Snoubenec chce, abych šla na potrat. Odmítám

demetritis
20. črc 2016

mám dvě děti z předchozího stahu ze kterého sem odešla protože me partner i tehotnou mlátil , za tech 14měsícu co jsme spolu se o miminku bavíme dlouho byl i u porodu mé dcerky měli jsme 3 biochemické ted sem cca v 6tt vše více men probýha dobře i přes počateční špinení a to že byly klasicka ms ale na testu byla včera dalnice jak do německa , napsala sem mu dopis jakože od miminka a přiložila testík to vše dala pod talířek na tálíři dobre jidlo dolela si ho chvalil vychlazené pivo i půllitr . no když sem odnesla talíř a on si to přečetl zeptal sem ne jak dlouho to vím když sem řekla od ran tak řelk že mi nevěří že se příliž hlídam a že sem to musela vedět dýl a že malé nechce že až budem finančne stabilní a bude po koupi domečku atd ale já přeci nemužu za to že první domeček se posral že finanční poradce nebýl finanční poradce ale podvodník , on tvrdíl jací nejsou kamarádi a není ma vyna že nás to stalo 90tisíc a asi ješte neco stát bude ani to že ho prace začala štvat , nepůjdu na potrat jen proto že se mu mimi nehodí do planu a odpověd že až budem v jiné fin situaci tak klidne dve těhotná sem ted ne potom až se mu to bude hodit a vůbec po nekolika samovolných potratech a předčasném porodu a pak po tom co se vše podělalo mam jako jit na potrat už tak mám rizikové utroš a askorutin , nechápe jak hrozně i tým ubližuje a když mu řeknu že prostě na potrat nejdu tak mi řekne že jemi jeho názor ukradenej a že on se muže pretrhnout ale já si udělam po svém , a vubec raději sedí v hospodě než aby byl snámi doma nebo mi z nečím pomohl jo jednou za týden umije nádoby a proto sem já neschopná paráda

verusky
20. črc 2016

@demetritis okamzite objednat partnerskou poradnu, je to sobec, zahledeny do sebe, nemá empatii, reste hned, ne az Te bude mlatit po porodu a rikat, ze to nechtel!!

monikzbt
20. črc 2016

@odula urcite, ja tím hlavně narážím na toho partnera... nevím zda si držet partnera se kterým jsem se chtěla už několikrát rozejít a když vysedava denně v hospodě tak to svědčí taky o svém...

monikzbt
20. črc 2016

@la_amanita souhlasim!

odula
20. črc 2016

@la_amanita beru. Jenom si nemyslím ze potrat je řešení.

bledulka84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacca11
20. črc 2016

@odula za me v tom, ze do te situace neprivede dalsi dite, ktere by muselo tuto situaci sdilet. Ten nesostatek financi a krachujici vztah. Dite se ma narodit chtene a do fungujici rodiny. Za me maji vzdycky prednost deti, ktere uz na svete jsou a je nefer je omezit jeste dalsim sourozencem, zvlaste v pripade, ze zakladatelka skonci jako samozivitelka.

Potrat samozrejme nevyresi problemy ve vztahu, ale zmirni to nasledky, ktere ta krize bude mit.

Pro me je nezodpovedne si porizovat dite do takoveto situace. Nemusis se mnou souhlasit a ani se mnou nemusis souhlasit v tom, kdy je dite ditetem a o tom se tu ani nehodlam prit. Ja nikoho na potrat nezenu, jen pisu svuj nazor.

mandala
20. črc 2016

@kacca11 To je věc názoru, jednak nemůžeš dopředu vědět, jak vše dopadne a jednak si nedovedu představit, kdybych např. já - odpůrce potratů - byla nucena si nechat dítě vzít, věř tomu, že by moje psychika utrpěla natolik, že by to rozhodně poznamenalo můj a tím pádem i život mých dětí navždy, takže nelze tvrdit, že bez nenarozeného dítěte se jim bude žít lépe.

kacca11
20. črc 2016

@mandala ja to pisu jako svuj nazor, ze sveho pohledu. Nerikam nikomu, aby na potrat sel, jen jak to vidim ja.

odula
20. črc 2016

@kacca11 s tim že je to nezodpovědné pořizovat si dítě do teto situace souhlasím celkem bez namitek. Nesouhlasím jenom s tebou preferovanym řešením uz nastalé situace a to je potrat. Je to další nezodpovědné řešení te situace. Aspoň ze nepadl argument, ze je to "pro dobro" nenarozeneho, protože to pochopitelně není. Nad samotnou volbou hypoteticky pohodlnejsiho života pro uz narozene děti na ukor života dalšího dítěte, které ma pouze tu nevýhodu, ze se ještě nenarodilo (a jsem ráda ze je jasno ze autorka čeká DÍTĚ) můžeme samozřejmě polemizovat ale to uz je jaksi mimo rámec diskuse.

kacca11
20. črc 2016

@odula na potratu neni nic nezodpovedneho. Nemuzu s tebou v tomhle souhlasit, ani v nejmensim. Ale nehodlam tady vest debatu o potratech, takze pokud to hodlas rozebirat, uz ne se mnou prosim. Ja jsem svuj nazor napsala, to je vse.

demetritis
autor
20. črc 2016

@bledulka84 hele to že mám 4dis a pišu s malou na rukach a nemam čas to tu opravovat ve wordech neznamená že sem debil

odula
20. črc 2016

@kacca11 vsak jsem psala ze je to mimo diskusi.

andryyysssek
20. črc 2016

@bledulka84 Neber to zle,ale zakladatelka může být dysgrafik,a to na inteligenci opravdu nemá vliv.

holubice.petra
20. črc 2016

Mne spis prijde ze jsi dost nezodpovedna ty a tvemu priteli se vubec nedivim...asi to nemate zrovna v tuhle dobu nijak jednoduche..ty doma s detmi on po mrtvici jak pises....ja nejsem nijak velky zastancem potratu, ale jsou proste i vyjimky kde je to proste lepsi...

ilonne
20. črc 2016

@holubice.petra Souhlas. Když vím, ze na tom nejsme finančně dobře, tak snad existují antikoncepcni prostředky. Také si sice nemyslím, ze potrat je nějaká úžasná věc, ale jsou situace, kdy je zodpovědné o něm alespoň zauvažovat. .....

kaja2016
20. črc 2016

nechapu, proc tady resite inteligenci a gramaticky chyby zakladatelky, trosku trapny...

@demetritis Ja bych si na tvem miste miminko taky nechala. Je to dar a zvladnes to i sama. A chce to najit si nejakyho poradnyho chlapa k sobe i k detem 😉

demetritis
autor
21. črc 2016

holky miminko si nechám stoprocentne jen sem si potřebovala vylít srdce , jo a antikoncepce je sice krasná vec ale když sem mela po naplastové zastavu a po tabletkové zvracela krev tak moc variant není když on nic používat nehoslá a evidentne to jeho že si dá pozor nezabýra a bz nemeřím protože teplomer začal podměrovat a nejak sem se ješte nerozhodla jaky nový koupím , finanční situace jak sem psala je kratkodobje v haji protože proste ten co mel být finanční poradce není chlap si na to nevzal smenku ze veřil když je to kamoš že ho nepoděla jenže peníze na odhat vyřízení veškerých potrebných podkladu , zaloha za barak atd padlo a tedn demet to nedalani do banky takže vše propadlo krome toho co dostal do ruky , vzhledem ktomuže už je to v bance na jiný barak a je to teda fakt otazka 4 mesícu než se stoho vyhrabem tak me do dost štve protože než se malé narodi tak ubehne dostatečná doba na zplacený toho co vzniklo vytvorení rezervi atd . a i tak výbavu na kluka i holku mám dve bedni latkových plen jen asi nejáky fusak pro novoše protože na březnové mimi nemam na ven nic a při nejhorším bude všátku ale trápimě že ho nechce a je mě schopný jen tak poslad na potrat a prohlasi nejáké pražky by to nezpravili

musichetta
21. črc 2016

To je mi líto, je to blbý, když k tomu má partner takový přístup ☹ Ale třeba se to ještě změní, třeba je z toho jenom překvapený, že to nečekal, a změní názor. Na potrat bych nechodila, v žádném případě se k tomu nenech přinutit. Pokud jde o finanční situaci, všechno se dá zvládnout, otázka je spíš, jak to bude pokračovat s vaším vztahem, ale to si musíš asi vyřešit sama. Ale je pravda, jak říká verusky, že nějaká poradna by mohla pomoct. Přeju hodně štěstí 🙂

panickatlamicka
21. črc 2016

@kacca11 is,ja zase nechapu,jak by potrat v nefunkcim partnerstvi mohl tuto nefunkcnost zmirnit,ci dokonce! tento vztah zcela stabilizovat.

panickatlamicka
21. črc 2016

@demetritis PROC s nim jsi? Bojis se,ze zustanes sama? Kvuli sexu? Co prinasis do vztahu ty a co on? Zda se mi,ze i kdybys jemu vyhovela a na potrat sla ( vim,ze na nej nepujdes),tak by se mu dite nehodilo nikd,. Ani za 4 mesice,ani za rok,ani za 5.

panickatlamicka
21. črc 2016

@demetritis hele to že mám 4dis a pišu s malou na rukach a nemam čas to tu opravovat ve wordech neznamená že sem debil
Jooooooo,hezkyyyy,dobra sterka!!! 😀 tleskam ti,nedej se!

panickatlamicka
21. črc 2016

@kacca11 promin,pak jsem docetla,ze to resit uz nechces,nechtela jsem te do niceho vtahnout. 🙂 🙂

luj89
21. črc 2016

No, předně si myslím, že jste do této situace dítě přivést neměli... Pořád existuje kondom, pharmatex, výpočet plodných dní atd. Myslím, že je potřeba se na mimču shodnout jako pár. Nicméně stalo se a pokud jsi pevně rozhodnutá, že na potrat nechceš jít, tak nevím na co se nás vlastně ptáš. Pokud si jen chceš vylejt srdíčko, tak tahle debata nemá žádný smysl a jen se to tady zhádá nad tématem potrat ano/ne...

odula
21. črc 2016

@luj89 pokud si vzpomínám tak původní záměr diskuse byl jak partnerovi rozhodnutí nechat si dítě sdelit, aby to tak nejak vzal co nejlip.

andreaandrejka
21. črc 2016

@demetritis ja si myslim,ze vas vztah neni dobry,ze tam musi neco byt,nejake problemy. Doporucuji manzelskou poradnu. A jak uz jsem jednou psala,zajimala by me i manzelova verze (ciste teoreticky).

luj89
21. črc 2016

@odula Jenze pritele nezname, takze tady se opravdu tezko radi...

odula
21. črc 2016

@luj89 to jo no. spíš jde asi o nějaký vlastní zkušenosti. který já nemám tedy. Ale zapojila jsem se už do "zvrhlé" (jako že se zvrhla, ne že je zvrhlá.... chápeš) diskuse o potratech. Takže asi zase mizim. 😉

monikzbt
22. črc 2016

@panickatlamicka aha 😀

lti
22. črc 2016

S takovym volem bych vyrazila dvere!!! Specialne, kdyz pan odmita ochranu!!! Jednoduchej blb to je, ktery naletel kamaradickovi...

panickatlamicka
22. črc 2016

@monikzbt nevim,na jaky muj komentar reagujes,ale jsem rada,ze ses pobavila. 🙂