Tchýně a klíče od domu. Máte to tak? Vadí Vám to taky?

dareenn
30. kvě 2020

Ahoj holky/ženy, zajímalo by mě, jestli je to u vás doma taky takto nastaveno a je to normální a já jsem jen přecitlivělá, nebo by vám to taky vadilo..?
Naši i tchánovci dostali klíče od našeho domu když jsme se přestěhovali, pro jistotu kdyby bylo něco potřeba. Když k nám jedou naši, vím to na 99% dopředu, zavolají nebo napíšou a jsme dopředu domluvení, stejně většinou zazvoní i když si sami odemknou. Tchýně ale nevolá ani nepíše většinou, maximálně manželovi a to když on je v práci a není doma a jsem doma jen já se synem. Nezvoní, rovnou si odemyká a jde dovnitř jako doma. A hlavně píše stylem "přijdu, stavím se atd", ne že by se aspoň zeptala jestli jsme vůbec doma, jestli může, jestli nemáme něco v plánu nebo návštěvu. Muž to samozřejmě neřeší, takže dost často o tom vůbec nevím, nebo maximálně pár minut předem. V červenci se nám má narodit druhý syn a opravdu si nedokážu představit jak mi sem bude tchýně chodit jako domů když budu třeba chtít uspávat, kojit, sama si třeba půjdu s klukama lehnout... Pro mě hodně nepříjemná představa. Sama ale nemám na to jí něco říct, nemám na to povahu nebo jako to říct - odvahu? A manžel to neřeší, nebo řešit nechce - že mi zase něco na jeho rodičích vadí... Takže asi se budu muset hecnout a nějak to říct sama 🤦🏻‍♀️
Ale spíš mě zajímá jak to máte v téhle situaci doma vy - chodí k vám rodiče na návštěvu, ohlásí se, zazvoní a tak, nebo si k vám chodí jak se jim zlíbí jako k sobě domů?

klea81
30. kvě 2020

Klíče od našeho bytu nemá nikdo cizí, ani rodiče, natož tchanovci.

hojda
30. kvě 2020

Tak nechávej klíče v zámku zevnitř🙂.

zmrzlinka
30. kvě 2020

Od baráku nemá nikdo klíče.Kdyz jedeme na dovolenou,tak na klíče soused ,ale po dovolené je vrací.JestlinTi blbý tchýni něco říkat,tak já bych nechávala klíče zevnitř a tím pádem by se do baráku nedostala.Aspon myslím ,že to tak funguje 😂A možná jí to dojde ... 😁 Ale nejlepší by bylo říct jí to z očí do očí.Ale chápu,že se Ti do toho nechce.

j.a.n.i
30. kvě 2020

@dareenn Nebo ztrat klice a nech vymenit zamek a nove uz ji nedavej.

dareenn
autor
30. kvě 2020

@hojda to někdy dělávám, ale to vyřeší jen to že teda musí zazvonit, ne to že nevím dopředu o tom že přijde - a hlavně že se nezeptá jestli může... Upřímně ne vždycky mám náladu na to aby došla a ve dveřích jí to říct nemůžu že 😄

dareenn
autor
30. kvě 2020

@j.a.n.i to nevím jestli by prošlo - muž své klíče má, naši taky, jedny jsou doma ještě náhradní no a jedny tchýně 😄 takže jednodušší udělat jeden klíček než nový zámek 😄

jjasmina
30. kvě 2020

No vůbec jako, klíče bych nedala nikomu, dávam klíč jen ségře, když sme pryč, kdyby něco..

j.a.n.i
30. kvě 2020

@dareenn A proc ji nemuzes rict, ze se to nehodi?

j.a.n.i
30. kvě 2020

@dareenn A to by mu fakt nevadilo, ze nekdo cizi může mit klice od baraku.

dareenn
autor
30. kvě 2020

@j.a.n.i ne že bych nemohla, kdyby byla "od rány" řekla bych jí toho moc...a tchánovi ještě víc, co se mi nelíbí 😄
Ale nemám na to povahu, nevím jak to říct taková asi moc "úcta" ke starším a problém říct jim že mi na nich něco vadí 🤷🏻‍♀️

zmrzlinka
30. kvě 2020

@dareenn mne když se narodil syn,tak tchýně taky přijela pár krát neohlášená ( asi si myslela ,že jsem doma a nic nedělám) a tak si ji neotvirala a dělala jsem ,že nejsem doma a pak se teda začala hlásit....teď naštěstí chodí jednou za dva měsíce.

hanih
30. kvě 2020

@dareenn Od naseho domu maji klice jen mi rodice a to hlavne proto, ze moje mamka v tom dome vyrostla a klice mela vlastne jeste driv, nez jsme se treba jen rozhodli zde bydlet. Kdyz k nam jedou, tak nezvoni a sami si odemnkou, ale vzdycky jsou ohlaseni, reknou i v kolik hodin prijedou, a pri prichodu pro jistotu tukaji na vere, abychom o nich vedeli. Tchanovci klice nemaji a i kdyby je meli, nenapadlo by je jezdit bez ohlaseni.

betelgeuzz
30. kvě 2020

Moji rodiče i tchán s tchýní klíče od bytu mají, na tom mi nepříjde nic divného. Kdybychom si zabouchli, tak nemusím řešit zámečníka a taky nám občas vyzvedávají děti, dovezou je ze školy domů a počkají tady. ale nikdy si nedovolili přijít k nám bez ohlášení, a i když jsme domluvení, tak si neotvírají klíčema. Nedivím se, že ti to vadí. Asi ti nic jiného nezbyde, než to nějak taktně říct, na SMS odpovědět, že se ti to nehodí a pod.
Známé taky chodila tchýně naohlášeně na návštěvu, až jí řekla, že co kdyby doma souložili 😀 Od té doby to prý nedělala.

evaamy
30. kvě 2020

Asi to bezne uplne neni. Popros ji, aby navstevy hlasila predem at se muzes zaridit nebo ji rict, ze ne vzdy se to hodi a chces klid na odpocinek. To by mohla pochopit. Budes se muset trochu hecnout a byt vic asertivni. To se ti bude jeste dost hodit 😀 pokud by slusna prosba nezabirala tak uz bych zapojila manzela at neco vymysli.

hanih
30. kvě 2020

@dareenn Jo a kdyz se ztrati klic, meni se zamek vzdy, protoze kdyby ten klic nekdo nasel treba pred vasim vchodem, mohl by vas jednoduse vykrast... Manzel by byl sam proti sobe, kdyby zamek nevymenil.

dareenn
autor
30. kvě 2020

@hanih jo no to mýmu mateřskýmu mozku nedošlo 😄🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

zavodnice
30. kvě 2020

Rodičům bych klíče od bytu nedala, teda svým asi ano, těm věřím, ale klíče má sekuritní agentura, takže kdybych si zabouchla nebo něco, tak dorazí rozhodně rychleji než rodiče. U tchánovců si o případném (ne)používání záložních klíčů nejsem jistá a řešit to naštěstí nemusím.

verusak87
30. kvě 2020

Nikdo náš klíč nemá. Dostává ho sousedka, když nám krmí zvířata. Chtěla bych ho zase zpět. Budeš muset s tchýni promluvit 🤷

adenka84
30. kvě 2020

U nás klíče do domu má jak moje maminka tak má tchýně a zatím mě to nikdy nevadilo. Nechodí k nám ani jedna každý den.
Ale chápu, že v některých rodinách to je nepředstavitelný. Mimochodem i já mám klíče od jejich domů a mohu tak k nim kdykoliv přijít.

sigyn
30. kvě 2020

Klíče mají mi i manželovi rodiče. Mají je jen pro případ, že bychom si zabouchli. Nikdy je nepoužili, ani k nám bez předchozího oznámení (a našeho potvrzení) nepřišli.

jako_mala_holka
30. kvě 2020

Od naseho bytu rodice klice nemaji, normalne zvoni, ohlasuji se dopredu... stejne je to i naopak, taky se hlasime dopredu a zvonime

klea81
30. kvě 2020

@hanih tak těžko ztratís klíč hned před vchodem a chci vidět jak zloděj nenápadně zkouší 67 bytů či všechny domy a byty v okresním městě 🤔

sasui1
30. kvě 2020

@klea81 co kdyz si te nekdo vytipuje a klice neztratis ale nekdo ti je ukradne??? 🤔 A milion dalsich konspiracnich teorii...ale o tom to tady neni 😉

elinkav
30. kvě 2020

Klíče od našeho baráku tchanovci mají už od stavby, občas sem chodili něco přebírat, venčit psa. Toho už nemáme, ale klíče už si nechali, ani by nás nenapadlo jim je brát.. prostě pro případ nouze.. ALE... Bohužel tchýně má taky pocit, že k nám může přijít, kdykoliv chce a bez ohlášení... občas sem zajde i když nejsme doma, něco tu nechá, přemístí, a tak.. Mně to hodně vadí a vždycky dělám překvapenou, že přijela, že měla dát vědět dopředu (prostě aby pochopila, že se to tak nedělá). Ona na to vždycky odpoví, že pro ně nic není třeba chystat, tak to není třeba 😄
Tak jsem začala dávat klíče zevnitř. I když jsou ohlášení. Vždy se diví, proč jsou klíče zevnitř. Já říkám, že jsem je tam zapomněla, ale že stejně návštěvám rádi otevíráme sami. Poslední dobou naštěstí nechodí tak často. Dřív chodila 3x týdně 😬 Taky dřív chodily sms ,,stavím se ve 14hod, vezmu si kočár".
Je to věčný boj......

mmichaella
30. kvě 2020

Zkusit zlomit klíč v zámku? :D ja bych se zblaznila... tchyni bych to ale rekla na rovinu, ze klice jsou pro případ, že si zapomenu někde své apod. Ne jako vstupenka a hlavne, ze se chodí po domluvě... popř. Kdyby někdy dorazila, tak říct, že se bohužel neohlasila dost predem a za uz mam plány.. m a sla bych pryč.. i kdyby venku lilo jako z konve..a takto to udelala několikrát, az by ji to třeba doslo

klea81
30. kvě 2020

@sasui1 tak u nás toho moc neukradne 😆

petrasipkova1
30. kvě 2020

Nepředstavitelny 🙈 ale musíš ji to říct. Já bych strasne chtěla aby mi moje budoucí snacha všechno hned řekla, aby byl vztah hezky a čistý, tak se chovám stejně, na rovinu. Když by to nepomohlo tak bych nechala klíč v zámku a vypnula zvonek, ten stejně nemám co jsou děti 😅 A taky mě napadá ze k nám by teda chodila zbytečně, pořad někde courame nebo je u nás nějaká návštěva. 🙈

petrasipkova1
30. kvě 2020

Jinak naše klíče má můj bracha a já mám od táty kam chodím teda jako domu, ale nevadí mu to, je to můj bývalý domov ❤️ A on k nám chodí přes ulici jen tak, ale taky nám to nevadí, nebo mu řeknu ať už jde domu, nebo ze někam jedem Atd. Proste pohoda.

aronek
30. kvě 2020

Asi tě nepotěším, ale má tchyně sice klíče nemá, což ji ale neodradí od toho, aby se stavila.Takže úplně normálně nám troubí před vraty, zvonek nepoužívá. Pokud nereagujeme, jsme třeba za domem, nebo u stodoly tak volá. Pokud jsou vrata otevřená, tak napochoduje dovnitř bez zaklepání a v botech. Že nemá cenu se zouvat, že jde jen na chvilku. Neustále řeší co vařím, prolézá kuchyň a hrnce, jestli je uklizeno a pod.

mariegroth
30. kvě 2020

Tak u nas se nikdo nepta, jestli muzou prijit. Ale to je do jiste miry zdejsi kulturou. Nevadi mi to. Bydlime na jezere, tak si jdou treba na lod a pak k nam do baraku pouzit koupelnu. Ted mluvim o svagrech a jejich rodinach a tchyni. Ja to treba beru tak, ze se u nas citi fajn a nemysli si, ze musi chodit po spickach. Na druhou stranu, kdyz prijde nekdo bez ohlaseni a nejsem doma, tak je to jejich smula.A nebo prijde tchyne, ze jela okolo a ja davam malyho spat, tak ani nahodou neprekopu plany. Ale takhle se to tady bere. Ale uznavam, ze proste jsi v jine situaci. Tchyne si asi mysli, ze u vas je to takovy druhy domov. Podle me nepomuze nic, nez ji to setrne rict. Nejak hezky a zaobalene. Vzdyt to nemusi byt nic negativniho.