Sobecká tchyně, nabízí mému manželovi zájezd pro ně dva

ruzenkaaa
28. led 2016

Ahoj,
máme rok a půl starého chlapečka, žijeme v Praze. Matka manžela je babička kariéristka, která se o nás ani naše dítě nezajímá - nezavolá, nepřijde na návštěvu, dárky odbude maličkostí. Nijak s námi nekomunikuje a učí na Karlově Univerzitě, můj manžel i já jsme taky učitelé. Já už od roku a čtvrt věku dítěte pracuji na částečný úvazek - hlavně kvůli financím. Otec manžela je fajn. To jen pro vykreslení situace.
Včera manžel přišel s tím, že mu matka nabídka, aby spolu oni dva jeli v září na 10 dní do Izraele od fakulty, že mu to zaplatí! (Někdo, kdo nám nedal ani dudlík, když se kluk narodil...!) Opravdu si to nepřeju, jelikož bych tu byla na vše úplně sama, platila si draze hlídání, abych mohla chodit do práce a vše bylo na mě jen proto, že si matka vzpomněla, že se chce rekreovat! Navíc jsme rodina a přijde mi to fakt zvláštní otci od rodiny nabízet zájezd jen pro něho. Manželovi jsem už řekla, že s tím nesouhlasím - pohádali jsem se, ale přemýšlím, že to snad napíšu i tý tchyni. Co si o tom myslíte?

hz
28. led 2016

@mysicka_lb to je fajn rada-specialne ta treti. nekam si ji schovam, bo mas pravdu-diky 👍👍

somalicats
28. led 2016

@kvakuska Jenže zakladatelka nikde nepsala, kde učí ona a kde její manžel... Ve státní sféře nejsou ty platy učitelů (včetně vysokoškolských pedagogů) nic moc (můj muž má poloviční úvazek na UK a já tam mívám taky pár přednášek do roka jako externí vyučující, takže vím, kolik nám pak přistane na účtu), mám pocit, že zakladatelka tam někde psala, že sama nepracuje na plný úvazek, takže těch peněz zas nemusí mít tolik a věřím tomu, že jestliže manžel utratí něco v tom Izraeli, tak jim na společnou dovolenou peníze zůstat nemusí. S tím, že by si nemohl vybrat ještě zbytek dovolené jindy, se mi to teda taky moc nepozdává.

andrejka3741
28. led 2016

Mě by tedy konečně třeba zajímalo, co na to řekl manžel a zda li chce jet? 🙂

hedviga2
28. led 2016

napíšem z druhej strany som svokra a mama. NIKDY by som si nedovolila dať takýto návrh dospelému synovi, čo má svoju rodinu. Niekolko krát ma napadla myšlienka využiť jazykových znalostí mojich detí a vyraziť si s nimi na nejaký poznávací zájazd. Tiež by som to trebárs aj zaplatila. Ale nemám odvahu zasahovať do ich rodinných aktivít a brať im z ich voľna. Svokra ak aj má tolko odvahy, mala to ako inteligentný človek prehodnotiť aj s tebou ako právoplatnou manželkou. Divím sa manželovi, že je tomu naklonený, ked ty s tým nesúhlasíš.

kvakuska
28. led 2016

@hz ale zase jsme u stejné věci, pokud je učitelkou na základní škole, tak jasně že do práce bude muset, ale v tom případě zřejmě i teď už potřebuje hlídání, když do práce chodí ... těžko se dva učitelé prostřídají tak, aby jeden mohl mít plný úvazek a drůhý poloviční úvazek a stíhali si dítě předávat ... takže hlídání nebude výdaj navíc

xsenova
28. led 2016

@ruzenkaaa ak to dopadne, tak ti napisem, ze manzel tiez odletel zo dna na den do australie ked mal syn rok a pol. Bola som nahnevana, pretoze s tym prisiel v stredu, ze v piatok leti. Doma byt v rekonstrukcii, vsade bordel, ja som navyse este kojila, maly vobec nespal. Nasli sme si hlidani na hlidacky.cz za 110 Kc na hodinu na 3 hodiny denne, aby som sa mohla po nociach aspon dospat. V ramci hodin prislo dievca aj s nakupom, ja som stihala upratat a navarit, trochu sa vyspat. Dva tyzdne ubehli celkom rychlo a manzel mi ani nechybal 😅 😅 Vo dverach si so slzami v ociach hovoril ze bez nas to bolo hrozne, sama praca, vycerpany po letoch a my dvaja so synom spokojni 😀 😀 oddychnuti 😀 😀 a hovorim, ze ked pride dalsia prilezistost na odchod, nech nevaha, a berie. Zial zatial neprisla 😅

kacca11
28. led 2016

Necetla jsem celou diskuzi, ale mne tedy nepohorsuje, ze mu tchyne navrhla zajezd, ze ho pozvala i bez rodiny. Mne to neprijde jako neco spatneho, proste ma moznost zajezdu na mista, ktera jsou pro muze atraktivni, tak mu to navrhla. Tchyne tady neni ta sobecka a ani spatna a to nejen kvuli zajezdu, ale ani kvuli tomu, ze vas nedotuje.

Me by zajimalo, jak se k tomu stavi muz. Jasne, ze bych nejasala, ze by jel muj muz nekam beze me, ale rozdil je, ze ja bych mu to prala a rozhodne bych ho v rozhodnuti jet podporila. Ty chces, co jsem cetla, jen zakazovat a mstit se. Jestli mi v diskuzi prijde neco sobecke, tak je to tvuj postoj.

anushka111
28. led 2016

1) je tam zhoršená bezpečnostní situace
2) zakladatelka musela vzít ten částečný úvazek kvůli nedostatku financí v rodině
3) zřejmě se v hlídání střídají
4) chůvu by platila ze svého
5) veškeré další výdaje by si manžel platil ze svého a tudíž by pak už nemohli jet oni jako rodina na dovolenou
6) bude mít o 14 dní dovolené méně - tj. pokud tedy nemaji peněz nazbyt, tak si nejspíš berou dovolenou i při nemoci, kvůli nízké nemocenské, takže z dovolené zbyde dost možná prd
7) díky málo penězům zřejmě nehrozí že by zakladatelka mohla pak někam večer platit si zábavu a ještě další hlídání a na sólo dovolenou pro ní evidetně nebude
Takže za mě rozhodně ne, evidentně na to u vás teď nejsou podmínky a manžel se tedy dle mě zachoval sobecky 😖

la_amanita
28. led 2016

Principiálně na tom není nic špatného. Tchýně si tím jistě nechce napravovat reputaci, rozbíjet rodinu ani nic podobného, co tu zaznělo. Myslím, že rodinný život zakladatelky tématu je jí šumák 😀

Ale pohovořila bych s manželem o těch praktických záležitostech - kolik to bude stát, kolik vyčerpá dovolené, co s hlídáním atd., ale bez výčitek a hlavně bez zmínek o zlé tchýni, co to udělala určitě naschvál. Prostě bych k tomu přistoupila jako k jakékoli situaci, kterou je třeba vyřešit ke spokojenosti všech.

lajla
28. led 2016

@ruzenkaaa co si představujete pod pojmem karieristka?
Tohle mi nabídnout tchyně tak jsem radosti bez sebe...chlap si odpočine, přijde na jiné myšlenky, Vy taky, s jedním dítětem leharo..pokud bude potřeba nějaké hlídání stačí se to poresit, doprala bych mu to..nezavidite spíš?

gepe
28. led 2016

@anushka111 zajezd je na 10 dni (viz uvodni prispevek) tj vcetne minimalne 1 vikendu, ne-li 2 vikendu (odviji se od do terminu zajezdu).

pety91
28. led 2016

No koukám, že většina se tu shodneme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ruzenkaaa
autor
28. led 2016

S tim hlidanim je to tak, ze castecne se stridame, castecne chuva.
Jinak dnes mi manzel rekl, ze se na tom muzeme domluvit, jestli tam pojede nebo ne, takze se situace zklidnila. Ja bych mu to prala tam jet, oba nas ta zeme laka, on tam uz rok zil, tudiz to ma procestovane. Mam opravdu averzi na tchyni- neprijde vam zvlastni, ze vam pred Vanoci rekne, at k nim domu nechodite, priladne jen na chvilku odpoledne a za mesic na to chce jet s tim samym clovekem na tyden na dovolenou? Jasne, tam nebudu ja a dite, tudiz ji asi vadime my dva, coz je pro me velmi neprijemny.

lajla
28. led 2016

@ruzenkaaa tvoje tchyně co ctu je proti té mé zlata🙂)) nám chodily i dopisy a pohledy ať nejezdime...za posledních par let nevytahla paty z bytu...a prý bude na dovolené🙂 tak ať se nestavujem🙂
Ukaz že jsi fajn manželka a udělej.vstřícný krok...máte velkou šanci že se vztah potáhne dobrým smerem...

hz
28. led 2016

@ruzenkaaa beres si to hodne osobne, asi te to hdne stve, ale asi bych nebyla jina...
kazdopadne bych nebranila manzelovi, nabidku dostal on.. ale to hlidani bych prevedla i na jeho zodpovednost-..."ok jet, ale budu behem te doby potrebovat pohlidat, mame malo penez, zarid tedy, at hlidani je, i ksdybys mel pozadat rodinu o penize..."- asi me tu za to ted sezerete, ale chlap je taky rodic..

blahova_andrea
28. led 2016

@ruzenkaaa pokud je ta lokalita lákavá i pro tebe, tak co jet prostě taky? nevím jak moc si troufáš tam jet i s dítětem a nebo nechat teda dítě druhé babičce? možností je vždycky několik, vše se dá řešit 😉 třeba by se vám ty vztahy trošku srovnali, kdyby jste spolu strávili víc času, v neutrálním prostředí, při užívání si společné záliby 🙂

mpbk
28. led 2016

Popravdě bych asi nadšená nebyla. Kor když už by jsme nikam nejeli spolu a to ani nemluvím o bezpečnosti země. Ale vím, že manžel by sám bez nás nejel. Na tomhle si zakládá, dovolené a výlety rád tráví se mnou. Nicméně pokud chce jet, nic s tim neudělate a když to zruší z donucení, tak budete špatná ještě vy.

magdasan
28. led 2016

@ruzenkaaa Myslím že tě chápu.Mám to podobně.Tchyně tedy na malé nešetří a všude se s ní chlubí, ale mnohdy se chová, jako bych já ani nebyla...Nejdůležitější jsou její chlapečci (můj a švagr) , pak její osobní společenský život, pak malá, no a já a švagrová(ještě nemají děti) jsme tu od toho, abychom zajišťovaly jejím chlapečkům plný servis.Rodinná sešlost vypadá tak, že já mluvím se švagrovou nebo jenom posloucháme, jelikož mého muže a jeho bratra plně zaměstnává konverzací maminka a my jako bychom tam ani nebyly . A můžu všem přítomným kdo to nezažil říct že to není příjemné.Dává tím dost najevo, že to oni jsou rodina...Takže mě by se to taky dotklo, kdyby přišla s takovým návrhem.Nehledě na finanční stránku věci a to že pak nebude dovolená pro ně společně...Ale zkus se vykašlat na tchyni a její důvody proč to dělá a pomysli na to, že šťastným to udělá tvého muže, člověka, na kterém ti záleží...

mercedesse
28. led 2016

Mně by to tedy rozhodně vadilo. Na dovolenou jezdíme spolu a nevidím důvod, proč by si jí měl vyplácat s někým jiným. Ale je pravda, že jsme trochu extrém. On vůbec nechodí do hospody a tak, ale taky se skoro čtvrt roku potkáváme v podstatě jen v noci v posteli a pak jsme rádi, že jsme spolu. A aby jel ještě bezemne na dovču, tak to bych asi škrtila. Naštěstí ho to nikdy nenapadlo. A tchýně je u nás samostatná kapitola, o tom se rozepisovat nebudu. Ale chápu, že to někdo má jinak.

samaber
28. led 2016

Já myslím, že je chyba že si mu to zatrhla. Spíš si mu měla říct, že mu rozptýlení od tebe a dítěte přeješ a ať se rozhodne, jestli tam chce jet. Teď jsi zbytečně v jeho očích klesla. Já jsem hlídala děti 1,5r a 3R a další bylo v bříšku, když manžel jel do Německa a ptal se mě aspoň desetkrát, jestli mi to nevadí a.v den odjezdu mi říkal, že to klidně zruší, ať mu jenom řeknu.... Nakonec jsem měla celý týden migrénu, tak jsem si tu péči dost vyzrala, ale celou dobu jsem mu moc přála že si od nás odfrkne, protože pocitově pomáhá a věnuje se dětem i mně veškerý svůj volný čas. S tchyní nejlíp vyjebes, když na ní budeš milá a poprejes ji hezky pobyt... Na dárky se vyprdni, naši nám strkali dary horem spodem, ale v životě nepomohli, i když mi hrozil potrat.

marrei
28. led 2016

Mě by to taky asi vadilo, ale určitě bych mu to nezatrhla. Co by mi vadilo víc, kdyby už mu nezbyla dovolená a peníze na to, aby strávil dovolenou i se mnou a naším dítětem. Pokud by mu to vyšlo, tak bych asi neviděla problém.... A podporuji nápad s kamoškama / kamošema a barem 🙂

bobulinka
28. led 2016

Ještě mě k tomu napadá: kde bereš jistotu (potažmo manžel) že je to celé opravdu nezištné? Není tu možnost, že by pak tchýně obrátila a chtěla napr. peníze zpět, nějakou činnost na oplátku atd. atd. Musím říct, že tak veliký "finanční" dar (nevím jak to jinak napsat) je závazek, může se to vrátit jako bumerang a bude to po nějaké hádce chtít zpět.

la_amanita
28. led 2016

@ruzenkaaa
Myslím, že v hodnocení situace u tebe hraje hlavní roli vaerze, kterou vůči tchýni pociťuješ. Podle mne ji prostě napadlo, že tvůj manžel má Izrael rád, žil tam, tak by to byla super příležitost, jak by se tam mohl zase podívat. Nic záludného. A tím pádem si nemyslím, že by to mělo nějakou intrikánskou spojitost s nenávštěvou o Vánocích.

shine2015
28. led 2016

Me by to vadilo a i bych mu to rekla...ale definitivni rozhodnuti nechala na nem.

Ten tyden bych pohlidala a nechodila z trucu do baru....kdyz by tedy odjel domluvila bych kamosku a odjela s ni pak na tyden taky. Bez deti samozrejme. 😉

shine2015
28. led 2016

Myslim pak jindy jiny termin sanozrejme

michaela_2
28. led 2016

@ruzenkaaa Tak to zase musím říct, že se tvůj muž ukázal zlatě. Jestli je ochoten o tom diskutovat, poté, co kvůli tomu měl doma scénu 🙂.
Já tohle prostě nemám ráda, takové to zakazování a vyvolávání hádek, ohledně toho, kam podle mého subjektivního názoru manžel smí nebo nesmí jet. U nás měl k tomu tendence spíš on, ale už se to naštěstí zlepšuje.
Ohledně té tchýně, tam z tebe ta averze opravdu prýští. Nemohu se jí zastávat, je docela možné, že máš pravdu a je prostě příšerná. Jenže, jak už jsem psala. Je to JEHO máma. Jeho má určitě ráda. Ať už jste si vy dvě nepadly do oka z jakéhokoliv důvodu, tak bys mu neměla bránit v kontaktu s ní. Protože to by se jednou fakt otočilo proti tobě. Třeba za x let, až si kdovíjakou partnerku přivede domů Tvůj syn 😉 🙂 🙂

Hele, pokud se prostě nemáte rády, není nakonec lepší, že pozvala syna, aby se navzájem užili a vy dvě si na nějaké společné dovolené nemusíte lézt na nervy? 🙂 ohledně vnuka, si myslím, že se její postoj zlepší. Zatím je maličký a celý jakoby tvůj. Až povyroste, dost možná s ním vztah naváže.
Já bych spíš zkusila pracovat na vzájemném vztahu, popřemýšlet co by mohlo být lepší - teď se ti to asi bude číst nelehce, ale nikdy není nic čistě jednostranné, rozumíš? 😉 prostě, jak byste vy dvě mohly vycházet spolu lépe. A rozhodnutí zda jet nebo ne, bych nechala na něm. Pokud ho přinutíš nejet pod nátlakem, může ti to pak vyčítat....

terry1512
28. led 2016

Asi jediné co by my na tom vadilo by byla nemožnost pak jet jako rodina.Ať už z důvodů financí,nebo málo dovolené.Pokud by chtěl jet za vlastní peníze třeba s kamarádem, a pak s vámi ať jede ale tohle my nepřijde fér vůči Vám jako rodině.

Taky jsem loni byla na dovolené bez manžela a dítěte ale stím že jsem si to sama zaplatila a pak jsme jely i spolu jako rodina na dovolenou.Manžel má víkendové vyžití v podobě vojenských akcí během roku spoustu tak byl sám rád že si odpočnu.
Druhá věc je to chování před tím a najednou chce se synem trávit dovolenou.To mě přijde trošku divné při nejmenším.Pak taky jak psala @bobulinka aby se to neotočilo pro Vám.

1nelinka
28. led 2016

Ja na tom popravde nevidim nic moc zleho..vim ze by beze me nikam jet nechtel ale urcite bych ho podporila v tom aby jel a taky si neco uzil a zazil kdyz ma tu moznost..stejne by se zachoval i on vuci me..spolecne by jsme se snazili vymyslet jak s hlidanim jestli by mohla druha babicka nebo nejaka kamaradka a nejak by jsme to vymysleli..

lrg
28. led 2016

Pro ty, co se do mě a do zakladatelky obouvají a považují nás za hysterky.... Já nevím co děláte na mateřské vy, já mám dvě malé děti a pracuji na poloviční úvazek a je to teda záhul. Když manžel musel pracovně odjet na týden do zahraničí a já si nemohla vzít dovolenou, musela si dovču vzít moje mamka, aby mi pomohla. A představa, že bych takhle padala na hubu a obtěžovala další lidi kvůli jeho rekreaci.... ano, mě by to prostě vadilo. Myslím, že by bylo od tchýně fér, aby to nabídla oběma. Takhle to z její strany vypadá jako těžká ignorace jejich rodiny.

texetka
28. led 2016

Mě by to vadilo a to ani nemám dítě 🙂 Pokud totiž muž vyplácá polovinu dovolené a poměrně dost peněz na svou dovolenou solo, tak co zbyde na společnou ? skoro nic.
Takže taky bych byla proti a pokud by stejně chtěl jet, tak bych mu udělala tichou domácnost a na dost dlouho. tohle se nedělá totiž,. Nenadřazují se osobní zájmy nad rodinu a nad společný čas.
Pokud to tak někdo má a vyhovuje mu to - dobře. Ale u mě to tak není 🙂