nikoho takové z okolí nezná.

jako_mala_holka
28. srp 2020

Me se jmeno Nathaniel nelibi a nedala bych ho, ale myslim si, ze je to vase vec a ostatni do toho nemaji co kecat... kdo chce blbe kecat, bude to delat i u Anicky s Pepikem... my si zase (ale teda jen v tehotenstvi) vyslechli reci, ze davame nemoderni jmeno, ze to je jak pro babicku a tak... ale vetsina lidi chvali a my sami jsme navic moc spokojeni, takze negativa neresime, byla a je to nase srdcovka a aspon jich nikde nebude deset 🙂

jako_mala_holka
28. srp 2020

@rnika presne, v tom tehotenstvi se to jeste da pochopit, ale kdyz je mimco na svete, tak je to fakt blby

metallico_mondo
1. črc 2022

Řeknu ti to takhle..... U nás bylo taky plno keců ještě než se dcera narodila tak jsme jim to řekly aby měli čas to vstřebat. Nejvíc trapných keců měla švagrová která má syna s typicky českým jménem. Dejme tomu třeba Honza. Když už mě jednoho dne vytocila do vývrtky tak sem ji s úsměvem odpověděla že ta hrůza co vybrali svýmu se mi taky nelíbí a přesto jim to furt necpu tak ať se hodí do klidu a přestane. A světe div se následovalo urážení ale i ten klid 🙏. Uražení časem přešlo ale klid zůstal. Klidně bych neváhala timto stylem odpovědět i bezdětnýmu jen to hodit na jeho jméno ikdyz se ti ve skutečnosti třeba líbí. Ono se to dosti lidí dotkne a pak pokud to nejsou úplný zabednenci tak jim dojde jak ti je. Každopádně jméno je krásný ❤️

odula
1. črc 2022

To je ale pěkný jméno. 👍