Sobecká tchyně, nabízí mému manželovi zájezd pro ně dva

ruzenkaaa
28. led 2016

Ahoj,
máme rok a půl starého chlapečka, žijeme v Praze. Matka manžela je babička kariéristka, která se o nás ani naše dítě nezajímá - nezavolá, nepřijde na návštěvu, dárky odbude maličkostí. Nijak s námi nekomunikuje a učí na Karlově Univerzitě, můj manžel i já jsme taky učitelé. Já už od roku a čtvrt věku dítěte pracuji na částečný úvazek - hlavně kvůli financím. Otec manžela je fajn. To jen pro vykreslení situace.
Včera manžel přišel s tím, že mu matka nabídka, aby spolu oni dva jeli v září na 10 dní do Izraele od fakulty, že mu to zaplatí! (Někdo, kdo nám nedal ani dudlík, když se kluk narodil...!) Opravdu si to nepřeju, jelikož bych tu byla na vše úplně sama, platila si draze hlídání, abych mohla chodit do práce a vše bylo na mě jen proto, že si matka vzpomněla, že se chce rekreovat! Navíc jsme rodina a přijde mi to fakt zvláštní otci od rodiny nabízet zájezd jen pro něho. Manželovi jsem už řekla, že s tím nesouhlasím - pohádali jsem se, ale přemýšlím, že to snad napíšu i tý tchyni. Co si o tom myslíte?

victress
28. led 2016

a co na to říká manžel? v jiných situacích je při matce nebo při tobě? pokud je to mamánek, pojede a nic ho nezastaví a ty budeš doma sedět se skřípajícími zuby a kyselým obličejem. Pokud je to z fakulty, dalo by se to brát jako služební cesta, aby tě to tak nežralo...otázka je, proč nejede s tchánem nebo jiným kolegou z práce?
osobně by se mi to taky nelíbilo, ale překousla bych to, pořád lepší než kdybys jela i ty a musela koukat 10 dní na tchýni, jak vrká s tvým manželem, né? ale u manžela bych si vydupala peníze na chůvu po dobu jeho dovolené...

lrg
28. led 2016

Pokud s Vámi tchýně nekomunikuje a neudržuje žádné extra vztahy, tak mi to taky připadá divné a vadilo by m to. Ale určitě bych to neřešila s ní, ona může být všelijaká, to asi nezměníš, ale hlavní je, jak se k tomu postaví tvůj manžel. Asi bych kvůli tomu nedělala velké scény, jestli chce jet tak pojede a ty budeš akorát za hysterku. Investuj do hlídání a vyraž do společnosti a dej mu o tom patřičně vědět, že zatímco on je s maminkou, ty jsi s holkama v baru 😀 Myslím, že pak už hned tak někam bez tebe nepojede 🙂

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@victress No jemu se to líbí, jelikož je historik a zajímá ho to. Mamánek není, matka moc nemluví ani s ním (což je možná proto, aby náhodou nemusela hlídat) ale tohle se jí hodí, protože si u něj "šplhne" a nepojede tam sama....

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@lrg To zní teda dobře - hlavně s tím barem! 😀

nupta
28. led 2016

Souhlasím s Irg - pokud Ti to vyjde, užívej si po dobu jeho nepřítomnosti. Pokud ho chceš ještě přemlouvat, tak mu řekni, že se o něj bojíš - od samotného vzniku je Izrael téměř pořád ve válce...

mika251
28. led 2016

@ruzenkaaa úprimne, pokiaľ ho to zaujíma a teší sa tam, tak by som ho pustila. Pohovorila by som si s ním o tom, že bude nutné zaplatiť hlídání, že to nebude jednoduché, ale nevidím na tom nič špatné, že chce matka tráviť čas so synom.

Čo ty vieš, možno to bude prínosné pre obe strany a začne sa i o vnoučka viac zaujímať a utužia sa kontakty.

victress
28. led 2016

@lrg @ruzenkaaa s klukama v baru😀

izzybickerstaff
28. led 2016

Nějak mi na tomhle návrhu tchýně "kariéristky" nepřijde nic špatného 🙂

kvakuska
28. led 2016

@ruzenkaaa a není to tak, že třeba tvému manželovi chce pomoci v kariéře, že ten pobyt tam bude mít jako studijní a pomůže mu to v jeho práci? Píšeš že je karíéristka, tak by mi přišlo i logické, že chce, aby její syn postoupil někam výš ... pochybuji že jí fakulta bude platit dovču pro synáčka jen tak ... neviděla bych v tom hned jen samá negativa

lrg
28. led 2016

@izzybickerstaff No tak má malé dítě, pracuje, stará se o domácnost a tchýně s manželem jí tady nechají a pojedou si na prázdniny a jak to bude zvládat neřeší. Špatné to není, ale trochu sobecké ano.

kvakuska
28. led 2016

@lrg vždyť nejedou zítra 😠 ... řeší se to s víc jak půlročním předstihem, tak je spousta času pořešit jak to tady zakladatelka s dítětem (v tu dobu už dvouletým) sama zvládne 😠

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@kvakuska No, pomoct v kariéře asi ne, je to fakt jen poznávací zájezd. Zajímá je to oba, ale nějak zapomněli, že má rodinu s dítětem.... Musel by si brát dovolenou, tudíž by pak už nemohl jet nikam s námi, finance by investoval do dovolené s matkou a já bych tu pro nás platila vše sama... prostě je to pro ně super, pro mě náročné!

kvakuska
28. led 2016

@ruzenkaaa navíc není povinností babiček dávat dudlík nebo kdovíjaké dary ... ne každá babička je z malého vnoučete poprděná ... třeba si vztah s vnoučkem vybuduje až bude větší, bude si s ním moci popovídat, něco ho naučit ... a píšeš o ní skoro hanlivě že je kariéristka, co ty víš, jestli jednou vašemu mladému nebude právě ona chtít přispět na vzdělání ... možná vidí smysl spíš v dobré škole než v kdovíjakém dudlíku a hromadě hraček 😠

izzybickerstaff
28. led 2016

@lrg a manžel má snad hlavu a pusu, aby se s ní o tom pobavil, jak by se tohleto vyřešilo, ne? když má tchyně tu možnost nějakého předpokládám poznávacího zájezdu, tak to synovi navrhla, to mi přijde přirozené. Na manželích je, aby se doma domluvili, jestli je to reálné nebo ne, a jak by mohla naoplátku nějaký volný čas získat zakladatelka. Na oddělené dovolené nevidím nic špatného a sobeckost tchýně, na kterou je zakladatelka zjevně nabroušená už dopředu, bych do toho netahala...

izzybickerstaff
28. led 2016

@ruzenkaaa neříkala jsi, že by mu zájezd zaplatila tchýně?

ai30
28. led 2016

@lrg
@ruzenkaaa
Jako opravdu? Mstit se mu za to, ze si dovoli odjet na dovolenou se svou vlastni matkou? Vas bych teda chtela mit doma...
Podle me to dost prehanis, 10 dni se sama starat o vlastni dvoulete dite neni zadna tragedie. Domluvte se spolecne na hlidani a nechej ho, at si to uzije. Jak pise @mika251 , treba to alespon utuzi jejich vztah. A ty si zase treba na oplatku naplanuj vlastni relax, treba prodlouzeny vikend s kamaradkami. Proc by ne?

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@kvakuska Tak já taky nevidím smysl života v dudlíku, ale máš pravdu, píšu o ní hanlivě, nemám ji ráda. Když byly klukovi asi 4 měsíce, odešlo mi mlíko, malej hodně brečel a já jsem se zhroutila - únava, hormony, nespala jsem. Byla jsem chvíli i v nemocnici a ona ani tehdy s dítětem nepomohla a nezeptala se na nic. A to bydlí kousek od nás, tramvají 15 min. Smysl života vidí jen v sobě samé. O děti se nezajímá ani o ty od svého staršího syna, vše co se týče rodiny ji obtěžuje... ale pak udělá jako velké gesto - viz Izrael a vše má být smazáno....

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@ai30 Já se nijak nemstím. Jen se mi to prostě nelíbí. Navíc bych si nikdy nedovolila v září odjet na 10 dní pryč a nechat je tu samotný.

berenika39
28. led 2016

A co na to kouknout jinak? Super, že mu to nabídla, odpočine si, bude mít výlet, užije si to a ty doma jistě všechno zvládneš, dokaž, že jsi dobrá - že mu to dopřeješ 🙂. Ona je jaká je, to nezměníš, ale kvůli tomu si zadělat na vztahový problém mi připadá zbytečné. přej mu to, určitě se těší .

achjonetusim
28. led 2016

Tak mě to zní parádně, manžel vypadne ze zajetýho kolečka, odpočine si, "užije" čas s máti 😝 Já bych jí naopak poděkovala s menší poznámkou že by to ještě chtělo mecenáše na zaplacení chůvy - když už nemáš možnost jet taky na dovolenou, že bys ses ráda během manželovy absence nestrhala 😉 Pěkně k emailu připojit částku a číslo účtu ať to má pani profesorka pohromadě.

mollyweasley
28. led 2016

A je problém, aby chlap jel do Izraele a ty pak s nějakou kamarádkou někam, kde chceš jet ty?
Já jsem poslala manžela do Norska s naší společnou kamarádkou, protože vím, že o takové dovolené snil, já ne a i kdyby, nebyly peníze pro oba dva. Tvoje tchýně to možná dělá ze sobeckých důvodů, ale pokud to potěší manžela, proč do toho nejít? A dva týdny sama není taková hrůza, práci a malé dítě zvládají i samoživitelky a celou dobu.

whiteswan
28. led 2016

Nevidim v tom problem. A po muzi bych chtela na oplatku, aby jindy na nekolik dni mel sam na starosti celou domacnost a ty si vyjela nekam si uzit. Muj muz mozna poleti sam na dovolenou na jiny kontinent, az nasemu miminku bude 6 mesicu. Letenku si koupi az mesic po porodu a pokud bude vse v poradku. Rodit mam kazdym dnem. Na oplatku mi zaplati zajezd k mori s kamarady. At si taky uziji. 🙂

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

@achjonetusim JO, to je dobrý nápad, nicméně já ani dítě jsme od milé paní neviděli nikdy ani korunu, drží se zásady, že dává jen "svým". A to já ani mé dítě nejsme.... ☹ Tak by chůvu musel zaplatit manžel....

whiteswan
28. led 2016

Kdyz jsme byli mali, tak nasi to taky tak udelali. Nejdriv tata letel na mesic do izraele a jordanska s kamaradem. Pozdeji letela na ta sama mista mama s kamarady. 🙂

achjonetusim
28. led 2016

@ruzenkaaa To dítě není manžela? Mě je blízký co píše @mollyweasley protože to tak doma máme, sem tam vypadnu na singl eurovíkend, muž zas lyžuje a hraje golf takže se cca 3x do roka sbalí a na pár dní taky vypadne. Děti zvládá sám na jedničku. Ale dělá na sebe takže nemá určitej počet dní dovolený a hlavně oba s tímhle modelem souhlasíme (!). Chápu že ti vadí že ten čas pak uloupne z vaší dovolený i o těch penězích.

ai30
28. led 2016

@ruzenkaaa No mne jenom prijde ten napad, jak pujdes natruc do baru a budes ho o tom nalezite informovat, fakt stupidni...
Je jasne, ze kazda rodina to ma nastavene jinak, ale mne osobne proste neprijde nijak dramaticke, ze ma par dni dite na starost jenom jeden z rodicu. Ja bych to svemu partnerovi nezakazala a vim, ze on mne taky ne. Narozenim ditete prece zivot nekonci, clovek by mel byt porad schopny a 'mit dovoleno' fungovat i jako samostatna jednotka.
Kdyz uz, tak bych videla ten problem casovy, ze uz vam na spolecnou dovolenou nezbyde tolik casu (i kdyz vzhledem k vikendum pocitam, ze mu ta Izrael 'sezere' z dovolene tak 6-7 dni?).

somalicats
28. led 2016

@ruzenkaaa Nechala bych muže jet, ovšem s tím, že bych pak já na oplátku vyžadovala od něj zaplatit mi relaxační týden někde v lázních 🙂. Bez dítěte, bez něj.

Můj muž letěl s kolegou na Kanáry, když bylo naší společné dceři 5 týdnů. Letěli na 10 dnů, já mu k tomu své řekla. Nakonec to dopadlo tak, že se nejvíc "vytrestal" sám - tu a tam jsem mu poslala obrázek dcerky, večer, než jsem ji uložila, jsem mu ji ukázala na skype - a on z toho byl nakonec dost špatný, protože zjistil, že mu chybíme. Teď odmítá sám kamkoli na delší dobu jezdit, protože by přicházel o pokroky dcerky, takže buď všichni, nebo nikdo.

bobulinka
28. led 2016

Naprosto chápu, že vidíš červeně. Asi bych to cítila stejně. Ale pokud se na to podívám nezaujatě, tak 10 dní je docela pohoda. Pokud jsou v tom dva víkendy budeš řešit hlídání jen na pět dní. Synovi už budou dva. Nemohla by pomoci s hlídáním tvoje rodina? Co nějaká kamarádka? Co tchán.?Ono to není už takový problém pohlídat dvouleté dítě.Vím, že syna stačilo vzít do herny a byl na tři hodiny zabavenej a pak tři hodiny prospal. Nicméně bych pak asi chtěla na oplátku nějaký čas pro sebe, taky bych cítila nefér, že makáte oba a muž si užije cestování. Ke tchýni nemám slov. Mám to podobně, ale není to způsobené nezájmem tchýně (dárečky kupují to jo), ale tím že je tchýně daleko a mámu nemám. Upřímně, už jsem si na všechno zvykla. Není to často snadné, zvlášť když je člověku blbě, ale jakmile děti trochu odrostou tak je bezva že už je těch možností hlídání hafo.

andrejka3741
28. led 2016

Pokud se tchýně chová tak, jak popisuješ, je najednou taková nabídka zvláštní. Určitě bych manželovi řekla svůj názor, ale rozhodnutí je na něm. Chápu tedy, že manžel asi jet chce, když jste se pohádali?

ivis_b
28. led 2016

@ruzenkaaa Tak na rozdíl od většiny tady, mně by to asi vadilo, resp. bylo by mi to prostě líto. Nejde o to, že bych měla pár dní dítě na starost sama - kdyby jel na služební cestu, byl nedej bože v nemocnici a pod., tak by to člověk taky musel zvládnout. Ale jak jsi psala, musí si na to vzít dva týdny dovolené, kterou by jinak mohl trávit s rodinou, matka mu sice zaplatí zájezd, ale stejně s sebou bude muset mít na dva týdny dost peněz - Izrael není zrovna nejlevnější země. Pokud nemáte dost peněz, nepojedete k moři, ale mohli byste jet třeba někde po Čechách apod. Chystáte se spolu někam na dovolenou, nebo to tímhle padá? Pokud by to byl jeho životní sen a vyřešili byste nějak hlídání, finance a dovču, možná bych to zkousla, ale jinak jak řikám - bylo by mi to líto. No a samotnou kapitolou je přímo ten Izrael - manžel by se tam taky rád podíval (ne že by to byl největší sen, ale tak zajímalo by ho to), ale já mu narovinu řekla, že jen přes mou mrtvolu... upřímně, Izrael nikdy nebyl bezpečný místo a poslední měsíce je tam bezpečnostní situace zase ještě zhoršená, pokud to trochu sleduješ. Ráda bych měla pro své dítě živého tatínka. Jasně, rizika jsou dneska všude, ale zrovna tohle místo má aktuálně alespoň k relativní bezpečnosti dost daleko.