Rozchod s partnerem a malé dítě. Jak často se většinou otec vídá s dítětem?

mirinda35
21. říj 2019

Prosím o vaše názory,zkušenosti, rady.
Stalo se to,ze jsme se s partnerem domluvili,ze půjdeme od sebe,důvodu je vice. Byt je můj,ale partner nechce odejit z bytu,dokud se nedomluvime,jak bude vídat našeho syna 1,5 let). Jeho představa je kdykoliv bude mít v práci volno. Což na tohle já nepristoupim. Mám svůj život,aktivity s malym a podobně. Jaká je ,,standardní,, doba vidění se otce a syna po rozchodu? Děkuji moc

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 klasicky to je vikend jednou za 14dni a zbytek je o Vasi domluvě.Dejte to k soudu,at mate i alimenty potvrzene.Takhle male dite musi mit jeden rezim a ne litat sem a tam.Kdyz nejste manzele,tak tam nema co delat.

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 a do dvou let ditete mate narok i Vy na vyzivny,kdyz nejste manzele.

mirinda35
autor
21. říj 2019

@katka_nedo fakt? Dekuju moc

mirinda35
autor
21. říj 2019

@katka_nedo jenže nemá bydlení a jen tak si slušný byt nezaridi kvůli své minulosti. Kde by teda malej o víkendu s nim pobýval? A hlavně uspavat mužů jen já. Malej ho vyhazuje z pokoje i doposud,co s námi bydlí. Chce jen me

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 Zalezi na soudu,ale jako znama mela manzela,co nutne chtel stridavou a bohuzel dosahl sveho.Deti trpi do ted.Chvili tam a chvili jinde.Vsude jiny rezim.Stridava pece je hruza,kterou vymyslel snad jen nejaky vul.

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 To ale neni Vas problem,ze nema bydleni.Uz spolu nejste a on bude u Vas zadarmo bydlet a cumet co delate ve volnym case?Kdyz jsem tehdy rozesla s pritelem,tak dostal tyden a sel.

mirinda35
autor
21. říj 2019

@katka_nedo moc dekuju! 😆

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 Ono to zni hrozne,ja vim,ale tak to je.Uz jsem videla a slysela tolik hnusu,ze to proste jinak nejde.Dite mu nikdo nesveri u soudu,kdyz nema kde bydlet

mirinda35
autor
21. říj 2019

@katka_nedo nemá kde bydlet,insolvence na krku,nestabilní prace....

shaun40
21. říj 2019

Takhle malé dítě mu nikdo nesvéři i kdyby měl práci potřebuje péči 24hod.jak by to skloubil časove.A ten byt záleží jestli tam má trvalé bydliště když má tak to bude problém. Ale odejít bude muset když to není jeho byt.

irena1111
21. říj 2019

Pokud je byt tvůj a nejste manželé tak si partner nemá co klást nějaké podmínky. Domluvili jste se, že jdete od sebe tak mu prostě dej termín do kdy bude pryč a není o čem mluvit. Pokud to nedodrží, dala bych mu věci před dveře a hotovo. Pokud jde o kontakt se synem, tak jsou dvě možnosti. Buď partnerovi věříš a dohodneš se s ním na nějakém kompromisu, který bude přijatelný pro oba a nebo mu nevěříš a pak by to mělo jít přes soud, který stanový kontakt otce se synem a zároveň pořeší i alimenty

mirinda35
autor
21. říj 2019

@shaun40 nemá tu trvaly pobyt. Není na něj nic psano

shaun40
21. říj 2019

Tak to je super dej mu čas do měsíce ať si něco najde pak soudné jelikož musíš mít alimenty na papíře a hlavně když má před insolvenci.Insolvenčni správce ti na základe soudniho rozhodnuti bude pravidelné vyplácet alimenty a tam si i určíte styk s dítětem .Ale neboj oni všichni tatínci mají zájem tak dva měsíce a pak ich děti nevidí léta.Múj ex taky v insolvenci děti neviděl 6let a ani nezavolá.A známe v okolí mají to samé podej si hned žádost o úpravu poměru k maloletému a dej to do podatelny k soudu nic se neplatí a předvolaji vás do 30dnu.Na nic nečekej aby si to stihla před jeho insolvenci.

shaun40
21. říj 2019

Vzor je na netu

zuzkasim
21. říj 2019

Já bych upozornila, že dítě má právo na oba rodiče, takže otec dítěte k němu má naprosto stejná práva jako matka. Taky čistě teoreticky může zažádat o rodičovskou dovolenou a být s dítětem doma on, mohl by se pokoušet dávat ho matce jen na víkend 1x za 14 dnů... to je naprostý extrém, ale stavíte toho chlapa do této role, a ona se do této role může dostat i matka. Je mi jasné, že pokud je na rodičovské matka, otec chodí do práce, tak to dítě je přece jen zvyklé víc na tu matku, ale právě proto, že si ti 2 pořídili dítě, musí spolu nějak komunikovat a vycházet a toto jim zůstane dlouho, minimálně do doby osamostatnění dítěte. Proto bych domluvu nepodceňovala, pokud máte s dítětem nějaké aktivity, sepsala bych je, otci bych se snažila vyjít vstříc nejen ve víkendu 1x za 14 dní, aby měl možnost s ním budovat vztah. To, že se vy rozcházíte přece neznamená, že prcek přijde o tátu. Nevím, jak se o něj stará normálně, jak s ním tráví volný čas a zajímá se, ale píšu obecně. Jsou chlapi, kterým 2 víkendy za měsíc vyhovují, jsou chlapi, pro které je toto rána pod pás.

mirinda35
autor
21. říj 2019

@shaun40 špatně jsem to napsala. Už insolvence ma. Proto si myslím,ze by u soudu ani neuspěl s nějakou žádosti o střídavou peci např.

zuzkasim
21. říj 2019

@mirinda35 Znám chlapa, co má insolvenci a střídavku... nic není nemožné. Táta je to v rámci možností rozumný, na toto bych nesázela.

mirinda35
autor
21. říj 2019

@zuzkasim pokud je doma,postará se o něj. Pohraje si a to je vše,ale jídlo,oblečení,potřeby pro malyho musím zajistit já. Ma práci,kde tráví 5-6 dni v týdnů od 7 ráno do min 22 hod.,takže. Ve svým volnu se pak vali a hlídá malyho na par hodin,když potřebují jít třeba k MUDr. Žádné výlety,aktivity s nim nepodnika. Max s nim jede za tchýní do obchodu plnyho chlastu,kde ona pracuje

emamaira
21. říj 2019

@mirinda35 insolvence neznamená, že by nemohl mít dítě v nějaké formě péče. Dítě má sdílet životní úroveň s rodicem a o že otec má dluhy neznamená, že nemá právo na dítě a naopak dítě má právo i na otce s dluhama. Ale dítě je malé, myslím, že třeba dve odpoledne by mohly být adekvátní.

shaun40
21. říj 2019

Já bych mu dala neomezený styk tím pádem se budete domlouvat mezi sebou kdy to bude vyhovovat tobě a i jemu je blbost mu dát třeba víkend když on bude muset do práce hlavně se u soudu chovej tak že ti záleží na tom aby dítě melo pravidelný styk z otcem.Maminy které dělají opičí lásku soudci nemají rádi.

katka_nedo
21. říj 2019

@shaun40 Trvaly pobyt je pouze udaj pro urad.Neopravnuje ho to k uzuvani

esternejed
21. říj 2019

@mirinda35 jak už píšou výše je standart víkend 1x za 14 dní víkend jinak o domluvě je hloupost takto malé dítě tahat tam a zpátky jak se to tatínkovi bude hodit

shaun40
21. říj 2019

@esternejed nejde jenom o tatínka paní může mít nějaký program v týdnu vyřizování, lékaře,nebo jenom tak si jít na pokec s kámoškou nebo nakoupit a třeba se jí bude hodit když budou fungovat na domluvu.Ona mu ve středu zavolá prosím pohlídej mi a on ji odpálkuje nepohlídam není víkend máš smůlu .Musí se do budoucna dívat i na to že když po mateřské začne pracovat tak občasné pohlídání třeba v týdnu se hodí.Nevím je to každého věc ale bude sama proti sobe.To si musí sama rozhodnout .Hlavně ji přeji ať má taťku který ji pomůže bude to mít jednodušší.

katka_nedo
21. říj 2019

@mirinda35 Zvaz kazdy krok a hlavne priste nedelat dite s takovym typem.

mirinda35
autor
21. říj 2019

@katka_nedo bohužel změna přišla az po narození syna. Vyměnil prace,kde je od nevidím do nevidim,takže veškerá pece byla na me. Hlavně bydlime v 5 patře bez výtahu a tahat dítě,nákupy....to není snadný. Před porodem i pomáhal často v domácnosti, ted je i problém vynést kos,začal byt i nespolehlivý v platbách za nájem a poplatky..... Ja se změnila v tom,ze už nejsem ta vysmata,spontánní dívka,která furt někde něco podnikala,chodila s nim za kulturou a bavit. Jsem prostě máma,no. Už se nemůžu jen tak sebrat a jít si užívat a přijít ráno. To si dovolit nemuzu

magdanaty
21. říj 2019

@mirinda35 Klidně to může být zatím i jen víkend bez prespani.. jakože sobota, na noc vrátí a pak zas od neděle do vecer a.. tak to máme my , zatím tedy jen na základě předběžného opatření.. a to dceri budou už 3 roky a ex taky usiluje o stridavku..

me_druhe_ja
21. říj 2019

@zuzkasim Ano, souhlasím. Bohužel extrémně často čtu názor, že chlapi se o děti nezajimaj, nechtěj je vidět a 1x za 14 dní na víkend je až až. Některý baby by byly nejraději, aby se s otcem neviděly děti už vůbec. Přijde mi to extrémně sprosty. Mám jednoho velmi dobreho kamarada, který se rozvedl, má 2 děti, které miluje a udělal by pro ně vše. Pracuje, je slusnej, platí ex manželce doteď daleko víc, než by musel a ona mu stejně haze klacky pod nohy a ocernuje všude kudy chodí a to i přes dětma. Vidí je jednou za 14 dní a trpí tím jak pes....Tak to mi prijde prostě nefér. Děti už jsou větší teda a co je občas vidím, tak mají s tatínkem moc pěkný vztah....
Samozřejmě je jiná situace, pokud se chlap o děti absolutně nezajímá, chlasta, fetuje, nemá z čeho zit atp....Jinak mi přijde to protezovani matek za každou cenu nespravedlive....

katka_nedo
22. říj 2019

@mirinda35 To nemuze zadna matka odejit jen tak.

katka_nedo
22. říj 2019

@me_druhe_ja Jenze ta stridava pece je strasna.Zvlast pro male dite.Je to jen sobeckost rodicu.Dite potrbuje jeden radny rezim a nekde se citit doma.Nikdo nerika,ze mu ditko nesmi davat vicekrat,vsak vsechno je o dohode.Kdyz ctu,ze ten jeji neumi vcas zaplatit najem,tak na nej moc spoleh nebude v jinych vecech.Snad nemyslite vazne,aby 1,5 roku stare dite pendlovalo a prirovnavate to k protezovani matek.To dite tu mamu potrebuje vic preci.

kiki1912
22. říj 2019

@mirinda35 ahojky zakladatelko nevím zda Ti pomůžu tím co napíšu ale zkusím to. V době co sem ještě bydlela doma a rodiče byly spolu tak vše bylo v pohodě. Nutno říct že mám ještě mladšího brášku. Pak se u našich objevily problémy a dospělo to do takových mezí že sem musela volat PČR na vlastního otce protože ublížil mamce ale k jádru věci. Podal se návrh na rozvod a tím se spustil kolotoč věcí. Přišly k nám domů sociální pracovnice asi třikrát koukali všude kam je napadlo vyptavali se převážně bráchy co s ním rodiče podnikají jaký s nima má vztah,koho má rád apod. Mě už se tak moc neptali protože sem byla plnoleta ale i tak se zajímali. Brácha samozřejmě uvedl že většinu výletů a zařizování podniká mamča sama. Pak šli do práce obou rodičů a vyžádali si na ně posudky jak pracují apod a aji jaký mají plat potažmo. Pak v listopadu nastal soud který mamča vyhrála protože v taťkův neprospěch zahrálo to že se moc neangažoval ve spol.vyletech apod. Musí platit alimenty a styk má 1x14 dní na celý víkend s tím že by si bráchu měl brát v 19:00 v pátek a v neděli 19:00 zase vracet ale fungují na domluvu s víkendama. Ale mamka mu říkala že klidně může jezdit za bráchou a stýkat se s ním i v týdnu někdy se spolu v týdnu stykaji ale není to nic extra. Ale u takhle malého dítka si nemyslím že by mu vyšla střídavá péče kor když si psala že má dluhy a nemá byt. Na ubytovně by s ním dítě asi těžko nechali a volno mu asi v práci taky nebudou dávat aby mohl být se svým vlastním dítětem. O střídavé péči by se možná dalo uvažovat tak od šesti let a výš dřív ne. Snad sem Ti pomohla aspoň trochu a přeji hezký den