Rozvod. Mám na to?

9. led 2023

Ani nevím kde začít. S manželem jsme spolu 16 let, nějaké krize byly, ale vždy se to přehnalo, máme dvě děti (6 a 1rok). Ovšem od narozeni dcery to je katastrofa. Hádky nonstop kvůli výchově syna. Manžel používá sprosté slova, ty pak syn mluví ve škole, cítí se drsně, ovšem do školy chodím já a poslouchám jak se chová. Když jsem to říkala manželovi, řekl, že o nic nejde. Ano mám v sobě zakodovanou nejhloupější věc: co na to řeknou ostatní… jak vypadám před druhými… Syn často odmlouvá a neposlouchá. Řeším po dobrém, ale když už je zle tak dostane i výchovnou. Bez manžela funguje skvěle. Ale jakmile má oporu v něm, jakoby mi dělal naschvály. Vyplazuje jazyk, ví že ho ochrání. Jasný konec pro mě byl když mě manžel nazývá v hádce pi**. I tak, že to slyší syn. Upozorním ho, že to opravdu není vhodné. Ale bez šance. Vytočil mě, když si mě natáčel jak s ním chci řešit tyhle věci. Aby měl důkaz, že jsem furie. Ale to chci moc aby syn byl od našich nezhod bokem? Jsem z rozvedené rodiny a tohle jsem nikdy pro své děti nechtěla. Cítím to jako své selhání. Rozvádět se, řešit majetek. Ani jeden se nechceme vzdát toho co teď máme. Vždy jsem vše budovala pro nás. Pro rodinu. Ale jak můžu sdílet domácnost s někým takovým? Necítím už k němu nic. Momentálně to je jen nenávist. A zlost, protože ovlivňuje naše dítě :(

klokanka31
9. led 2023

A on si neuvědomuje že si ze synáčka takhle může vychovat pěknýho zmetka?

candat
9. led 2023

@klokanka31 neuvědomuje, protože sám je zmetek.

autor
9. led 2023

@klokanka31 evidentně neuvědomuje. Nevnímá ani to jak to drtí mě, jsem mu k smíchu. Začarovaný kruh. Jak z něj ven. Bohužel máme dům v SJM. Ohání se tím, kolik tady dal peněz. To já ale taky…

klokanka31
9. led 2023

Já pochopím když se lidi chtějí rozvést, že se třeba i nenávidí. Ale nepochopím když někdo vědomě vychovává z dítěte zmetka. Tvůj manžel by měl vidět syna našeho souseda. Aby viděl kam taková výchova vede.

autor
9. led 2023

@klokanka31 nikdy bych si neřekla, že my dva zrovna ztroskotáme na domluvě o výchově. Ve všem ostatním jsme si rozumněli. Ze syna chci mít slušného samostatného člověka. Který bude znát materiální hodnotu věcí. On s nim Dokonce spí v pokoji, protože je prý malý na to aby tam spal sám…

klokanka31
9. led 2023

No vypadá to že si chce kluka přitáhnout za každou cenu na svou stranu. Přeju pevné nervy 🥺

irmamala
10. led 2023

No, já si nemyslím, že Váš vztah krachuje na výchově syna. Když je ti schopen partner říct p*čo a natáčet si tě při hádce, tak je asi víc věcí špatně.