Rozbít rodinu nebo se trápit?

23. lis 2020

Zdravim vsechny, jsem s pritelem 5 let a mame 9 mesicniho chlapecka. Problemy byly i driv ale tim, ze jsem chodila do prace a potkavali jsme se defakto az vecer, tak mi to neprislo tak hrozne. Od te doby co jsem na materske a jsem s malym doma, tak teprve jsem jaksi procitla a uvedomila si co mam doma. Bydlime u jeho rodicu v dvougeneracnim dome v jedne ze dvou bytovych jednotek se spolecnym vchodem a schodistem. Od zacatku jsme byli domluveni, ze se dum rozdeli na 2 oddelene byt. jednotky s vlastnim vchodem, ale dny plynuly a nic se nedelo. Nez se malej narodil, slibil ze to 100% zaridi. Opet nic. Tchyne mi div nevleze az do postele, kazdy den od rana do vecera u nas vysedava, kdyz s malym jdeme ven, tak je vecne ve dverich a kam jdeme, kdy prijdeme. Kdyz prijedeme, tak uz nam beze slova otevira, malyho mi rve z ruk. Resi co jsem koupila, s kym jsem byla, kolik moje kamaradka vydelava...Kdyz mame navstevu, neni jim blbe si jit prisednout. Podotykam ze tu nebydlime zadarmo, normalne jim platime za energie a spis naopak pritel jim tu vse financuje. Platil ted novou strechu, stara se o zahradu apod. Takze opravdu tu nejsme jako prizivnici ale bohuzel kdyz jsem se sem stehovala, tak mi bylo 20 a k me smule me nenapadlo do ceho se to ritim. Takze jsem kazdy den pod drobnohledem. V nasem meste je to buhuzel s byty bidne. Nic se tu proste neprodava a kdyz ano, tak za silene penize. Navic pritel sem hodne investoval, takze si nemuzeme proste dovolit byt za 5 mil. No a ted k veci. S pritelem tu vedle sebe jen prezivame. Kazdy den chodi od 6 do 20 hod do prace, i soboty, nedele vetsinou prospi. Vzdy slibi, ze bude vikend doma ale nikdy to nedodrzel. Ja mu jdu do prace pomoct, malymu zaridim hlidani aby byl driv doma a mohli jsme byt spolu, ale stejne si najde zase neco, aby tam mohl byt dele. Porad neco slibuje a nikdy nic nedodrzi. Neda mi pusu, neobejme me. Sexualni zivot nula. Ten byl naposled kdyz jsem otehotnela s malym a to bude pomalu 2 roky. Kazdej spime ve svem pokoji, i na televizi se diva kazdej u sebe, protoze ja se pry divam na traparny. Takze on si jde zapnout vedle treba Hvezdne valky a uz tam zustane spat. Stale chodi pozde, nikdy neprijde na cas. Mame treba u nas rodinnou oslavu a najednou na 2 hodiny beze slova zmizi a pak slavnostne nakraci a dela ze se vlastne nic nestalo, ze si jel neco vyridit do prace. Dela akorat bordel, obleceni se mu vali po zemi po celem byte, vsude nechava talire, papirky...Jsem tu jen jako sluzka, kucharka a uklizecka. Kdyby nebylo malyho, tak jsem davno pryc. Ale s malym ma nadstandatni vztah. Strasne ho miluje a on jeho, vzdycky kdyz si hraji, tak je mi do breku jak bych mu toho tatinka mohla sebrat. Vzdycky kdyz ho vidi, tak place ze chce hned za nim, proste jako tata je milionovej ale co to ostatni? To mam tak trpet treba 20 let nez malej odroste a ja budu moct odejit? To psychicky nevydrzim. Nekolikrat jsem mu rekla ze ho chci opustit a vzdycky zacne brecet ze mu nemuzu prece vzit rodinu, ze jsme jedine co ma. Ale z jeho strany snaha zadna. Mozna to vydrzi vzdycky 2 dny a pak zas vse pri starem. Prosim poradte co byste na mem miste delaly. Uz jsem fakt zoufala. Dekuji

fandysek_1
23. lis 2020

Odejít a netrápit se. Jaký vztahy s malým, když je celý den v práci a o víkendu spí?

veruuu_kubesovic
23. lis 2020

nadstandardní vztah se synem? a jaký prosím tě? vždyť je celý týden kromě neděle kdy spí v práci??? a tchýni tam máš nasazenou jako fbi...utíkej zavčas, než se utrápíš...

re_barbora
23. lis 2020

No ja se mu moc nedivim, ze je radsi v praci, jestli prijde domu a ty ses za celej den zpruzla z tchyne a pak na nej jeste spustis, ze dela akorat bordel 🤷🏻‍♀️ Meli byste se spis odstehovat od rodicu, jednou za cas bys mohla prekousnout ty jeho Hvezdny valky a koukat s nim a zkusit ho o neco min peskovat..

zelenaesmolda
23. lis 2020

Kdycsi hraji kdyz je bud v praci nebo spi?

orisek56
23. lis 2020

Tohle podle mě zatím není na odchod.... Jestli chceš hned všechno řešit odchodem i odcizení a opravování od tchyně odchodem, tak to budes každou chvilku utíkát a pořád. První věc, odstěhovat se a to spolu. Dokud tam budete, bude vás to narušovat a silné ovlivňovat ač budeš chtít nebo ne. Vím o čem mluvím. My se, s mužem když jsem po 3 letech vztahu byli u jeho rodičů, málem, rozešli, protože jeho rodiče byli a vlastně jsou psycho. Ale takové, které mě v tu dobu odkázali na antidepresiva a psychiatrii, protože jsem z toho měla ataky. Kdyby mě a mého může (dnes říkám díky Bohu) nevyhodili na ulici, už jsem pod drnem. A já zažila stonásobně horší věci. Za další až budete pryč ve svém i třeba prostě v nájmu, splaste nějakou poradnu ať vám pomůže nasměrovat se zpět na cestu a komunikovat spolu a začít zase si projevovat city. A pak na vztahu neustále pracovat. On bude muset lecos enit na pracovním vytížení atd. Vztah je jako zahrada. Nikdy na něm práce nekonci. Takže možnost tu je místo toho, aby, si hned pohodlně házela flintu do žita, bouchni do toho. Tlač na odstěhování se. Bohužel, pokud chceš něco změnit, budeš muset tlačit na věci, které budou skřípat v zubech a nebudou prijemne ani pro něho ani pro tebe. Bude to buď a nebo, musíte chtít oba. Pokud jste si souzeni, tak to u stojíte, pokud ne, tak půjdete od sebe tak či tak. Ale pořád si myslím, že u vás je možnost vstoupit zpět na tu cestu. Prostě bez razantních změn to zabijete a přitom by to třeba za jiných okolností fungovalo ku štěstí vás obou. Pokud se po vezete oba na vone pohodlnosti a nechte něco měnit a to kolikrát i za cenu nepohodli, tak se nikam neposunete.

autor
23. lis 2020

No mate pravdu, hraji si jen vecer asi hodinu, kdyz dorazi domu a pak v tu nedeli, kdyz se vzbudi na obed 🤷‍♀️ je to asi malo no, ale i tak ho ma malej moc rad

travnulee
23. lis 2020

Odstehuj te se, fakt z vlastní zkušenosti vím, co život s tchány udělá se vztahem. Jak jsme ve svým je to sto a jedna. Zvažuješ, že by si odešla, tak by si stejně musela bydlení řešit.

silvapokina
23. lis 2020

A jeje, to mi něco připomíná, i když u nás to nebylo až tak ošklivé, šlo do do pryč až později a postupně, ale společné bydlení s tchýní, to byl zážitek. Rozhodně se netrápit a odejít. Nemusí to být velký sek, najděte si nějakou "koučku", poradnu. V klidu a postupně si promyslete co dál. Teď jste hodně zaměřená na to co bylo a co je a co vše je špatně. Začněte si představovat co opravdu chcete, jak to chcete, otevřete si více možností a ono to půjde. Pokud máte kam jít, jděte, pokud ne, začněte to plánovat. Stejně jste už teď sama a malý má chvilkového tatínka. Až budete od sebe, tak ho možná bude mít víc, než teď. Tatínek nebrečí, že mu berete rodinu, ale pohodlí 😉 Můžu doporučit poradnu aperio.cz, třeba to bude fajn odpich. Držím moc palce. Držte se!

veronicka89
23. lis 2020

1.Odstehovat se do najmu...
2.urcit aspon 1 den v tydnu kdy prijde driv at mate na sebe cas
3.pul dne z vikendu vymyslet neco zajimaveho pro vas 3

westie
24. lis 2020

Urcite bych ve vztahu nezustavala, pokud se nic nezmeni. Ale to neznamena, ze bych se hned zbalila a odesla. Zkusila bych tomu dat jeste sanci, ale ne tak, ze priteli reknu, ze odejdu a za dva dny to bude z me strany zase stejne. Jssne bych rekla, co mi vadi a co ve vztahu potrebuju. A hlavne, co chci naucit me dite, aby si z naseho prikladu odneslo do zivota. A at pritel navrhne reseni, ktereho se budete drzet. A pokud by to nefungovalo, pak bych si pomalu zacala pripravovat zadni vratka - financne a bydlenim, pak teprve bych odesla. Chapu, ze nejsi stastna a prtnersky zivot dost strada, ale muzete vedle sebe jeste chvili zit, nez si vytvoris nejake zazemi, abys odchazela do neceho usporadaneho, coz je lepsi i pro dite.

pasiba
24. lis 2020

Tohle podle mě na odchod není a na vašem vztahu se dá pracovat

zelenaesmolda
24. lis 2020

Takove mimino bude mit rado kazdeho kdo naplni jeho potreby a bude si s nim hrat

zrzeckas
24. lis 2020

Priklonim se k tomu aby jste se odstehovali spolu. Take si myslim, ze na tom ma nejvetsi vinu tchyne. Pokud nemas kam jit a tvuj nema koule aby vlastni mamce rozumne vysvetlil, ze si neprejete aby delala, co dela. Tak je seber ty a vyrikej si to sni.... Max se urazi a ty budes met klid cely tyden /mesic 🤷🏻‍♀️ (kdyz dyl, treba je to dokope abyste meli aspon vlastni vchod) donluvit si s ni treba navstevni den/y.... S tvojim se divejte na filmy, co by se mohli libit oboum a sem tam prezijes ty jeho a on tvuj 😃 vyrikala bych si s nim ten bordel, ze akorat prida praci, ze neni male decko a i to decko si umi po sobe uklidit, at se vzpanatuje, ze i kdyz žijete pod jednou strechou s jeho matjou, tak at si te s ni neplete a ze ani ona by po nem uz neuklizela nebo tak neco.... Ja treba po mojem uz nejak neuklizim hadry.. Proste mu je hodim na hromadu ke zbytku... A nemas co na sebe? Neni muj problem, oper si... Mel si to dat do kose na pradlo 🤷🏻‍♀️😃....

lenatko91
24. lis 2020

V první řadě se odstěhovat, nejlépe do jiného města, aby tchyně nemohla denně čumákovat u vás. Ty se uklidníš, budeš milejší a chlap hned bude chodit domů raději. Když se nebude chtít stěhovat, tak jdi sama s malým. Jestli mu to dojde, tak je to super, když ne, tak za to nestál. Nadstandardní vztah? To spíš je tatínek jen takové zábavné zpestření pro malého, když ho vidí tak málo. Mám doma totéž. S tátou je sranda, ale jak přijde hlad, únava nebo jiný diskomfort, tak honem za mámou. U vás se na tom vztahu určitě pracovat dá, ale musíš chtít a začít u sebe. Pokud ho peskuješ a jsi protivná, tak se nediv, že se mu nechce domů. Taky si tím teď procházíme, došlo mi to za pět minut dvanáct. Kdyby ses potřebovala vykecat nebo něco, klidně napiš sz 🙂

sarkoc
24. lis 2020

Pokud se nemůžete odstěhovat všichni, tak odejdi se synem sama...bude to těžké, ale takto budeš mít za života peklo. Já si absolutně neumím představit, že bych se tak často viděla s tchánovci nebo s našima a to mám s nimi se všemi řekla bych velice dobré vztahy. Ale je potřeba přece i nějaké soukromí a vlastní život...to, co popisuješ ze strany tchýně, to bych nevydýchala prostě ani týden a něco by se muselo změnit. Mamka k nám jezdí na víkend cca 1xza 3 týdny, s tchánovci se vidíme taktéž tak dvakrát do měsíce, ale jsou to prostě pohodové návštěvy, máme si co vyprávět, vidí pokrok u dětí atd...

kajalka
24. lis 2020

Asi bych hned neutíkala, ale začla tím, že bych mu jeho špinavý svršky a nádobí nosila k němu do pokoje. Rozhodně mu musíš říct, že takto to fungovat nebude a domluvit si pravidla.

te_reza
24. lis 2020

Neznám snad nikoho, kdo by byl spokojenej se společným bydlením. Vlastně to proklínám úplně všichni co znám. Blbý je, že jestli do toho tam investoval, těžko ho odtamtud dostaneš.
@re_barbora no já mít doma věčně nakvartýrovanou tchyni, tak chlapa vynesu v zubech😂

re_barbora
24. lis 2020

@te_reza no ja bych taky nebyla nadsena 😁 tohle je potreba si vyrikat hned v zacatcich a urcit nejaky meze. Jak s chlapem, tak s tchyni.

smudlinka10
25. lis 2020

Asi jsem divna, ze jedu rovnou k tomuhle tematu, on ten sex nevyzaduje? Takova doma bez sexu je az divna, to bych nevidela problem v tchyni, obleceni nebo serialu.

A jo, svemu priteli respektuji hodne serialu, ale Hvezdnou branu ne. 😂 Na tu me nenauci ani nasilim. 😂 Ale zase se kouka kdyz jsem v praci a nebo se k nemu zavrtam, spim a on na ni cuci.

budouci_maminka
25. lis 2020

Asi bych se snažila posbírat ztracené sebevědomí a říct tchyni ze potrebuji prostor a budu ráda za návštěvy 2 dny v týdnu, ostatní dny ze bych byla rada bez jejich návštěv. At si to přebere jak chce. Chlapovi bych řekla ze potřebuji aby byl vybudovany samostatný vchod, ze je do pro mě důležité z hlediska psychiky a ze pokud to nebude do dubna hotove ze v zájmu zachování duševního zdraví se budu muset odstehovat ze sice nerada ale budu muset.
Jen předpokládám že tchyne zmanipuluje syna a bude to zavanet snahou získání vnoučka do pece ze snacha je neschopná matka, takže bych si začala dělat zadní vrátka kdyby došlo na nějaký soud..
Jako dle meho největší problém tu je ze ty nejsi v pohode, což je logické nikdo by s takovou tchyni za zadkem nebyl, pak se dost špatně pracuje na partnerském vztahu. Je na čase se probrat a davat lidem na vědomí co se ti nelíbí a co bys potřebovala. Q říct jim to tak aby tě skutecne vnímali. Jinak se budeš trápit dal.

kakba
25. lis 2020

@te_reza tak uz jednu znas. Miluju spolecny bydleni. Jen teda my mame spolecne schodiste a kazdy svuj vchod. A nechapu vetu, ze by si ho vynesla v zubech kvuli tchyni. Tak snad by si ji a jemu neco rekla, ne?

te_reza
25. lis 2020

@kakba to máš fajn, takových je fakt málo. A ani mluvení nepomáhá. Já už se tchýni zuby nehty vyhýbám.

irmamala
25. lis 2020

Sex nebyl dva roky? Mi neříkej, že nemá jinou babu.... V tomhle je vždycky těžké najít tu hranici, aby člověk neodcházel předčasně, ale zároveň neztratil x let zbytečně v nefungujícím vztahu. Asi bych tomu dala šanci, ale jakože fakt pro to pojďme něco udělat, manželská poradna, stěhování, domluva s tchýní... A za nějaký čas by se vidělo, jestli to půjde nebo nepůjde. Jsi mladá, s jedním malým dítětem můžeš klidně začít odznova někde jinde. S větší rodinou, která už má za sebou kus života, už je to těžší.