Silvestr sama

1. led 2021

Ahoj. Chci se asi vypovídat. S přítelem jsme 6 let a máme půlroční mimi. Dnes odpoledne jsme jeli k mému otci na chatu s tím, že jsem s mimi odjela v 17:30 a místo mě na chatu přijel náš společný kamarád. Při rozloučení jsme se domluvili, že se zastaví ještě za rodinou toho našeho kamaráda. Řekla jsem mu, doufám, že přijdeš ještě před půlnocí. No a jak jinak, než jako klasický sobecký chlap se na mě z vysoka vys...Nepsal, nevolal. Až půl hodiny po půlnoci se mi zvedl telefon, že je v pořádku, že je dávno u nás ve městě u kamaráda. Já samozřejmě hned štěkala, že celý večer jsem sama u televize a on si juchá. Jsem z toho vyřízená a je mi na nic. 😒

jakreb
1. led 2021

@j.b. No tak by som panovi manželovi urobila to isté. Medzi dverami odovzdala deti a odisla. A nehlasila sa. A keby nieco-nie si mala holka aby ta buzeroval.
Btw.toto je o vzťahu, slušnosti a ze si toho s kym zijem vážim a milujem ho a nie podobne dristy ze nie je maly fagan. To ze mu varis, peries, atd. ( teda ak to robíš) to uz mu nevadí ze sa o neho staráš ako o maleho fagana? 🤪😉

jakreb
1. led 2021

@j.b. No tu veceru by mal v rure. Veď nie je fagan ma dve zdrave ruky...
Bohužiaľ to tolerujes pravdepodobne od začiatku vzťahu a to je prva chyba.

michaela666
1. led 2021

@j.b. To máte celé špatně nastavené od začátku, takhle se přece nezačal z ničeho nic chovat až když máte děti. Tady už vidím zásadnější problém, než u autorky příspěvku. U té nevíme jestli je to taky běžný přístup chlapa nebo výjimečná situace.

j.b.
1. led 2021

@jakreb Já vím že to je dlouhodobé a na dlouhé vyprávění. Jen už nevím co mám dělat. Je toho na mně čím dál víc. Jj děti rostou ale zase mají jiné potřeby ( učení atd.) U nás pere pračka a nejhorší je že ani uvařeno mít nemusí on si vezme rohlík nebo chleba.

j.b.
1. led 2021

@michaela666 Já vím ale je to na dlouhé vypraveni a už je toho na mně opravdu hodne.

jakreb
1. led 2021

@j.b. Ale aj tu pracku treba obslúžiť. Si predstav ze aj u nas perie práčka. Uz co mi pamat siaha-t.j.vyse 40rokov. Ale nemam doma podobného .....no radšej sa nevyjadrim.
To akoze prečo mas s niekym podobnym 3deti? A prosim len nie ze "predtym taký nebol"....
Ako som napisala stretko medzi dverami- ahoj drahý, vecera je v rúre, do polnoci ma nečakaj možno dlhsie.

jakreb
1. led 2021

@j.b. Tvoj muž robí doma co?

michaela666
1. led 2021

@j.b. Zkusila jsi mu o tom jak se cítíš říct? Normálně v klidu, bez hádek. Že sis to takhle nepředstavovala a děti potřebují oba rodiče stejnou měrou. Tímhle tempem ti brzo hrábne.

vladienka
1. led 2021

@maliana3 ja teda neviem, ale neviem si ani predstavit ze by to moj manzel spravil, a asi ani nikto z mojho okolia 🧐

elencze
1. led 2021

@maliana3 fakt bych nezevšeobecňovala, většina normálních chlapů, kteří mají děti, protože je chtěli, tohle neudělá. Nevím, možná je to mou sociální bublinou, kde téměř všichni měli děti po 30 jako chtěné a ne ve 20 jako nečekané překvápko, kdy jsou sami často ještě děti, ale opravdu ani mužům takové chování nepřijde normální a "odpírají" si kvůli dětem kde co. A víš co, ani to tak kolikrát neberou, jako odpírání, prostě je chtěli, tak je seberou a místo bečky s kámošema s nima jedou na hory nebo do zoo.

jakreb
1. led 2021

@elencze Presne tak. Ako som napísala-nerobim si deti s deckom.....a s tym koho poznam par mesiacov. I ked su prípady kedy aj to lepsie vyslo ako dlhoročný vzťah. Ale tych je malo... Bohuzial tento model je väčšinou u tych co bud sup-sup alebo moc mladi....a nevyzreti.
No a potom model chlapa co si myslí ze ma doma sluzku a chodi kam chce, kedy chce a s kym chce a partnerka ci manželka len doma sucha nohami a sem napise ved to je "vacsina chlapov taka". Iste lebo ineho nepozná..

barulina
1. led 2021

Za me ma byt rodina na silvestra spolu, partneri i vezdetni spolu. A obetovat se jen matla? No potes koste. Nikdy jssm svym partnerum nezakazovala si nekam zajit i janrada jdu s babama kalit, ale stohle bych asi nerozdychala. Postupne bych asi vychladla, tedy pokud to neni opakovane ale nikdy bych to nszapomnela

elencze
1. led 2021

@jakreb jasně, bohužel, i dlouholetý vztah nemusí ustát děti, chlap si najde jinou, nebo se ukáže jako zdatný manipulátor a psychicky tě týrá. Jak píšeš, není to záruka, že budete spolu až navěky, ale přece jen je to už trochu jiné. Osobně jsme si z koníka a diskuzí vyvodila jeden závěr, jako ženská dáváš dítěti do života tři hlavní dárky: 1) samu sebe, to, jak o něj pečuješ, miluješ ho, 2) tatínka, protože je opravdu moc důležité, s kým dítě máš a naprostá většina dětí se u nás narodí ze situace, kdy to můžeš ovlivnit, 3) sourozence. Pro zakladatelku, tím nehodnotím tebe, tvou situaci vůbec neznám, jen reaguji na velký počet komentářů, kterým to přijde normální.

jakreb
1. led 2021

@elencze A to je smutne ze vela zenam hlavne tu na MK pride normalne ak chlap nejaví zaujem o deti, nemás sa mu starať do zivota lebo nie je maly fagan a ine "perly".....Ja neviem ale kde majú tieto ženy pud sebazáchovy a sebaúctu? Ze nechajú so seba robit handry jedným chlapom? Prečo?

me_druhe_ja
1. led 2021

@elencze Hele, nevíme její situaci - pokud se to stane výjimečně, tak nechápu ten rozruch okolo. 🙂 Jen proto, že byl zrovna Silvestr. 🙂 A nikde nepsala, že se o děti nestará, užívá si jen kamarádů a ji nechává na pospas. To se zase překroutilo až v diskuzi jak je tu zvykem. 😀

elencze
1. led 2021

@me_druhe_ja ano, to píšu i v druhém příspěvku, že nehodnotím zakladatelku, protože o její konkrétní situaci nic nevím, jen mě prostě zarazil první komentář, no to je u chlapů normální, nic si neodepřou a kolika to vlastně přijde normální, pokud by to bylo i pravidlem.

me_druhe_ja
1. led 2021

@elencze Jo, tak to jo...To je blbost. 🙂 To snad žádná ženská nechce. 😀

jakreb
1. led 2021

@me_druhe_ja No ale ako tu môžeš cítat pre mnohé je to normálne a v poriadku. A nielen v tejto diskusii. Bohužiaľ.

nita1984
1. led 2021

@j.b. tak to už je o komunikaci mezi vámi. Když mi manžel řekne, jdu a přijdu az tady budu, ok žádný problém, opravdu není malé dítě, ale jakmile padne nějaký časový údaj, plus mínus 15 minut je doma nebo dá vedet. A obráceně samozřejmě také

j.b.
1. led 2021

@nita1984 jj jenže já nevím jak mu to mám vysvětlit že buď má dodržet čas a nebo dát vědět.

nita1984
2. led 2021

@j.b. obávám se, že na to už je pozdě. To jste si měli vydiskutovat na začátku

jakreb
2. led 2021

@j.b. Asi mas potom doma nakoniec fakt maleho fagana ak mu musis vysvetľovať niečo podobne.

maliana3
2. led 2021

@nita1984 veď preto by som dala tomu môjmu veľmi jasne najavo keby tak konal ... na chlapa sa treba vedieť spoľahnúť. Obojstranná dôvera v dohodu.