Společné bydlení s kamarádem, co si o tom myslíte?

alcaalca32
9. pro 2015

Holky, jsem absolutně bezradná a potřebovala bych nezávislý pohled.. Rozešli jsme se s otcem 2 letého syna ( kvůli holkám a lehkým drogám-doba trvání 8 let ), v kvetnu nam končí nájemní smlouva, tutíž jdeme bydlet každý sám. On půjde k rodičům. Já si žádám o městský byt,ale bojím se, že to z rodičáku nezvládnu. Bude mi dávat sice nějaké peníze- na tom jsme se domluvili,ale i tak.. Rodiče bydlí 40 km odsud- mohla bych jít bydlet do domku po babičce,ale starší dcera tu chodí do školy a z města jít nechce. O této situaci ví.Mamka se mi snaží pomoct s bydlením ve městě, taťka je naštvaný, že nejdu bydlet do domečku..Syn má zdravotní problémy, chodíme na pravidelné kontroly. Auto nebudu mít k dispozici.. Dostala jsem ještě nabídku od jednoho kamaráda na společné bydlení. Je sám v bytě,chtěl by se starat,pomáhat,ale já si nejsem jistá. Znám ho měsíc a asi má pravdu v tom, že se bojíím toho,že by to fakt mohlo fungovat. Nechci být finančně závislá a přesně tohle jsem se mu snažila vysvětlit,ale "naštval se". Nechci být nevděčná.. Co si o tom myslíte? Trošlu chaotické, případné dotazy zodpovím 😉 Díky a snad se mi podaří usnout..

alcaalca32
autor
11. pro 2015

@sayast záleží na prac. .pozici a prac.době 🙂 mám ještě rok čas, ale dívám se už teď.. Ráda se do práce vrátím,nejsem ten typ,který sedí doma a čeká,kdo mu co dá.. 🙂

katzi
15. pro 2015

Domecek je psany na tebe? Co ho prodat a penize pouzit bud na nejaky maly byt ve meste,nebo pokud by to nestacilo,tak mit proste finenanci rezervu na najem, ojete auto nebo cokoli co budes potrebovat..

alcaalca32
autor
16. pro 2015

Domeček je psany na maku a urcite bych ho prodavat nechtela.Pokud zustanu ve meste, tak kazdy potrebuje obcas vypadnout nekam na vesnici,na chalupu atd.. takze bych ho videla jako zychytny bod,kdyby se neco zvrtlo..

merope
28. pro 2015

Jak to popisuješ, tak mi přijde nejlepší si zažádat o obecní byt a zvážit rekonstrukci domku, že byste se do něj pak přestěhovali - pokud tam je jen suchý záchod, tak to bude mnohem větší investice než do koupě automobilu, který tím pádem není ten hlavní argument (ojeté auto se dá pořídit za max pár desítek tisíc).

Holka mezitím zestárne a pokud bude chtít do školy do města, může dojíždět.

Rozhodně bydlet u kamaráda i bydlet u rodičů = vzdát se části svobody.

xoljamsx
19. led 2016

Byvanie s kamaratom ano, ale nie s niekym koho este poriadne nepoznas - pokilal mas deti. Musis v prvom rade myslit na dieta. 😵