Silvestr sama

1. led 2021

Ahoj. Chci se asi vypovídat. S přítelem jsme 6 let a máme půlroční mimi. Dnes odpoledne jsme jeli k mému otci na chatu s tím, že jsem s mimi odjela v 17:30 a místo mě na chatu přijel náš společný kamarád. Při rozloučení jsme se domluvili, že se zastaví ještě za rodinou toho našeho kamaráda. Řekla jsem mu, doufám, že přijdeš ještě před půlnocí. No a jak jinak, než jako klasický sobecký chlap se na mě z vysoka vys...Nepsal, nevolal. Až půl hodiny po půlnoci se mi zvedl telefon, že je v pořádku, že je dávno u nás ve městě u kamaráda. Já samozřejmě hned štěkala, že celý večer jsem sama u televize a on si juchá. Jsem z toho vyřízená a je mi na nic. 😒

maliana3
1. led 2021

To by spravila prevažná väčšina chlapov, ja by som môjmu povedala, že o polnoci sa zamyká domácnosť a papa ráno. 🙈😃. Je to veru smutné, nevedia si odoprieť nič. 😌

vitezove
1. led 2021

No ono je otázka, jaké je tam pozadí situace. Dělá tohle často? Nebo teď půl roku nikde nebyl a je jen doma s tebou a miminkem? Pokud tohle dělá běžně, tak je otázka, proč tě to překvapuje a proč s takovým blbem jsi.
Pokud to udělal za delší dobu, tak co... já bych to neřešila. Ať si jednou za čas užije s kamarádama. Taky potřebuje prostě upustit páru a trochu se poveselit.

squezy
1. led 2021

Holka, ted máš dítě a budes to převážně ty, co se bude muset "obětovat" a jet s mimi domu pro dobro miminka. Chápu, jak je první rok s mimcem zmena, v hodně věcech, ale bud to prijmes jako fakt, že ted je dítě důležitější, nebo se tim budeš zbytečně trápit. Píše matka dvojcat, která měla před dětmi perfektně rozjetou kariéru, cestovala si, jak se ji zalibilo a skoro 2 roky to má úplně jinak. A jsem šťastná 🙂 Zdravé děti nejsou samozřejmostí, tak se pro jednou vyprdni na silvestra, za rok vam třeba už babicka pohlida ;)

jakreb
1. led 2021

@vitezove Tak určite to raz za cas potrebujeme vsetci ale nie stylom aky opisuje autorka. Hadam sme dospeli ludia a teda sa na tom dohodneme. A nie v style rodinu mam v pecku a ja sa bavím.
@maliana3 Asi vacsina tych co poznas ty? Nerobim si dieta s dieťaťom. Bud chce rodinu a to chce mat na to gule alebo nech si beha po svete a nic si neodopiera.😉

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
1. led 2021

Mne nejde o to, že někde byl. Spíš jsem doufala, že alespoň před tou půlnocí přijde za mnou domů. Já osobně bych to udělala. Ale přesně. Chlap. Jako chodí ven, ale zase vylitej každý týden není. S tím hlídáním bohužel nevím. Jeho máma tohle nevyhledává. Ta přijde jen k nám na návštěvu a vím jak se ,,stará” o přítele první dceru. A moje mamka je přátelský typ a sama bude někde na party😀

nita1984
1. led 2021

@squezy nevím, proč by se měla "obětovat". Dítě mají snad společně, ne? Tenhle postoj mi přijde trochu postavený na hlavu. Špatně je to, že mu rekla, že doufá. Já bych se s ním jasně dohodla na pravidlech. Pak může štěkat, když nedodrží dohodu.
@maliana3 jsem opravdu ráda, že nemám dítě s někým, kdo by si tohle dovolil. Základ je, jasně se dohodnout co a jak.
Autorku chápu, že jí to mrzí, ale základ je, jasně si dohodnout pravidla, pak to může fungovat. U nás jsme na všechno dva (na dítě, na domácnost) a když si chce jeden někam vyrazit, prostě se domluvíme. Dokud jsem kojila, bylo to komplikovanější, ale i to mělo řešení. Hlídání nemáme žádné, takže jsem do toho od začátku šli jako partneři.

michaela666
1. led 2021

Na příští rok naplánovat posezení s kamarády, co mají taky malé děti i s přespáním. Byla jsem na takové oslavě Silvestra a bylo to super. Věkově od 3 měsíců do 12 let, celkem asi 8 dětí , takže se někteří zapojili do her a připrav.

Chápu, že tě to naštvalo, zvlášť když nedodržel slib. Byla bys takhle naštvaná i kdyby to bylo jiný den? Přijde mi, že se SIlvestra se dělá zbytečně halo. Bohužel s dětma se hodně věcí mění a většinou se to "obětování" čeká od matky. Nastavte si jasná pravidla, aby se to příště neopakovalo. Z mé zkušenosti chlapovi nestačí naznačovat, ale napřímo říct co bys chtěla.

jakreb
1. led 2021

@nita1984 Super napisane. Tiez som sa neobetovala ani partner. Chceli sme deti tak sme len zmenili zivot.
Tak to su zeny co maju deti s muzmi co v zivote dieta nenakrmili, neprebalili, doma čakajú full servis a este nadeluju peniaze a ak náhodou usta otvori ze nemá z materskej ci rodicaku na plienky tak je za zlu. Bohužiaľ.

me_druhe_ja
1. led 2021

Je to jeden den v roce. 🙂 Úplně stejnej jako ostatní. Čím jsem starší, tím míň mě to zajímá. 😀 osobně bych chlapa ráda vyslala někam pařit a sama šla spát a měla klid. 😀

jakreb
1. led 2021

@me_druhe_ja No ved vyslala a nie ze sa na teba vy.erie aj ked bola dohoda ina.😉 Tu nejde o to, ktorý to bol den...Nedviha telefón, neozve sa? Co keby sa jej nieco stalo...No otec a partner roka.

me_druhe_ja
1. led 2021

@jakreb Ježíš, nevíš, jestli se to děje pravidelně nebo se to stalo prostě jednou. Že tak rychle soudis, jakej je otec a partner. Se prostě stane no.... jako měl se aspoň ozvat, to jo, ale zas bych z toho takovou tragédii nedělala.

jakreb
1. led 2021

@me_druhe_ja Nerobím z toho tragédiu. Moj nazor som napísala. Sme ľudia, dospeli ludia a preto stačí komunikovať a nie "zdrhnúť". Evidentne ma rodinu na haku ked nie je schopny normálne povedať nepridem.
Ale jasneee ved "chlap" ze ano? Ved on moze lebo je to chlap. Spraviť to ta matka tak ju tu zvozite pod ciernu zem ako si len dovolila opustit dieťa. 😉

veruuu_kubesovic
1. led 2021

Jednoduchá ráda, pokud do vztahu přijdou děti jsou "závazkem" jak pro maminku tak pro tatínka, konci tzv že si každý může dělat co chce...
My máme 2 děti a i když bylo starší dceři jen 2mesice když jsme tehdy slavili Silvestra, mého tehdy přítele a nyní manžela by snad ani ve snu nenapadlo od nás někam jinam odcházet... Proc??? Stejně tak jako se odmítám obětovat, porodila jsem 2 děti, chtěli jsme je, starám se já, stejně jako se stará o ně i tatínek děti...

me_druhe_ja
1. led 2021

@jakreb a vidíš, mě se to stalo v září. Česká komunita tu pořádala sedanek na pivko a přítel byl výjimečně večer v týdnu doma. V sedm jsem mu vrazila kluka a s tím, že nejpozději v jedenáct jsem doma. No a bylo to fajn, zakecala jsem se a přijela po půlnoci. No a zapomněla jsem napsat. Nic se nestalo. 🙂 Akorát se mě zeptal, jestli jsem si to užila. 🙂

jakreb
1. led 2021

@me_druhe_ja Ved o tom pisem-dohodnuti ste boli. Si len meskala hodinu. Skus aj čítať s porozumením o com pisem.😉

me_druhe_ja
1. led 2021

@jakreb oni byli taky domluveni, že přijde před půlnocí. A nestihl to. Stejně jako já. Akorát že byl zrovna Silvestr. 🤷 Pro mě osobně v tom není rozdíl. 🤷

gramar
1. led 2021

@me_druhe_ja Já jednou měla teambuilding, chudák manžel to pochopil tak že máme nějakou schůzku. Dorazila jsem nad ránem a pak jsme měli tichou domácnost, ne kvůli tomu že jsem byla pařit, ale protože jsem nedala vědět a on se chudák bál...

Ale pak už se jen smál jak je mi zlé a nosil vývar 🤣

Neomlouvá ho že je chlap, ale že je člověk a lidi prostě občas dělají blbosti, ale ne nutně to musí znamenat že jsou špatní partneři, či rodiče... To mě třeba přijde zvláštní (a není to tu ojedinělé), když manžel jezdí pravidelně na hory a jiné akce, zatím co ženská doma sedí jak pecka a když někam chce tak si to ještě vyslechne, protože jako matka má být doma s dětmi... Vyvozovat závěry o ne/ideálním partnerovi na základě rozhořčené zprávy ze nebyl doma na silvestra...? 😉

g_m
1. led 2021

Teda dámy, nezlobte se na mě, ale já jakože matka mám podle některých z vás kouli u nohy a tím pádem je jasné, že zatímco si chlap bude užívat, tak já budu sedět doma???
Ještě že mám super chlapa, který chápe, že děti máme oba a tak i Silvestr oslavíme spolu, i když třeba jen doma... A stejně jako si chodí on s kámošema sednout, tak chodím i já, fakt nesedím doma, protože jsem matka.
Kdyby se mi chlap neozval, nenapsal a měl přijet před půlnocí, tak budu div živá, jestli se mu něco nestalo.
U autorky nevíme, jestli se tato nebo podobná situace opakovala, kdyžtak bych asi jasně vysvětlila, že děti máme spolu, nejen já.

jako_mala_holka
1. led 2021

Silvestr neprožívám, ani ho vlastně nemusím, ale naprosto te chapu, že jsi chtěla, aby se aspoň stavil doma před půlnocí... A ne, nemyslím si, jak tu někdo psal, že žena se musí obětovat a chlap si může co se mu zlíbí, na tohle já nehraju a naštěstí můj manžel taky ne... Určitě si s ním pak promluv, že tě to mrzelo, že jsi to chtěla proto a proto... Sama víš, jestli to k něčemu bude, pokud je ok, tak jo... A třeba si to vynahradite 🙂

jako_mala_holka
1. led 2021

@g_m přesně, já nesnáším, když se má ozvat a nic, chvíli jsem naštvaná a pak začnu přemýšlet a bát se... Pak dojde nebo zavolá a znova jsem naštvaná, ale aspoň se mi uleví 😅

gramar
1. led 2021

@g_m tak pokud to někdo bere jako kouli u nohy, tak je to špatně, na druhou stranu každý občas potřebuje upustit páru a nebo udělá nějakou botu a hned tvrdit že je špatný partner, či otec... Jistě pozornost je nutné zvýšit v okamžiku kdy je to na denním pořádku a jednostranné, ale to asi nebude tento případ...

nita1984
1. led 2021

@me_druhe_ja upřímně, manžel se odkudkoli vrátit o hodinu pozde a nenapsal, dostane sodu, ať je streda, pátek nebo svátek. Já se taky hlásím, když se někde zdržím. Jsem tak vychovaná. V dnešní době je to to nejmenší a nikdo nemusí stepovat nervní u okna, jestli je ten druhý ok.

jakreb
1. led 2021

@me_druhe_ja Nic take nepíše. Pokial som dobre pochopila mal ísť pozdraviť rodinu kamaráta a vrátiť sa. Ona len dufala, ze sa nezdrzi a vráti sa. Nepise nic také co ty. Ale možno som to zle pochopila,boli dohodnutí ze on stravi Silvestra s kamosmi a ona sama. Potom ano, zbytocne to hroti.

jakreb
1. led 2021

@gramar Tak je rozdiel niečo zle pochopit a len tak sa vyparit. 😀😉 Inak s tebou súhlasím.

jakreb
1. led 2021

@jako_mala_holka 👍 Akurát, ze mrzieť by to malo jeho.😉

jakreb
1. led 2021

@gramar Ale ved stačilo hubu otvoriť a povedat neviem kedy pridem. Bodka. Ale evidentne (ano možno sa mylim) tu viazne komunikácia. Nakolko ja som to pochopila, ze boli dohodnutí mat spoločného Silvestra na chate a zrazu sa objavil kamarat a mlady pan zmenil plány.....
Alebo? @autorka

gramar
1. led 2021

@jakreb No uznávám že si léčím momentálně kocovinu :D Ale právě že jsem měla dojem že kamarád byl domluvený s tím že pojede ještě popřát k němu a pak se před půlnocí vrátí, což krapet nestihl...
Každopádně tak či onak, ano asi to podělal na druhou stranu pokud to není furt, tak bych asi chvíli dělala zagorku, ale nehrotila bych to ;)

j.b.
1. led 2021

@nita1984 Tak na toto mi manžel řekl že není malej fagan aby se mi musel hlásit a že nejsem jeho máma. A to se někde zdrží i 4hodiny a telefon nezveda a ani není schopnej napsat smsku. 😒

j.b.
1. led 2021

@j.b. A ještě priklad volám mu když dělam večeři, jj za chvilku pojedu. Z chvilly jsou dvě hodiny. Přijel tam ten a ten něco jsme probírali atd. Ale že já tu sem se třema dětma. Když někde jedu jedu s níma. Sama jdu tak jednou dvakrát do roka někam ( večírek z práce, kino) letos to byl jen sraz ze ZŠ. Je to smutné. A když sem mu řekla že v úterý odpoledne budu balit dárky tak aby jel z práce domů aby pohlidal nejmladšího tak mi za dva dny řekne že musi jet udělat někomu opravu ani se semnou nedomluvili jen mi to nahlásí.