Švagrová mě šikanuje

lea875
30. dub 2019

Švagrová mě šikanuje. Chová se zcela jinak, když je v domě, příp.v pokoji manžel, to je na mě jako med, chová se jako nejlepší kamarádka ke mně i k dětem. Problém je v tom, že si zvykla k nám chodit zejména, když jsem doma jen s dětmi. Je to snadné, pracuji z domu. Takže mi zavolá, a oznámí mi, že přijde. Dokud jsem s ní dříve chtěla mít dobré vztahy, snažila jsem se jí vyjít vstříc, a souhlasila jsem. Začala jsem si všímat její šikany, např. když jdu na toaletu, zvedne se a jde se mnou, i s dvěmi neteřemi. Když ji na toaletě požádám, aby odešla, že chci být sama, dívá se na mě (je o hlavu vyšší, o 20 kg těžší), a nehne se. Neteře tomu přihlížejí, taky se nehnou. Já mohu svou prosbu opakovat tak dlouho, dokud nepochopím, že s ní nehnu, a jdu na wc o patro níž. Tak to je přibližně se vším, když jsem doma bez manžela, cokoliv řeknu, a jí se nelíbí, nebo nechce, dívá se na mne, ale nepohne se. Takže odchod z našeho domu je pro ni absolutně nepřijatelný, přichází k nám ráno v 6,do domu ji pouští manžel, vždy řekne, že jsem s ní domluvená, no a odváží jí manžel kolem 20 h, sama neodešla nikdy. Prozvoní mne, když okamžitě nezavolám zpět, hned volá manželovi a žaluje, že prý si se mnou domluvila, že mi přijde pomoct, že si vzala volno a já jí teď neberu telefon. Já ji nezvu, snažila jsem se s ní domluvit nějaká pravidla, že se v 6 ráno nechodí na návštěvu, že návštěva nemůže trvat celý den, ale nerespektuje vůbec nic, dělá si, co chce ona. Můj manžel je její bratr, má ho omotaného kolem prstu. Pokud ona řekne, on udělá ihned, co ona chce. S manželem máme dobrý vztah i po letech, vlastně se hádáme jen kvůli jeho sestře. On nechápe, co proti ní mám, že prý mi pomáhá, že ji potřebujeme. Nepotřebujeme ji, nemůžu ji dostat z domu, nesnáším její arogantní chování, její polopravdy a pololži. Zavolá mi, že jde kolem, že se na chvíli staví s holkama, za mými dětmi. No a přijde v půl osmé ráno v pracovní den, kdy mají být její děcka ve škole, zůstanou až do 8 večer. Já musím nachystat jídlo pro všechny, nečekaný oběd pro další 3 lidi, svačiny, kafe atd. Zavolá, že jedou z obchodu, že se zastaví, a zastaví se zase v půl osmé ráno, i když obchody se otevírají později, a zase zůstanou do 8 večer. Přes letní prázdniny tady nechala neteře celý týden, vždy týden byly doma, týden u nás. Vždy řekla, že jen na pár dní, že si je pak odveze. No a v pátek večer odvážel můj manžel. Holky v pubertě, nalepené na mobilu, jen jedly, dělaly binec, hádaly se, řvaly po sobě i po mne. Samozřejmě lžou, zkoušely to na mě, že jim moje děcka urvaly sluchátka, rozbily mobil, polily tričko – zničily si samy a ze mě chtěly vytřískat nové. Pokud jsem je požádala o maličkost, aby se chvíli věnovaly mým malým dětem, když jsem chtěla vařit, postavily se proti mně obě dvě a začly, jak nejsou služky a nenechají se šikanovat. Byla jsem sama proti dvěma uřvaným histerkám, které jsem nemohla dostat z domu, manžel na služební cestě. Nechala jsem to zajít daleko, teď už to vím. Neměla jsem sílu je vyrazit, částečně jsem chtěla mít dobré vztahy v rodině, jiné příbuzné nemáme, částečně jsem si říkala, že když se k nim já chovám pěkně, mohly by se tak chovat i ony ke mne. Byla to chyba, teď už to vím, ale nezměním to. Potřebuji nějakým rozumným způsobem postupovat dále. Manžela má ta bestie švagrová na své straně, nevím proč, strašně jsme se kvůli ní pohádali. Když mi chtěla o jarních prázdninách zase dát na týden neteře, odmítla jsem, byli jsme nemocní. Výsledek? Švagrová začala chodit po městě a po známých rozhlašovat, že se k nám nesmí na návštěvu, že jí bráním ve styku s mými dětmi, se kterými tak pomáhala, no a dále, nenechala na mne nit suchou. Problém je v tom, že já jsem sama, proti nim třem. Takže když chci manželovi něco říct, ona tvrdí opak, a jako špatná vypadám já. Přitom manžel viděl, jak jsem je obskakovala, jak jsem se starala. No ale asi to vnímá jinak, chlap. Má někdo podobnou zkušenost, jak postupovat dále?

sonaxoxo
30. dub 2019

@lea875 proste tobe manzel koukam vubec neveri a, neposlouchate a vubec mu neprijde divny vas trojuhelnik...ten by rychle sel...

sudylichozrout
30. dub 2019

@sonaxoxo Přesně. Manžel si jí neváží a ona v tom vlaje jak trenky na šňůře.

janablizka
30. dub 2019

Vůbec bych ji nepouštěla do svého bytu a at si povídá co chce.To je váženě moc.A od rána do večera hnala bych ji.

hankaviki
30. dub 2019

Těžko ji donutí umýt okna, když neodejde ani z koupelny, když jí to o požádá.

hanka_12345
30. dub 2019

Proboha zivyho!to snad ani nemuze byt prada,to je sila fakt, nechapu proc je poustis vubec domu?zamkni a mas klid....pokid uz si teda neudelala kopie klicu🤣
Jake ma duvody pro to nasackovat se ti domu?

daisymaminka
30. dub 2019

Pokud manželovi přijde normální návštěva v 6h ráno, kdy on odchází do práce, tak pardon, ale asi bych se s ním vůbec o ničem nebavila. Navíc pokud ho má sestra omotanýho.

A takovou švagrovou bych ani nenechala hlídat své děti.

Souhlasím s kamerou, ale s tím, zapřáhnout švagrovou, ať si trochu mákne, ne. Nesnesla bych jí doma a udělala bych tomu řádný řez. Taky bych jí nezvedala telefon a manželovi večer řekla:"Hele, teď mám důležitý termín v práci, potřebuji klid a švagrové jsem řekla, ať tento týden nechodí." Kdyby ráno vyvolávala, nebo i manžel, tak bych mu to zopakovala. Švagrové bych se i vymlouvala nebo lhala, že nejsem doma, jsem tam a tam s dětmi...

leneee
30. dub 2019

@lea875 a ona nema vlastniho manzela? Nechodi do prace? Dcery do skoly? Pokud to maji takto divne nastavene,tak je to asi dost divna sebranka... a ze vam svoje deti necha na “par” dni? Co jako v te dobe dela ona/jeji manzel? Proc ji mate hlidat jak pisete uz starsi pubertalni deti? A proc vas vas manzel nerespektuje ve vasich pranich a potrebach a preferuje sestru? Co na to rika jejich matka/otec? Opravdu takove situaci nerozumim a nechapu jak jste ji mohla dopustit. Je to vas zivot,vas dum,vas prostor a cas,tak si ho chrante a nezvane nevpoustejte dovnitr...

xxx3d
30. dub 2019

No, tak jsem si to přečetla a to, že se tě manžel nezastane je sice blbý, ale z toho, co píšeš tak nějak vyznívá, že rodiče už nemají, myslím tvůj manžel a tvoje švagrová a může být na ni prostě fixovaný sourozeneckým poutem, a pokud je třeba starší, i když i mladší, no to je jedno, prostě tohle bude bitva mezi tebou a jí.
Ty budeš muset nastavit její mantinely u vás doma, s ohledem na to, že tam chodí převážně, když jsi tam jen ty.
Takže, jak tady radily holky s tím kamerovým systémem... to není špatný, jenže jí to musíš říct, nebo bys měla, jinak se to obrátí proti tobě. Ale předpokládám, že pokud bys to nainstalovaný měla a řekla jí to, že "si dá říct", pokud nedá, řekni jí prostě a jednoduše, že ji tam nechceš a naopak, že bys ráda, aby odešla a pokud nebude chtít, tak jí sděl, že zavoláš policii, aby ji odvedli, aby prostě pochopila, že to co říkáš, tak i myslíš. Že už si od ní nenecháš s*át na hlavu.
Tečka.
Nebude to jednoduchý, ale psychika je křehká věc, myslím tvoje a nemusíš si přece nechat všechno líbit jen proto, že je to manželova sestra.

sudylichozrout
30. dub 2019

@hanka_12345 Na to stačí nechat klíče v zámku... a ani 20 kopií ti nepomůže 🙂

malenka3
30. dub 2019

@sudylichozrout a víš, že ne? My máme zámek, který odemkneš, i když necháš klíč v zámku 😉

xxx3d
30. dub 2019

@sudylichozrout
@malenka3
holky to je stejně passé, když jí ráno do baráku pouští brácha.

kusanagi87
30. dub 2019

@ai30 Presne!! Moje rec! Udělala bych to do puntíku takto!

sudylichozrout
30. dub 2019

@malenka3 Ty jo, tak to je pro mě novinka, vůbec netuším, že to existuje. Tož dík, jsem zas o něco chytřejší 🙂

malenka3
30. dub 2019

@sudylichozrout my to dělali k bezpečnostním dveřím, mám to záměrně, protože představa, že si jednou zabouchnu klíče v zámku nebo že se něco stane a druhý se nedostane dovnitř, fakt to je pro nás lepší 🙂

ladyhacek
30. dub 2019

Také bych jí zkusila zapřáhnout. Ráno říct manželovi, že má dnes přijít ti zase pomoct ( nechat doma fakt bordel, ať ho vidí i manžel) no a večer se uvidí kolik ti pomáhá ... V lednici bych nic nenechala a odešla - mám jiný program.
Máš kamarádku, někoho?pozvi ji na 6h před ní no tohle je ta moje švagrová co mi sem denně chodí pomáhat pomáhá ...

candat
30. dub 2019

No nevím, tady na tu nepomůže ji zapřáhnout. Dělá si co chce, proč by měla něco dělat a kor když ji to naplánuje švagrová, se kterou ona mává jak chce? Ta ženská to nemá v hlavě v pořádku a doporučuji důrazně promluvit s mužem nebo se z toho zblázníš ty. Určitě zkus ty kamery.

saabina
30. dub 2019

Kdyby se takto zvala, tak bych ji normálně řekla, ze otravuje a nedala bych ji ni sklenici vody. Az by ji odcházeli, tak bych jen prohodila “priste se takto zvu ja k tobě, tak měj plnou ledničku a zapnutý mobil!”.
Když by volala, ze jede kolem, tak bych řekla, ze nejsem doma. Neotevřela bych ji. Jestli pomlouva, tak bude i bez toho... jestli ti její pomluvy hodne vadí, tak ti pohroz, ze ji taky pomluvíš, i když to treba není tvůj styl a neudělala bys to, to ona neví...
A manželovi bych řekla, ze jeho sestra zásadně na návštěvu, když bude i ON doma a bude se o ni starat sám a necouvla bych. Ze je to jeho sestra, neznamená, ze si necháš vše líbit! Máš přeci nějakou hrdost a ona už překročila hranice jakékoli slušnosti. Já bych se sakra nesnažila, když by se pozvala, ja bych ji ignorovala, nemluvila s ni, proste nic, a ze si nad tebe stoupne a čučí, tak bych taky čučela...

ariadna12
30. dub 2019

Mam zkusenost s otravnou osobou. Zaklad je stanovit hranice a umet rict, co chci, a ne az nasledne se trapit nebo si stezovat (nemyslim ve zlem), a stat si za tim, co jsem rekla. Bud jednej primo (to bych preferovala ja) -rict neco jako nelez mi domu, nejsi tu vitana, otravujes tu vzduch. Nebo neprimo - vola ti? Nemas cas nebo neberes telefon. Zvoni ti u dveri? Nejsi doma nebo nemas cas. Nebo ji posles, odkud prisla s tim, ze nezvane navstevy jsou nevhod, tak at neobtezuje. A dalsi zaklad je, rict manzelovi v klidu, co te trapi a jak chces dal fungovat. A manzelovi sdelit, ze se s ni na navsteve nedomlouvas a chces mit svuj klid a soukromi. Nebo treba se k ni nakyblujte s manzelem a detmi k ni. Kazdy den, treba tyden, dva. At vam treba i uvari obed. Budte tam schvalne co nejdele. Povidejte same nesmysly, chovejte se drze. Nejdulezitejsi je podle mne ukazat, ze s manzelem jste par, jste zajedno, tudiz si s manzelem fakt v klidu bez emoci a vycitek sednout a rict - mne vadi to a to, uz to takhle dal nejde. Nechci ti brat sestru, ale stanovme si pravidla.....kdyz k nam chodi, kdy se ji zachce, rusi mne pri praci, nerespektuje mne a chova se drze. Neskutecne mne to trapi. Jsi muj partner, mame se radi, potrebuju, abys mi pomohl, pojdme spolecne neco vymyslet. A pokud si svagrova o vas neco vytrubuje, neni nic jednodussiho, nez pozvat par lidi z okoli domu nebo osvetlit situaci a jeji chovani tem, u kterych vas drbe. Nebo drby hodit za hlavu a usmivat se na lidi kolem, nejhorsi, co muzes udelat nepriteli, je neztratit glanc a dobrou naladu🙂. Snad ti neco z toho pomuze.

ariadna12
30. dub 2019

@lea875 hele, z tveho druheho prispevku cisi, ze si vubec neveris. No boze, tak je nekdo vetsi, tezsi, nez ja, koupim si kurna peprovy sprej/elektricky obusek, plynovou pistoli treba, kdyz se ji tak bojim, a nepustim ji dal. Jako co, ty jdes za myma detma? Lezes mi do dveri? Pribouchnu ti je pred nosem. Lezes mi sem dal? Namirim plynovku. Nebo uplne normalne beze "zbrani" dam ruce v bok a dupnu si jako sebevedoma zenska a zarvu, at jde do p.......ele nebo volam policii a podavam trestni oznameni pro stalking a pomluvu a myslim to fakt vazne. Nebo proste neotevru dvere a promluvim si s manzelem. A kdyz si neverim, nacvicim si to pred zrcadlem nebo s pomoci psychologa. Nebo pokud chodi pravidelne v urcitou dobu, at k tobe prijde nejaka vyrecna kamaradka a spolecne ji to vysvetlete. Sama bych jednala pouze ja, zatocila bych s ni, ze by si to za ramecek nedala.

biedronka10
1. kvě 2019

Ehmmm. Jen takovy detail? Proc s tebou leze cizi clovek na zachod? Ona je nejaka psychicky jebla? Nebo ma jeste pliny a uci se teprva jak se chodi na zachod? Nebot, to normalni neni, ja kdyz si predstavim, ze jdu na zachod a nekdo mi u toho cumi na rit..... To snesu tak u sveho ditete a manzela, ktery je ale normalni. Ke zbytku uz se vyjadrili holky.. Jinak, ja jsem na takove jednani tekliva..... Do dr... ky bych ji dala 20kg ne 20kg navic. Co ma co k vam vubec lezt takhle po ranu a vyzityrovat tam do noci? Zarid se, jak ti tu radi. A chlapa, toho bych poradne zmackla a podusila ve vlastni stave... Protoze ona neni ten hlavni problem, ale on a jeho chovani a pristup k tobe a k tomu vsemu. On to dovoli, aby te ponizovala... Uz by mel sbaleny tasky

avestsikova
1. kvě 2019

@lea875 a nepotřebuje mít kontrolu manžel a funkci přebrala sestra?

hanka_12345
1. kvě 2019

@xxx3d prave proto bych kazdy den sla s manzelem ke dverim

diewcatqoo
1. kvě 2019

Ja mam pocit, ze autorka je velmi submisivny clovek, ktory sa boji ozvat a pocity dusi v sebe. A co, ze ma svagrina o 20kg viac? Ides sa s nou bit, ze mas strach z jej postavy? Na to, aby si sa ozvala, nemusis mat 100 kil.
A to, ze o tebe roznasa drby po meste? No a? Nech si hovori.. teba vobec nemusi trapit, co si o tebe myslia ludia. Oni tvoj zivot neziju. Jedine, co by ma na tvojom mieste trapilo, by bol vztah s manzelom.

hanka_12345
1. kvě 2019

Mam chut k vam prijet a zamknout ji pred nosem 🤣🤣🤣

xxx3d
1. kvě 2019

@hanka_12345 takže by sis nechala den organizovat švagrovou.
Navíc, musíš vzít v úvahu její situaci, dle manžela je to v pohodě, takže i kdyby tam fyzicky ráno v šest byla, tak jediné co by se odehrálo navíc, by byla hádka.

makronka222
1. kvě 2019

Proste chlapovi rekni at do baraku ta zenska uz neleze a hotovo. Proc si mu to vsechno davno nerekla? Ji proste vykopni a kdyz neodejde zavolala bych klidne fizli. Je ujeta

meganx
1. kvě 2019

A mají rodiče? Pokud jo, tak bych to rekls tchýni.
A nemá třeba problémy s chlapem? Nemlati ji? Nepřijde mi normální byt někde cely den

bayt
1. kvě 2019

@lea875 Asi jsem s tím rychle hotová, ale popravdě, nedělala bych si nic z manžela, nedělala bych si nic z rozhlašování po známých, prostě bych švagrovou domů nepustila a hotovo. Známým bych řekla svoje, manželovi taky. Někdo tě pochopí, jiný odsoudí, jako ve všem - nemůžeš být kamarádka se všemi. Oni tvůj život nežijí. S mužem to bude asi těžší, asi bych to tolik neřešila skrze to, že nesnášíš jeho sestru. Spíš bych si zařídila co nejvíc program venku (stejně nejsme doma, odchod v šest z domu), apelovala na soukromí, pozvala si svoji jinou návštěvu atd.

izz76
1. kvě 2019

Mě se tomu ani nechce uvěřit, zní to naprosto šíleně. Svagrova musí být psychicky narušená, to nemá vlastní život, domácnost, manžela, práci? Já bych si tokoveho magora do domu nepustila a manželovi bych dala nůž na krk, buď sestra nebo já.

hanka_12345
1. kvě 2019

@xxx3d nechala?to urcite ne!!!