Společné bydlení s kamarádem, co si o tom myslíte?

alcaalca32
9. pro 2015

Holky, jsem absolutně bezradná a potřebovala bych nezávislý pohled.. Rozešli jsme se s otcem 2 letého syna ( kvůli holkám a lehkým drogám-doba trvání 8 let ), v kvetnu nam končí nájemní smlouva, tutíž jdeme bydlet každý sám. On půjde k rodičům. Já si žádám o městský byt,ale bojím se, že to z rodičáku nezvládnu. Bude mi dávat sice nějaké peníze- na tom jsme se domluvili,ale i tak.. Rodiče bydlí 40 km odsud- mohla bych jít bydlet do domku po babičce,ale starší dcera tu chodí do školy a z města jít nechce. O této situaci ví.Mamka se mi snaží pomoct s bydlením ve městě, taťka je naštvaný, že nejdu bydlet do domečku..Syn má zdravotní problémy, chodíme na pravidelné kontroly. Auto nebudu mít k dispozici.. Dostala jsem ještě nabídku od jednoho kamaráda na společné bydlení. Je sám v bytě,chtěl by se starat,pomáhat,ale já si nejsem jistá. Znám ho měsíc a asi má pravdu v tom, že se bojíím toho,že by to fakt mohlo fungovat. Nechci být finančně závislá a přesně tohle jsem se mu snažila vysvětlit,ale "naštval se". Nechci být nevděčná.. Co si o tom myslíte? Trošlu chaotické, případné dotazy zodpovím 😉 Díky a snad se mi podaří usnout..

dannyblakely
9. pro 2015

Asi bych nešla bydlet s někým, koho prakticky neznám.. Teda.. ne asi, ale určitě. Zvlášť pokud bych měla i jiné možnosti.

japona
10. pro 2015

@alcaalca32 Jít bydlet s dětmi ke "strejdovi", kterého jste viděla párkrát (když se znáte měsíc)? To ani náhodou!
Dceru prehlasit do místní školy, s tím se vyrovná, není první ani poslední, co se stěhuje. Jak často jsou pravidelne kontroly syna? Tydne? Mesicne? To se dá určite taky poresit. Rodiče máte v blízkosti domku, takze vám budou moci pomahat s dětmi, pokud se chystáte časem do prace..?

japona
10. pro 2015

@alcaalca32 Taky bych si položila otázku, co motivuje onoho "kamaráda" vás u sebe nechat a zivit? Že se nejedna o klasicke spolubydleni (každý v jednom pokoji a spolecna kuchyň a koupelna) usuzuji z toho, že zmiňujete, že byste byla financne zavisla. Důvody mohou byt:
1) krestansky založeny člověk pomáhající bližnímu svému,
2) má zájem o vás (takže mu pravděpodobně budou deti dost lézt na nervy..),
3) je to dalsi humbert humbert..

verena
10. pro 2015

Já bych prahla po domečku. V horším případě ten byt. Stěhování ke "kamarádovi" ani náhodou. Kdoví, až se časem poznáte??

guinea
10. pro 2015

K cizímu člověku oni omylem, a zvlášť ne s dětmi!!! A chtěl by se starat a pomáhat, a když jsi odmítla, naštval se? Taky bych pojala podezření, jestli spíš nemá zájem o děti ☹
Na tvém místě bych šla určitě do domku po babičce, je to jisté bydlení a bezpečné zázemí pro děti. Dcera si na novou školu zvykne a na ty kontroly se synem snad nejezdíte denně...

elvira
10. pro 2015

ROzhodně nechoď bydlet k cizímu "strejdovi" - nevíš, co je zač, co děti atd.?
A nevím, jak se mohl naštvat?
Pokud jemi známo, existuje příspěvek na bydlení, známá se dvěma dětma dostala obecní byt a příspěvek dostává- zkus se poinformovat, podrobnosti fakt nevím.
Já bych do domečku šla ráda - na druhou stranu - dojezd k doktorce - dojezd později do práce - pravděpodobně i do školky - a bez auta celkem složité...

karlajasmine
10. pro 2015

Určitě bez si domečku.. Ja se jako malá taky nechtěla stehovat a rodiče samozřejmě můj názor nebrali v potaz a jak jsem za to ráda, protože to pak na vesnici bylo moc fajn. A k cizímu chlapovi bydlet ani náhodou.

nov777
10. pro 2015

Taky hlasuju pro domek. Treba casem zjistis, ze budes mit penize na auto snaz nez na zaplaceni bydleni ve meste. Bydleni u temer nezname osoby fakt ne. Je to moc riskatni. Tolik bych se nebala Humberta jako toho, ze vidi zenskou, co na nem bude zavisla a on ji bude velet a terorizovat.

keny123
10. pro 2015

taky hlasuji pro domek... nebudeš platit žádnej nájem a každá korunka dobrá....nikde není psané že tam musíš byt napořád...

kytka12
10. pro 2015

Osobně bych šla na vesnici do domku. Dcera si zvykne v nové škole, možná se ji tam bude víc líbit. Vesnické děti bývají vychovanější a víc v pohodě a klidu než roztěkané děti ve městech. Kontroly u lékařů se dají naplánovat dopředu. Za mě rodiče a domeček.... U cizího strejdy bych se bála, aby moje děti časem nebil nebo neměl chutě na dceru až se z ní začne stávat slečna.

lucikakajik
10. pro 2015

Ja bych sla ihned do domecku pokud by ta moznost byla🙂 vzdyt jsou i busy nemusis mit auto, nebo treba tvuj tatka by vas se synkem zavezl k lekari,kdyby ses s nim domluvila. Kazdopadne DOMEK🙂

loafeer
10. pro 2015

Ke kamarádovi, kterého znám měsíc, bych nešla ani za prase. Sama ještě možná, s malými dětmi a holčičkou ani omylem. Pokud by to mělo fungovat, tak to může fungovat i když budete bydlet odděleně a spolu jít pak bydlet kdykoli, až se dobře poznáte. Ale jinak NE

niyka
10. pro 2015

No já bych asi volila domek a jestli chce "kamarád" pomáhat, tak to přece může i tak, 40 km mu nijak nebrání. Třeba právě s těmi kontrolami u doktora. Ale musíš asi zvážit všechno, finanční prostředky na dům versus město. Taky bych to zkusila dcerce vysvětlit se vším jak to je, po chvíli trucu to myslím pochopí. A taky nevím jaký máš vztah s rodiči, ale pokud dobrý, tak je myslím lepší varianta mít blízko rodinu, která chce taky pomáhat. A jak jsem psala pokud bude mít kamarád touhu pomáhat nebo touhu po vaší blízkosti, tak si cestu k vám najde a kdo ví co z toho postupem času bude. Ale po měsíci ... na mě trošku uspěchané....a pokud je rozumný, tak to pochopí, že prostě nechceš riskovat stěhování, nové zvykání i s dětmi a po měsíci další stěhování...

lu777
10. pro 2015

@alcaalca32 těžko radit, ale určitě bych nešla do toho bydlení s kamarádem 😉 !

1. nebudeš se moci svobodně rozhodovat
2. budeš řešit školu, dítě, sebe a do toho nejspíš chlapíka, který si od toho slibuje něco dalšího
3. budeš závislá na někom koho skoro neznáš....

Mně by nevyhovovalo ani bydlení s rodiči... ale to je individuální....záleží na tom jak vycházíte, nakolik spolu souzníte... pokud dobře a ustojíš to (případné vměšování se do života) a znamená to velkou finanční pomoc plus děti jsou na prarodiče dost navázané, tak bych asi šla do toho domku po babičce...

pokud vztah nemáte nic moc, tak bych do toho nešla, raději bych se fakt postavila na vlastní nohy....

každopádně bych se rozhodovala jedině mezi bytem ve městě a domkem po babičce (mimochodem, v jakém stavu je domek? okolo domku je vždy práce, mnohem víc než v bytě, takové ty chlapské práce - pomůže tatínek, je ochotný? nebo někdo z rodiny, např. bratr, bratranec apod.?)

držím palce!

alcaalca32
autor
10. pro 2015

Holky díky za názory.. Já o stěhování ke "strejdovi" neuvažuji. Jen mi to bylo nabídnuto,tak jsem to hodila do placu.. Přijde mi to krátká doba od seznámení a pokud bude mít zájem, najde si nás 😉 Rozhoduji se mezi domkem a obecním bytem. Na domku je práce- není tam wc- jen suchý záchod, takže by se m usely udělat odpady a vše kolem toho. Rodiče mají vlastní dům, takže by to nebyl takový nápor.. Rodičák mám ještě na rok,ale to dojíždění každý den potom do práce je fakt masakr,ale zase na druhou stranu,by šlo o moje bydlení. Obecní byt je ve městě, dostupnost včetně doktorů k nezaplacení. Kamarádi, kroužky atd.. Naši auto nemají,takže veškeré cestování busem.. a teď babo raď 🙂

niyka
10. pro 2015

...mno.. tak za této situace bych asi tíhla spíš k obecnímu bytu. Na domku bude asi ještě dost práce a pokud nemáš někoho schopného k sobě, tak si to moc neumím představit. Je pravda že mít svoje je super. Ale já bych sama určitě nezvládla starost o domek, takže to beru podle toho. Navíc podle zkušeností, jak začneš něco na starých domech něco opravovat (voda, topení, odpady) je to pak nekonečný příběh. takže asi ještě zvážit jestli s tím rodiče pomůžou. A s tou prací, varianta něčeho bližšího není? A dostupnost vlaky/autobusy je dobrá?

alcaalca32
autor
10. pro 2015

@niyka taťka je zedník, tak by pomohl..je tam nová střecha a to si myslim je zaklad.. Jednalo by se tam spis jen o to hygienické zázemí..Jinak voda,plyn tam je. Máš pravdu ce se týká bytu..míň práce s údržbou. U nás pouze bus a bližšího nic moc..Jsme malá vesnice a já jsem zdrav. sestra,která i ve městě má problém najít práci.. Musím to promyslet, protože se fakt nehodlám stěhovat každé 2 roky :-/

niyka
10. pro 2015

@alcaalca32 tak tož bych se asi řídila pocitově, srdcem...protože obě strany mají celkem vyrovnané pro a proti. ať se rozhodnutí podaří a v podstatě, žádné není špatné 🙂

japona
10. pro 2015

@alcaalca32 Tady pomůže jen si sepsat KOLIK ktera varianta bude stát:
Domek - kolik bude stát rekonstrukce, vybaveni, měsíční provoz, doprava do města
Byt - kolik bude investice do začátku (vybavení), měsíční provoz?
Pokud to vyjde +/- nastejno, ja osobne bych zůstala ve městě a barák nechala na později (třeba az si někoho najdete, tak můžete spolecne rekonstruovat)

lucikakajik
10. pro 2015

@alcaalca32 ja bych stejne volila domek, protoze deti venkov potrebujou to vim jak se mala kope do zadku v 3+1 kde bydlime a musime porad tahnout nekam do mesta. Pak druha vec je tak, ze urcite nez ti skonci rodicak, tak si za ten rok sto pero chlapa najdes a muzes si trreba za jeho pomoci udelat i ridicak dnes uz to neni tak drahe....a nakonec budes spokojena, ze si na vesnici , v domku se zahradou a jeste chlapem:D

lu777
10. pro 2015

no tak tohle není pak lehká volba, jak tu píšou holky....

otázka pak je jestli radši bydlíš na vesnici nebo ve městě?

jinak na chlapa bych nespoléhala - jednak se člověk nemusí seznámit, druhak ne každý chlap je tak podporující nebo při penězích....
rozhodovala bych se sama za sebe.... když už je člověk rozvedený, tak je dobré, aby stál na svých nohou... nový vztah je lepší začínat až po tom co je vše ve starém vztahu opravdu dořešeno... pak je i větší šance, že to bude klapat 😉

lu777
10. pro 2015

jinak domek se třeba pak dá i později rekonstruovat... a může to být chalupa

alcaalca32
autor
10. pro 2015

@lucikakajik ridicak mam v tom problem neni..nemam auto.. 🙂

lucikakajik
10. pro 2015

@alcaalca32 no tak vidis🙂 nemas treba narok na prispevek na auto od statu kvuli synovi?

samaber
10. pro 2015

@alcaalca32 a co se s kamarádem zatím jen navštěvovat, jestli vám chce pomoci, nebude pro něho problém vám pomoci i za rok. Relativně cizího může bych se bála.

naomi6
10. pro 2015

@alcaalca32 Bydlet k někomu, koho znám měsíc, bych teda nešla ani náhodou a s dětmi už vůbec ne. Já bych zůstala v bytě. Držím moc palce

lauralola
10. pro 2015

Nedovolila bych, aby moje děti bydlely s někým, koho znám měsíc. Jestli nemáš auto, snažila bych se zůstat ve městě. Na venkov můžeš jezdit o víkendu. Jsem z vesnice (nedobrovolně, ale s autem se to dá zvládnout), doba kdy si děti hrály celé dny venku skončila tak před dvaceti lety a na domácí návštěvy kamarádů také nemá každý náladu (jiný vyžití je málokde). A náklady jsou v bytě většinou nižší co se týká energií, když chceš srovnatelný komfort, tak to levnější nebude (co ušetříš na nájmu dáš do oprav).

alcaalca32
autor
11. pro 2015

Holky dík za názory.. žádost o obecní byt odnesena,tak ted budu čekat,jak dlouho to potrvá..Pokud to nevyjde do května-kdy nám konci stávající podnájem,tak budu muset na chvilku k rodičům a pak se uvidí.. Tak stejně se uvidí i s kamarádem 😉 Nechal tomu všemu volný průběh a necham se překvapit 🙂

alcaalca32
autor
11. pro 2015

Díky :-*

sayast
11. pro 2015

ja bych volila baracek 🙂

P.S. Neznam v dnesni momentalni situaci, ze by nekde, kdekoliv, zdravotni sestra nenasla zamestnani 😉