Taky se vám snaží tchýně vychovávat prcka?

michaelamazna
24. črc 2017

Ahoj mam dotaz. Máte taky takové tchýně, že se vam snaží vychovávat prcka a celkově kecá do běhu rodiny (jak se starat o psi, co mit doma a nemit, že svoje děti učila to a to atd..) jak tohle řešite nebo jak se s tím vypořádáte 😣

kvmatonka
24. črc 2017

buď jedním uchem tam a druhým ven a nebo rázně dát najevo, že se ti to nelíbí. Moje tchýně je bývala učitelka a je to prostě diagnoza, ke všemu má připomínky. Nikdy v životě nevychovávala psa, ale přesně věděla jak na to...Syn nechce dudlík, no tak ho dej do medu, tak jsem to dělala já. No bylo by to na román. Já jsem vcelku rázná, takže se vždy ohradím a nebo se třeba měsíc neukážeme, když není zbytí.

popelka1984
24. črc 2017

Jéžiš to je téma pro mne, právě teď jsem pěkně naštvaná a zklamaná, před pár minutami jsem se pohádala s tchánem. Pořídili totiž synovi kolo přes muj zákaz nebo spíš přes naší nedávnou domluvu. Syn měl v květnu tři roky a tchánovci mu chtěli koupit kolo což jsem ale nedovolila protože jako máma ho chci vybrat já, tak jsme se domluvili a slíbili že beze mne ho nekoupí. Je to moje jediné dítě a takovou věc jako první kolo a první jízdy na něm s ním chci zažívat, je to pro mě důležité. Nikdo mi tyhle zážitky nevrátí a oni mě o to připravili. Oni to prožili se dvěma svýma dětma a mě to nenechali prožít s mým jediným. Ještě jsem se to dozvěděla náhodou oni mi furt tvrdili že kolo nekoupili. Co se syna týče tak mají dost volnou ruku. Dávám jim ho na celý víkend, jezdí s ním po výletech ani nevím kde, v ničem jim nebráním, vím že se o něj dobře postarají a oni mě takhle obejdou. Do teď jsem s nima vycházela dobře, to se ale tímto změnilo. Pro mě tohle

popelka1984
24. črc 2017

Jsem na synka v podstatě sama, jejich syn jako táta moc nefunguje a nebydlí s námi i když jsme se oficiálně nerozešli. Přes týden jsem v práci a malý ve školce a o víkendu ho většinou dávám k nim asi je to chyba protože s ním dělají všechno po svém. Tak nebude mít syn ke třetím narozeninám kolo ale trochu později, tak nepojede ve třech letech k moři (chtěli po mě aby s nimi jel na dovolenou, ve třech letech ho ale bez nás rodičů nepustím) a podobne, to prostě není důvod aby mě obcházeli a nerespektovali. Že jejich syn (švagr) je zarputilý cyklista, plavec a běžec tak to můj tříletý syn musí honem dohnat. K sakru taky bych potřebovala radu aby mě více respektovali.

blaablaablaa
24. črc 2017

@popelka1984 na jednu stranu píšeš, že se synem chceš zažívat spoustu věcí, ale přes týden jsi v práci, on ve školce, ale o víkendu, kdy byste na sebe měli čas, ho dáváš k babičce a dědovi? To je trochu zvláštní...

mrkvicka88
24. črc 2017

@popelka1984 souhlas s @blaablaablaa. Nicméně by tě tchánovci obcházet neměli a když se domluvíte, tak by to tak mělo být.

kate99
24. črc 2017

Taky bych o tom mohla napsat roman 😊 Cele prvni tehotenstvi a cca rok po porodu jsem byla neustale z tchyne ve stresu, bohuzel dnes vidim, jaky to melo vliv na syna, na jeho chovani, vztahy k ostatnim.. Syn byl jeji prvni vytouzene vnouce a ja v zajmu dobrych vztahu drzela hubu a krok. V okamziku, kdy to uz bylo neunosne jsem se malem sesypala. Manzel stal pri ni, porad ji omlouval, ze je to prece babicka, ze ona chce, tak muze cokoli. Pomohla mi psycholozka. S manzelem jsem mela dva velmi dlouhe rozhovory, nez pochopil, ze je dulezite, co potrebuji ja, nez co chce tchyne. Zacala jsem manzelovi rikat vse, co se mi nelibi, ale slusne, bez kriku a emoci, proste od srdce... Taky jsem mu rekla, ze pokud to tak bude pokracovat, nebudu se s nimi stykat. Nejakou dobu to vse tchyne rozdychavala, ale asi pochopila, ze uz nebude po jejim. Zacala jsem s ni mluvit jako s manzelem a hodne to pomohlo. Ted mame skvely vztah, nikdy bych neverila, ze si budeme tak rozumet. U nas to bylo o komunikaci a o vzajemnem pochopeni, ale taky o toleranci.

adeden
24. črc 2017

S tím "kecáním" do výchovy .....
Hodí se mi sem krásný vtip .....
Milá babí, do výchovy našich dětí ti nic není !
Jedno ze tvých dětí jsem si vzala a věř mi, že je na něm ještě dost práce !!!!! 😀
To jen na odlehčení ..
😉

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@popelka1984 právě jsme zakazoval věci jako dávat dudlik (samozřejmě ji to naucili), nedávat do sunaru smetanovy jogurt (udělali to).. chceme ke stafordce pitbulla nebo jiné plemeno bull a hned je to špatně protože by ta nas civava byla chudák.. už jsem ji řekla ze ja jsem matka a ona je jen babicka... 😠 stejně si dela všechno po svem

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@adeden tenhle vtip je u nas pravda :D a to že si neuměla moc dobře vychovat mého manžela a sve poslední dite které furt nejaké problémy (šikana, policie atd..) ale vychovává moje co mam delat a nemám :D

popelka1984
25. črc 2017

@blaablaablaa to máš pravdu, dávám jim ho tam proto aby neměli pocit že se jim nějak mstím kvůli jejich synovi, proto aby si si užili svoje vnoučátko. Já pracuji i v sobotu jednou za dva týdny, tak ho prostě budou mít jen jednou za dva týdny když budu v práci. Oni jsou na jednu stranu hodní, obětaví ale na druhou hrozně do všeho mluví, jen ten jejich směr a názor je ten správný, bývalá snacha si s nima taky prožila svoje. Například je dost přes čáru když tchánovci vlítnou k synovi a snaše domu když tam nejsou dělají jim tam pořádek, přerovnávají věci, lednici atd. protože jen jejich styl úklidu je jediný správný. Jejich syn přestavujesám komplet celou chalupu od źákladů a oni mu pomůžou pouze ve chvíli pokud to postaví a vytvoří místnosti přesně podle nich, protože to jediné je správné a nejlepší. Takže to jen pro přestavu jací jsou a přesto jsem jim hodně vycházela vstříc. Můj syn a moje matka jsou jediný nejližší co mám proto je pro mě obzvlášť důležité s ním věci jako první zoubek, první slovo, první krok, kolo, školní den proživat.

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@kate99 já jsem se snažila taky si promluvit ale stejně si dělají svý a kecaji mám do našeho rozhodnutí

somalicats
25. črc 2017

@popelka1984 Bez urazky, ale celkem nechapu, kde chces vzit cas na to travit ho se svym synem, kdyz ho porad odkladas k tchanovcum. To se pak nediv, ze se zaridi dle sebe bez ohledu na Tebe. Vzdyt ten kluk travi vic casu s nimi nez s Tebou. Taky pracuju i s detmi, ale praci si rozvrhuji tak, abych maximum casu venovala detem, jsou ve veku, kdy je pro ne mama stale ta nejdulezitejsi osoba. Holt nevydelam tolik, jako kdybych pracovala naplno, ale deti jsou male jen jednou a prace neutece.
Jestlize je Tvuj syn pro Tebe vsim, tak mu ten svuj cas taky venuj. Pokud je pro Tebe podstatnejsi prace, tak pak bud vdecna za tchanovce a nestezuj si.

elamozna
25. črc 2017

@popelka1984 Souhlas s ostatnimi.. Tak jim syna davej jen jednou za 14 dni v sobotu, kdy jsi v praci. I tak je to porad dost, aby se necitili odriznuti od vnuka. Naopak ty s nim muzes travit vic casu a podnikat hezke akce. Nedivim se jim, ze chteji maleho naucit na kolo, kdyz s nim jsou cele dva dny, je treba je nejak vyplnit a ve trech letech je kolo idealni. Spis nechapu, ze ti nevadi davat jim ho tak moc, vzdyt se o vychovu delite vlastne pul na pul v mnozstvi casu straveneho s ditetem, potom proste nemuzes cekat, ze nektere veci nebudou delat dle sebe.

pavcik123
25. črc 2017

@popelka1984 tak to jsi ale hodně přecitlivělá...

drakenn
25. črc 2017

@popelka Syn měl v červnu tři roky a kolo mu koupili tchánovci? A ty se divíš? Je konec července, tak to už asi nevydrželi a kolo koupili sami, když ty ses ještě nerozhoupala. Děcko jim šoupneš a ještě si budeš diktovat podmínky a ztěžovat si. To fakt nechápu.. měla by ses trochu chytit za nos

jezz1e
25. črc 2017

S prarodiči je občas kříž, i s vlastními. Ale teda @popelka 1984, řekla bych, že tady jsou ty stížnosti trochu neoprávněné. Docela chápu, že jsi naštvaná, pokud jste se domluvili na tom kole a oni dohodu porušili. Ale domluvili jste se rovnou, kdy teda na to kolo pojedeš se synem ty (nebo společně)? Nebo sice chceš být u jeho "poprvé na kole", ale čas si na to neuděláš a ostatní to zařídit nesmí? A už vůbec nechápu neochotu pustit tříletého syna k moři s prarodiči, pokud jsou tedy v kondici a dítě je na ně zvyklé (což asi ano, když dítě každý víkend hlídají). Vždyť tímhle ochuzuješ o zážitky primárně svoje dítě, jen abys měla svoje "první kolo, první zoubek" ty...

babanci
25. črc 2017

Holky, na jednu stranu Vás zcela chápu, taky si to ještě pamatuji, ale na druhou, teď, z pozice babičky to vidím trochu jinak. Většina prarodičů ráda hlídá svoje vnoučátka, i když už nemusíme, máme splněno a rádi nakupujeme ... a přitom bychom už mohli hodit nohy na stůl. 🙂 A když dostáváme tisíce doporučení, tohle dělej tak a tohle nedělej, tak nás to taky prudí, protože my už to dělali dávno před Vámi a děti jsme taky vychovali. Co kdybychom teda řekli...tak si je nechte doma! My hlídat nebudeme, nechceme, je to únavné.... Vnučku jsem si ve třech letech vzala k moři na 15 dnů úplně sama. Mladí na to neměli peníze a byli rádi, že se alespoň holka dostala.

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@babanci tohle chápu me nevadí že ji třeba učí naky veci atd.. ale malou jsme nechtěli učit na dudlik a oni stejně učili a říkali ze to nedělají, to same co máme doma mit i nemáme a to se netýká děti. Jeho tata takový není ale jeho máma neradi ale ta to bere jako ze to přikaze a ty ji to uc

verunka045
25. črc 2017

@michaelamazna Ahoj, taky to tak mám. Přijde mi, že dělám vše špatně ať dělám co dělám. Teď nám už přes čtvrt roku vymlouvá jméno pro holčičku. Pokaždé když se vidíme, tak to řešíme. Nejsme na sebe hnusný nebo tak ale když ji řeknu svůj názor, tak jsem ještě mladá a nevím co je dobrý. A švagrová už ji taky dává za pravdu ( i když, vím, že nedává 🙂)
Už to trvá 9.let a vím, že to bude trvat i dále. Někdy mě to fakt štve, mrzí ale vím, že s tím prostě nic neudělám.
Pevné nervy 🙂

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@verunka045 právě to je hrozný ... jak říkám neuměl a vychovat mého manžela tak svou poslední dceru ... manžel je lenoch o malou nemá zájem a na ženský občas není moc hodnej... její dcera problémy uz od školy s policií sama šikana atd... a me vychovává Danielku :/ když tp řeknu manželovi tak je hned zle ze ji nesnáším atd.. ze si to vymýšlím

babanci
25. črc 2017

@michaelamazna No, jo, jsou babky, co si myslí, že mají patent na rozum, to připouštím. Někdy je lepší, když obě strany uberou na plynu. 🙂Já včera dala vnučce piškot, dcera mi káravě napomenula, že malé nedává cukr a já jí řekla, po jednom, dvou piškotech se to taky nezblázní a ani jedna jsme z toho nedělaly vědu. Ona ví, že ne vždycky všechno přesně dodržíme a my si dáme zase pozor, abychom vyložené zákazy neporušovali.

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@babanci to je ono ano aspoň to třeba říct rict ze to udělali ale nelhat nám.. ja pak 3 dny s malou nespapa protože ho mala furt hledala a az pak bam poslali fotku jak je s dudlickem a strašně se tomu smáli :/ moje Mamka s tátou zavolali i kvuli tomu zda si ji mohou vzit ven když ji hlídají ale jeho máma si dela co chce :/ í mi ji vykoupala v mydle pro dospělé potom se mi chudák cela loupala :(

miklovka
25. črc 2017

Já si dělám pořádek se svými rodiči a přítel se svými. Pokud s nimi mám problém, řeknu příteli co mi vadí a po vzájemné domluvě, svým rodičům řekne, jaký na to máme názor my. Někdy to jde říct jednou a v klidu, někdy důrazně.
Každá maminka, jak už tchyně anebo vlastní matka, bude poučovat, radit atd....trochu se obrnit a uvědomit si zdravé hranice....přeci jen, buďme za možnost občasného hlídání a velkou porci lásky vděční....

nada3
25. črc 2017

@miklovka souhlas. Taky me tchanovci obcas stvou, ale kde bych bez nich byla? Asi ve cvokhauzu🙂

@babanci Vsimam si Vasich prispevku a prijdete mi jako rozumna zkusena zenska co vi, o cem je zivot🙂

mrkvicka88
25. črc 2017

@michaelamazna Já teda nechápu proč jim teda dítě dáváte na tak dlouho, aby jí naučili na dudlík. Prostě dudlík ne, pokud to nechcete respektovat, tak vám dítě dám jen pod mým dozorem. Tohle je pro mě třeba velký zásah do výchovy, který bych nikomu netolerovala. A měl by to s nimi vyřídit váš partner.

babanci
25. črc 2017

@miklovka To jsi napsala moc hezky. Velká porce lásky. Já mám dvě vnučky a dost často se jim úplně rozdám. Včera jsem poprosila...usměj se na babi a tohle jsem dostala. 😀

somalicats
25. črc 2017

@babanci Víš, ono to chce respekt a toleranci na obou stranách. Vy coby prarodiče jste si výchovu svých dětí odbyli, teď je řada na nás rodičích, abychom vychovávali, a každý z nás to dělá dle svého nejlepšího vědomí. To, že za vás se dělalo něco nějak, je naprosto irelevantní, my rodiče si s dovolením prošlápneme vlastní cestu rodičovstvím, vy prarodiče jste tu už jen na to rozmazlování vnoučátek 🙂. Nevyžádané rady ze strany prarodičů jsou stejně špatné jako přehnané komandování zejména ze strany matek, co ten prarodič smí a co nesmí.

P.S. Co se jídla týče, to je snad jediná věc, kde bych já osobně striktně trvala na požadavcích rodičů. Jeden piškot neuškodí, jenže to je tu jedna sladkost, tam jedna sladkost, moje nejstarší kdysi měla celkem problémy s jídlem, protože coby první vnouče z obou stran byla rozmazlována až nad rámec, a vygradovalo to díky mé toleranci až tak, že krom sladkého nechtěla prakticky nic jíst. A odnaučit ji to byl celkem oříšek. Takže teď taky diktuju babičkám, jakou sladkost a kdy mohou dětem dát.

babanci
25. črc 2017

@somalicats U nás se naštěstí baští všechno dobře, takže mi to občas projde. Třeba takové lízátko by mě ani nenapadlo jí kdy dát, ale třeba domácí buchtu jsem jí už dala. Já mám dcery a s těmi se domluvím dobře, kdybych měla snachu, musela bych být asi "poslušnější". 🙂

somalicats
25. črc 2017

@babanci U nás byl tenkrát právě problém s těmi lízátky a bonbóny, domácí buchty peču taky a to neřeším, když si děti ke sváče dají. Ona když je rozumná snacha, tak si myslím, že to taky jde. Já se svou extchýní vycházím stále výborně, zato se současnou jsme momentálně ve stádiu nekomunikace, respektive vnučky jí tam vozí můj muž, já s ní už komunikovat odmítám. A to si myslím, že jsem velmi vstřícná, diktát ode mne nikdy nezažila, jen to upozornění s tím sladkým (a ona naštěstí nepatří k těm babičkám, co by si děti kupovaly pytlíky bonbónů, spíš jim koupí nějaké leporelo nebo pěkný kousek oblečení a s tím já nikdy neměla problém).

michaelamazna
autor
25. črc 2017

@mrkvicka88 já jim půjčuju malou cca 2 hodinky a pak ji chci zpět a zajedno jsem to nevěděla řekli nam to az když jsem nevěděla co s ni a po 4 dnech mi poslali fotku jak mela dudlika.. a nepujcovat by se zase nelíbilo manželovi ten svou matku bráni takže nemám žádnou šanci :( ono někdy stačí i se zeptat hele mohu kdyz to jinak uz nejde ... ale jeho maminka tohle dělá se vsim co zakazeme bohuzel