Rozvod a dítě se starším mužem?

anella_nova
11. zář 2017

Ahoj všem,

moc nevím, jak to tu funguje, ale doufám, že bych tu mohla najít pár tipů, jak vyřešit svou situaci. Půjdu rovnou k věci.

Bude mi 35, jsem skoro čtyři roky vdaná a s manželem mám dvě děti, 3,5r a 14m. Manžela mám ráda, ale brali jsme se víceméně z rozumu. Otěhotněla jsem po pár měsících chození, přes HA. Druhé dítě máme také přes HA. Obě děti císařem, kvůli mým zdravotním problémům. Poté jsem se nechala sterilizovat. Žiju velice spokojený život. Mám vše, co bych si mohla přát. Jenže mi chybí láska a emoce. S mužem spolu nemáme prakticky žádný fyzický kontakt a nejde s tím nic udělat. Za celé čtyřleté manželství a jsme měli cca deset styků. Nechci ti moc rozebírat. Je skvělý otec i manžel, se vším pomůže, stará se o dům, prostě se máme dobře. Jen emocí a vášně v něm je jako v deseti deka sekaný...

Poměrně dlouhou dobu mám paralelní vztah. S mužem, který je skoro o dvacet let starší. Je energický, vášnivý, živelný. Nikdy jsme o tom s manželem otevřeně nemluvili, ale musí mu být jasné, že spolu i spíme. Máme spolu nějaké aktivity, které bych kvůli anonymitě raději nesdělovala. On pro mě jezdí domů, přespávám u něj, často spolu trávíme čas. Znají ho i mé děti ... S manželem si spolu klidně dají kafe, cigaretu... Těžko se to vysvětluje... Je to v podstatě polyamory, až na to, že muž to zřejmě neví, ačkoli by byl asi úplně slepý a naivní... Takže to zřejmě ví a je mu to jedno, nebo to zkrátka nechce řešit.

To co řeším je, že poslední měsíce vážně uvažuji o tom, že se rozvedu, s přítelem bych chtěla miminko (mohu jít po sterilizaci na ivf) a vůbec bych chtěla žít s ním. S mužem to jde od desíti k pěti. Skoro spolu nemluvíme, nikam nechodíme. Jen pro okolí jsme dokonalý pár. Hodně lidí z mého okolí ví o mém vztahu s tím druhým. Někteří mě odsuzují, druzí mě chápou... Hodně přátel nás zná všechny tři. Dlouho to pro mě fungovalo takto, ale poslední dobou mám nutkání to nějak řešit, rozseknout to, přítel se velmi trápí...

Je tu někdo, kdo zažil podobnou situaci a odešel ze spokojeného, leč pomalu nefunkčního manželství bez emocí, do vztahu se starším mužem? Uvědomuji si, jak naivně a nevděčně to při čtení musí vyznít, ale kdo to nezažil, neví jaké to je...

Nestojím o odsuzování, rady, že se z toho mám vyspat, že se rozvedu, pořídím mu dítě a on mi vzápětí umře (ano, i tohle už jsem slyšela) ... že mě pálí dobré bidlo (s přítelem bych se rozhodně neměla tak dobře, jako s manželem, jsme na tom finančně opravdu velmi dobře, po rozvodu ale určitě budu mít holý zadek a přítel sice podniká, ale žije z týdne na týden - mou podmínkou by určitě bylo, že si musí uspořádat "svoje věci"). Chtěla bych zkušenosti těch, kdo to měly/měli podobné a jak to dopadlo.

Děkuji
A.

nikinnna
11. zář 2017

@anella_nova děláš si srandu? Ty chceš další dítě, když by jsi se nemohla postarat o ty dvě stávající?

guinea
11. zář 2017

@anella_nova Osobnost dítěte a jeho názor na život (svět je příjemné a bezpečné místo k životu vs. všude čekají samé hrůzy) se utváří do ukončeného 3. roku věku. Stejně tak jeho schopnosti v budoucnu navazovat vztahy, a vůbec do velké míry to předurčuje jeho životní spokojenost. Prosím vem tedy aspoň toto v potaz, abys je neopouštěla takhle maličké, kdy tě potřebují nejvíc...

guinea
11. zář 2017

@anella_nova Pokud bych měla takovéto problémy, že bych se sama o děti nepostarala, tak bych tedy rozhodně neodcházela! Co otevřený vztah? Žili byste s manželem dál v jedné domácnosti, ale každý by měl vztah ještě jinde... Já na to moc nevěřím, ale jsou páry, které tak zdá se spokojeně fungují.

queenmk
11. zář 2017

Ja si myslim, ze v prvni rade by sis o tom mela otevrene promluvit s manzelem. Vsechno si vysvetlit, vcetne toho, co ti u nej chybi, proc jsi to vyresila timto zpusobem... Proste bych se to pokusila jeste napravit. Treba i s vyuzitim manzelske poradny, sexuologa, jinych odborniku... Vzdyt spolu mate 2 male deti a spousta veci funguje. Jak to vzdas, uz neni cesty k navratu. Jak to tady tak ctu, tak mam strasny pocit, ze toho jinak budes jednou desne litovat. Ale kazdopadne je to tvuj zivot, tvoje rozhodnuti, do ktereho ti nemuze nikdo mluvit.

frndafrrr
11. zář 2017

Zahlídla jsem diskuzi ráno a napadlo mě: Jakoby řekla.."Je načase udělat z nekorunovanýho vola korunovanýho.." Pak jsem si řekla, že jsem v té situaci nebyla, neznám ji a nebudu nikoho soudit, ale plánovat si dítě s tím, že ty první opustím to mě...jak to říct slušně?! Šokuje?! Přeju ti pěkný život, ale zároveň je mi líto dětí, které odloží ta, která by měla být jejich největší jistotou -vlastní matka a následně si vybuduje rodinu novou...to je na trauma ku*va...pardon...

galatea_a
11. zář 2017

Promluv si s manželem, jak vidí vaši budoucnost, třeba i zajděte někam do poradny, může se tím vyřešit spousta věcí. Jinak ale vůbec nechápu, že se cítíš na další dítě, když říkáš, že o ty dvě svoje by ses sama nedokázala postarat a v případě rozchodu by ses jich v podstatě vzdala.

vendelinka08
11. zář 2017

Uprimne...nebudu radit co mas delat...ani se vyjadrovat k tomu vsemu. Moc tomu nerozumim. Ale je mi strasne lito tech malych deti. A doprdele nechapu...jak nekdo muze uvazovat o dalsim..kdyz je schopen odejit od tech co ma. A jeste dat duvod zdravotni stav. Ty vole....na ktere planete to zijeme. Pochopim mnoho...ale tady mi rozum zustal stat. At zije laska a vztahy. Jsem musela byt vulgarni...tak se omlouvam...ale musela.

antoinet
11. zář 2017

Zlo nikdy neplodí dobro, nemůže vzniknout štěstí pro nikoho ze zúčastněných, když bude celý plán stát na tom, že se ublíží dětem, to je zlo, které se už nikdy nespraví a všechno, všechno bude špatně.

karlajasmine
11. zář 2017

To, ze odejdes od manzela a budes s pritelem, pricemz budes dal fungovat jako maminka svym detem, bych dokazala naprosto pochopit, ale to, ze si udelas s pritelem dite... promin, ale to je totalni sobecky nesmysl. Priteli je 52, neni na tom financne dobre, uz ma dve vlastni deti, ty taky, navic jsi po sterilizaci a budete vyhazovat penize za IVF... promin ale je to blbost a nemyslis vubec hlavou. Jestli chces byt s pritelem, tak s nim bud, ale snad maji byt na prvnim miste tvoje vlastni deti a ne dite, ktere v tuto chvili neexistuje. To, ze maminka zije s jinym muzem, tvoje deti zkousnou daleko lip nez to, ze maminka zije s jinym muzem a jeste si udelala novy dite, aby je nahradila.

fallingstars
11. zář 2017

Já bych možná (byť těžko) pochopila, že děti zůstanou s otcem, protože jsi naznala, že je schopen se o ně postarat lépe a je to v jejich nejlepším zájmu. Ale nechat je otci, abych u sebe měla nové děcko s novým partnerem, to mi zavání sobectvím per excellence... tím spíš, když jedním z důvodů je Tvé zdraví...😕
Mám z toho dojem, že Tě pán zblbnul, když začal mluvit o tom, že byste spolu vlastně mohli vážně žít, a Ty najednou tím pádem ten vztah vidíš jinak. A nejvíc by se Ti šikovalo, udělat nad "starým" vztahem tlustou čáru. Do promyšlenosti to má tedy daleko, což bych i pochopila, vášeň je zrádná věc...ale to s těma dětma je teda podle mě...úlet 🤷🏽‍♀️

pavla555
11. zář 2017

Nečetla jsem to tu úplně celé, ale určitě bych si nepořizovala další dítě. Píšeš něco o zdravotních problémech a proto by jsi se nestarala o děti, které už máš. Ty děti by Ti to asi nikdy neodpustily. Navíc ber to, jak starého by mělo dítě tátu. Nechci tady psát horory, ale taky se nemusí dožít jeho maturity (což nemusí ani chlap, kterej má 30) a Ty máš zdravotní problémy a kdo se o něj pak postará? Novej vztah klidně, ale do dalšího děťátka bych nešla.

rybamrazena
11. zář 2017

Já si myslím, že největším problémem ve vztahu ... jsi ty sama. Manžel jen zrcadlí tebe. Takže pokud chceš, aby se manžel změnil, změň sebe.
A protože příklady táhnou, nějaký sem hodím. Znám jich několik. Vždy jedno z těch opuštěných dětí začalo fetovat nebo chlastat nebo oboje v různém sledu. Znám i případ, kdy to sice obě děti "ustály". To jedno jen není schopno vést dlouhodobý vztah (od okamžiku, kdy se objevilo slovo svatba), to druhé dokonce založilo rodinu, leč po vzoru svého rodiče odešlo od malých dětí (ve věku těch tvých) - což se zdá skoro nepochopitelné, že stejné zlo, které bylo spácháno na něm jako dítěti, páchá on na svých dětech.
Rozhodnutá už jsi, takže není o čem. Soudit tě nebudu, to udělá karma, protože je zdarma. 😂

anella_nova
autor
11. zář 2017

Ach jo. Přesně jsem nechtěla tohle rozebírat, protože mi bylo jasné, že to vytvoří naprosto nesmyslné a irelevantní vlákno.

Netvrdím, že děti opustím, že se jich vzdám, že se o ne nedokážu sama postarat atd. Dostalo se to úplně mimo téma.

Prosím vás, nic takového!

Ano, moje děti jsou na prvním místě, samozřejmě. A určitě bych nikam neodcházela, nebo tak. Už teď si žijeme s manželem každý trochu po svém. Málokdy jsme všichni spolu pohromadě a tak.. a prostě i kolem sebe vidím páry, které šli od sebe právě v zájmu dětí, že spolu jako partneři nemohou být, ale rodiči samozřejmě zůstávají oba dál.

Nechtěla jsem a nebudu tady rozvádět, jak to bylo původně myšleno, jen bych chtěla zdůraznit, že se ta diskuze zvrhla úplně špatným směrem. Nejsem žádná nezodpovědná a sobecká továrna na děti, která navíc není schopna se postarat, ale chápu, že to tak někdo pochopí, když nenapíšu vše otevřené a přímo, jak to je...

Myslím, že já už mám všechny potřebné informace, děkuji těm, co měly přínosné komentáře a omlouvám se těm, které moje texty zavedly úplně špatným směrem, asi moje chyba špatného popisu situace, tady to prostě asi jinak nejde ...

Byla jsem varována, že se tady nejspíš nedočkám ničeho přínosného, ale i tak tu bylo pár zajímavých podnětů...

Děkuji
Mějte se všichni krásně
A.

dolezalovalucie
11. zář 2017

@anella_nova No puvodne jsem se zapojit nechtěla pac takovou zkušenost s přítelem nemam,nicmene když jsi napsala,ze deti nechas u otce protože mas zdravotni problémy a kdybys je mela u sebe tak se ti zdravotni stav zhorsil,opravdu nechapu proc vůbec uvazujes nad tim mit další dite.Neodsuzuji te rozhodne kvůli tomu,ze bys chtěla zacit novy život s nekym jinym,to se stava a da se to pochopit.ale to ze se odstehujes od deti a nechas si udelat nove,me teda opravdu zarazi,uz jen to ze,bys nad tim vůbec premyslelaa je uplne jedno jestli to bude ted nebo za rok je to zkratka k placi.

galatea_a
11. zář 2017

@dolezalovalucie Zakladatelka už si zrušila účet ...

dolezalovalucie
11. zář 2017

@galatea_a No to se ani nedivim

vendelinka08
11. zář 2017

Tak jsme to asi vsechny spatne pochopily a tudiz a rady byly spatne. No nevim co autorka cekala...kdyz nemuze vylozit vsechny karty na stul...ja tedy nevim...ale fakt nevim..co si mam myslet o zenach...muzich a vztazich. Jsou kolem me zeny i muzi co si nemohou najit partnera a pak jsou taci co v pohode zahodi vztah s malymi detmi...partner je skvely otec i manzel...ale stejne ho opustim protoze potrebuji lasku a city....a jak uz tady nekdo psal...pokud sama lasku neda..nemuze ji cekat od druheho. Jak rikam..je mi lito tech deti.

trdelnik234
12. zář 2017

@vendelinka08

To je vseobecne problem modreho konika. Kazdy si pod danym problemom predstavuje nieco ine a vieme len to, co autorka temy o sebe prezradi. Vela zavaznych veci zostava nepovedanych, takze nase rady su mimo, podobne ako osobne skusenosti. Je to ako riesit matematicky priklad, ale nepoznat presne zadanie ( je to len o dohadoch).

pincola
12. zář 2017

Holky, mě to přišlo od začátku podivné, ne, že bych si myslela, že je účet falešný, myslím, že to maminka fakt řešila. Ale podivných bylo víc věcí. 2x otěhotnět přes HA mi je podezřelé. Pokud by byly chyby v užívání, pak ano, ale při správném užívání krajně nepravděpodobné.

Zdravotní stav špatný, že by se nemohal starat o své děti, ale chce třetí s přítelem, který je na tom sice finančně ne úplně dobře, ale podniká a jde mu to dobře. Nenapadá mě jediný důvod, proč by duševně zdravá, milující matka byla ochotná odejít bez dětí za hlasem svého srdce.

Bylo tam hodně protikladných věcí, jako by si paní ani tu rozporuplnost neuvědomovala. A reakce tady odsuzující nebyly. Řekla bych, že v téhle diskuzi se fakt zrovna každá z nás snažila maminku pochopit. Přece jsme taky ženské.

zaskočila mě i ta poznámka zakladatelky, že i když by se chtěla odstěhovat od manžela a dětí, nechce je vyškrtnout ze svého života. To je přece samozřejmé, ale nás šokovalo i to, že by odešla. Od tak maličkých dětí.

trdelnik234
12. zář 2017

@pincola

No jedna z veci, ktore mozno zamerne neuviedla, je prave ta rozpolcena osobnost pripadne podobna diagnoza. Ak by mala inu zavaznu zdravotnu diagnozu, tak nad tym IVF poriadne popremysla.
Ale tak hadam sa mylim.
Ale je pravda, ze si v kazdom jednom prispevku neskutocne protirecila.
Pravdou je asi len to, ze je manzel "lekla ryba" a milenec "pritazlivy pan v rokoch".

pincola
12. zář 2017

@trdelnik234 Přesně mě napadlo uplně to stejné co tebe. Že ta nemoc bude tohoto druhu. Držím všem palce a nejvíc malým dětičkám. když si představím ty svoje..jak moc by můj chlapeček plakal, že tam nejsem a nemůžu ho pochovat. Jak by na mě dcera čekala, až jí uspím...😔 .....

babanci
12. zář 2017

Já jsem se chtěla vcítit a ledacos pochopit na začátku diskuze. Jak ale došlo na odchod od dětí, tak to už nechápu a nikdy nepochopím. Můj bývalý muž takto uhranul jednu paní, ta odešla s ním od dvou dětí, dodnes se s ní nestýkají a za matku nepovažují. A to se s ní můj ex za 7 let rozešel. A taky spolu měli v té době šestiletou dceru. Tak asi tak.

trdelnik234
12. zář 2017

@babanci

Ja toto tiez neviem a nechcem pochopit. Mam z toho husinu.

jezz1e
12. zář 2017

Znám pár holek, co ty mateřské city nemají a taky máme v příbuzenstvu případ tříletých dvojčat a pětileté holčičky nechaných u otce, když matka utekla za láskou. A mám kamarádku, co otevřeně přiznává, že děti spíš mít neměla, po rozchodu zůstaly u otce (taky záminka, že jim může poskytnout lepší péči) a sice si je bere k sobě přes den, ale pokud může, ráda se jich zbaví nebo si vymyslí důvod, proč k ní nemohou. Myslím, že ty matky za to ani moc nemůžou, prostě jim není mateřský cit geneticky dán. Ale nepochopím, proč v takovém případě plánují další děti. ☹

sdu
12. zář 2017

@anella_nova Promiň, ale když budu hodně pragmatická. Je mu 55 let, nemá dosud uspořádané "svoje věci" - tj. finance, podnikatel - takže bez nároku na nemocenskou, s výhledem na minimální důchod, předpokládám bez úspor a pojistek.... Pro život opravdu NEE, jestli nechceš skončit na ubytovně nebo s dětma v azyláku. Já věřím, že máte velice hezký a vášnivý vztah, ale jakmile budete mít k tomu finanční a každodenní starosti, nebude na romantiku, sex a vášeň ani pomyšlení... A jsi zodpovědná TAKY za život dětí, ne jen svůj.

belleelle
12. zář 2017

@pincola pani na rodicaku podnika v radu desetitisicu, ale pak by se s chlapem mela hure...
No, jestli tam take neni krome zdravotniho stavu (mozna by ohrozila deti) i nejake trestne stihani, ze uz ted vi, ze by ji deti stejne nedali.

dc2015
12. zář 2017

NIKDY nepochopím mámu ("mámu"?), která DOBROVOLNĚ už jen uvažuje, že odejde od dětí... Zabilo by mě lo. Doslova.

michaela_2
12. zář 2017

@anella_nova odstěhovala by ses od manžela, který jak píšeš je skvělý manžel i otec a od vašich dvou maličkých dětí, protože střídavá péče o ně, by v případě odluky zhoršila tvůj zdravotní stav, ale přitom plánuješ 3 dítě s mužem o 20 let starším a ne moc dobře zajištěným?

Nech se prosím tě vyšetřit ( na hlavu ).

pincola
12. zář 2017

@belleelle Vidíš, to mě nenapadlo! Může taky být!..Pak ale nechípu, že uvažuje nad odchodem. I kdyby se teda rozvedla a žila u bývalého manžela za nájemné. Mě třeba i zaráží, jak ona to všechno stíhá. vydělává několik desítek tisíc, k tomu paraelníplnohodnotný vztah, kde plánuje rodina (žádná občasná bokovka). K tomu tak maličké děti! Neříkám, že to nejde. Jsou hlídací tety, školky, ale to jsou zas dost drahé služby. Ale i kdyby třeba hlídala babička.Přece je tu nějaká touha být s dětmi.

Přijde mi to celé podivné. Hodně zaměstananá vydělávající matka, jak pak vysvětlí, že je ště potřebuje hlídání, aby mohla za přítelem a budovat s ním vztah? Kdy je s dětmi?Den má jen 24 hodin.
Někdy spíme, jíme, nakupujeme,uklízíme byt..Pokud je po práci rande, tak jak s dětmi?

@jezz1e Taky nechápu, proč plánovat další děti!!je to absurdní, ale v tom příběhu je víc absurdních věcí. Už jen dát se sterilizovat a pak chodit na IVF. Jako může se stát, ale v tom příběhu všechno takové divné. Všechno přinesl osud sám, bez přičinění nebo pochybení zakladatelky, nic vlastně nebylo její rozhodnutí-děti omyl, manžel nutný následek, vztah špatný, sterilizaci iniciovala, ale zas jí chce zvrátit, o své děti se nemůže starat (zas to není její vina, ona prostě nemůže), ale práce neschopná není, v ID zjevně taky není, když u rodičáku může pracovat a vydělávat desetitisíce. Děti si vzít nemůže, ale pracovat může a dítě s přítelem taky vychovávat další dítě může. IVF tak podstoupit může i když je to zátěž pro tělo.

paní věřím, že to tak všechno cítí, ale na můj vkus moc protichůdné vidění světa.

A odejít bez dětí??? Dobrovolně?
@dc2015 Take by mě to zabilo.Divím se, že jí vůbec napadlo, že odejde. Že na to vůbec mohla pomyslet, jako na možnost.

belleelle
12. zář 2017

@pincola s ditetem oddalujes o nastup k vykonu trestu...
Ale at uz je to jakkoliv, mozna proto se manzel nesnazi, treba vi... a pritel v letech nevi, jeste.